דרוש מידע ריפוי בעיסוק לילד מעל גיל 9/10 מה אפשר לעשות?

ירחמיאל שני

משתמש פעיל
בקופות חולים יש זכאות רק עד גיל 9
במכבי יש אפשרות בביטוח המשלים לטיפול עד גיל 10

הילד שלי עושה יומולדת של 10 בחודש ה8 הקרוב
הבעיה שלי שאנו במאוחדת וגם אם אני רוצה לעבור למכבי במעבר יהיה רק ב1.9

מה אפשר לעשות?

LEVAVOT

משתמש פעיל
אולי להתנות עם הקופה החדשה לפני המעבר שעוברים רק בתנאי שיתחייבו לתת טיפולים.
יש אנשים שדרשו מימון של דברים יקרים לפני מעבר קופה והצליחו לקבל.

LEVAVOT

משתמש פעיל
נקודה נוספת למחשבה- בגיל הזה כל טיפול של ריפוי בעיסוק עולה כסף גם בקופה, נראה לי כ-40 ש"ח,
אולי שווה ללכת פרטי - יש יותר תורים ועולה כ-100 שח לטיפול, אמנם פער אבל גם בקופה זה לא חינם ומחכים המווווון זמן, ובאמת לא בטוח שירצו לתת בכלל.
(אפילו אפשר לעשות ביטוח פרטי בשביל זה)

רותי פרוטי

משתמש סופר מקצוען
נקודה נוספת למחשבה- בגיל הזה כל טיפול של ריפוי בעיסוק עולה כסף גם בקופה, נראה לי כ-40 ש"ח,
אולי שווה ללכת פרטי - יש יותר תורים ועולה כ-100 שח לטיפול, אמנם פער אבל גם בקופה זה לא חינם ומחכים המווווון זמן, ובאמת לא בטוח שירצו לתת בכלל.
(אפילו אפשר לעשות ביטוח פרטי בשביל זה)
טיפול פרטי בריפוי בעיסוק עולה 100₪, באמת?
הבנתי שהמחירים גבוהים בהרבה.

LEVAVOT

משתמש פעיל
@רותי פרוטי
אנחנו היינו אצל מטפלת שלוקחת 180 לטיפול, וקיבלנו החזרים מהביטוח. (החזר של 120 ש"ח לטיפול)
אם יש זמן לחכות- כדאי אפילו לעשות ביטוח בשביל זה - בד"כ צריך לחכות חצי שנה עד שיכולים לממש (ולשים לב שריפוי בעיסוק נכלל בתוספת אמבולטורי).
כדאי לדבר עם מטפלת ולשאול אותה מה האפשרויות- הן מכירו ויודעות להגיד כמה אפשר לחכות.

רותי פרוטי

משתמש סופר מקצוען
@רותי פרוטי
אנחנו היינו אצל מטפלת שלוקחת 180 לטיפול, וקיבלנו החזרים מהביטוח. (החזר של 120 ש"ח לטיפול)
אם יש זמן לחכות- כדאי אפילו לעשות ביטוח בשביל זה - בד"כ צריך לחכות חצי שנה עד שיכולים לממש (ולשים לב שריפוי בעיסוק נכלל בתוספת אמבולטורי).
כדאי לדבר עם מטפלת ולשאול אותה מה האפשרויות- הן מכירו ויודעות להגיד כמה אפשר לחכות.
באיזו עיר, ובאיזה גיל?

LEVAVOT

משתמש פעיל
בני ברק
ובאיזה גיל?
הילדה או המרפאה בעיסוק? לא הבנתי למה זה רלוונטי לעניין התשלום אז עונה על 2 האופציות...
הילדה הייתה בת 3
המרפאה בעיסוק צעירה, אבל מעולה (הלכתי אליה בעקבות המלצה של מרפאה בעיסוק אחרת שהפנתה אותנו דווקא אליה כיוון שסברה שהיא הכי מתאימה לטפל בבעיה שלנו. היא הייתה ממש מעולה)

רותי פרוטי

משתמש סופר מקצוען
בני ברק

הילדה או המרפאה בעיסוק? לא הבנתי למה זה רלוונטי לעניין התשלום אז עונה על 2 האופציות...
הילדה הייתה בת 3
המרפאה בעיסוק צעירה, אבל מעולה (הלכתי אליה בעקבות המלצה של מרפאה בעיסוק אחרת שהפנתה אותנו דווקא אליה כיוון שסברה שהיא הכי מתאימה לטפל בבעיה שלנו. היא הייתה ממש מעולה)
התכוונתי לגבי הילדה, כי אחרי גיל 9 אין החזרים מהקופה, ואולי זה משפיע גם על התמחור.
לפני כמה שנים הלכת איתה?

שואלת באמת בשביל לקבל מושגים, כי ביררתי בשנה האחרונה על ריפוי בעיסוק, וטווח המחירים אצל אלו שדיברתי איתן (שלוש בזמנו) היה 270-300. יכול להיות שאם עברו כמה שנים, גם המחיר עלה.

LEVAVOT

משתמש פעיל
@רותי פרוטי
זהו, שלא דיברתי על החזרים מהקופה אלא על פרטי לגמרי ולכן אין פה עניין לגיל של הילדה.
ספציפית אצלי הקופה טענה (באבחון) שאין בכלל מישהו שיכול לטפל בבעיה (בעיה טקטילית עם בגדים) אלא רק בשיחות הדרכה להורים איך לטפל בבית, ולכן לא הסכימו אפילו להכניס אותי לתור של המתנה לריפוי בעיסוק, אז מיד עזבתי את הטיפול בזה בקופה והלכנו לפרטי.
כמובן שאין צורך לציין שכל מרפאה בעיסוק שדיברתי איתה אמרה שוודאי יש איך לטפל וב"ה הטיפול הצליח...

אנחנו היינו לפני כשנתיים, שנתיים וחצי. לא יודעת להגיד אם יכול להיות שהמחיר ככה עלה, וכמו שאמרתי תמיד אפשר לשאול אותן מה האפשרויות להחזר מקסימלי.
לפעמים כדאי גם לחשוב על המחיר בכלליות, כלומר כמה אמורה לעלות כל סדרת הטיפולים (המרפאה בעיסוק יודעת להגיד כמה בד"כ לוקחים לטיפול בבעיה ספציפית) ולחשוב אם לא שווה לזרז את הטיפול ולקבל את הכי מקצועי אפילו במחיר מלא.
לדוגמה- אני מסתכלת (לפני ההחזרים) עלה לי 1500 שח, נגיד אפילו עולה 2000-2500 שח, לא מדובר פה על הרבה יותר מזה, אני חושבת שהיה שווה לי להוציא את הסכום הזה, הוא גדול אמנם אבל זה בחלוקה ל-10 תשלומים או יותר, ומקבלים פתרון מלא ומהיר לבעיה, בלי כל הטרטורים של הקופה עם מיליון מסמכים ואבחונים ומלא זמן המתנה...

רותי פרוטי

משתמש סופר מקצוען
אנחנו היינו לפני כשנתיים, שנתיים וחצי. לא יודעת להגיד אם יכול להיות שהמחיר ככה עלה, וכמו שאמרתי תמיד אפשר לשאול אותן מה האפשרויות להחזר מקסימלי.
לפעמים כדאי גם לחשוב על המחיר בכלליות, כלומר כמה אמורה לעלות כל סדרת הטיפולים (המרפאה בעיסוק יודעת להגיד כמה בד"כ לוקחים לטיפול בבעיה ספציפית) ולחשוב אם לא שווה לזרז את הטיפול ולקבל את הכי מקצועי אפילו במחיר מלא.
לדוגמה- אני מסתכלת (לפני ההחזרים) עלה לי 1500 שח, נגיד אפילו עולה 2000-2500 שח, לא מדובר פה על הרבה יותר מזה, אני חושבת שהיה שווה לי להוציא את הסכום הזה, הוא גדול אמנם אבל זה בחלוקה ל-10 תשלומים או יותר, ומקבלים פתרון מלא ומהיר לבעיה, בלי כל הטרטורים של הקופה עם מיליון מסמכים ואבחונים ומלא זמן המתנה...
גם אני חושבת שאם יש יכולת עדיף ללכת פרטי ולטפל מהר, בלי מסמכים ואבחונים וכו', אבל לא תמיד זה מתאפשר.
(סדרת טיפולי ריפוי בעיסוק לבת שלי, לדוגמה, עולה קרוב ל-6000 ש"ח באופן פרטי. אם היא הייתה בגיל המתאים, כן הייתי מעדיפה לחכות לקופה, למרות הזמן והטרטורים.)

LEVAVOT

משתמש פעיל
במקרה של כזה סכום ודאי הייתי עושה ביטוח פרטי, ומבקשת מהמרפאה בעיסוק לראות מה אפשר לעשות עד שמתחיל הביטוח. כל מה שתשלמי לביטוח לא יתחיל להתקרב לסכום הזה.... וההחזר יהיה משתלם.
שוב- אני הייתי מדברת עם המרפאה בעיסוק שאת רוצה ללכת אליה והיא כבר תדריך אותך איך עושים את זה וכמה זמן צריך לחכות.

LEVAVOT

משתמש פעיל
רק מסבירה מה היה אצלי אחרי הביטוח- במקום 40 שהייתי משלמת על טיפול בקופה, שילמתי 60 שח (120 שח החזר לכל טיפול של 180) בהחלט משתלם
בעצם יוצא ששילמתי 80 כי כ-20 שח עלות הביטוח עצמו
וצריך להוסיף עוד 120 ששילמתי עד שהביטוח נכנס לתוקף
מי שרוצה יכול כמובן לבטל את הביטוח אחכ...
אז נכון שזה כפול, ואין לי כסף מיותר ... אבל זה לא היה לי סכומים שאי אפשר לעמוד בהם במחיר שאני חייבת לחכות לטיפול בקופה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה