דרוש מידע רעיונות לתעסוקה לבחור ישיבה גדולה

Tuch

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ליד מ"ע יש ישובים והמוןןן מעינות שבחורים מאוד אוהבים, הם נהנים אפילו כמה פעמים מאותו מקום.
אפשר עם חבר ואפשר עם יותר מחבר וגיטרה וכו' תני לו להשלים לעצמו את החגיגה.
אם הוא לא יודע על מעינות אני יכולה לפרט כמה יפיפיים.
(יש גם תחבורה מסודרת. כאילו זה נצרך לבחורים...)

Tuch

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני אתחיל מהשתיים שאני זוכרת מדויק בע"פ מקווה להמשיך אח"כ. מנסיון פשוט לשאול אנשים מקומיים שפוגשים במעיינות הם יודעים לספר על עוד מקומות ונהנים לעזור ולהכיר את המקום (בד"כ הם יודעים כמה הם בטיחותיים למקרה שלא פשוט תשאלו, בגדול מה שבתוך הישובים בטוח לגמרי מה שמחוץ לגדרות פחות)
מעיין טלמון- בכביש שמחבר בין טלמון לנריה יש טיילת לנוף (ממש על הכביש) בצד של טלמון יש שביל שמוביל למעיין, פשוט לשאול מישהו שם איפה זה בדיוק, כולם יודעים. ממש יפה עם פינות ישיבה. בהמשך הכביש קרוב יותר לנריה יש גינה גדולה מאוד יפה ופונה לנוף.
יש את עינות ענר- בכניסה השניה של נריה (לא הכניסה מכיוון טלמון) הולכים לפי הכביש כמה דקות מגיעים לשער ושומר משם עוד כמה מטר דרך הכביש או בטוח יותר בשביל שאנשים עשו שם (אפשר לשאול את השומר) מגיעים לחיצים ושילוט של עינות ענר, להכנס לשטח וללכת יש שם 4-5 בריכות מעיינות, אחת של מים קרים, אחת בד"כ יותר ריק אבל פחות נקי, עוד אחת לילדים ועוד אחת ממש מוצלחת, זה מה שאני זוכרת בגדול. אפשר ללכת קצת באזור (הכוונה בין הבריכות, בשבילים) ממש מעל אחת הבריכות יש מערה נחמדה וכו'.
באופן כללי מקום עם מזג מוצלח ממש. ונקי.
מי שהתלונן שאין מה לקסניקים מה לעשות אני יודעת על ירושלמים ולא רק שמגיעים לאזור...

נסיך אוסטרי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
ואגב,
לימוד נ"ך חשוב ומועיל בכל שלב בחיים. בפרט כשלומדים בגמ' ומזכירים פסוקים.
רבי משה שטרנבוך אומר שבחורים לא ילמדו נ"ך
במשנה באבות כתוב בן חמש למקרא ובן עשר למשנה ובן חמישה עשר לתלמוד היום התהפכו היוצרות בן חמש לתלמוד ובן שמונה עשרה למקרא וכו', (ואני מתכוון מבחינת סדר הלימוד ולא מבחינת הגילאים) ולא שאני מזלזל ח"ו באף אחד אבל ברור שרוב גדולי ישראל מאז ומעולם ועד היום היו בדעה שונה.

נסיך אוסטרי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
יש גמרא מנעו בניכם מן ההגיון
ופירש רש"י אל תרגילום יותר מדאי" שלא ישתקעו בזה אבל בבין הזמנים לא רק שמותר ללמוד אלא מצווה ללמוד ובכלל תעיין במפרשים שם שפירשו באופן אחר עיין מאירי ועוד. ובכל מקרה כל זה נאמר לילדים קטנים לא לבחורים שכבר טעמו טעם גמרא כמש"כ כל המפרשים.
1666628289838.png
1666628331229.png

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
כי לא יבינו נכון
יש שאמרו רק בצמוד לילקוט שמעוני
במשנה באבות כתוב בן חמש למקרא ובן עשר למשנה ובן חמישה עשר לתלמוד היום התהפכו היוצרות בן חמש לתלמוד ובן שמונה עשרה למקרא וכו', (ואני מתכוון מבחינת סדר הלימוד ולא מבחינת הגילאים) ולא שאני מזלזל ח"ו באף אחד אבל ברור שרוב גדולי ישראל מאז ומעולם ועד היום היו בדעה שונה.
יש גמרא מנעו בניכם מן ההגיון
ללמוד עם רש"י ומצודת דוד מפרש בצורה קלה ויפה.. וכמו שאת מכירת יוסף לומדים ואף ילד לא זרק את אחיו לבור בגלל זה וכן בסוגיות נוספות. קדושת התורה לא פוגמת והורסת חלילה. אסור לומר כן! נ"ך הוא היגיון הוא תורה בהתגלמותה ותפארתה!

ועי' כאן מה שהשיב הגה"צ בן ציון מוצפי שליט"א ונקח את הדברים הרלוונטיים
קצת חרגתם מהנושא לא? :unsure:
ובכל מקרה כבר נגמר בין הזמנים...
נכון!
אך לפחות יש בזה דברי טעם ולא פטפוטי סרק..

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
ועי' כאן מה שהשיב הגה"צ בן ציון מוצפי שליט"א ונקח את הדברים הרלוונטיים
שכחתי להעתיק ומצ"ב

שאלה - 178033
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
אני רוצה להתחיל ללמוד את נ"ך ובעזרת ה'לסיים את זה בשמחת תורה..אם זה כדאי?או שזה נחשב לביטול תורה ועדיף לי ללמוד הלכות או גמרא?
תשובה
כל יהודי צריך לחסוך מזמנו הפנוי ולתת תוספת לימוד נ"ך.
שאלה - 172229
לכבוד הרב שליטא.אני רוצה לרכוש ש'ס ושולחן ערוך וגם
סט נ'ך 13 כרכים מהודר. אני לא רואה הרבה שלומדים נ'ך האם החשיבות שלו היא קודמת לגמרא ולהלכה? אם אפשר שהרב יבאר.
תשובה
חבל שאתה לומד לבד, לכן זה לא זה, וגם לא מצליח. תמצא לך ישיבה טובה בסביבתך אבל מקום שלומדים שם ברצינות, ולא רק מחממים את הכסא.
תמצא לך שיעור תורה מענין באיזורך, תרכוש דיסקים של נטו שיעורי תורה ולא "הרצאות" וסיפורי סבתא מהונולולו, אלא תורה קדושה. ואחר כך תקנה ספרים כאוות נפשך.
מה ששאלת על לימוד נ"ך, זה מתחילים בגיל 6 בתלמוד תורה. עתה שלא היה לך את זה, תלמד תורה בישיבה, וביום שבת קח לך ספר ישעיה ותלמד אותו עם פירוש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה