עזרה רעיונות להפגת שעמום בשבוע האחרון של החופש

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
@מילה בסלע קראתי בעיתון 'בתוך משפחה' השבוע שכדאי מאוד להוריד הילוך בשבוע האחרון של החופש לגבי הפעילויות והתוכניות, טיולים וכו'. מאוד נהניתי מהכתבה.
לצאת מעט יותר, אפילו להישאר בבית בשבת האחרונה, לא לארח ולא להתארח. להקפיד עם הילדים שבבית על ארוחות בריאות ומזינות יותר, זמני התארגנות לשינה מוקדמת כמו בזמן הלימודים.
כך זה לא נופל על הילדים ב'בום' ביום שלפני החזרה ללימודים.
צריך להרגיל כבר שבוע לפני שאין פעילויות בקצב מסחרר סביב השעון כמו שהיה במשך החופש.
מבינה אותך לגמרי. גם לך מותר לנוח מלמצוא איך להעסיק אותם. תני להם דפים וצבעים או קלטות לשמיעה למשך השבוע הזה וכן זמן למשחקים רגילים כמו רכיבה על אופניים ממש כמו בזמן הלימודים כך הילד מבין שלכל דבר יש התחלה וסוף ואת תראי שגם בלי שתשברי את הראש מה לעשות איתם היום ותתני להם להתעסק עם עצמם הם יסתדרו מצוין.
הרבה הצלחה והתאוששות קלה...;)

אימצתי לגמרי! נכון ממש לגבי הפארקים ושעות השינה המשוגעות
אבל עדיין אובדת עצות לגבי שעות הבוקר-צהריים.
אולי באמת נשקיע עוד כמה גרושים על פאזלים וכאלה.

rivkic

App.Up.Go! -פיתוח תוכנות / אתרים מורכבים / קורסים
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
D I G I T A L
לנסוע לתפרח
השבוע אנחנו עוזבים את הבית (לא היה מתוכנן)
מתכננים להשכיר בעז"ה
באזור יש ברכה, קראטינג, בעלי חיים (גם רפתות), סתם שדות נחמדים לטיול

לילי 1

משתמש מקצוען
מניסיוני, צריך פעילות מוקד אפילו של חצי שעה. כל הבוקר מחכים ומתארגנים וכל הצהריים מלאים ממנה. אחה"צ, יציאה ושוב, אפילו קצרצרה.
פעילויות מוקד אצלי הרבה פעמים במטבח-הכנת לחמניות טריות או לחם שום או השחלת פסטה בנקניקים ועוד. העיקר שלא מעורב בזה קקאו...
פעילויות מוקד קצרות נוספות שהצליחו אצלי:
הכנת גירים- הכי קליל שיש ומספק תעסוקה גם ביום אחרי כשהגירים יבשו ומוכנים לשימוש.
הכנת בצק מרכך שיער וקורנפלור. נעים נעים ויחסית פחות מלכלך
הפעילויות הנל כל אחת בסביבות השעה בלי מאמץ פיזי מיוחד ולא מלכלכות.
תנשמי עמוק, הסוף קרוב מאי פעם...

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
שימו לב שהולך להיות שבוע חחחחחחחחחחחחחחחם.
ביקורי משפחה.
קניונים סגורים.
לצאת בערב לפארקים בעיר.

אני חושבת שבשבוע האחרון בפרט לא מומלץ להישאר מידי הרבה בבית... הילדים כבר הפוכים לגמרי והמריבות לא צריכות סיבה לפרוץ.

לילי 1

משתמש מקצוען
איך מכינים גירים?
קונים שקית גבס. זו אבקה, עולה בערך חמש ש"ח. מכינים לפי ההוראות ומוסיפים צבע. אפשר גואש או מאכל מה שיש. הצבע מעט מבהיר בייבוש. יוצקים לתוך תבניות. אפשר של שוקולד אבל הנקיון היה קצת מעצבן. אפשר לתוך ד
גלילי נייר טואלט עם שקית בפנים כדי שיתקלף. אפשר בכוסות חפ או מה שנראה לך. לוקח בערך יום לייבוש ואם הם גדולים אז קצת יותר.
טיפים: הגבס מתקשה מהר אז יש פחות מעשר דקות לעבוד איתו. (חצי שעה ואת אחרי הפעילות כולל לקפל את מפת הניילון לפח)
המרקם המומלץ הוא כמו גבינה לבנה.
אני נתתי לכל ילד כוס חפ של שתייה חמה עם שליש כוס מים. לתוכו הוספתי צבע לפי הצבע שהילד בחר והמשימה הראשונה היתה לערבב:). ערבוב עם כף חפ כמובן. אח"כ הוספתי את האבקה ושוב משימה לערבב ואז ליצוק.
תוך כמה דקות הגבס מתחמם מעט ורואים שנפרד מהדפנות.
את הגדולים כדאי להוציא מהכלי אחרי כמה שעות כדי לזרז את הייבוש.
אחרי יום או יומיים יוצאים לקשקש על המדרכות.

יותר ארוך לכתוב מלבצע...

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
קונים שקית גבס. זו אבקה, עולה בערך חמש ש"ח. מכינים לפי ההוראות ומוסיפים צבע. אפשר גואש או מאכל מה שיש. הצבע מעט מבהיר בייבוש. יוצקים לתוך תבניות. אפשר של שוקולד אבל הנקיון היה קצת מעצבן. אפשר לתוך ד
גלילי נייר טואלט עם שקית בפנים כדי שיתקלף. אפשר בכוסות חפ או מה שנראה לך. לוקח בערך יום לייבוש ואם הם גדולים אז קצת יותר.
טיפים: הגבס מתקשה מהר אז יש פחות מעשר דקות לעבוד איתו. (חצי שעה ואת אחרי הפעילות כולל לקפל את מפת הניילון לפח)
המרקם המומלץ הוא כמו גבינה לבנה.
אני נתתי לכל ילד כוס חפ של שתייה חמה עם שליש כוס מים. לתוכו הוספתי צבע לפי הצבע שהילד בחר והמשימה הראשונה היתה לערבב:). ערבוב עם כף חפ כמובן. אח"כ הוספתי את האבקה ושוב משימה לערבב ואז ליצוק.
תוך כמה דקות הגבס מתחמם מעט ורואים שנפרד מהדפנות.
את הגדולים כדאי להוציא מהכלי אחרי כמה שעות כדי לזרז את הייבוש.
אחרי יום או יומיים יוצאים לקשקש על המדרכות.

יותר ארוך לכתוב מלבצע...

איזה יופי של תעסוקה ולמידה.
ורק אני כמו... הלכתי לקנות גירים :(

לילי 1

משתמש מקצוען
איזה יופי של תעסוקה ולמידה.
ורק אני כמו... הלכתי לקנות גירים :(
נו בשביל זה יש לך עוד שבוע...
אם את בעניין של פעילויות מטבח אז הכנת פסטה מושחלת בנקניקים היא ממש כיפית. והכל בסיר אחד, ללקק את האצבעות גם המבוגרים מתים על זה

סטודיו ישר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אני קניתי גירים צבעוניים (בהכל בשקל) לכל ילד חבילה (אפשר לכל 2 ילדים חבילה כי נשאר לי המון)
חבילה של מלח שולחן דק
כל אחד קיבל צלחות חד פעמיות והתחיל לפורר צבע אחד ערבב עם מלח ומילה בכוס חד פעמית יפה על רגלו כד' או בקבוק
כל אחד שם שכבות של צבע אחת אחרי השניה יצאו דברים יפהפיים
וזה מקשט להם את החדר
זה תעסוקה שקטה וכל ילד הסתדר לבד ממש ללא עזרה

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
נו בשביל זה יש לך עוד שבוע...
אם את בעניין של פעילויות מטבח אז הכנת פסטה מושחלת בנקניקים היא ממש כיפית. והכל בסיר אחד, ללקק את האצבעות גם המבוגרים מתים על זה

פסטה-מושחלת-בנקניקים?

אני מדמיינת את זה וזה נשמע ריפוי בעיסוק...

לילי 1

משתמש מקצוען
פסטה-מושחלת-בנקניקים?

אני מדמיינת את זה וזה נשמע ריפוי בעיסוק...
חחח לגמרי ומתאים מגיל אפס כי בסוף הכל נכנס לסיר לא משנה מצבו...

(משחילים לפני הבישול, תמונה להמחשהמהרשת מצורפת. אני מבשלת בתוך רוטב עגבניות. אה, וחותכת את הנקניק הרבה יותר קטן. הכל בסיר אחד)
6371e76d-d93d-42dc-bf32-bc9e8da6d934.jpg

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי

אנונימי/ת

משתמש מקצוען
הילדים לומדים כל השנה כל כך קשה

פרגנו להם

פנקו אותם

אז מה עם שבוע אחרון

מי שיכול שיעשה טיולים צפון /דרום וכדו

אם לא סעו כל יום לעיר אחרת

העיקר פרגנו לילדים תמלאו להם מצברים לשנה הבאה!

(גם אם אין לכם כח תעשו ריסט
כאילו החופש התחיל עכשיו )

יאלה בהצלחה :cool:

ח. גרין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

ח. גרין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
היא כתבה שם שמנפחים המון בלונים באיכות טובה דוחסים לציפה של שמיכה עד שלא נשאר מקום וסוגרים, נותנים לילדים לקפוץ - אם הבלונים באיכות טובה הם לא מתפוצצים.
זכרתי נכון?:p

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  42  פעמים

לוח מודעות

למעלה