דרוש מידע רומניה - בהרים

יטל

משתמש פעיל
למישהוא יש נסיון או מידע קונקרטי ,על חופש ברומניה -בהרים שם ,לא בבוקרשט.

איזה שדה תעופה מועדף ? אתרים? בתי חב"ד קרובים?

דרכי נסיעה ?

אשמח לכמה שיותר מידע מעשי.

תודה מראש.

חושב מחדש

משתמש מקצוען
אנחנו עשינו טיול ברומניה, היינו יומיים בבוקרשט [אישית לא מאד נהנו]
לאחר מכן היינו בבוראשוב ובכמה ערים בסביבה. היה מקסים, לקחנו נהג צמוד, אין לי את המספר שלו, אבל עלה משהו כמו 300 שקל לכל היום 8 בבוקר עד 10 בערב
יש שם באזור מקומות לסקי מדהים,
בבוארשוב יש בית כנסת יהודי עם מסעדה, אמנם המשגיח לא היה שם, ולא היה ניתן לברר את רמת הכשרות.
בבית כנסת עצמו אני חושב יש תפילות רק בשבת, ביום חול הגענו, צריך לתרום משהו בשביל להכנס... ולשמחתנו הגיעו קבוצה ישראלית לא דתיים, אבל הסכימו להשלים לנו מנין.

אוכל כשר - יש רשימה באתר של חב''ד רומניה עם כל המוצרים שניתן לקנות ברומניה גם כאלו ללא כשרות, הנסיעה מבוקרשט מאד ארוכה ברכב, אבל הדרך יפיפיה..

טיילנו בארמון של המלך שם, אזור מדהים מדהים,
קניות - מצאנו שם לא מעט דברים זולים ויפים.

אני לא יודע לגבי שדה תעופה קרוב יותר. אנחנו הגענו דרך בוקרשט.
לגבי המלון - העדפנו למצוא מלון באחת העיירות שם, לשקט נפשי, ואוויר מדהים.

יטל

משתמש פעיל
אנחנו עשינו טיול ברומניה, היינו יומיים בבוקרשט [אישית לא מאד נהנו]
זאת הסבה שאני רוצה לדלג על בוקרשט ולנחות ישר ליד ההרים.

מישהוא יודע מיקום שדה תעופה קרוב?

הרים/ערים מענינים שחייבים להיות שם כשדורכים ברומניה?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לפני שנים רבות נחתנו בבוקרסט ונסענו להרים כ-7 שעות. אני מניחה שאם היתה אופציה לנחות יותר קרוב ההורים שלי היו עושים את זה. אבל לא יודעת אם המידע עדיין רלונטי.

אסתי וועג

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אנחנו היינו ברומניה בחופשה מאורגנת בקיץ התארחנו במלון אוראליוס בפוינה בראשוב-עיירת סקי ( 20 דקות נסיעה מהעיר בראשוב) יש שם רכבלים לעלות לאיזה תצפית.
יש גם באזור של פוינה בראשוב מקום שנקרא הבבלס- עולים עם רכבל להר מאד גבוה ויש שם סלעים מיוחדים בכל מיני צורות. יש גם באזור פארק סולמות ואומגות אתגרי וכיף, טיולי גיפים ביערות בקיצור
יש הרבה איפה לטייל....
לא ידוע לי על שדה תעופה שקרוב להרים אבל כנראה שיש ,אנחנו נחתנו בבוקרשט משם נסענו 3 שעות.

מימי זו

משתמש סופר מקצוען

סיביו קרובה יותר מבוקרשט.
יש אליה טיסות זולות יחסית.

אסתי וועג

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה מעיירת פוינה ברשוב - מלון אוראליוס, בחורף הכל מושלג...

קבצים מצורפים

• IMG_7145.JPG
    IMG_7145.JPG
    3.3 MB · צפיות: 168
  • IMG_8013.JPG
    IMG_8013.JPG
    2.8 MB · צפיות: 194
  • IMG_8856.JPG
    IMG_8856.JPG
    3.1 MB · צפיות: 165

האלמוני

משתמש מקצוען
לפני שנים רבות נחתנו בבוקרסט ונסענו להרים כ-7 שעות. אני מניחה שאם היתה אופציה לנחות יותר קרוב ההורים שלי היו עושים את זה. אבל לא יודעת אם המידע עדיין רלונטי.

אז לא היה, אבל היום יש טיסות מהארץ ל7!! יעדים ברומניה.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
תפתחו במפה את כל היעדים ברומניה, תבדקו מה הכי קרוב בגוגל מפות למקום שאתם צריכים.
ועדיף לרשום מסלול בגוגל מפות כי לפעמים הדרך מסורבלת..
ואחרי שהבנתם פחות או יותר מה האופציות, תנסו להשיג רת בית חב"ד שם לשאול אותם.

שדה יין

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אנחנו גם היינו בחופשת קיץ מאורגנת בפויאנה בארשוב במלון ההאורליוס היה מושלם יצאנו במקום עצמו לטרקטרונים לרכבלים וכו...טיילנו הרבה בעיירה וסביבתה (כמה שהספקנו)היה מדהים וכפי שידוע לי אין שדה תעופה יותר קרוב מבוקרשט שזה נסיעה של 3-4 שעות...
בהנאה.......

MaliYeuda

משתמש פעיל
אנחנו גם היינו בחופשת קיץ מאורגנת בפויאנה בארשוב במלון ההאורליוס היה מושלם יצאנו במקום עצמו לטרקטרונים לרכבלים וכו...טיילנו הרבה בעיירה וסביבתה (כמה שהספקנו)היה מדהים וכפי שידוע לי אין שדה תעופה יותר קרוב מבוקרשט שזה נסיעה של 3-4 שעות...
בהנאה.......
גם אנחנו היינו שם עם אבימור
פצצה של מקום!!

easy_kosher_travel

משתמש פעיל
למישהוא יש נסיון או מידע קונקרטי ,על חופש ברומניה -בהרים שם ,לא בבוקרשט.

איזה שדה תעופה מועדף ? אתרים? בתי חב"ד קרובים?

דרכי נסיעה ?

אשמח לכמה שיותר מידע מעשי.

תודה מראש.
אנחנו היינו בקיץ האחרון בחופשה משפחתית עם הילדים בהרי הקרפטים. חופשה עצמאית ולא מאורגנת. לפני שנסענו עשיתי על זה כמעט דוקטורט - איפה יש מנייני תפילה, אוכל כשר ועוד ופירטתי הכל במאמר הזה:
http://www.metaylimbkipa.com/summer-vacation-romania/
אחרי הנסיעה כתבתי בפרוטרוט על הטיול שלנו, איפה נחתנו, איפה ישנו ופירוט של כל האתרים והאטרקציות ומסקנות ואיך היה בפועל כאן:
http://www.metaylimbkipa.com/summer-vacation-in-romania/

easy_kosher_travel

משתמש פעיל

היום יש טיסות זולות מאד של WIZZAIR ישירות לעיר סיביו, שהרבה יותר קרובה לבראשוב ולכל האטרציות בקרפטים.

הפוך

משתמש צעיר
אכן יש טיסות לסיביו הרבה יותר קרוב
אנחנו היינו בפויאנה בראשוב (עצמאי לא במאורגן) אכן מקום מדהים כ"כ
טיילנו עם רכב לבד באזור של פוייאנה כמובן בבראשוב ובסנייאה (בסנייאה לקחנו נהג עם גיפ לכל היום להרים היה שווה כל שקל ) גולת הכותרת היה הנסיעה להרי הפגרש ולאגם אתם צרכים לבדוק שהכבישים להרי הפגרש פתוחים בעונה הזו יתכן וזה סגור עקב שלגים
אגב סביו ממש ליד הרי הפגרש אני הייתי נשאר באיזור זה ומטייל באיזור הזה

יטל

משתמש פעיל
אוההו ממש תודה על כל המידע.

אם יש עוד , אשמח לקבל.

CSDesign

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
בהנאה.......
גם אנחנו.
היה מדהיםם

אולי מעניין אותך גם...