VIP+

משתמש צעיר
הי,
מצויין לי בתא אחד גם תאריך וגם שעה- אני רוצה רק את התאריך, איך אני מנטרלת את השעה בצורה גורפת בכל התאים?

זה מה מופיע לי בתא-
20/01/2022 19:43

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
הי,
מצויין לי בתא אחד גם תאריך וגם שעה- אני רוצה רק את התאריך, איך אני מנטרלת את השעה בצורה גורפת בכל התאים?

זה מה מופיע לי בתא-
אולי עיצוב תאים >>> תאריך.

minach

משתמש פעיל
צילום מקצועי
האם יש אפשרות באקסל לגרור את ידית הגרירה כלפי מטה (בצורה מאונכת) ושהיא תמשוך נתונים בצורה מאוזנת אני יסביר: נניח יש לי נתונים בתאים A1,B1,C1,D1 וכן הלאה ואני רוצה למשוך את אותם נתונים אבל שיהיו לי כולם בעמודה אחת למשל שאני יעמוד בתא H1 ירשום =A1 ויגרור את ידית הגרירה לכיוון מטה H2,H3H4, וכל הנתונים ימשכו אבל לרוחב מתאים A1,B1,C1,D1 מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי המון זמן אני מנסה לעשות את זה בלי הצלחה מדובר על טבלה עם עשרות עמודות

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
האם יש אפשרות באקסל לגרור את ידית הגרירה כלפי מטה (בצורה מאונכת) ושהיא תמשוך נתונים בצורה מאוזנת אני יסביר: נניח יש לי נתונים בתאים A1,B1,C1,D1 וכן הלאה ואני רוצה למשוך את אותם נתונים אבל שיהיו לי כולם בעמודה אחת למשל שאני יעמוד בתא H1 ירשום =A1 ויגרור את ידית הגרירה לכיוון מטה H2,H3H4, וכל הנתונים ימשכו אבל לרוחב מתאים A1,B1,C1,D1 מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי המון זמן אני מנסה לעשות את זה בלי הצלחה מדובר על טבלה עם עשרות עמודות
אולי לשים רשימה של האותיות (ABCDEFG...) במאונך בעמודה ליד.
ואז להשתמש בפונקציה: INDIRECT
ובפרמטרים לרשום את התא שבו נמצאת האות, סימן אמפרסנד (&) ואז "1" (בתוך גרשיים)
וזה אמור לעבוד.

להלן רשימה של האותיות שתעתיק לשם:

1648076311478.png

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
נניח שהתא מכיל את התאריך בשמונה ספרות פלוס שני סלאשים. (XX/XX/XXXX) ואחריו רווח ואז שעה בשש ספרות פלוס שני נקודותיים (HH:MM:SS)
ואנחנו רוצים רק את התאריך אז עושים פונקציית LEFT ומבקשים שאורך המחרוזת יהיה 10 תוים.
זה אמור להספיק.
בעיה אפשרית שיכולה לצוץ היא, שהאקסל קורא את התאריך והשעה כמספר עשרוני, ורק לשם התצוגה הוא משתמש בעיצוב תאריך ושעה, ואז יצא לך מספר כלשהו בתוצאה.
במקרה כזה צריך להוסיף עוד פונקציה של TEXT שתהפוך את תוכן התא לטקסט (או יותר טוב להפוך את הכל לטקסט אמיתי בדרך מסויימת) ואז הפונקציה הנ"ל תעבוד כראוי.

בעיה אחרת תהיה אם מספר התוים לא יהיה קבוע אז עשר תוים לפעמים יהיה פחות מידי או יותר מידי.

בקיצור תנסו ונראה אם יש עדיין בעיה נחשוב מה לעשות.

למה?

משתמש פעיל
הי,

זה מה מופיע לי בתא-
הכי קל ע"י "מילוי מהיר"
יש להזין בתא סמוך רק התאריך, ואז לגרור למטה ולבחור מילוי מהיר
1648188954191.png

דוד רבינסקי

משתמש רשום
כנראה קובץ כבד מדי

ראה קישור רוצה קובץ אקסל קל יותר?
או כאן
תודה.

זה קורה גם בכל קובץ חדש שאני פותח.

הדבר קרה אחרי הכנסת פקודת מאקרו בקובץ PERSONAL, לצערי ניסיתי כמה פתרונות מהרשת שלא הצליחו, עד שהוכרחתי למחוק לגמרי את הקובץ.
אם יש למישהו רעיון איך לבצע זאת ללא העמסה על תוכנת אקסל, אשמח לשמוע.

אסתי וויג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
שלום וברכה,

יש לי קובץ אקסל עם שמות פרטיים ושמות משפחה (כל אחד בעמודה נפרדת)
אני צריכה לאיד לתא אחד את השמות הפרטיים לאותו שם משפחה זהה,

מצו"ב דוגמא
get_hangouts_attachment_url

לאחר המיזוג התוצאה תראה כך:
1. באייב אסתר,דבורה
2. אבאייף רחל
3. אבן-צור אפרת, תמר

מקווה שהבהרתי את עצמי טוב,

תודה רבה מראש

VIP+

משתמש צעיר
נניח שהתא מכיל את התאריך בשמונה ספרות פלוס שני סלאשים. (XX/XX/XXXX) ואחריו רווח ואז שעה בשש ספרות פלוס שני נקודותיים (HH:MM:SS)
ואנחנו רוצים רק את התאריך אז עושים פונקציית LEFT ומבקשים שאורך המחרוזת יהיה 10 תוים.
זה אמור להספיק.
בעיה אפשרית שיכולה לצוץ היא, שהאקסל קורא את התאריך והשעה כמספר עשרוני, ורק לשם התצוגה הוא משתמש בעיצוב תאריך ושעה, ואז יצא לך מספר כלשהו בתוצאה.
במקרה כזה צריך להוסיף עוד פונקציה של TEXT שתהפוך את תוכן התא לטקסט (או יותר טוב להפוך את הכל לטקסט אמיתי בדרך מסויימת) ואז הפונקציה הנ"ל תעבוד כראוי.

בעיה אחרת תהיה אם מספר התוים לא יהיה קבוע אז עשר תוים לפעמים יהיה פחות מידי או יותר מידי.

בקיצור תנסו ונראה אם יש עדיין בעיה נחשוב מה לעשות.
תודה רבה, הצליח!!

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
תודה.

זה קורה גם בכל קובץ חדש שאני פותח.

הדבר קרה אחרי הכנסת פקודת מאקרו בקובץ PERSONAL, לצערי ניסיתי כמה פתרונות מהרשת שלא הצליחו, עד שהוכרחתי למחוק לגמרי את הקובץ.
אם יש למישהו רעיון איך לבצע זאת ללא העמסה על תוכנת אקסל, אשמח לשמוע.
יש לך אופיס 16? גם לי יש בעיה דומה.
מה שאני עושה אני פשוט לא עושה מאקרו (או שאני עושה מאקרו רק בקבצים ספיציפיים, ושומר אותם לעצמי באיזה מקום ולא בפרסונל).
אצלי יותר גרוע, זה תוקע את האקסל לחלוטין עד שהוא קורס.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
שלום וברכה,

יש לי קובץ אקסל עם שמות פרטיים ושמות משפחה (כל אחד בעמודה נפרדת)
אני צריכה לאיד לתא אחד את השמות הפרטיים לאותו שם משפחה זהה,

מצו"ב דוגמא
get_hangouts_attachment_url

לאחר המיזוג התוצאה תראה כך:
1. באייב אסתר,דבורה
2. אבאייף רחל
3. אבן-צור אפרת, תמר

מקווה שהבהרתי את עצמי טוב,

תודה רבה מראש
אני לא הבנתי

יהלומי

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שאלה - יש לי קובץ עם רשימה של תאריכים - שימו לב שלא מדובר בתאריכים רצופים (מדובר בתאריכים של ימי עסקים).
אני רוצה לחפש תאריך מסוים ב-VLOOKUP, וכאשר אני מוצאת אותו לקבל את הערך בתא שמעליו או מתחתיו,
לדוג' - יש לי בלשונית אחרת בקובץ את התאריך 09/06/2021, וכעת אני רוצה שהוא ימצא לי אותו ברשימה מטה אך ייתן לי את התאריך שנמצא 2 תאים מעליו (05/06/2021), אפשרי?
תודה מראש.

1648405079596.png

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
שאלה - יש לי קובץ עם רשימה של תאריכים - שימו לב שלא מדובר בתאריכים רצופים (מדובר בתאריכים של ימי עסקים).
אני רוצה לחפש תאריך מסוים ב-VLOOKUP, וכאשר אני מוצאת אותו לקבל את הערך בתא שמעליו או מתחתיו,
לדוג' - יש לי בלשונית אחרת בקובץ את התאריך 09/06/2021, וכעת אני רוצה שהוא ימצא לי אותו ברשימה מטה אך ייתן לי את התאריך שנמצא 2 תאים מעליו (05/06/2021), אפשרי?
תודה מראש.

צפה בקובץ המצורף 1092980
תשתמש בINDEX+MATCH

א.א.מ

משתמש חדש
שלום, כפי שלמדתי כאן ע"י
אם הקבצים לאחוד נמצאים באותה תיקיה ורק הם + בכולם צריך למשוך מאותו גיליון + הכותרות שלהם זהות:
נתונים> קבל נתונים> מקובץ> מתיקיה
לבחור את התיקיה
במסך שמתקבל ללחוץ על שלב> שילוב וטעינה (יש אפשרות גם לשלב ישר לפיבוט מבלי למשוך אותם לגיליון
לשם כך ללחוץ על 'שילוב וטעינה אל')
נפתח מסך של הקובץ הראשון (הוא משמש כדוגמא לשאר הקבצים)
יש לבחור בגיליון שממנו רוצים לייבא את הנתונים> אישור.
אם בחרתם 'שילוב וטעינה' תתקבל טבלה מאוחדת לגיליון.
אם בחרתם 'שילוב וטעינה אל' יתקבל מסך של בחירה איך לטעון את הנתונים ואפשר לבחור pivot table.

אם הקבצים לאחוד נמצאים באותה תיקיה אבל יש באותה תיקיה קבצים נוספים, אז לאחר בחירת התיקיה, במקום ללחוץ על שילוב וטעינה צריך ללחוץ קודם על 'המרת נתונים'> במסך שמתקבל לסנן רק את הקבצים שרוצים לאחד> ללחוץ על האייקון של שני חצים שנמצא בכותרת שנקראת content > לבחור את הגיליון בקובץ הראשון לדוגמא> אישור
אם רוצים לטעון כטבלה אז ללחוץ על 'סגור וטען', אם רוצים ישר כפיבוט אז בחץ הקטן שליד 'סגור וטען' לבחור 'סגור וטען ב'> pivot table.
תודה רבה, עבדתי לפי ההוראות, כלי מדהים, האם יש דרך שאקסל יאחד את כל הגיליונות אך ללא שורות מסויימות, בכל גיליון לבד יש כותרות וסיכום של גיליון שאינו נצרך לגיליון המאוחד? תודה רבה מראש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה