• בעקבות ניצול הפורום למטרות אחרות ההרשאה לכתיבה והעלאת נושאים הינה רק למנויים, לקבוצות מקצועיות ולחכמת נשים.

רציתם מצ'ינג שיהיה לכם כייף לתרום לו? הנה קיבלתם. ראיתם? אז מספיק להתלונן.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
בשקט בשקט, בלי ששמתם לב, בזמן שהייתם עסוקים בהמון עניינים חשובים, התפתח אשכול בפורום צדקה וחסד. אשכול שעוד יזעזע אתכם. ינענע, כלומר. יניע, בעצם.
אוף, מה זה משנה ההגדרה.
ולמה אני מספר לכם את זה?
כי הבנאדם עצמו פונה אליכם, ומספר לכם...
טוב, הנה, קבלו את המשפטים המקוריים:

שלום שוב לכולם . אנסה לשתף קצת יותר פרטים על מצבנו בתקווה שהקדוש ברוך הוא יעזור וישלח לנו שליח טוב לעזרה לבר מצווה .

בעוד כחודש וקצת.. בעזרת השם יתברך אנחנו חוגגים בר מצווה לבננו נתנאל אהרון . מצבנו הכלכלי לא מאפשר לנו לצערנו לדאוג לו לדברים החשובים לבר מצווה , אנשים טובים וצדיקים כבר תרמו לנו תפילין והזמנות . נשאר לדאוג לילד למגבעת ( תרמו לנו 300 שקלים בינתיים .. תודה ליהודי הצדיק שתרם לנו , כאן מפרוג ) . ובגדים חדשים ( ציצית צמר , וסט , מעיל , חולצה וכ"ו . וכמובן אוכל לסעודת מצווה בהנחת תפילין ולשבת חתן . אנחנו לא חוגגים באולם כמו כל החברים שלו , אלא בבית כנסת . צנוע ופשוט ואנחנו מאוד שמחים ומודים להשם שזה כך . אנחנו לא קונים בגדים חדשים לבר מצווה ולא רוצים לחגוג בפאר . רק לשמח את נתנאל בבר מצווה שלו .

ומוסיפה הגברת (@אחת ברקע שמה) וכותבת:
...בעלי שירת בשירות צבאי כלוחם בגולני . בשנת 1997 במסגרת פעילות מבצאית בלבנון לאחר היתקלות עם מחבלים נשרפו 5 חבריו לפלוגה חיים באסון הסלוקי .
בשירות המילואים בפעיל ( סיים לפני 4 שנים ) בצוק איתן איבד עוד 2 חיילים שלו וכתוצאה מכך מצבו הנפשי התדרדר .
פסיכיאטר איבחן אותו כחולה פוסט טראומה קשה .
בעקבות כך, התפרצה אצלו מחלה שאין לה מרפא מחלה נפשית ( פסוריאזיס ) ודלקת פרקים קשה וזיהום בדם . הוא מטופל בכדורים פסיכיאטרים ומנסה לייצב את מצבו הבריאותי . בעבר הוא עבד והצליח לפרנס את הבית בכבוד , אבל כרגע מצבו הבריאותי לא מאפשר זאת ..

והיום בבוקר, בשעה שחלקכם היטבתם על ראשכם את מצנפת השינה והגברתם קצת את עוצמת המזגן, בשעה שש בבוקר בדיוק, העלתה הנ"ל הודעה בפרוג, והוסיפה:
לכל האנשים היקרים שמעוניינים לעזור, אנחנו לא חוגגים באולם בפאר והדר , אלא בבית הכנסת בבוקר של ההנחת תפילין .
מאוד פשוט ומאוד צנוע . רק סעודת מצווה ושבת חתן .

הבנתם את זה?
אז הנה מצ'ינג אמיתי בשבילכם, פה בפרוג.
זהו.

Screenshot_2019-06-05-06-06-35.png
Screenshot_2019-06-05-05-57-55.png

I can do it

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
UX UI
לא רוצה לבקר,
אבל לא נראה לי שנכון לכתוב כיף על תרומה לאנשים כאלה טובים וישרים
לא לא כיף לתרום להם,
כיף שיהיה להם כסף בדרך הישרה והטובה,
אבל עדיפות לתרום לאנשים האלה מאשר מצ'ינג, זה וודאי!

אחת ברקע

משתמש צעיר
וואו אין לי מילים לתאר מה הרגשתי כשקראתי את הפוסט הזה ! פשוט מרגש שלאנשים אכפת . המון תודה על הסיוע .
בשקט בשקט, בלי ששמתם לב, בזמן שהייתם עסוקים בהמון עניינים חשובים, התפתח אשכול בפורום צדקה וחסד. אשכול שעוד יזעזע אתכם. ינענע, כלומר. יניע, בעצם.
אוף, מה זה משנה ההגדרה.
ולמה אני מספר לכם את זה?

שלום שוב לכולם . אנסה לשתף קצת יותר פרטים על מצבנו בתקווה שהקדוש ברוך הוא יעזור וישלח לנו שליח טוב לעזרה לבר מצווה .

בעוד כחודש וקצת.. בעזרת השם יתברך אנחנו חוגגים בר מצווה לבננו נתנאל אהרון . מצבנו הכלכלי לא מאפשר לנו לצערנו לדאוג לו לדברים החשובים לבר מצווה , אנשים טובים וצדיקים כבר תרמו לנו תפילין והזמנות . נשאר לדאוג לילד למגבעת ( תרמו לנו 300 שקלים בינתיים .. תודה ליהודי הצדיק שתרם לנו , כאן מפרוג ) . ובגדים חדשים ( ציצית צמר , וסט , מעיל , חולצה וכ"ו . וכמובן אוכל לסעודת מצווה בהנחת תפילין ולשבת חתן . אנחנו לא חוגגים באולם כמו כל החברים שלו , אלא בבית כנסת . צנוע ופשוט ואנחנו מאוד שמחים ומודים להשם שזה כך . אנחנו לא קונים בגדים חדשים לבר מצווה ולא רוצים לחגוג בפאר . רק לשמח את נתנאל בבר מצווה שלו .

...בעלי שירת בשירות צבאי כלוחם בגולני . בשנת 1997 במסגרת פעילות מבצאית בלבנון לאחר היתקלות עם מחבלים נשרפו 5 חבריו לפלוגה חיים באסון הסלוקי .
בשירות המילואים בפעיל ( סיים לפני 4 שנים ) בצוק איתן איבד עוד 2 חיילים שלו וכתוצאה מכך מצבו הנפשי התדרדר .
בעקבות כך, התפרצה אצלו מחלה שאין לה מרפא מחלה נפשית ( פסוריאזיס ) ודלקת פרקים קשה וזיהום בדם . הוא מטופל בכדורים פסיכיאטרים ומנסה לייצב את מצבו הבריאותי . בעבר הוא עבד והצליח לפרנס את הבית בכבוד , אבל כרגע מצבו הבריאותי לא מאפשר זאת ..

והיום בבוקר, בשעה שחלקכם היטבתם על ראשכם את מצנפת השינה והגברתם קצת את עוצמת המזגן, בשעה שש בבוקר בדיוק, העלתה הנ"ל הודעה בפרוג, והוסיפה:
לכל האנשים היקרים שמעוניינים לעזור, אנחנו לא חוגגים באולם בפאר והדר , אלא בבית הכנסת בבוקר של ההנחת תפילין .

הבנתם את זה?
זהו.

צפה בקובץ המצורף 488854 צפה בקובץ המצורף 488855

אחת ברקע

משתמש צעיר
עכשיו רק ראיתי . אין מילים .. תודה לכל מי שרוצה לעזור , זה משמח אותנו המוןןן וגם את נתנאל .

זה המספר חשבון שאפשר להעביר אליו

בנק 11 דיסקונט
סניף 046
חשבון 107429
עש יהודה מצליח.

תודה מכל הלבבבב .

אחת ברקע

משתמש צעיר
אוף, מה זה משנה ההגדרה.
ולמה אני מספר לכם את זה?

הבנתם את זה?
זהו.

צפה בקובץ המצורף 488854 צפה בקובץ המצורף 488855

@Natan Galant חייבת לספר לכם ולכל יושבי הפורום הצדיקים -
היום בבוקר התעוררנו ראשונים למצוות עם המון תפילה בלב שהשם יושיע ויעזור לקראת הבר מצווה .
החלטתי בליבי שאשלח עם הילדים דברי מתיקה לבית הספר כדי שיתפללו עלינו .. וכך היה .
שלחתי 2 חבילות וופלים ובסקוויטים עם נתנאל לילדי החדר הקטנים והמתוקים , בצירוף פתק קטן שיתפללו שיהיה לו הכל לבר מצווה . אני אומרת לכם שאין על הילדים האלה ! ההבל פה שלהם כל כך קדוש שכל התפילות שלהם מתקבלות ישר ! לפני כסא הכבוד.
והנה איש צדיק דאג לו לביגוד לבר מצווה ! איזה כיף , אנחנו כל כך מאושרים. תודה ל @באבא קמא הצדיק שהקדוש ברוך הוא ישמח אותך וימלא כל משאלות ליבכם לטובה .
אבקש מכולם בבקשה להמשיך להתפלל עלינו . יש ישועות ! יששששש !

super tiger

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
@Natan Galant חייבת לספר לכם ולכל יושבי הפורום הצדיקים -
היום בבוקר התעוררנו ראשונים למצוות עם המון תפילה בלב שהשם יושיע ויעזור לקראת הבר מצווה .
החלטתי בליבי שאשלח עם הילדים דברי מתיקה לבית הספר כדי שיתפללו עלינו .. וכך היה .
שלחתי 2 חבילות וופלים ובסקוויטים עם נתנאל לילדי החדר הקטנים והמתוקים , בצירוף פתק קטן שיתפללו שיהיה לו הכל לבר מצווה . אני אומרת לכם שאין על הילדים האלה ! ההבל פה שלהם כל כך קדוש שכל התפילות שלהם מתקבלות ישר ! לפני כסא הכבוד.
והנה איש צדיק דאג לו לביגוד לבר מצווה ! איזה כיף , אנחנו כל כך מאושרים. תודה ל @באבא קמא הצדיק שהקדוש ברוך הוא ישמח אותך וימלא כל משאלות ליבכם לטובה .
אבקש מכולם בבקשה להמשיך להתפלל עלינו . יש ישועות ! יששששש !
את מתוקה

העלית לי דמעות בעיניים

העברתי לך

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
* * * * * * * קבלו עדכון דרמטי * * * * * * *
קורים דברים גדולים. הדברים מתחילים להסתדר.
שמעתי מאחורי הפרגוד על תרומות גדולות בלתי רגילות. אחת קנתה ביגוד, שניה תרמה עוד משהו גדול (מצטער, חבר'ה, לא הכל אפשר לפרסם... סליחה!), וכעת אנחנו במצב שבגדול סוגיית הביגוד מאחורינו.
אנשים מבחוץ אולי מופתעים, אלו שמכירים את הפורום ואת שוכניו נשארים אדישים קצת. זו פשוט האוכלוסיה פה, הסוג הכי טוב, זו שאכפת לה מכולם. אין הפתעות.

טוב, לעניינינו.
אז כרגע, אחרי כל הסיוע המאסיבי שלכם למשפחת ברק, נותרו רק "דבר קטן" אחד לדאוג לו: אוכל לשבת חתן ולסעודת מצווה בהנחת תפילין.

ופה, אני מזכיר לכל האשכנזים הקרירים פה: שתבינו משהו. יש הבדל מסויים ביניכם ובין משפחת ברק.
ואסביר:
אתם עושים בר מצווה ומחלקים געפילטע פיש למוזמנים, ולאורחים החשובים יותר אתם גם שמים גזר על הקציצה.
והבן שלכם יהיה בסדר גמור עם זה, ולא ירגיש מקופח כל חייו. כי הוא אשכנזי, וככה חוגגים אצלנו ברי מצוות. (אצלי בבר מצווה, אגב, חולקו למוזמנים קציצות בשני טעמים! גם הונגרי וגם ירושלמי. אחחח.. כמה שהאורחים נהנו... עד היום יהודים קשישים עוצרים אותי ברחוב ומזכירים לי בערגה את המאורע)

כפי שניתן להבין, עבור חתן הבר מצווה שלנו, אנחנו צריכים קצת לראות את הדברים באור אחר.
כי חתן בר מצווה ספרדי שכל חבריו חוגגים בסעודות רבות רושם (כולל שניצלים! פריכים! ועם קערת צלעות עגל עשויות ברוטב שום! עם זעתר... מייאם) - לא יישכח לנצח אם תהיה לו סעודה אשכנזית. אל תניחו לזה לקרות.
שאלו את חבריכם הספרדים מה זה בשבילם לאכול געפיטלע פיש. קרה. מלאת סוכר. גיהינום קולינרי! זוועה! סבל מר! אסון! טראומה לכל החיים!

*

אז חבר'ה, הנה באה לכם משמיים מגבית כזו נקיה, טובה. כתבתם שנמאס לכם ממצ'ינגים - הנה לכם, קיבלתם מגבית שונה. כמו שיש אוכל לאלרגנים, אתם מכירים את זה, "ללא גלוטן", ככה יש מגבית בשבילכם. "מגבית ללא מצ'ינגים וגבירים בחו"ל". רק אתם.

אוקיי, אני מריח עד לפה שהשתכנעתם, ואתם רוצים לסייע במימון סעודת בר המצווה ושבת החתן.
ובכן, הנה הפרטים הטכניים: יש להם כשישים מוזמנים לשבת, כולם משפחה קרובה וחבריו של חתן הבר מצווה. ואנחנו צריכים לדאוג להם!

ואם אתם מכירים במקרה בעל קייטרינג או משהו - אנא אנא צרו קשר עם @אחת ברקע
או לחילופין עם רבנית מגביות פרוג @ארבע

ועכשיו הלכתי להכין קניידלאך. מקווה שתפתיעו אותי פה עם עדכונים משביעים.
נתן.

...ורק חזרתי להוסיף עוד משפט. חבריי בדקו את המקרה הנ"ל, והדברים אכן כפי שנכתבו, אין פה איזה ניפוח לצורכי צדקה או משהו.
ועכשיו באמת הלכתי לקניידאלך.

נערך לאחרונה ב:

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
למה האשכול סולק לכאן? הרי סוכם בזמנו עם ההנהלה, שמגביות פרטיות לניקים פרטיים תושבי פרוג, יוכלו להיערך באא"ר!!!
הלוואי וידעתי.
הייתי בהלם. כלל לא שמתי לב למחטף הזה. ואני עמל וטורח וכותב הודעה ארוכה. ותמה למה אין כל תזוזה, ואז מגלה שהאשכול כולו טואטא לכאן באישון ליל.
@מערכת בית פרוג

אחת ברקע

משתמש צעיר
בסייעתא דשמייא
שלום
וברכה לכולם .

בראש ובראשונה אני רוצה לומר תודה לבורא עולם.
בְּכָל יוֹם, בְּכָל רֶגַע, בְּכָל שְׁנִיָּה אֲנִי מוֹדָה
לְבוֹרֵא עוֹלָם עַל כָּל אֲשֶׁר מַעֲנִיק לִי בְּחַסְדוֹ תּוֹדָה!

תודה לכל האנשים הטובים, גומלי החסדים שעזרו לנו לשמח את נתנאל לקראת הבר מצווה .
אותם אנשים, יחידי סגולה שלא מהססים לפתוח את הלב, ולהושיט יד להגשמת דברים גדולים .

תודה על הנדיבות וטוב הלב,
על היחס המבין.
על הרכות, הנתינה, השיתוף,
ההבנה, הרגישות, והליטוף.
כשמטרתכם היא אחת- לתת ולעזור.

אני רוצה להודות לכולכם , בשמי ובשם כל המשפחה . על נדיבותכם הרבה ועל תרומתכם החשובה מאין כמוה.

שימחתם אותנו כל-כך , ממצב של דאגה וחוסר אונים , הבאתם אותנו לשמחה טהורה ואמיתית!
תודה .

נתתם לנו ללא תמורה ,
עזרתם,
הושטתם יד ותמכתם ברוח ובנפש.
והכל מכל הלב והנשמה,
בדרך המקצועית ביותר,
בלי לתת תחושה שאינה נעימה,
ועם הכלים הנכונים והטובים ביותר!

חשוב לי לומר תודה לאתר פרוג שפתח לי דלת ופינה לי מקום קטנטן בין אלפי אנשים מוכשרים ומדהימים . @מרשמלו
תודה !
אחלה של מקום יש לכם כאן .:D

@באבא קמא תודה לך מכל הלב .
"טוב עין הוא יבורך, כי נתן מלחמו לדל"

@ארבע תודה , את מדהימה!
מעריצה אותך על הדרך האמיצה שלך .;)

@Natan Galant תודה לך על הלב הענק , עזרת לנו מאוד. תבורך בכל הברכות .

@אפרת ת תודה מיוחדת לך -
אני יודעת בבטחון מלא שיש לך עוד תפקיד גדול וחשוב בחיי אנשים רבים. תודה לך על הקדשת הזמן, הנתינה מכל הלב, האהבה המסירות והמחשבה על כל פרט ולו הקטן ביותר. תודה !

לאיש הנדיב שביקש שלא אפרסם את שמו, שבטובו תרם את כל סעודת המצווה לבר מצווה , תודה רבה !!! השם ישפיע עליך שפע רב ושתזכה תמיד לתת משלך ולעזור.

@חייט תודה רבה על הסיוע !תבורך!
@תותי פרוטי תבורכי מפי עליון , המון תודה על העזרה .
@רגעים תודה רבה על ההזמנות המדהימות!
@נחליאלי(ת) תודה מהלב .
@*אפרת* תודה רבה השם ישמור אותך .
@super tiger תודה ענקית !
מחילה ממי ששכחתי להודות לו ,
שהקדוש ברוך הוא ישמח את כולכם .

עזרתם לנו ממש מכל הלב והכל מהנשמה,
בדרך האכפתית ביותר,
בלי לתת לנו תחושה שאינה נעימה.
על החסד של אמת שאתם מקיימים איתנו,
ישלם ה' פעולתכם ותהי ישועתכם שלמה מעם נותן החיים, בעל החסד, הרחמים והאמת!!!

לא שוכחים להתפלל על כולכם ! ולאותם האנשים שעזרו חיזקו ותרמו וביקשו להישאר " ברקע " עליכם עוד יאיר אור גדול מאוד ! תודה !

רק בשורות טובות לעם ישראל

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
אחת ברקע, את כל כך מרגשת
הברכות שלך המסו אותי, אז כל הזכויות שמורות לך. לא יכולתי לעמוד מנגד כשראיתי את האישיות שלך, שקרנה מבעד למילים המיטיבות, המודות, שהרעפת על כולם.
אז אני לא חושבת שחכמה בכלל שנרתמתי. פשוט נשביתי בקסמך.
מי שהוא אהוב למטה, בידוע שהוא אהוב למעלה, וה' אוהב אותך, אין לי כל ספק בזה. כי ספקות גדולים כן היו לי באשר להצלחת המסע וגיוס כל הצרכים, והנה הוא שלח שליחים טובים וסידר את הכל.

אחת ברקע

משתמש צעיר
אחת ברקע, את כל כך מרגשת
הברכות שלך המסו אותי, אז כל הזכויות שמורות לך. לא יכולתי לעמוד מנגד כשראיתי את האישיות שלך, שקרנה מבעד למילים המיטיבות, המודות, שהרעפת על כולם.
אז אני לא חושבת שחכמה בכלל שנרתמתי. פשוט נשביתי בקסמך.
מי שהוא אהוב למטה, בידוע שהוא אהוב למעלה, וה' אוהב אותך, אין לי כל ספק בזה. כי ספקות גדולים כן היו לי באשר להצלחת המסע וגיוס כל הצרכים, והנה הוא שלח שליחים טובים וסידר את הכל.
לא את בעצמך מרגשת ! די אני בוכה כאן ! תודה לך מקסימה ( סמיילי של לב ).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה