יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
רבותי-חברי הפורום היקרים.כדרכינו-אפתח ראשית במילי דאורייתא.
▪︎שבת זו הקרבה ובאה נקראת "שבת שקלים" ובה נקרא בתורה את פרשת מחצית השקל. "כִּי תִשָּׂא אֶת-רֹאשׁ בְּנֵי-יִשְׂרָאֵל, לִפְקֻדֵיהֶם, וְנָתְנוּ אִישׁ כֹּפֶר נַפְשׁוֹ לַיהוָה, בִּפְקֹד אֹתָם,וְלֹא-יִהְיֶה בָהֶם נֶגֶף, בִּפְקֹד אֹתָם"
▪︎במדרש שיר השירים רבה (ז.ג) על הפסוק "בטנך ערימת חיטים… אָמַר רַבִּי יִצְחָק מַה חִטִּים הַלָּלוּ כְּשֶׁהֵן יוֹצְאִין לְזֶרַע אֵינָן יוֹצְאִין אֶלָּא בְּמִנְיָן, וּכְשֶׁנִּכְנָסִין מֵהַגֹּרֶן נִכְנָסִין בְּמִנְיָן, כָּךְ כְּשֶׁיָּרְדוּ יִשְׂרָאֵל לְמִצְרַיִם יָרְדוּ בְּמִנְיָן, שֶׁנֶּאֱמַר (דברים י, כב): בְּשִׁבְעִים נֶפֶשׁ יָרְדוּ אֲבֹתֶיךָ מִצְרָיְמָה, וּכְשֶׁעָלוּ עָלוּ בְּמִנְיָן, שֶׁנֶּאֱמַר (שמות יב, לז): כְּשֵׁשׁ מֵאוֹת אֶלֶף רַגְלִי."
▪︎בדיני "תערובות" של דבר איסור בהיתר ישנם כללים מרובים וסוגיות רחבות ועמוקות מיני ים.אך אני אתייחס לכלל אחד בלבד (ובקיצור נמרץ).
בשו"ע (יורה דעה סימן ק"י הלכה א) כתב המחבר "דבר חשוב אוסר במינו בכל שהוא והם ז' דברים ואלו הם אגוזי פרך ורמוני בדן וחביות סתומות וחלפות תרדין וקלחי כרוב ודלעת יונית וככרות של בעל הבית וכן בעלי חיים חשובים הם ואינם בטלים אבל שאר דברים אף על פי שדרכן לימנות הרי אלו עולים כשיעורן: "
וכתב הרמ"א "הגה ויש אומרים דכל דבר שבמנין דהיינו שדרכו למנותו תמיד אינו בטל (טור בשם ר"י וב"י) וכן נוהגין"
מקור סוגיא זו היא בתלמוד בבלי (מסכת ביצה ג:) לגבי ביצה שנולדה ביום טוב שנתערבה באחרות והדין הוא שכולן אסורות.אע"פ שמהתורה מועיל "ביטול ברוב". גזרו חכמים שבדבר שבמנין אפילו באלף לא בטיל"
ההגדרה של "דבר שבמנין" הוא: כל דבר שרגילים למכור אותו במספר של יחידות ולא על פי משקל /נפח/אומד.
והיינו בגלל שכל דבר שנמנה יש לו חשיבות מצד עצמו ולכן גזרו חכמים וקבעו שאפילו באלף לא בטל.
(בשו"ת תרומת הדשן סימן ק"ג כתב "חידוש" שאפילו דבר שנמכר במשקל וכדומה אך יש בו מנין "מצד מצוותו" כמו נרות חנוכה שרגילים למנותם בכל לילה.גם זה בכלל "דבר שבמנין" ולכן אם נתערב נר חנוכה לאחר שהודלק ונאסר בהנאה -באחרים הכל אסור בהנאה ואפילו באלף לא בטיל.וכך פסק הרמ"א בחלק אורח חיים סימן תרע"ג סעיף א)
▪︎על פי זה ביאר ר' צדוק הכהן זצ"ל (פרי צדיק,-פרשת שקלים) את המדרש (תנחומא) האומר שפרשת כי תשא, שהיא פרשת שקלים, באה כדי לזקוף ולהרים את ראש בני ישראל, שהכוונה היא שעצם העניין שמונים וסופרים את בני ישראל גורם להם חשיבות, כי כל דבר שסופרים אותו הוא חשוב.

ואיך כל זה קשור לאקסל ולעולמן של הפונקציות?
אתם בטח שואלים את עצמכם…

ובכן.(להבדיל בין קודש לחול…)אם נרצה לבצע בדיקה אם תא מסוים באקסל מכיל מספר (זה יכול להיות מספר "כפשוטו" או "מספר סידורי" של תאריך תקני…) אז כולנו מכירים את פונקציית isnumber (הזכרנו אותה רבות בפורום זה)
פונקצייה זו מחזירה ערכים לוגים של true או false (אמת או שקר).
היכן הבעיה מתחילה?
הענין שפונקצייה זו מחזירה true רק כאשר כל הערכים שכתובים בתא הם מספריים.
אך מה קורה כאשר חלק מערכי התא הוא ערך טקסט וחלק ממנו הוא מספרי?
התשובה לכך: שהפונקצייה תחזיר false.
כך בדיוק פונקצייה זו תוכנתה!וזה האלגוריתם שלה!

תראו בצילום מסך מתוך הגיליון המצורף. בתאים B4:B7 ,בכולם מוחזר הביטוי false.
צפה בקובץ המצורף 1596153
ועתה נשאל.מה בכל אופן ניתן לעשות אם נרצה לבצע בדיקה כזו, דהיינו לבדוק האם בתא מסויים קיים ערך מספרי ואפילו בכלשהוא ???

אז בואו ונכיר היום את פונקציית find
תפקידה של פונקצייה זו הוא לחפש טקסט מסוים בתוך מחרוזת .ולהחזיר את מספר התו מתחילת המחרוזת שבו מופיע הערך לחיפוש.(לפרטים נוספים ראו כאן)
ועכשיו אקח כדוגמא את הפונקציות שבתא D4 ואסביר את הלוגיקה שבחישוב זה.
צפה בקובץ המצורף 1596169
פונקציית find "מסתכלת" על כל ערך (כל אחד "בתורו" לפי הסדר…)לחיפוש שהוזן בתוך הסוגריים המסולסלים (כפי שהסברתי בפורום זה פעמים רבות,תפקיד הסוגריים הם ליצור מעין "בנק/תיבה לשליפת נתונים").
ואז מחפשת את הערך במחרוזת שנכתבה בתא A4 שהיא "abc123"
יש לזכור שכאשר הפונקצייה לא מוצאת את הערך לחיפוש תוחזר שגיאת value.
ההחזר שמתקבל בדוגמא הנל יהיה רצף של 10 תוצאות.
כנגד 0-value
כנגד 1- 4 (זה מספר התו מתחילת המחרוזת-הקריאה היא משמאל לימין כי מדובר באנגלית ובספרות…)
כנגד 2- 5
כנגד 3- 6
כנגד 4- value
כנגד 5 ומעלה עד 9 -value

יופי מצוין.כעת נתקדם לשלב הבא בחשבון כאן:
כעת מקיפים את הפונקצייה בפונקציית count זאת על מנת לספור כמה פעמים הופיעה תוצאה מספרית?
ואם תשאלו למה דווקא פונקציית count ולא counta?
התשובה לכך: כי פונקציית counta מתייחסת גם לערכי טקסט כמו value .ופונקציית count מתעלמת מערכי טקסט וסופרת רק תאים בעלי ערך מספרי בלבד.

עכשיו תראו איזה נפלא החשבון כאן-
אם כל ההחזרים מfind הם value אז פונקציית count תחזיר 0.
ואם נמצא ערך מספרי אפילו אחד .אז הפונקצייה תחזיר ערך מספרי (1 לפחות)
בדוגמא הנ"ל פונקציית count תחזיר תשובה של 3.
אם עד כאן הכל מובן נתקדם עוד צעד…

כאשר אנו שואלים האם בתא מסוים יש ערך מספרי כל שהוא .אנו מצפים לתשובה של כן ולא /אמת או שקר/true או false.
אם נקבל בדוגמא הנ"ל תשובה של 3 זה לא רלוונטי עבור השואל.
נשאלת השאלה.מה יגרום לפונקציית count "לשנות מטבעה ומנהגה" ולהחזיר לנו תשובה של ביטוי לוגי?שאלה יפה…נכון?
אז כפי שהסברתי לעיל בלינק כאן (בסעיף 2)
https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-13319946
גם כאן נשתמש עם אותה טכניקה ונציב תנאי לcount של גדול מ0.
וכאשר יש תנאי, ההחזרים מהפונקצייה משתנים ומותאמים(בסוג של "אילוץ וכפיה") לעולמם של הביטויים הלוגים דהיינו אחד מהשניים או true או false.נקודה!!!
וכעת נשאל.ולמה התנאי הוא דווקא גדול מ0?
התשובה היא- שהתשובה 0 תתקבל רק כאשר כל ההחזרים מfind הם value.במקרה זה פונקציית count תחזיר false.
אבל… כאשר יש במחרוזת אפילו ספרה אחת פונקציית count תספור אותה כ1.
1 (וקל וחומר 2 או 3 וכו וכו) הוא גדול מ0 .וזו כבר סיבה "מספיק טובה" להחזיר כאן true.

רבותי.זה באמת נפלא,מדויק וגאוני…
תהנו מהלוגיקה! תהנו מכל הדרך הארוכה והנפלאה עד לפיתרון הסופי באקסל...

הערה חשובה!
גיליון זה נערך בגיליון שיטס ולכן הוספתי בו עטיפה של פונקציית arryaformula.אם אתם פותחים את הגיליון באקסל יש להשמיט ידנית את הפונקצייה הנ"ל.

שימו לב.כי בעמודה f קיימת בדיקה על ידי פונקציית search
(בעבר כתבתי עליה ועל הלוגיקה/המאפיין שבה בלינק כאן

https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-13030901)
התוצאות הן אותן תוצאות כמו בבדיקה באמצעות find+count.
פונקציית search- "אחותה התאומה" של פונקציית find ותפקידן דומה מאוד מאוד.ובכל זאת קיימים הבדלים דקים בינהן…(בהזדמנות בל"נ ארחיב בנושא זה).
אך כאמור.בגיליון זה וערכיו התוצאות שמתקבלות משתיהן הן זהות.

לסיום,אחתום עם מסר חשוב עבורינו מכל הנ"ל:
בתחילת דבריי הזכרתי את הכלל התלמודי/הלכתי שדבר שבמנין אפילו באלף לא בטיל…

כאשר ניסינו לבדוק ולשאול את האקסל שיחפש האם ישנו מספר כל שהוא (אפילו שהוא "נחבא" בתוך סבך המחרוזת טקסט),אז ראינו שפונקציית isnumber היא לא הכתובת לכך…אך עם קצת מאמץ ומחשבה (בעזרת הפונקציות find וכו )גם האקסל מגלה ואף מונה וסופר כל אחד מהמספרים שנחבאים להם במחרוזות טקסט שבתא.
לכל מספר יש חשיבות אפילו "בעיניו" של האקסל…כל מספר הוא "ערך עצמאי וישות בפני עצמו" .הוא פשוט נוכח וקיים…

והלא דברים קל וחומר…אם כך הם הדברים באקסל שהוא חומר ודומם.קל וחומר שכל יהודי עם נשמה אלוקית ממעל הוא דבר חשוב ובעל ערך עליון כלפי המקום(וכן כלפי עצמו)
החשיבות היא כאשר יש כאן גדר של "דבר שבמנין".
וכפי שהבאתי לעיל את דברי רבי צדוק הכהן זצ"ל שזו הסיבה שהקב"ה מצווה לספור את עם ישראל שוב ושוב.(ובודאי שמצד המספר עצמו הכל גלוי וידוע לפניו יתברך…ולא נצרכת שום ספירה.ובכל זאת הסיבה (לציווי על ספירת עם ישראל)היא כאמור על מנת לייקר כל אחד מישראל שלא יהיה שייך בו שום מושג של "ביטול" חלילה…כי דבר שבמנין לא בטל לעולם)

בתלמוד בבלי (מסכת מגילה יג:) "אמר ריש לקיש גלוי וידוע לפני הקדוש ברוך הוא שעתיד המן לשקול שקלים על ישראל לפיכך הקדים שקליהם לשקליו"
ובספר ברית שלום (דרושים על התורה והמועדים מר' פנחס בן פילטא זצ"ל מפוזנא,בתחילת פרשת שמות) מבאר על כך ביאור נפלא על פי האמור לעיל.שהמן הרשע טען "ישנו עם אחד מפוזר ומפורד…" דהיינו שכיון שעם ישראל מפורדים ומפוזרים בין האומות.הדין הוא שיהיו בטלים "ברוב" וכיון שרוב העולם גויים אז לכל יהודי אין קיום ליהדותו חלילה (עפרא לפומיה) ולכן דין העם היהודי להמיר דתו או ליהרג.
ועל כך אמר ריש לקיש שהקב"ה "הקדים שקליהם לשקליו" והיינו שכאשר עם ישראל נספרים הם "חשובים" ולא שייך בהם דין ביטול לעולם בשום צד ואופן.כי כך הוא הדין שדבר שבמנין לא בטיל לעולם…!נפלא מאוד!

וזהו מוסר וחיזוק/תזכורת/התעוררות עבור כל יהודי שיידע את חשיבותו ומעלתו לפני המקום ברוך הוא.שהקב"ה .שמח ואוהב כל יהודי בפרט ומחבב את "מספר בני ישראל" כאדם (להבדיל אלף הבדלות)שמונה מרגליות טובות…

יהי רצון שנזכה בזמן הזה כבימים ההם, ויתקיים בנו הפסוק "וְנַהֲפוֹךְ הוּא, אֲשֶׁר יִשְׁלְטוּ הַיְּהוּדִים הֵמָּה בְּשֹׂנְאֵיהֶם",אמן.

שבת שלום ומבורכת לכולם!
הבהרה
במהלך ביצוע העתק הדבק של הנ"ל מקובץ דוקס שערכתי.
היתה טעות בקידוד בהדבקה-היכן שמוצג כאן סמיילי/אימוג'י
במקור כתבתי : לסמן עמוד ב (בדפי הש"ס) .
סורי!

למה?

משתמש פעיל
לילה טוב
יש לי קובץ עם 2 גיליונות בשיטס
באחד אני מזין נתונים ובשני יש לי דוח שנותן לי חלק מהנתונים מהגיליון הראשון,
איך אני עושה שכל נתון שמופיע בדוח, אני יוכל להגיע בלחיצת כפתור לנתוני המקור שלו (בגיליון הראשון), כדי לעדכן נתונים וכד' ?

@יעקב ויצמן
אני מקווה שהרעיון שעשיתי אצלי יעזור לך

יש לי 2 גיליונות
1 הזנת נתונים, 2 שליפת נתונים מסוימים מגיליון 1 עי נוסחת פילטר

בגיליון הראשון בסוף השורה הזנתי = ואח"כ הטווח הרצוי - אבל כיון שאין כזה נוסחה הוא מחזיר שגיאה
1709881933442.png

ואח"כ עשיתי על זה את נוסחת FORMULATEXT המחזירה את הנוסחה (והסתרתי את 2 עמודות אלו)
1709882035090.png

ואח"כ בגיליון של שליפת הנתונים מביא גם את העמודה J
1709882143485.png

וכל פעם שאני רוצה להגיע למקור - אני מעתיקו ומכניס את זה לתא של שם התיבה - ENTER- וקופץ ישר לגיליון הראשון במקור של השורה
1709882263711.png

ערוגת הבושם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כשאני מושך טקסט מתוך גליון אחר, איך אני יכול לדאוג שיעברו הנתונים באותו עיצוב?
מקווה שהשאלה מובנת...

אם נניח אני רוצה לדת כמה שווה משהו לוקח 50 אדום מהגליון הקודם ו20 מהגליון הזה אבל אני צריך שהמספר 50 יעבור באדום.

תודה!

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
כשאני מושך טקסט מתוך גליון אחר, איך אני יכול לדאוג שיעברו הנתונים באותו עיצוב?
מקווה שהשאלה מובנת...

אם נניח אני רוצה לדת כמה שווה משהו לוקח 50 אדום מהגליון הקודם ו20 מהגליון הזה אבל אני צריך שהמספר 50 יעבור באדום.

תודה!
השאלה מובנת
כתבתי והסברתי על הנושא באריכות בלינק המצורף
הודעה בנושא 'הפונקציה FILTER בגוגל שיטס' https://www.prog.co.il/threads/הפונקציה-filter-בגוגל-שיטס.795652/post-13355154
בהצלחה

מים אחרונים

משתמש פעיל
אני לא כל כך מבין בכל הקשור לתקשורת LAN
לכן אני לא יודע לתת לכך תשובה מדויקת.
בלינק כאן נשאלה שאלה דומה .תוכל להתרשם מתשובות ולנסות.
בהצלחה
אתה כן קשור לזה כי אני לא מעוניין שספציפית אותו גליון יעדכנו בו כולם וכולם יראו את הששינויים.
באקסל ישנה הגדרה של חיבור נתונים, ע"פ פסיקת זמן מסויימת, שלחתי לך את הקובץ במייל (עם עוד שאלה...)
אני מעוניין שבכל מחשב יהיה אקסאל משלו, ופעם בדקה הנתונים ישאבו מכל מחשב ומחשב (קבצים?) הקבצים עצמם יהיו נגישים דרך הרשת... אבל לאו דווקא שהם יעבדו על אותו קובץ ביחד.
סליחה שלא הסברתי את עצמי מספיק בהתחלה.
תודה!

xl3391

משתמש מקצוען

יש לי 2 גיליונות

בגיליון הראשון בסוף השורה הזנתי = ואח"כ הטווח הרצוי - אבל כיון שאין כזה נוסחה הוא מחזיר שגיאה
צפה בקובץ המצורף 1596216
ואח"כ עשיתי על זה את נוסחת FORMULATEXT המחזירה את הנוסחה (והסתרתי את 2 עמודות אלו)
צפה בקובץ המצורף 1596217

צפה בקובץ המצורף 1596218
וכל פעם שאני רוצה להגיע למקור - אני מעתיקו ומכניס את זה לתא של שם התיבה - ENTER- וקופץ ישר לגיליון הראשון במקור של השורה
צפה בקובץ המצורף 1596219

אפשר להמשיך עם הרעיון שהעלתם ליצירת קישור לתאים.
מצ"ב דוגמא עם הסבר.

דוגמא קישור לנתוני מקור

Y M

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
שלום
איך עושים עיצוב מותנה בגוגל שיטס שיצבע לי את כל השורה אם בתא אחד של השורה כתוב טופל?

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען

מינוף

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית

יש לי 2 גיליונות

צפה בקובץ המצורף 1596216
צפה בקובץ המצורף 1596217

צפה בקובץ המצורף 1596218
צפה בקובץ המצורף 1596219
אפשר להמשיך עם הרעיון שהעלתם ליצירת קישור לתאים.
מצ"ב דוגמא עם הסבר.

דוגמא קישור לנתוני מקור
וואו וואו
רעיון יצירתי ומדהים !!!
כששאלתי את השאלה לא ציפיתי שאקבל מענה, רק רציתי לוודאות שא"א..

תודה רבה !!

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
צהריים טובים
תקשיבו סיפור מעניין...
ביממה האחרונה הגעתי באופן די אקראי לשאלה שנשאלה כאן בפרוג מימים ימימה(כ-16 שנים..) וללא מענה רלוונטי לצידה.
השאלה כאן מאוד מאוד מעניינת ולא שכיחה...אבל אגב חביבותה אציג אותה כאן כלשונה.
https://www.prog.co.il/threads/עזרה-דחופה-ב-אקסל.17367/
Screenshot_20240311_141114_Chrome.jpg

הפיתרון נראה במבט ראשון קשה מאוד מאוד.אך החלטתי לחשוב ולחשוב ולמצוא פיתרון הולם וקצר(יחסית) לכך.ובס"ד מצאתי..
מצורף כאן גיליון אקסל עם תשובה לכך בעמודה C
(להבנת הפיתרון.אני ממליץ ללמוד על פונקציית match ובפרט על מגוון המניפולציות של הארגומנט השלישי שלה)
Screenshot_20240311_140827_Sheets.jpg

כמו כן הוספתי בעמודה E חישוב נוסף ל:
האם הערך לחיפוש מופיע שוב מעל תא החיפוש ואם כן .כמה תאים "מפרידים" בין התא לחיפוש לבין התא למעלה.
כאן בוצעה פעולת חיסור בין שני xlookup.(יש לשים לב לארגומנט השישי שבפונקצייה זו...)
התוצאה שמוחזרת היא ההפרש בין המופע העליון והראשון ביותר (שימו לב לדגש זה!)בעמודה לבין תא החיפוש.
בעמודת עזר הוספתי מיספור רץ בטכניקת שילוב פונקציות sequence + counta.
הסברתי בעבר על יתרונה של שיטה זו בלינק כאן
https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-13179048

הערה כללית: שאני מדבר על הפרש הכוונה לתאים שבין לבין. ולא כלולים בכך תא החיפוש ולא את התא שדומה לו (למטה או הראשון ברשימה -תלוי בחישוב)

שיתפתי אתכם בפרפרת זו...תהנו מהטכניקות!

חודש טוב ומבורך לכולם!

קבצים מצורפים

• חישוב הפרש תאים בין ערכי תא זהים.xlsx
    KB 58.6 · צפיות: 4

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אני רוצה להוסיף תרשים שיראה נתונים כלשהם מתוך טבלה. הבעיה היא שחלק מהנתונים בטבלה הם 0 ואני רוצה שכל אלו שהם 0 לא יופיעו, ולא יווצרו חורים בתרשים:
1710167809826.png

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
אני רוצה להוסיף תרשים שיראה נתונים כלשהם מתוך טבלה. הבעיה היא שחלק מהנתונים בטבלה הם 0 ואני רוצה שכל אלו שהם 0 לא יופיעו, ולא יווצרו חורים בתרשים:
צפה בקובץ המצורף 1598526
הבעיה הזו מוכרת בעולמם של הגרפים באקסל.
תראה בלינק מספר דרכים לטיפול בבעיה/לפיתרון...
בהצלחה!

I believe

משתמש חדש
רציתי לשאול את החברים פה ובראשם הרב @יעקב ויצמן ו@xl3391 עד כמה קובץ אקסל בנוי ומסוגל להכיל פקודות מאקרו?
אפרט את השאלה, יש לי קובץ עם פקודות מאקרו רבות, האם יתכן שכל הפקודות תקינות לחלוטין ובכל זאת קורה והקובץ קורס לי לפעמים ללא שום סיבה, או שאם הקובץ קורס חייב להיות שיש איזו שהיא בעיה בפקודות?
פשוט ההרגשה שלי מרוב כמות הבעיות שנתקלתי בהם בקבצי אקסל אם מאקרואים תקינים, שאקסל לא ממש בנוי לכל העסק הזה, הוא לא מספיק חזק בשביל להריץ עליו כל מיני פקודות ארוכות ומורכבות הדורשות תוכנות יעודיות מותאמות.
אם יש לכם מידע בנושא אשמח לשמוע, כמו כן מה באמת אפשר לעשות כדי לייעל את הקובץ ולשפר את עמידותו.
תודה רבה

נערך לאחרונה ב:

xl3391

משתמש מקצוען
רציתי לשאול את החברים פה ובראשם הרב @יעקב ויצמן ו@xl3391 עד כמה קובץ אקסל בנוי ומסוגל להכיל פקודות מאקרו?
אפרט את השאלה, יש לי קובץ עם פקודות מאקרו רבות, האם יתכן שכל הפקודות תקינות לחלוטין ובכל זאת קורה והקובץ קורס לי לפעמים ללא שום סיבה, או שאם הקובץ קורס חייב להיות שיש איזו שהיא בעיה בפקודות?
פשוט ההרגשה שלי מרוב כמות הבעיות שנתקלתי בהם בקבצי אקסל אם מאקרואים תקינים, שאקסל לא ממש בנוי לכל העסק הזה, הוא לא מספיק חזק בשביל להריץ עליו כל מיני פקודות ארוכות ומורכבות הדורשות תוכנות יעודיות מותאמות.
אם יש לכם מידע בנושא אשמח לשמוע, כמו כן מה באמת אפשר לעשות כדי לייעל את הקובץ ולשפר את עמידותו.
תודה רבה
יש הרבה אקסלים עם פקודות מאקרו רבות ואין איתם בעיה.
כדאי להפריד את פקודות המאקרו למודולים שונים ולא להעמיס במודול אחד הרבה פקודות.
קובץ שקורס הוא כנראה פגום.
נסו לקחת עותק מהקובץ> לפתוח את תוכנת אקסל> לפתוח את קובץ העותק ע"י פתיחה ותיקון.
1710200142169.png

במיטב היגיון

משתמש רשום
שלום וברכה
ראשית תודה רבה לכל חברי הפורום, ובראשם מרן ראש הישיבה ה"ה @יעקב ויצמן שליט"א.
בשימוש בנוסחת פילטר שהתנאי הוא בהפנייה לתא אחר, איך ניתן לעשות שאם יופיע בתא "הכל" הוא יבטל לגמרי את התנאי ויביא את הכל?
תודה רבה

I believe

משתמש חדש
יש הרבה אקסלים עם פקודות מאקרו רבות ואין איתם בעיה.
כדאי להפריד את פקודות המאקרו למודולים שונים ולא להעמיס במודול אחד הרבה פקודות.
קובץ שקורס הוא כנראה פגום.
נסו לקחת עותק מהקובץ> לפתוח את תוכנת אקסל> לפתוח את קובץ העותק ע"י פתיחה ותיקון.
צפה בקובץ המצורף 1599019
תודה רבה, אז אני באמת יחלק אותם למודלים שונים, (חשבתי שדוקא ככה זה מכביד על הקובץ).
כשאני פותח על ידי פתיחה ותיקון, הוא כותב לי 'Excel השלים אימות ותיקון ברמת הקובץ. ייתכן שכמה חלקים מחוברת עבודה זו תוקנו או אבד, לחץ כדי לצפות ברשימת התיקונים של קובץ היומן:...',
וכשאני לוחץ על הקישור לצפייה ברשימת התיקונים של קובץ היומן, ופותח אותו בוורד הוא כותב לי כך-
'error121640_01.xml, אותרו שגיאות בקובץ ..., Excel השלים אימות ותיקון ברמת הקובץ. ייתכן שכמה חלקים מחוברת עבודה זו תוקנו או אבדו'.
איך אני יכול לדעת כעת מה היו התיקונים שהוא תיקן או הסיר?

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
שלום וברכה
בשימוש בנוסחת פילטר שהתנאי הוא בהפנייה לתא אחר, איך ניתן לעשות שאם יופיע בתא "הכל" הוא יבטל לגמרי את התנאי ויביא את הכל?
תודה רבה
בשיטס או באקסל?

קול תורה

משתמש פעיל
שלום וברכה
תודה רבה
אפשר להכניס את הפילטר לIF ובתנאי שעם כתוב "הכל" לייבא את כל הטבלה בעזרת נוסחאות שונים כמו VSTACK למשל
ואם אתה באקסל אז לכאורה לא צריך IF אלא בארגומנט השלישי להכניס ישירות את הנוסחה, (בהסתמך שבעמודה של הפילטר אין את המילה "הכל")

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה