יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
בדוגמא הזו
את תאים a1 וa2

קבצים מצורפים

• Screenshot_20230227_140850_Sheets.jpg
    Screenshot_20230227_140850_Sheets.jpg
    KB 50.4 · צפיות: 9

וילה בצפת

משתמש פעיל
יש לי 2 שאלות
1 יש לי טבלה של מילוי V אני רוצה שיהיה לי למטה סה"כ כמה V יש לי
2 אחרי שיש לי טבלה מסוימת שבכל סוף עמודה יש את המספר של אותו עמודה
ובטבלה מתחת אני רוצה שייתן לי בסדר עולה את שם העמודה שבתחתיה יש את הציון הגבוה ביותר עד להכי נמוך כיצד עושים את זה
אשמח לתגובה מהירה תודה רבה
@ממוקד @מרובע @אפר

נערך לאחרונה ב:

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
יש לי 2 שאלות
1 יש לי טבלה של מילוי V אני רוצה שיהיה לי למטה סה"כ כמה V יש לי
2 אחרי שיש לי טבלה מסוימת שבכל סוף עמודה יש את המספר של אותו עמודה
ובטבלה מתחת אני רוצה שייתן לי בסדר עולה את שם העמודה שבתחתיה יש את הציון הגבוה ביותר עד להכי נמוך כיצד עושים את זה
אשמח לתגובה מהירה תודה רבה
@ממוקד @מרובע @אפר
אפשר לשלוח פה את הקובץ או איזה דוגמא?

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
לשאלותיך @וילה בצפת
מצורף כאן גיליון דוגמא.
בשטח הצהוב מוזן המילה "כן" לתלמידים שעשו את המבחן.זו הטבלה המקורית .
(אם כתוב בתא כן או סימון v זה לא משנה כאן לפונקציה)
בעמודה e ישנה פונקציה מעניינת traspose שמציגה את רצף שמות המבחנים .ממאוזן למאונך.
בעמודה f מופעלת פונקציית counta (ולא count) שסופרת את מספר התאים שמכילים טקסט כולל אותיות.
ובכך נפתרה השאלה הראשונה.
לגבי השאלה השניה.ניתן להפעיל סינון או מיון באקסל כמו שמוסבר כאן.
זו הסיבה שהצגתי את טבלת הפילוח בראש הגיליון ולא מתחת לטבלה הצהובה.
אני השתמשתי פה (בשטח הכתום)בטכניקה שונה,מעניינת ומצוינת בעזרת הפונקצייה sort.
שנותנת מיון אוטומטי מהטבלה המקורית.(הפונקצייה בעמודה f ששואבת נתונים אונליין מהטבלה הצהובה).בארגומנט השלישי ציינתי false שהמיון יהיה מהגבוה אל הנמוך.במצב true המיון הפוך.
יש בה יתרון שהסינון מתבצע אוטומט .ולא צריך ללחוץ כל פעם על הסנן.
ניתן להשתמש בטכניקות דומות עם Pivot Table .אבל זה יותר מורכב.
כפי שציינתי בגיליון את עמודות e ו f ניתן להסתיר.

זו כמובן דוגמא לטבלה שלך.ויש לבצע העתק הדבק וכמובן לשנות את שמות התאים.
בהצלחה

קבצים מצורפים

• מיון תוצאות מבחנים.xlsx
    KB 48.1 · צפיות: 17

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
לא לזה התכוונתי. אני רוצה שיהיה לי לדוג' 50 שורות שיופיע ינואר ועוד חמישים פברואר ועוד חמישים מרץ וכן הלאה. אני רוצה שבמקום בכל פעם אצטרך לגרור 50 ולשנות וכו וכו פשוט לתת לו הוראה תן לי 50 מינואר ועוד 50 מפברואר וכו.
בכ''א תודה.

קבצים מצורפים

• הדגמה.xlsx
    KB 16.9 · צפיות: 19

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
ראשית.כל הכבוד.חישוב יפה וחכם.
אבל החישוב פה הוא לא אין סופי.
ולכן.שנרצה למלא שוב עוד שנה נוספת.יהיה צורך לבצע גרירה /העתק הדבק .עבור שורות 14 ומטה בשטחי עמודות A:C
כך שאין מנוס מפעולות גרירה.
לחיצה בודדת(כלחיצת פעמון) שתעשה את כל העבודה לבד .תתאפשר עם פקודת מאקרו

קבצים מצורפים

• Screenshot_20230228_091831_Sheets.jpg
    Screenshot_20230228_091831_Sheets.jpg
    KB 292.4 · צפיות: 14

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
ראשית.כל הכבוד.חישוב יפה וחכם.
אבל החישוב פה הוא לא אין סופי.
ולכן.שנרצה למלא שוב עוד שנה נוספת.יהיה צורך לבצע גרירה /העתק הדבק .עבור שורות 14 ומטה בשטחי עמודות A:C
כך שאין מנוס מפעולות גרירה.
לחיצה בודדת(כלחיצת פעמון) שתעשה את כל העבודה לבד .תתאפשר עם פקודת מאקרו
העניין הוא שלרוב (למעט בפעולה שחוזרת שוב ושוב) אין טעם להגיע למאקרו כדי לחסוך כמה פעולות פשוטות

ישראלי1

משתמש צעיר
עימוד ספרים
האם ניתן לשלב COUNTIFS בחירה מ2 אפשרויות OR
או רק לחשב COUNTIFS +COUNTIFS (כלומר כל בחירה בנפרד)

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
פונקציית counifs בנויה למספר קריטריונים.הספירה מתבצעת אם התקיימו כל התנאים (כמו פונקציית AND המוכרת שמשולבת עם פונקציית IF)
לכן.שקיימות 2 אופציות שאפשר לבחור גם באחת מהן.יש להזין contif בלי S.(זה מיותר ואין בכך שום נפקא מינה) ולעשות סימן חיבור + לעוד פונקציית count שלימה עם עוד תנאי
בלי שום שימוש בפונקציית OR
וכפי שהסברתי בשאלתך לעיל

חחח

משתמש סופר מקצוען
האם וכיצד ניתן למזג קבצי אקסל מרובים לקובץ אחד?
(שורת הכותרת ומס' העמודות זהה בכל הקבצים)

תודה.

חחח

משתמש סופר מקצוען
נראה לי שעם המיזוג הסתדרתי.
איך משווים את הקובץ הממוזג לקובץ אקסל אחר (עם נתונים שחלקם שונים)
ומוחקים את הכפילויות?
כלומר, שיישארו לי (בטבלה הממוזגת) רק השורות עם מס' הטל' שלא מופיעים בטבלה הנוספת?

נעמיתוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מה הסיבה שביגיליון אקסל פתאום (אחרי שבתחילה היתה האפשרות) אין לי יכולת למחוק שורות, אין סינונים ואין שורות מוסתרות.

יש מה לעשות?

** הצלחתי.
הודעה לא רלוונטית.

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
שלום וברכה
מקווה שאצליח להסביר את עצמי
יש לי רשימה של אברכים המקבלים מלגות
בטור הראשון רשומים שמות האברכים
בטורים השמאליים רשומים סכום המלגה כאשר כל חודש אני תופח טור נוסף לאותו החודש
אני רוצה שבכל חודש יהיה לי מתחת לסיכום של הטור החודשי, סיכום כמה אברכים קיבלו מלגה באותו החודש וכמה הם מתוך הכולל, נגיד שיש 20 אברכים אני רוצה לדעת כמה מתוכם קיבלו מלגה

מה שעשיתי זה SUBTOTAL 103 לרשימת האברכים ו SUBTOTAL 2 לרשימת המלגות

עם שני דברים לא הסתדרתי
1. איך אני משייך את התא של החודשי המראה כמה קיבלו מלגה לתא של רשימת האברים שיראה לי מתוך מכה זה (נגיד אם 15 קיבלו מלגה שלא יהיה כתוב רק 15 אלא 15/20 כי הוא לומד מהתא של רשימת האברכים כמה אברכים יש)
או שיכתוב את זה באחוזים

2. מכיוון שרשימת האברכים לא קבועה כי מידי פעם יוצאים אברכים ונכנסים חדשים, אני לא רוצה למחוק את האברכים שיצאו כי אז אני מאבד את הנתונים של החודשים בהם הם כן קיבלו מלגה, ומצד שני אני רוצה לדעת בכל זמן נתון כמה אברכים יש לו בכולל, לכן אני מסתיר את השורה של אברך שיצא
עכשיו ה SUBTOTAL מחשב לי רק בזמן העכשווי כמה אברכים יש לי אבל נגיד שבחודש חשוון היו לי 20 אברכים ו 16 מקבלי מלגה, אז בחודש חשוון יהיה כתוב לי 16/20 בתא של סיכום חודש חשוון, אח"כ בכסליו כאשר יצאו שני אברכים ובסה"כ יהיו רק 18 אברכים הוא יתקן את מה שהוא כתב בזמנו על חודש חשוון 16/20 ל 16/18
יש דרך לקבע תוצאת של נוסחא שלא ישתנה אף פעם (אבל בצורה של נוסחא שלא אקליד ידנית, יש לי מידי הרבה סניפים כדי שאוכל לכתוב ידנית את הנתונים)

מצרף טבלה להבנה (שימו לב ששורה 5 מוסתרת)

אגב ברשימת האברכים אני עושה 103 וברשימת המלגות 2 ולא 102 כי אני רוצה שגם אחרי שאני מסתיר את השורה של האברך שיצא עדיין הוא יחשב לי אותו שאדע כמה קיבלו מלגה באותו החודש

קבצים מצורפים

• חוברת1.xlsx
    KB 8.6 · צפיות: 15

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
שלום וברכה
מקווה שאצליח להסביר את עצמי
יש לי רשימה של אברכים המקבלים מלגות
בטור הראשון רשומים שמות האברכים
בטורים השמאליים רשומים סכום המלגה כאשר כל חודש אני תופח טור נוסף לאותו החודש
אני רוצה שבכל חודש יהיה לי מתחת לסיכום של הטור החודשי, סיכום כמה אברכים קיבלו מלגה באותו החודש וכמה הם מתוך הכולל, נגיד שיש 20 אברכים אני רוצה לדעת כמה מתוכם קיבלו מלגה

מה שעשיתי זה SUBTOTAL 103 לרשימת האברכים ו SUBTOTAL 2 לרשימת המלגות

עם שני דברים לא הסתדרתי
1. איך אני משייך את התא של החודשי המראה כמה קיבלו מלגה לתא של רשימת האברים שיראה לי מתוך מכה זה (נגיד אם 15 קיבלו מלגה שלא יהיה כתוב רק 15 אלא 15/20 כי הוא לומד מהתא של רשימת האברכים כמה אברכים יש)
או שיכתוב את זה באחוזים

2. מכיוון שרשימת האברכים לא קבועה כי מידי פעם יוצאים אברכים ונכנסים חדשים, אני לא רוצה למחוק את האברכים שיצאו כי אז אני מאבד את הנתונים של החודשים בהם הם כן קיבלו מלגה, ומצד שני אני רוצה לדעת בכל זמן נתון כמה אברכים יש לו בכולל, לכן אני מסתיר את השורה של אברך שיצא
עכשיו ה SUBTOTAL מחשב לי רק בזמן העכשווי כמה אברכים יש לי אבל נגיד שבחודש חשוון היו לי 20 אברכים ו 16 מקבלי מלגה, אז בחודש חשוון יהיה כתוב לי 16/20 בתא של סיכום חודש חשוון, אח"כ בכסליו כאשר יצאו שני אברכים ובסה"כ יהיו רק 18 אברכים הוא יתקן את מה שהוא כתב בזמנו על חודש חשוון 16/20 ל 16/18
יש דרך לקבע תוצאת של נוסחא שלא ישתנה אף פעם (אבל בצורה של נוסחא שלא אקליד ידנית, יש לי מידי הרבה סניפים כדי שאוכל לכתוב ידנית את הנתונים)

מצרף טבלה להבנה (שימו לב ששורה 5 מוסתרת)

אגב ברשימת האברכים אני עושה 103 וברשימת המלגות 2 ולא 102 כי אני רוצה שגם אחרי שאני מסתיר את השורה של האברך שיצא עדיין הוא יחשב לי אותו שאדע כמה קיבלו מלגה באותו החודש
לאברך שפעיל ואין לו מלגה תשים 0 בסכום
כמות מלגות תחשב ע"י COUNTIF גדול מאפס
כמות אברכים ע"י COUNT
אחוזים כמות מלגות לחלק לכמות אברכים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה