ריבת חלב -אני פשוט אוהבת את התמונה!

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נראה טוב! איך מכינים?
  • 1.5 ליטר חלב רגיל או סויה (אני השתמשתי בסויה כי רציתי ריבה פרווה)
  • חצי ק"ג סוכר
  • 1 כפית תמצית וניל איכותית
  • 1/2 כפית אבקת סודה לשתייה
מניחים סיר על אש גבוהה, יוצקים את החלב, מוסיפים וניל וסוכר ומערבבים בעזרת כף עץ במשך 3-2 דקות עד להמסת הסוכר.
2. ממשיכים לבשל על אש גבוהה במשך 20 דקות או עד לרתיחה.
3. מסירים את הסיר מן האש (לא מכבים את האש) ומוסיפים אבקת סודה לשתייה. החלב יבעבע וכמעט יגלוש.
4. מניחים בעדינות (לא זורקים!), בעזרת כף, שלוש גולות בתחתית הסיר. מערבבים ומחזירים לאש נמוכה-בינונית, כזו שתיצור בעבוע קל.
5. מבשלים במשך שלוש שעות בערך (ללא כיסוי)
6. כשמתקבל צבע חום- קרמלי כהה, הריבה מסמיכה ומתחילות להיווצר בועות גדולות, מסירים את הסיר מן האש (הקפידו להסירו לפני שמתחילים להווצר גושישי-סוכר).
7. מוציאים את הגולות בעזרת כף, מעבירים את הריבה לצנצנות ומאחסנים במקרר.

21309

משתמש מקצוען
נראה טוב! יש לזה טעם של ריבת חלב חלבית או שונה?
ואשמח אם תביאי מתכון גם לעוגיות. כל עוד לא התנתקתי לגמרי מפסח אני עוד יכולה לרשום לי מתכונים לשנה הבאה...

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נראה טוב! יש לזה טעם של ריבת חלב חלבית או שונה?
ואשמח אם תביאי מתכון גם לעוגיות. כל עוד לא התנתקתי לגמרי מפסח אני עוד יכולה לרשום לי מתכונים לשנה הבאה...
תודה
הילדים שלי זללנים גדולים ואמרו שזה יותר טעים מריבת חלב אמיתית.
לגבי מתכון לעוגיות תכף אעלה פוסט בעזרת ה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה