מידע שימושי ריצוף מבריק או מט?

dafdefet

משתמש מקצוען
שלום לכולם
אני מתחתנת אחרי לג בעומר ובתקופה הקרובה אנחנו רוצים לרצף את הדירה שקנינו.
הדירה משופצת ונראית חדשה כך שהריצוף יכול להיות גם מט וגם מבריק.
מה עדיף? מה הכי פרקטי? איזה סוג מרצפות?
לי אישית קורץ מאוד מאוד המבריק רק שגיסותי לעתיד קצת הפחידו אותי שאני הולכת להיות עבד לרצפה...
בקיצור אשמח לשמוע דעות מנסיונכם.
יום נעים!!

אא

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אני לא מספיק מתמצאת, ומציעה לך לשאול בפורום אדריכלות ועיצוב פנים,
אבל דבר אחד אני יכולה לומר לך מניסיוני האישי, שריצוף מט הוא לא בהכרח פרקטי.
יש לי במטבח ריצוף גרניט פורצלן מט מ-ז-ע-ז-ע מבחינת נקיון. כל טיפת מים הופכת לכתם שחור, וגם לאחר נקיון זה אף פעם לא נראה נוצץ.
לעומת זאת, בחדרי האמבטיה עשיתי ריצוף כהה ומחוספס וזה תמיד נקי ולא רואים על זה אף טיפת מים.

קליפ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
עריכה והפקת סרטים
הייתי אומרת לך שאצלנו זה ככה: בסלון ובמטבח זה מבריק. בהול ובחדרים מט.
שתיהם מתנקים בקלי קלות ממש! רק מים ואם רוצים ריח אז קצת מרכך כביסה..
חוצמיזה, אולי זה תלוי איזה צבע תקחי ולא מט או מבריק.. קחי דוגמא בהירה שהיא קצת עם גוונים כהים.
תצליחי! ושיהיה במזל טוב! בנין עדי עד וכל הברכות...

dafdefet

משתמש מקצוען
נכתב ע"י קליפ;751869:
הייתי אומרת לך שאצלנו זה ככה: בסלון ובמטבח זה מבריק. בהול ובחדרים מט.
שתיהם מתנקים בקלי קלות ממש! רק מים ואם רוצים ריח אז קצת מרכך כביסה..
חוצמיזה, אולי זה תלוי איזה צבע תקחי ולא מט או מבריק.. קחי דוגמא בהירה שהיא קצת עם גוונים כהים.
תצליחי! ושיהיה במזל טוב! בנין עדי עד וכל הברכות...
רואים יותר את הלכלוך על המבריק?

קליפ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
עריכה והפקת סרטים
לדעתי זה לא המבריק או המט יותר הצבע מאשר הטקסטורה...

פייגיפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
התנסיתי בשני הסוגים לדעתי המבריק הרבה הרבה יותר פרקטי ואם עבד לרצפה זה הריצוף המט יותר קשה להברקה ובשביל כל לכלוך קטן צריך לשטוף מה שבמבריק ממש לא!
המבריק מומלץ בכל פה!

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
יש סוג ביניים, זה נקרא מזוגג.
לא מבריק עד כדי שכל לכלוך רואים פעמיים
ולא מט בלי טיפת חיות והחזרי אור
יש לי כזה ואני מאוד מרוצה.
גם מחזיר אור ונראה יפה וגם לא מבריק שכל דבר משתקף בו.
בכל סוג רצפות כל טיפת מים תהפוך לכתם שחור בגלל האבק שהצטבר עליה, השאלה מה רואים יותר.
במזוגג וכנראה גם במבריק שטיפת קלה במים לא תשאיר שום זכר והרצפה תחזור ליופיה הראשוני.

עוד שיקול לריצוף זה חסכון בקרצופים לפני פסח ;), כי אסור להשתמש בפוליש לסוגיו אלא רק במים + שמפו לרצפות.

סטאזרית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מנסיון ממש לא טוב שיש לי עם המט (ונס שהדירה לא שלי) הוא ממש לא פרקטי!!! האור שמשתקף במרצפות מדגיש כל פרור וכל "טביעת נעל". אני לדוגמא בתור זוגה צעירה שטפתי את הבית כל יום כדי שהרצפה תראה מבריקה. לעומ"ז ראיתי אצל הרבה קרובות משפחה שההשתקפות של התאורה על המבריק רק מטשטשת פרורונים סוררים- בגלל הסנוור בעין.
בהצלחה בכל ההכנות ומזל טוב!!!

רמז

משתמש מקצוען
מט עד כמה שידוע לע הרבה פחות פרקטי וזה כמובן תלוי בסוג איכותי או לא?

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נראה לי, כמו שכבר כתבו, שהעניין אינו "מבריק או מט" אלא סוג הריצוף. טוב תעשי אם תשאלי בפורום אדריכלות ועיצוב פנים.

ביקי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש סוג שנקרא לאפאטו (אולי זה המזוגג שמישהי כתבה לעיל, לא יודעת) שזה חצי מבריק חצי מט, שמעתי שזה מאד פרקטי , כדאי לברר.
מה שברור בכל מקרה באיזה סוג שאת בוחרת - חשוב מאד שהריצוף לא יהיה מידי בהיר, ולא יהיה חלק (מבחינת הצבע) אלא שיהיו עליו כתמים וטקסטורה, שזה מה שעושה את זה יותר פרקטי ופחות רואים כל כתם.
בהצלחה

מתילדה10

משתמש רשום
לי היה מט והוא היה מזעזע כל טיפה ראו

לפני כמה חודשים ריצפתי את הבית בריצוף מבריק בציפוי לפאטו, ואני מרוצה עד הגג הבית נראה תמיד נקי, למרות שיש לי שודד קטן שכל הזמן שופך על הרצפה.
קניתי בצבע אופוויט עם כתמים שמבליעים את הלכלוך.

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מבריק....
הייתי אצל אמא שלי החג... אחרי ליל הסדר שהיו שם בלע"ר... ונראה מדהים!!!
היכן שנשפך יש כתם.
אבל מרחוק לא רואים... מספיק לטאטא

dafdefet

משתמש מקצוען
שיכנעתם אותי :)

מאוד אהבתי צבע קרם בהיר חלק, כדאי? או שעדיף עם כתמי צבע בשביל הפרקטיות?

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתמי צבע!!!
זה מה שעושה שהכתם לא נראה אלא משקר.... אבל הכתמים לא צריכים להיות כהים אלא בגוון כהה יותר מהריצוף....

פרסום דובדבן

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני עבד לרצפת גרניט פורצלן מט.

גיסתי שיפצה לא מזמן וריצפה את הבית ברצפות מבריקות ענקיות בציפוי כלשהו, כזה שהפלורוסנטים משתקפים על הרצפה, כמה אני מקנאה בה בכל פעם שאחד הזאטוטים שלי שותה משהו... :)

בהצלחה בכל בחירה.

לשם שינוי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
רק מבריק ושלא ישכנעו אותך אחרת!
אצלינו התלבטו רבות לפני הריצוף, כמעט כולם בזמנו המליצו לנו מט כדי לא להשתעבד. ולבסוף בחרנו מבריק ואנחנו לא רק שלא מתחרטים אנחנו מאושרים בבחירה זו מאד. הליכלוך כמעט אינו ניכר וגם אם כן, הכל מתנקה ממש בקלות! (לרוב די בהעברת מטאטא ובמקרים קשים יותר סחבה.שטיפה? רק להרגשה שלנו, מי שנכנס לא יכול לזהות שלא שטפו) תענוג אמיתי!

לעומת זאת מכרים שלנו עשו ריצוף מעט לפנינו ובחרו מט, וכל טביעת רגל של ילד בלי נעליים רואים על הרצפה. שיעבוד של ממש.

בנוגע למשחק צבעים על המרצפת- מומלץ מאד. הוא מוסיף לא מעט לפרקטיות שנקיון הרצפות.

בהצלחה בבחירה.
והעיקר שיהיה במזל טוב ובניין עדי עד!

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
מנסיון עשיר, ואחרי בירורים רבים: סטון בז איטלקי - ריצוף מדהים, (הוא ג"כ לפאטו כמו שכבר הזכירו, וגם עם כל מיני גוונים של בז'.) ריצוף מדהים ביופיו ויותר מדהים איך שהוא 'מבליע' לכלוך....
אני בחרתי אותו אחרי שאחותי שיפצה ורצתה ריצוף מט מסויים והקבלן לא הסכים בשום אופן לעשות לה את מה שהיא רוצה ושיכנע אותה על איזשהו ריצוף מבריק לפואטו אחר. בתחילה היא הייתה מאוד מרוצה, ויצאו לי העיניים, אבל אחרי כחצי שנה(!) הרצפה בפרוזדור ובמטבח קיבלה המון!!!! חריצים, כך שהעיניים של אף אחד כבר לא יוצאות היום....
לי היא יעצה לעשות את הריצוף כמו השכנה שלה, שכבר צברה נסיון טוב מאוד, וגם אחרי קירצופים עם מטאטא קשה לא קרה לריצוף שלה כלום והוא המשיך להבריק. עשיתי אותו גם אני ואני מרוצה עד הגג.

כדאי לך!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה