ריבית בנק ישראל עלתה עכשיו בעוד 0.5% ומעכשיו היא 4.25% מה שייקר את המשכנתא

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
די!!
קונסים אותנו בשביל איזה הימור שזה יעזור -
במאות אלפי ש"ח!!
לקחת משכנתא צמודה לפריים זה הימור!
מי שיש לו טיפה הבנה בנושא הבין את המשמעויות כבר כשתיכנן את התמהיל שלו

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
טוב בסדר..
לפני שנתיים הרי אף!! יועץ משכנתאות לא המליץ לקחת ללא שום פריים!!
היו יחידים שכאשר בנק ישראל התחיל לאפשר לקחת יותר משליש פריים - שהמליצו לא לקחת יותר מחצי (ואני כך עשיתי!)
והסיבה הפשוטה כי צמוד מדד זה לא הימור אלא ודאות של משהו לא שווה כלל בדרך כלל..
וריבית קבועה בזמנו היתה הרבה יותר גבוהה מפריים.
ברור שעכשיו למפרע הייתי לוקח הכל קבוע כמו שאז נתנו.. אבל מי נביא..
ובעז"ה שיכנסו אנשים יותר מוצלחים למערכת ונראה ירידה בריביות בצורה טובה, יש סיכוי טוב שבהמשך יהיה טוב יותר.

אבל להאשים את אלו שמתלוננים וסובלים עכשיו מקנס של 1000+ ש"ח בחודש!!
שלקחו 'הימור' מיותר..?
במיוחד שכ"כ הרבה כבר נגד ההעלאה הזאת

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
טוב בסדר..
לפני שנתיים הרי אף!! יועץ משכנתאות לא המליץ לקחת ללא שום פריים!!
היו יחידים שכאשר בנק ישראל התחיל לאפשר לקחת יותר משליש פריים - שהמליצו לא לקחת יותר מחצי (ואני כך עשיתי!)
והסיבה הפשוטה כי צמוד מדד זה לא הימור אלא ודאות של משהו לא שווה כלל בדרך כלל..
וריבית קבועה בזמנו היתה הרבה יותר גבוהה מפריים.
ברור שעכשיו למפרע הייתי לוקח הכל קבוע כמו שאז נתנו.. אבל מי נביא..
ובעז"ה שיכנסו אנשים יותר מוצלחים למערכת ונראה ירידה בריביות בצורה טובה, יש סיכוי טוב שבהמשך יהיה טוב יותר.

אבל להאשים את אלו שמתלוננים וסובלים עכשיו מקנס של 1000+ ש"ח בחודש!!
שלקחו 'הימור' מיותר..?
במיוחד שכ"כ הרבה כבר נגד ההעלאה הזאת
1. אני מלאת רחמים ובבוץ הזה (בצורה מתונה!) עם כל עם ישראל
2. זה לקח לפעמים הבאות. להבין קצת מה המשמעות של סיכון. האטרף מול הפריים, היה פסיכי. והנגיד הוא פושע שאיפשר לפני שנה 2/3 פריים. הלוואי היה אפשר לתבוע אותו נזיקין, בעקבות ההתבטאויות הלא אחראיות שלו בתחום
3. כפי שהתבטאתי לא פעם, אני מאשימה את ביבי נתניהו שלא הוביל מספיק מדיניות, של העדפה משמעותית של זוגות לדירה יחידה. הוא בניגוד לפשוטי העם בהחלט הבין ומבין לאן זה מוביל.

efrat1992

משתמש רשום
אני שלקחתי משכנתא לפני 10 שנים כבר הזהירו אותי שהמצב הוא לא סביר ולא הגיוני ומתישהו בטוח תעלה הריבית...
אמנם רק אחרי 10 שנים החזון התממש
אך לצערנו הרב הזוגות הצעירים שגם ככה לוקחים משכנתאות בשמיים משלמים על זה מחיר כבד
לצערנו , באופק לא נראה מיתון בריביות . זה היה חייב לקרות .....

יעזרנו ה'

מס' 1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
זה משפיע גם על המשתנה צמוד מדד?
מרגיש לי שלא סתם שנה לפני תחילת העליה פתאום אפשרו לקחת 2 שליש פריים
וכולם רצו לבנקים לנצל את המבצע הם ידעו טוב טוב מה הם הולכים לעשות
הרי היו צריכם לכסות את כל המענקים.
אני לקחתי לפני שנה משכנתה וקבלתי ריבית פריים זולה בטירוף 3 יועצי משכנתאות אמרו לי תנצל ותקח 2 שליש
אבל 2 בנקאים קרובים אמרו לי שלא תעיז לקחת יותר משליש, מכיון שכל מה שעברנו בקורונה הרבית תעלה בטירוף
והיועצים אמרו לי הם מבלבלים לך את המוח כבר 10 שנים הם אומרים את זה.
בפועל עשיתי פשרה ולקחתי 45 אחוז פריים.
הלקח שלי שבעז"ה במשכנתה הבאה אני יאמין לבנקאים.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
לא רוצה להיכשל חלילה ב"כך משיבים את המעוקות", אבל אשתדל להבהיר מס' עניינים לתועלת כולם.
  • עליית הריבית פוגעת לנו בהחזרי ההלוואות וזה לא נחמד, אינפלציה פרועה תהרוס אותנו כלכלית בכל תחומי החיים, כולל בהחזרי הלוואות הצמודות.
  • אני לא הופתעתי מעליית הריבית, כן הופתעתי מהמהירות, אבל זה לא באמת משנה מהותית אם המהלך היה קורה בטווח של שנתיים, כל מי שמבין א.ב. בכלכלה יודע שהריבית היום היא מחיר הכסף הריאלי פלוס מינוס, והריבית הנמוכה שהייתה נהוגה במשך תקופה ארוכה קודם היא הייתה החריגה, ואני המלצתי ללקוחותיי, ועדיין ממליץ לקחת אזורי החצי פריים, מסיבות שאכמ"ל, יען זה לא נושא האשכול.
  • בנק ישראל הוא לא ח-ן פרטי של אמיר ירון, אלא הקופה הציבורית, אכן עליית הריבית הולכת לבנקים ולא לבנק ישראל, ובכל מקרה כשהם נתנו הלוואות כמעט חינמיות לפני מס' שנים זה היה על דעת העליה הזו, וזה מהות ההבדל בין ריבית קבועה למשתנה ואכמ"ל.
מקווה שהצלחתי להבהיר את עצמי, ומשתתף בכאבם של אלו שכעת מאד קשה להם.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
זה משפיע גם על המשתנה צמוד מדד?
מרגיש לי שלא סתם שנה לפני תחילת העליה פתאום אפשרו לקחת 2 שליש פריים
וכולם רצו לבנקים לנצל את המבצע הם ידעו טוב טוב מה הם הולכים לעשות
הרי היו צריכם לכסות את כל המענקים.
אני לקחתי לפני שנה משכנתה וקבלתי ריבית פריים זולה בטירוף 3 יועצי משכנתאות אמרו לי תנצל ותקח 2 שליש
אבל 2 בנקאים קרובים אמרו לי שלא תעיז לקחת יותר משליש, מכיון שכל מה שעברנו בקורונה הרבית תעלה בטירוף
והיועצים אמרו לי הם מבלבלים לך את המוח כבר 10 שנים הם אומרים את זה.
בפועל עשיתי פשרה ולקחתי 45 אחוז פריים.
הלקח שלי שבעז"ה במשכנתה הבאה אני יאמין לבנקאים.
ממש לא!
ריבית הפריים עדיפה עשרת מונים מאשר הק"צ

אם תרצה למחזר או למכור
הקרן שלך תמיד תישאר אותו דבר
משא"כ בק"צ זה עלה בשנתיים האחרונות בממוצע ב5000 שקל ומעלה לכל 100 אלף שקל

החכמה שבנשים

משתמש מקצוען
לא רוצה להיכשל חלילה ב"כך משיבים את המעוקות", אבל אשתדל להבהיר מס' עניינים לתועלת כולם.
  • עליית הריבית פוגעת לנו בהחזרי ההלוואות וזה לא נחמד, אינפלציה פרועה תהרוס אותנו כלכלית בכל תחומי החיים, כולל בהחזרי הלוואות הצמודות.
  • אני לא הופתעתי מעליית הריבית, כן הופתעתי מהמהירות, אבל זה לא באמת משנה מהותית אם המהלך היה קורה בטווח של שנתיים, כל מי שמבין א.ב. בכלכלה יודע שהריבית היום היא מחיר הכסף הריאלי פלוס מינוס, והריבית הנמוכה שהייתה נהוגה במשך תקופה ארוכה קודם היא הייתה החריגה, ואני המלצתי ללקוחותיי, ועדיין ממליץ לקחת אזורי החצי פריים, מסיבות שאכמ"ל, יען זה לא נושא האשכול.
  • בנק ישראל הוא לא ח-ן פרטי של אמיר ירון, אלא הקופה הציבורית, אכן עליית הריבית הולכת לבנקים ולא לבנק ישראל, ובכל מקרה כשהם נתנו הלוואות כמעט חינמיות לפני מס' שנים זה היה על דעת העליה הזו, וזה מהות ההבדל בין ריבית קבועה למשתנה ואכמ"ל.
מקווה שהצלחתי להבהיר את עצמי, ומשתתף בכאבם של אלו שכעת מאד קשה להם.
אתה מתכוון שאנשים עשו קומבינה ויום אחרי שקיבלו את המשכנתא החזירו לבנק חלק מהכסף וככה קיבלו משכנתא עם ריביות חלום.

אני לקחתי לפני שנה בדיוק משכנתא עם 600,000 ש"ח פריים, חלק משתנה כל 5 וחלק קבוע לא צמוד (סה"כ משכנתא 1,300,000)
בנוסף למשכנתא הקיימת של עוד 500,000 ש"ח.

יש לי היום פריים של 800,000 ש"ח. המשכנתא עלתה ביותר מ- 1,700 ש"ח מלפני שנה... ועוד היד נטויה.

תאמת שכלכלן אחד אמר לי קחי הכל קבוע ולא שמעתי לו.

יהיה טוב!

מס' 1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ממש לא!
ריבית הפריים עדיפה עשרת מונים מאשר הק"צ

אם תרצה למחזר או למכור
הקרן שלך תמיד תישאר אותו דבר
משא"כ בק"צ זה עלה בשנתיים האחרונות בממוצע ב5000 שקל ומעלה לכל 100 אלף שקל
לא הבנתי
זה משתנה כל 5 שנים לא?
אכפת לך להסביר במילים יותר ברורות לאזרח הפשוט תודה

הכוונה שבכל 5 שנים יש לבנק אפשרות לשנות את הריביות לפי עלויות גיוס ההון שלו וללקוח אפשרות לפרוע את יתרת ההלואה ללא עמלת פרעון מוקדם, (תחנת יציאה)
אבל המדד מתעדכן בכל 15 לחודש, עולה או יורד,
לסיכום ההלואה גם צמודה וגם משתנה ולכן הקרן עלתה בשנתיים האחרונות מאוד.

מייפל אורגני.

משתמש מקצוען
זה מצחיק מאוד שהמדינה צועקת לאינפלציה ועלית מחירים והיא ביד השניה מעלה מחירים!!!
כגון חשמל
כגון מוצרי חלב (ההלאה של חלב גולמי)
וכו'
ועכשיו לא מספיק גם המעונות (איפה כל המבטיחים שזה יהיה בחינם?????????)
https://www.kore.co.il/viewArticle/125058
מטורף כאילו לא מספיק הריביות וכו'
התחושה היא כל עוד האנשים חיים שורדים נוציא מהם עוד.....

מור יוסף

משתמש פעיל
זה מצחיק מאוד שהמדינה צועקת לאינפלציה ועלית מחירים והיא ביד השניה מעלה מחירים!!!
כגון חשמל
כגון מוצרי חלב (ההלאה של חלב גולמי)
וכו'
ועכשיו לא מספיק גם המעונות (איפה כל המבטיחים שזה יהיה בחינם?????????)
https://www.kore.co.il/viewArticle/125058
מטורף כאילו לא מספיק הריביות וכו'
התחושה היא כל עוד האנשים חיים שורדים נוציא מהם עוד.....
החשמל והחלב לא עולים
ערך הכסף הוא שיורד
המדינה חייבת להעלות מחירים, אחרת היא תקרוס.
המדינה צריכה לשלם יותר לספקים, לקצבאות, לשכירים, לתשתיות, להכל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה