בריאות רעידות בידיים לבחור בן 17.

מצליחה

משתמש מקצוען
וגידול סרטני מגיע עם עוד סימנים. מלחיצים יותר מרעידות בידיים
בכלל לא חייב להיות!!
לבת שלי גילו גידול בראש אחרי שהתלוננו על רעד בידים.
חוץ מזה שמעתי על משפחה שיש להם בעיה גנטית של רעד בידים שלא מגיע משום דבר רציני. וזה רק בעיה אסטטית.
כך שזה יכול להיות על סקאלה רחבה מכלום עד .... ח"ו.
לא להזניח!
לבדוק בלי לחץ. (מילא הלחץ לא עוזר...)

מציצה

משתמש פעיל
אני מעירה כמה וכמה עם רעד בידיים ללא שום משמעות
זה בד"כ גנטי
ויוכל גם להיות בגלל מתח נפשי
או מתח שרירי לא מבוקר- שמעמלים יותר מהיכולת של השריר
וגם יכול להיות כחזר של ויטמין B12 אם אני זוכרת נכון בכ"א זה יכול לקרות מחוסר של חומר בגוף שאפשר לתת בקלות
חבל לרוץ לדברים רציניים לפני שכל הדברים הפשוטים נשללו

מעניין, כי חיפוש בגוגל לא מניב תוצאות למונח "רעד מהותי"
ולמעשה, השם הלועזי של "רעד ראשוני" הוא essential tremor, כשאת המילה "essential" אפשר לתרגם גם כ"מהותי"...
כלומר, מדובר על אותה הפרעת תנועה בדיוק.
רק שהמינוח המקובל בעברית הוא "ראשוני" ולא "מהותי". (אגב לא ידוע לי על כמה סוגים של רעד ראשוני. וקראתי על זה לא מעט).
א. גוגל אינו מקור לשום מידע רפואי!
גם אני פעם ניסיתי לחפש שם, וראיתי שהכל רק גיבובי מילים ללא שום משמעות מעשית.
רפואה יש ללמוד רק מספרי לימוד מקצועיים.
ב. בכל תחומי הרפואה קיימת ההגדרה 'הפרעה ראשונית', וקייימת 'הפרעה שניונית' שהיא תוצאה מהפרעה ראשונית אחרת.
אך את הרעד הקלאסי שמתחיל בגיל ההתבגרות יש שגם מכנים 'ראשוני' וכמו שכתבת שזה מכיוון שהתרגום דומה.
נ.ב. אחד הסיבות שקשה לסמוך על מידע לציבור מגוגל הוא, שרובו מתורגם ולא תמיד במדוייק, וכן הרופאים שכן כותבים שם בעברית לא תמיד מתרגמים נכון, וחוץ מזה שלפשטות הקריאה הם לא נצמדים למונחים המדעיים המדוייקים (שחיוניים כדי לא להתבלבל בין אלפי מחלות שונות).
המידע שם הוא בעיקר לציבור שאינו חפץ ללמוד על כל המחלות וההבדלים ביניהם על מנת להגיע לאבחנה, אלא רק מידע על מחלות ספציפיות להעשרת הידע הכללי.
את הדבר הזה ראיתי כבר בהמון תחומים רפואיים.

reish

משתמש מקצוען
א. גוגל אינו מקור לשום מידע רפואי!
גם אני פעם ניסיתי לחפש שם, וראיתי שהכל רק גיבובי מילים ללא שום משמעות מעשית.
רפואה יש ללמוד רק מספרי לימוד מקצועיים.
ב. בכל תחומי הרפואה קיימת ההגדרה 'הפרעה ראשונית', וקייימת 'הפרעה שניונית' שהיא תוצאה מהפרעה ראשונית אחרת.
אך את הרעד הקלאסי שמתחיל בגיל ההתבגרות יש שגם מכנים 'ראשוני' וכמו שכתבת שזה מכיוון שהתרגום דומה.
נ.ב. אחד הסיבות שקשה לסמוך על מידע לציבור מגוגל הוא, שרובו מתורגם ולא תמיד במדוייק, וכן הרופאים שכן כותבים שם בעברית לא תמיד מתרגמים נכון, וחוץ מזה שלפשטות הקריאה הם לא נצמדים למונחים המדעיים המדוייקים (שחיוניים כדי לא להתבלבל בין אלפי מחלות שונות).
המידע שם הוא בעיקר לציבור שאינו חפץ ללמוד על כל המחלות וההבדלים ביניהם על מנת להגיע לאבחנה, אלא רק מידע על מחלות ספציפיות להעשרת הידע הכללי.
את הדבר הזה ראיתי כבר בהמון תחומים רפואיים.
אציין שאת עיקרי הדברים שכתבתי שמעתי בשם נוירולוגים.
ודווקא מתאים מאד למה שקראתי בהמשך (וקראתי המון, אגב. גם מאמרים אקדמיים).
את המונח "רעד מהותי" כאמור שמעתי לראשונה פה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה