יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
בוקר טוב
שוב שאלה קצת יותר קשה לגבי עיצוב מותנה
אני רוצה שיסמן לי בכל שורה את הערך המינימלי (שלא יסמן תא ריק)
קובץ דוגמא
בוקר טוב
שאלתך שאלה יפה ומעניינת.
מצורף כאן גיליון עם הפיתרון.(כמו כן עידכנתי את הנוסחא בגיליון השיתופי)
Screenshot_20240122_085905_Sheets.jpg

אסביר בקצרה:
אנו צריכים להזין נוסחא מותאמת אישית על כל הטווח.
כאשר בתנאי הראשון אנו אומרים לשיטס אם תא a4 הוא (=) הערך הכי מינימלי בכל שורה 4 (min 4:4).אז תצבע לי בצבע הנבחר (צהוב)
רגע רגע...ומה יקרה בשורה 8 למשל (ראו צילום מסך למטה) שכל השורה ריקה מתוכן?
אז מה שיקרה שכל השורה תצבע בצהוב.ולמה? כי מבחינת השיטס הערכים בשורה שכזו שוים ל-0
רוצים הוכחה?
הנה...אם נציב את פונקציית value ונכתוב בתוכה תא מתוך שורה 8 יוחזר לנו 0.
(באגב.זאת בניגוד לאופיה והתנהגותה של פונקציית search שמתייחסת לתא ריק כבעל ערך 1 בברירת מחדל שלה.וכתבתי על כך באריכות רבה בלינק הבא
https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-13030901)

במצב כזה שכל השורה עם תאים בעלי ערך מספרי זהה .כולם יחד נחשבים למינימום.וזו הסיבה שכולם יצבעו בעיצוב מותנה.
כדי לפתור את "המכשול" הזה.אנו נזין בתנאי השני (ולשם כך תידרש כמובן פונקציית and בהתחלה)
ונכתוב תנאי ""<> דהיינו שאינו שווה לכלום.כלומר לא להתחשב /לקחת בחשבון פה תאים ריקים מתוכן.
וזו התוצאה
Screenshot_20240122_090024_Sheets.jpg

נ.ב באגב,בשורה 4 לא נצבע שום תא .כי ערכי min/max חלים על מספר בלבד.לטקסט בעברית אין שום משמעות מבחינת השיטס.אא"כ נבצע כאן תהליך מורכב של המרת האות למספר בגימטריה על ידי פונקציות vlookup +mid וכדומה...
בהצלחה רבה!

קבצים מצורפים

• Conditional formatting of the minimum value in a row.xlsx
    KB 7.9 · צפיות: 15
נערך לאחרונה ב:

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
רבותי-חברי הפורום היקרים ,היום נמשיך ונלמד עוד מנפלאותיה וגאונותה של הפונקצייה SEQUENCE שכתבתי עליה בעבר
(כאן- https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-13134038
וכאן- https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-13167983
וכאן- https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-13179048)

והפעם בכל הקשור לחישוב "טור חשבוני"
כדרכינו.תחילה אפתח במילי דאורייתא:
א.בתלמוד בבלי מסכת שבת דף כ"א ע"ב לגבי נר חנוכה כתוב "והמהדרין מן המהדרין ב"ש אומרים יום ראשון מדליק שמנה מכאן ואילך פוחת והולך וב"ה אומרים יום ראשון מדליק אחת מכאן ואילך מוסיף והולך. אמר עולא... חד אמר טעמא דב"ש כנגד ימים הנכנסין וטעמא דב"ה כנגד ימים היוצאין וחד אמר טעמא דב"ש כנגד פרי החג וטעמא דבית הלל דמעלין בקדש ואין מורידין"
ההלכה נפסקה כידוע כמו בית הלל.
ב.בתלמוד בבלי מסכת מנחות דף ק"ו ע"א אמרו רבותינו "תנו רבנן פירשתי מנחה וקבעתי בכלי אחד של עשרונים ואיני יודע מה פירשתי יביא מנחה של ששים עשרונים דברי חכמים רבי אומר יביא מנחות של עשרונים מאחד ועד ששים שהן אלף ושמונה מאות ושלשים"
מבלי להיכנס כעת לכל ביאור הסוגיה אתמקד בחשבון שהובא בדברי רבי והוא -1830.זהו למעשה חיבור של כל העשרונים(מידת עשירית האיפה) כאשר בכלי אחד עישרון אחד .ובכלי השני שני עשרונים וכו וכו עד 60 כלים, ובכלי ה60 מביא 60 עישרון בכלי אחד.(זהו הסכום המקסימלי שניתן "ליחיד" להביא עשרונים של מנחה בכלי אחד.והטעם מבואר במשנה מנחות פרק י"ב מ"ד " שכן ציבור מביא..שישים ואחד.דיו ליחיד שיהא פחות מן הציבור אחד" יעוין שם)
רבותינו בעלי התוספות שם מבארים את הדרך לחישוב סכום כל העשרונים למנין של 1830 וזה לשונם:
Screenshot_20240123_001115_Chrome.jpg

חשוב לציין כי ישנם דרכים נוספות לחישוב כאן.ראו בפירוש המלאכת שלמה (על המשנה שם) וכן בשיטה מקובצת (מנחות דף ק"ד ע"ב) .וצירפתים לקמן בקובץ pdf.
ולקמן אשוב לדברי התוספות הנזכרים.

וכעת ,להבדיל בין קודש לחול....אפתח במה שמסופר על זה שלימים הוגדר "מגדולי המתמטיקאים בכל הזמנים" -האסטרונום,הפיזיקאי והמתמטיקאי הגרמני קארל פרידריך גאוס.
האגדה אומרת, שכאשר גאוס היה בבית הספר היסודי, המורה שלו התעצל ונתן לתלמידים את המשימה המייגעת של חישוב הסכום 100+...1+2+3 כלומר, סכום כל המספרים עד 100. הרעיון היה שהם יבלו חצי יום בעבודה טכנית מייגעת וחסרת כל טעם, והמורה ינוח(הפסקת קפה?עוגה?..). הבעיה היא שגאוס הקטן בא אל המורה תוך כמה דקות עם הפתרון. האם זה קרה בגלל שגאוס היה מחשבון אנושי? לא! בדיוק ההפך! גאוס המחיש בצורה הטובה ביותר את גישת מתמטיקאים הם עצלנים. במקום לבצע את החישוב, הוא מצא “דרך קיצור” שנותנת לו את הסכום בלי שיצטרך לחשב את כולו במפורש.
הטריק של גאוס היה פשוט: הוא שם לב לכך שאם לוקחים את האיבר הראשון בסכום (שהוא 1) ומחברים אותו לאיבר האחרון בסכום (שהוא 100), מקבלים 101. זה בפני עצמו לא מרגש במיוחד, אבל העניין הוא שאותו מספר בדיוק מתקבל אם מחברים את האיבר השני בסכום (שהוא 2) עם האיבר הלפני אחרון בסכום (שהוא 99), וכן הלאה. בעצם, אומר גאוס, אפשר לחלק את כל המספרים בין 1 ל-100 לחמישים זוגות בדיוק, כך שהסכום של כל זוג הוא בדיוק 101:
(1,100),(2,99),(3,98),…
אם יש לנו בדיוק 50 זוגות, והסכום של כל אחד מהם הוא בדיוק 101, אז עברנו מביצוע 99 תרגילי חיבור לביצוע תרגיל כפל יחיד: 50×101=5050
במתמטיקה נהוג להבדיל בין טורים חשבונים סופים לטורים אינסופיים ויש עוד כמה קטיגוריות.אך כאמור אנו נתמקד בנוסחה לחישוב טור חשבוני סופי.
אז לאחר ההסבר הקצר נראה איך "נראית" הנוסחא בניסוח מתמטי.(ישנה עוד נוסחא יותר מורכבת .אך זו הנוסחא היותר ידועה...)
Screenshot_20240122_232703_Photo Studio.jpg

אסביר בקצרה:
בחלק המונה- אנו מחברים את המספר(האיבר) ההתחלתי + המספר הסופי בסדרה ומכפילים בn.(במספרים המכונים במתמטיקה "טבעיים")
ואת כל זה מחלקים ב2.
זוכרים את השאלה שנשאל גאוס בבית הספר?
תראו כדוגמא את כל ההסבר הנ"ל בהצבה בנוסחא המתמטית
20240123_004404.jpg

רבותי.היופי והגאונות בנוסחא כאן (על ידי הלוגיקה של הכפלת המונה ב2...)היא שניתן לבצע בה חישוב לכל טור חשבוני סופי בין שס"ך האיברים הוא זוגי ובין שאינו זוגי.
תנסו להציב את הנוסחא לחישוב ממש פשוט של
1+2+3+4
או לחישוב 1+2+3 .ותראו עד כמה הנוסחא אמיתית וקולעת!
עכשיו אוסיף כאן עוד נקודה חשובה. ניתן להגיע לאותו פיתרון בעזרת טכניקה של חיבור של "זוגות" של סכום אחיד.כפי המוסבר לעיל בחישובו של "הילד" גאוס.וכאשר סכום האיברים אינו זוגי .לצרף את אותו איבר "הבודד" לחשבון.
וכך לוותר על החילוק ב2 בנוסחא שהבאתי.
(כעת זה מובן מה ענין החילוק ב2? זה פשוט "לפרק" את הזוגות שמתקבלים במונה...תחשבו על זה...)

כעת תחזרו ותלמדו את דברי בעלי התוספות שהבאתי לעיל מילה אחר מילה...החשבון נפלא ומדויק.
התוס' מבארים בדרך זו את החישוב לפרי החג שמניינם עולה ל70 (וכפי שאמרו חז"ל כנגד 70 אומות שמתמעטים והולכים וכו..).

אמרו חז"ל כי "חכמה בגויים תאמין"...גאוס שחי במאה 19 נחשב כמתמטיקאי שהגה וייסד את החישוב לטור חשבוני.
אך עינינו תחזינה איך להבדיל אלפי הבדלות... הקדימוהו כבר בעלי התוספות(לפני כ900 שנים) בחכמתם האלוקית ועומק עיונם וכתבו את החשבון לכך בקיצור נמרץ...

"הפוך בה והפוך בה דכולא בה..."!!!

אם נחזור כעת לדברי הש"ס בנר חנוכה.אז כולנו יודעים שס"ך מנין הנרות בחנוכה (כולל נרות ההידור) הוא 44.(ונאמרו בזה רמזים רבים ונפלאים)
מעניין מאוד שאחד הטעמים שמובא לשיטת בית שמאי שהוא "כנגד פרי החג" .ולפי דרכינו הנ"ל "אין דברי רבותינו ז"ל יוצאים מידי פשוטם"...והאנלוגיה בינהם כי שיטת החישוב למנין שניהם היא אחת וכפי שהסבירו בעלי התוס' בסוגיא במנחות.נפלא מאוד!
(צירפתי כאן בpdf את דברי המהרש"א בסוגיא שם במסכת שבת כדאי מאוד ללמוד את ביאורו המאיר והנפלא...איך דברי בית שמאי קשורים לתירוץ הראשון של הב"י לקושייתו הידועה)

וכאן הבן שואל,איך כל הנ"ל קשור לאקסל ולעולמן של הפונקציות?

אז תראו .את פונקציית sequence אתם כבר מכירים...ובכן,אם רק "נעטוף" אותה בפונקציית sum יהיה ניתן לבצע חישוב לכל טור מספרי ...(לפחות כזה שהוא "סופי")וכמובן לכל הדוגמאות שהובאו לעיל.
תראו בצילום מסך לקמן איך כל החישובים המורכבים שהסברתי והארכתי בהם לעיל,הכל מבוצע תוך כדי לחיצת כפתור אחת כאשר רק נמלא את הערכים הנכונים בארגומנטים של הפונקצייה.
הכי קצר וקולע!הכי נפלא וקסום!

Screenshot_20240122_230049_Sheets.jpg

הזכרתי לעיל ששפת המתמטיקה היא "לעצלנים" (בהומור כמובן...) אז פונקציית sequence היא ההוכחה "לגאונות שבפשטות" של האקסל.

לסיום .המסרים שיש לנו מכל הנ"ל.
א.ראינו כאן איך "הפוך בה והפוך בה דכולא בה" ואיך כל דברי רבותינו ז"ל בחכמתם ועומק עיונם- משפטי אמת צדקו יחדיו...
ב.אם האדם יחשוב על אודות ימיו ושנותיו בעולם הזה.אז נכון שכלפי שמיא וגם כלפי האדם(בתוך ליבו וברגע של אמת...) ניתן לצרף ולחשב את כל הימים יום ליום ושנה לשנה בכל אופן שינהג בהם האדם (לטוב או למוטב חלילה)
אך על האדם לשאוף שצירוף זה של כל ימיו ורגעיו יהיו "טור חשבוני" בבחינת "מוסיף ועולה" תמידי בעבודת ה' לחושבנא טבא שזהו המסר הרמוז בדברי בית הלל(והלכה כמותם).הקב"ה יסייענו לכך אמן.

מצורף כאן גיליון אקסל לראות את כל החשבונות מבפנים.

נהנתם? אשמח לשמוע מכם שאלות/הארות/הערות על האמור כאן לעיל.

קבצים מצורפים

• טור חשבוני.xlsx
    KB 11.3 · צפיות: 9
  • מהרש-א מסכת שבת דף כ-א ע--ב ד-ה טעמא כנגד פרי החג.pdf
    KB 199.9 · צפיות: 6
  • פירוש מלאכת שלמה (מסכת מנחות יג,ב) .pdf
    KB 247.6 · צפיות: 7
  • שיטה מקובצת מסכת מנחות דף ק-ד ע-ב.pdf
    KB 616.2 · צפיות: 9
נערך לאחרונה ב:

חנילה

משתמש חדש
שלום וברכה, יש לי גיליון עם נתונים לפי שעת התחלה ומשך זמן, כלומר בטור A יש שעת התחלה - שעה: דקות: שניות: בטור B כתוב למשך כמה זמן זה נמשך (למשל הפגישה) ובטור C מופיע עוד סינון (לדוגמא חדר 1 עד 10)

אני מעונין לבדוק את התפוסה של החדרים לפי רווח של 10 דקות, נניח שמשה התחיל בשעה 10:03 בחדר 1 למשך חצי שעה עד 10:33. אהרון התחיל בשעה 10:28 בחדר 2 למשך שעה עד 11:28 ויוסף התחיל בשעה 10:35 למשך 10 דקות עד 10:45

עשיתי בגיליון חדש מ A3 ומטה שעות ברווח של 10 דקות 10:00 10:10 10:20 וכו' וכו' וכמובן למעלה תאים מ1 עד 10.
אני רוצה לראות את התפוסה של החדרים לפי השעות, אשמח לעזרה תודה רבה

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
שלום וברכה, יש לי גיליון עם נתונים לפי שעת התחלה ומשך זמן, כלומר בטור A יש שעת התחלה - שעה: דקות: שניות: בטור B כתוב למשך כמה זמן זה נמשך (למשל הפגישה) ובטור C מופיע עוד סינון (לדוגמא חדר 1 עד 10)

אני מעונין לבדוק את התפוסה של החדרים לפי רווח של 10 דקות, נניח שמשה התחיל בשעה 10:03 בחדר 1 למשך חצי שעה עד 10:33. אהרון התחיל בשעה 10:28 בחדר 2 למשך שעה עד 11:28 ויוסף התחיל בשעה 10:35 למשך 10 דקות עד 10:45

עשיתי בגיליון חדש מ A3 ומטה שעות ברווח של 10 דקות 10:00 10:10 10:20 וכו' וכו' וכמובן למעלה תאים מ1 עד 10.
אני רוצה לראות את התפוסה של החדרים לפי השעות, אשמח לעזרה תודה רבה
נא לשלוח גיליון דוגמא
אין צורך ביותר מ5 שורות.
תצבע בבקשה את הטווח שתרצה בו החזר ערכים
ותכתוב באופן ידני מה הערכים שרצית שיהיו כתובים שם

טרמפיסט

משתמש חדש
שלום,
האם יש אפשרות לעצב טקסט בתוך נוסחא, אני רוצה שעל חלק מהנוסחא יבליט לדוגמא חלק מהטקסט או יבצע קו תחתון , האם יש אופציה כזאת?
כמו כן האם יש נוסחא לתרגום טקסט בתוך נוסחא?

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
שלום,
האם יש אפשרות לעצב טקסט בתוך נוסחא, אני רוצה שעל חלק מהנוסחא יבליט לדוגמא חלק מהטקסט או יבצע קו תחתון , האם יש אופציה כזאת?
לא מכיר דרך כזו
כמו כן האם יש נוסחא לתרגום טקסט בתוך נוסחא?
ניתן לסמן תאים ולבצע תרגום ראה כאן
אם מדובר בגיליון שיטס.ניתן לבצע זאת על ידי פונקציית googletranslate ראה כאן
בהצלחה

רק שאלה!

משתמש רשום
אם אני מבין נכון אז אפשר לעשות vlookup
כלומר: מה שאתה מחפש זה התא בגיליון 3
איפה אתה מחפש זה בעמודה A ואתה רוצה שיחזיר לך את מה שכתוב בטור 2 (לכתוב בשורה הרביעית 1 כי אתה רוצה חיפוש לא מדויק)
מכיוון שיש לך גם כן כמה חדרים תוכל להשתמש קודם בפונקציית if (כדי לייצר טור לכל חדר
מצורף צילומסך להבנתי (לא מחולק לחדרים)
וזו נראה לי צריכה להיות הנוסחה =IF($C2="חדר אחד",VLOOKUP(גיליון2!A2,$A$1:$C$8,2,1))

מינוף

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
@יעקב ויצמן
בוקר טוב

עברתי על ההודעות שאתה מעלה כאן, ויש לך פשוט ידע מדהים באקסל ולהבדיל בתורה הקדושה
העלית כאן את הרף, כל הכבוד

רוצה לאתגר אותך
תן לי את לוח הכפל ע"י נוסחת SEQUENCE שתירשם בתא אחד (לא ב-10..)

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
@יעקב ויצמן
בוקר טוב

עברתי על ההודעות שאתה מעלה כאן, ויש לך פשוט ידע מדהים באקסל ולהבדיל בתורה הקדושה
העלית כאן את הרף, כל הכבוד
בוקר אור
ראשית תודה רבה לך על הפידבק.
אני שמח לשתף כאן את התובנות בכל הקשור לאקסל.ושמח לשמוע שהחומר הונגש כראוי ומובן לכל.
הידע ראשית כל בעזרת החונן לאדם דעת.ובעזרת כל שאלה ואתגר כאן בפורום ובכלל...
המסר המרכזי שאני מעביר כל הזמן זה שאת האקסל צריך ללמוד ולחקור...יש מח,עומק ולוגיקה רבה בכל פונקצייה.וכל דבריי בפורום זה הם דוגמאות קטנות (מקרים "פרטיים") של מסר זה.
רוצה לאתגר אותך
תן לי את לוח הכפל ע"י נוסחת SEQUENCE שתירשם בתא אחד (לא ב-10..)
תודה על האתגר:)
והנה התשובה לכך
Screenshot_20240124_095638_Excel.jpg

חשוב לציין שזה עובד מצוין באקסל בלבד.
בשיטס- הטריק לא עובד.ונדרשות פעולות קיבוע וגרירה וכו..

נערך לאחרונה ב:

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
בוקר אור
ראשית תודה רבה לך על הפידבק.
אני שמח לשתף כאן את התובנות בכל הקשור לאקסל.ושמח לשמוע שהחומר הונגש כראוי ומובן לכל.
הידע ראשית כל בעזרת החונן לאדם דעת.ובעזרת כל שאלה ואתגר כאן בפורום ובכלל...
המסר המרכזי שאני מעביר כל הזמן זה שאת האקסל צריך ללמוד ולחקור...יש מח,עומק ולוגיקה רבה בכל פונקצייה.וכל דבריי בפורום זה הם דוגמאות קטנות (מקרים "פרטיים") של מסר זה.

תודה על האתגר:)
והנה התשובה לכך
צפה בקובץ המצורף 1558542
חשוב לציין שזה עובד מצוין באקסל בלבד.
בשיטס- הטריק לא עובד.ונדרשות פעולות קיבוע וגרירה וכו..
לאחר כותבי זאת.ניסיתי בשיטס לבצע עטיפה של פונקציית sequence בפונקציית arryaformula
והופ...זה עבד גם בשיטס.
טוב .זו לא פעם הראשונה שזה קורה לי...זה קורה המון פעמים בהרבה סיטואציות של פונקציות מערך.
ניחשתי עם הרבה אינטואיצייה שזה יעבוד גם הפעם.ואכן זה קרה..ברוך ה!
Screenshot_20240124_102125_Sheets.jpg

מצורף לך גיליון שיטס
בהצלחה

קבצים מצורפים

• The multiplication table in Excel.xlsx
    KB 48.8 · צפיות: 15
נערך לאחרונה ב:

מינוף

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
לאחר כותבי זאת.ניסיתי בשיטס לבצע עטיפה של פונקציית sequence בפונקציית arryaformula
והופ...זה עבד גם בשיטס.
טוב .זו לא פעם הראשונה שזה קורה לי...זה קורה המון פעמים בהרבה סיטואציות של פונקציות מערך.
ניחשתי עם הרבה אינטואיצייה שזה יעבוד גם הפעם.ואכן זה קרה..ברוך ה!
צפה בקובץ המצורף 1558560
מצורף לך גיליון שיטס
בהצלחה
מדהים !!!

שלום רבב

משתמש פעיל
יש לי רשימה עם אלפי כתובות מייל
יש אפשרות לבדוק מה כתוב בפורמט נכון
***@**.***

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
באגב.כפי שנאמר סוף מעשה במחשבה תחילה..
אז ניתן כפעילות "מונעת" להגדיר מכאן ולהבא אימות נתונים שיאותת באדום /תיבה נפתחת בכל פעם שיכתב באחד התאים (מתוך טווח) כתובת מייל ללא כרוכית/שטרודל @
התהליך: לסמן את העמודה שמוזן בה נתונים>נתונים>אימות נתונים >(הגדרות>)מותאם אישית.ואז לכתוב את בדיוק הפונקציות הנ"ל בתיבת הנוסחא.סה טו!
תהליך זה עובד הן באקסל והן בשיטס.
Screenshot_20240124_130810_Sheets.jpg

נערך לאחרונה ב:

חנילה

משתמש חדש
נא לשלוח גיליון דוגמא
אין צורך ביותר מ5 שורות.
תצבע בבקשה את הטווח שתרצה בו החזר ערכים
ותכתוב באופן ידני מה הערכים שרצית שיהיו כתובים שם
גליון דוגמא
ניסיתי להוסיף שעת סיום ע"י לעצב את התאריך והשעה כמספר ופלוס הדקות אבל זה לא יצא לי נכון.
תודה רבה

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
גליון דוגמא
ניסיתי להוסיף שעת סיום ע"י לעצב את התאריך והשעה כמספר ופלוס הדקות אבל זה לא יצא לי נכון.
תודה רבה
Screenshot_20240125_000948_Sheets.jpg

בבקשה.מצורף כאן גיליון לאחר עריכה.
שים לב לעמודת עזר הצבועה בירוק ולנוסחא שבה.
כמו כן בטווח הצהוב יש להזין מספרים בלבד.(זו עמודה שפונקציית פילטר בודקת בה ומשווה נתונים.חייב דיוק מושלם)
בגדול היתה כאן תקלה של פורמט תאים שאינו תואם ("מין בשאינו מינו").אני ערכתי וסידרתי את הפורמט וכעת הכל עובד בגיליון המצורף.
במטותא מינך.נא להקפיד במאוד מאוד בגיליון שלך על פורמט תקין ומדויק.
תוכל להעתיק את הפונקציה ולהדביק.
ולבצע העתקה מתוכן עמודת השעות ולהדביק כעיצוב בלבד.להימנע משגיאות.
בפונקציית filter מוזנים שלושה תנאים הכוללים תנאים לשעת התחלה וסיום.באי התאמה מוחזר תא ריק על ידי פונקציית ifna
בהצלחה רבה

קבצים מצורפים

• גיליון אלקטרוני ללא שם.xlsx
    KB 53.5 · צפיות: 13

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה