התייעצות רווחי היום להוציא ספר?

אינדיבידואלי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אוקי, אז אולי זה מתאים לפורום כתיבה ושות', אבל אין לי שם השראה כרגע, אז אשאל את הציבור הרחב והקשוב.
יש לי ספר (עלילה) שאני רוצה להוציא לאור, (עיין כאן)
אלא שכל הזמן יש את ההתלבטות: לפרסם קודם בהמשכים או לא? (כמובן עם עריכה להתאמה להמשכים.)
יש למישהו נסיון? דעה?
מה הסיכוי שלי להרוויח מהוצאת ספר לאור ללא שהתפרסם בהמשכים? (אני מוציאה בעצמי, כמובן, ללא עלויות תיווכים וכדו')
שווה לי בכלל ללכת לשנורר במערכות העתונים שיואילו להכניס את הסיפור לעיתון?
מחכה לתגובתכם.

רחלי ר

משתמש מקצוען
להוציא ספר (במיוחד ראשון) זה סוג של פתיחת עסק.
קל מאוד לשבת ולבכות: אומרים שזה לא רווחי להוציא ספרים בימינו - - -
גם מאיה קינן יכלה לשבת בחיבוק ידיים, ולכתוב את איסתרק למגירה, ולומר: לא רווחי להוציא ספר בימינו...
אבל- - - פתיחת עסק, כמו פתיחת עסק, דורשת השקעה. הרבה אנרגיה. וגם כסף. בהחלט.
לא בטוח שחסכנות יתר היא שיטה טובה לפתוח עסק.
(אני מוציאה בעצמי, כמובן, ללא עלויות תיווכים וכדו')
אני חולקת עלייך, וכתבתי לך את זה גם באשכול המקביל.
ובמיוחד, הכי הכי חשוב, לא לקמץ בהפצה, נכון! זה מרגיז לשלם 50% או יותר מהרווח הנקי לזה ש"רק" מסתובב בין חנויות הספרים ומניח להם סחורה, אבל המציאות היא שחנויות מקבלות סחורה ממפיצים, כך עובד העולם,
ואם אתם לא רוצים להישאר בבית עם 500 ספרים, ולשכנע ניקים בפרוג כמה כדאי לקפוץ אליכם לאלעזר המודעי 72/15 בביתר כדי לקנות אותם (אני צינית קצת, נכון) אז צריך לשלם והרבה לבעלי החנויות, [שהשקיעו בעסק שלהם כדי להנגיש את הספרים שלכם לקהל היעד], ולמפיצים, שמביאים לחנות את המוצר.

אה, ו-כן, צריך להיות כנים, ולקבל חוות דעת וביקורת על החומר, לראות שהוא טוב. לשפץ וללטש אותו היטב. להגיהה שוב ושוב. זה לא קל. אבל חשוב מאוד!

אינדיבידואלי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
להוציא ספר (במיוחד ראשון) זה סוג של פתיחת עסק.
יפה! מבט נכון וחכם!
ובמיוחד, הכי הכי חשוב, לא לקמץ בהפצה, נכון!
אמת! התכוונתי שאני משלמת בעצמי למפיץ ולא הולכת לשלם את כל הרווחים לחברת הוצאה לאור.
אה, ו-כן, צריך להיות כנים, ולקבל חוות דעת וביקורת על החומר, לראות שהוא טוב. לשפץ וללטש אותו היטב. להגיהה שוב ושוב. זה לא קל. אבל חשוב מאוד!
מסכימה בהחלט! אם מישהו (בעל נסיון מתאים או משהו כזה, ולא רק חובב קריאה!) מעוניין לקרא את הספר ולבקר אותו- מוזמן להציע לי. (לא בתשלום, צר לי.)
ואגב, את מדברת מנסיון אישי?

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
ובמיוחד, הכי הכי חשוב, לא לקמץ בהפצה, נכון! זה מרגיז לשלם 50% או יותר מהרווח הנקי לזה ש"רק" מסתובב בין חנויות הספרים ומניח להם סחורה
זה לא נכון
כשאתה נותן ספר למשווק/מפיץ, הוא לוקח לכל הפחות 40% מעלות הכוללת של הספר, אם לא יותר מזה.
ככה שבסכום הכולל, נשאר לך אולי 10-20% ריוח מהספר [בניכוי הוצאות הדפוס], ולא 50% מהריוח הנקי.
ואני מדבר מנסיון אישי, גם כמעמד [גם בתג] וגם כמחבר.
אמנם.. בשביל ספר ראשון [לפחות] זה שווה, יותר מצד היח"צנות שיכירו אותך בכלל.

אינדיבידואלי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
זה לא נכון
כשאתה נותן ספר למשווק/מפיץ, הוא לוקח לכל הפחות 40% מעלות הכוללת של הספר, אם לא יותר מזה.
ככה שבסכום הכולל, נשאר לך אולי 10-20% ריוח מהספר [בניכוי הוצאות הדפוס], ולא 50% מהריוח הנקי.
בתנאי, כמובן, שהמכירות היו מעולות...
ואגב, אם נחזור לשאלה הפותחת- מה הסיכויים בלי שהסיפור יתפרסם בהמשכים? ומה הסיכוי להכניס אותו לאיזו מערכת עיתון כלשהיא?

רחלי ר

משתמש מקצוען
זה לא נכון
טעיתי בלשוני, התכוונתי לברוטו, ולא לרווח הנקי. (כלו' התכוונתי בדיוק לאותו דבר שאתה אמרת)
כלו' אם ספר משווק בחנות ב 50 המשווק קיבל 25, והסופר-מ"הרווח" שלו נושא בכל העלויות הקודמות.
וכמובן, כמו שאמרו כבר, זה תלוי במכירות, במילים פשוטות- ה 450 ספרים הראשונים הם ההשקעה, והחמישים האחרונים הם הרווח, עד שלא מכרנו 450 ..... יש השקעה, ורווח אין!

רחלי ר

משתמש מקצוען
ואגב, אם נחזור לשאלה הפותחת- מה הסיכויים בלי שהסיפור יתפרסם בהמשכים? ומה הסיכוי להכניס אותו לאיזו מערכת עיתון כלשהיא?
פרסום בעיתון - הוא מעולה! הן לפרסום, כמובן.. הן לליטוש שהעורכת נותנת חינם, בסיפורי ילדים ניקוד ואיור על חשבון הבית, משוב מהקוראים, רייטינג, הכל.
הסיכוי להכנס למערכת עיתון? אני מאמינה, שעורכות תרות אחרי חומר טוב ואיכותי.
אני בטוחה גם, שהן מוצפות בהצעות לחומר ברמות שונות, ואולי הן קצת לאות מלבדוק טקסטים של כל מיני שחושבים שפועמת בתוכם בשורת עולם הספרות של הדור הבא.......
גם כאן, שם המשחק הוא: לנסות, להעיז, לפנות, להגיד לא למייאשים, להגיד כן למעודדים,
ולשאלתך
ואגב, את מדברת מנסיון אישי?
אז לא בתחום הספרות, וכן בתחום העסקים, ובתחום הזה-סדנא דארעא חד הוא (הכל פועל לפי אותם עקרונות)

רחלי ר

משתמש מקצוען
כבר עדיף להיות סוכן מכירות....
לא נכון! הרבה יותר כדאי להיות רופאת שיניים, רק השבוע אנוכי הקטנה והדלה פרסתי לה תשלומים של 10,000 טבין ותקילין...
לכל אחד בורא עולם מזמן את הכישורים שלו, אשר בהם הוא משתמש ליישוב העולם (בעיקר, כדברי חובת הלבבות) ומהם מרוויח את לחמו.
ואפילו שאני לא אוהבת להיות מוכיחה בשער, הייתי חייבת להגיב....

חיהלהR

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לכל אחד בורא עולם מזמן את הכישורים שלו, אשר בהם הוא משתמש ליישוב העולם (בעיקר, כדברי חובת הלבבות) ומהם מרוויח את לחמו.
ואפילו שאני לא אוהבת להיות מוכיחה בשער, הייתי חייבת להגיב....

ברור. ברור.
סה"כ היו אלו מילי דבדיחותא.
וממש לא התכוונתי לפגוע באמונתו של אי-מי.
קבלי התנצלותי.

אינדיבידואלי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ועדין, אף אחד לא יודע לדבר מתוך השטח? מה מצב מערכות העיתון היום בקטע של לקבל סיפור בהמשכים? ברור שרווי, אבל עדין, אני רוצה לשמוע ממישהו מבפנים מה קורה.
וסתם שתדעו, בתור מבקרת ספרותית בלי תואר או תעודה לא יזיק אם ירעננו מידי פעם את הצוות... (יש לי נגיעות, נכון, אבל בטוח יהיו כאלו שיסכימו איתי. זה נורמלי. תמיד יש טובים יותר.)

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
ועדין, אף אחד לא יודע לדבר מתוך השטח? מה מצב מערכות העיתון היום בקטע של לקבל סיפור בהמשכים? ברור שרווי, אבל עדין, אני רוצה לשמוע ממישהו מבפנים מה קורה.
יש גם אפשרות של רשימת תפוצה במייל שאליהם אפשר לשלוח את פרקי הספר מפעם לפעם, ולקבל משוב.
ככה עושה מיה קינן ואולי עוד אחרים.
לא יודע להצביע על יתרון בין זה לבין פרסום בהמשכים בעיתון, יתכן שיש אבל לא מתמצא בזה.
לפעמים חבל להתעקש על דחיפה לעיתון, גם לא תמיד אתה יוצא מכובד. עשה זאת בעצמך ואולי אחר כך כבר ירדפו אחריך.

chiclook

משתמש פעיל
טעיתי בלשוני, התכוונתי לברוטו, ולא לרווח הנקי. (כלו' התכוונתי בדיוק לאותו דבר שאתה אמרת)
כלו' אם ספר משווק בחנות ב 50 המשווק קיבל 25, והסופר-מ"הרווח" שלו נושא בכל העלויות הקודמות.
וכמובן, כמו שאמרו כבר, זה תלוי במכירות, במילים פשוטות- ה 450 ספרים הראשונים הם ההשקעה, והחמישים האחרונים הם הרווח, עד שלא מכרנו 450 ..... יש השקעה, ורווח אין!
לידיעתך כמעט בכל עסק כך מרויחים
יצרנית חלוקים מוכרת 10 חלוקים לחנות ב100 ש"ח
מתוכם עלה לה 50 ש"ח בדים, ייצור, טיסות עם כל המשתמע, פאשלות(הכיס מידי למטה וכו') לא הכל מוצלח (אנשים לא אוהבים) רואה חשבון סוכן 20% מה נשאר?
בעלת החנות מוכרת ב200 במקרה הטוב.
מתוכם 100 עלות החלוק, שכירות, ארנונה, עובדות(עולה לי הרבה יותר אפילו שהיא משלמת 30 לשעה) רואה חשבון, ימים וחודשים מתים, בלאי, מלאי ועוד ועוד. מה נשאר?

אינדיבידואלי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לידיעתך כמעט בכל עסק כך מרויחים
יצרנית חלוקים מוכרת 10 חלוקים לחנות ב100 ש"ח
מתוכם עלה לה 50 ש"ח בדים, ייצור, טיסות עם כל המשתמע, פאשלות(הכיס מידי למטה וכו') לא הכל מוצלח (אנשים לא אוהבים) רואה חשבון סוכן 20% מה נשאר?
בעלת החנות מוכרת ב200 במקרה הטוב.
מתוכם 100 עלות החלוק, שכירות, ארנונה, עובדות(עולה לי הרבה יותר אפילו שהיא משלמת 30 לשעה) רואה חשבון, ימים וחודשים מתים, בלאי, מלאי ועוד ועוד. מה נשאר?
נכון, לא פשוט היום להרוויח. הכל נכון.

אינדיבידואלי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
יש גם אפשרות של רשימת תפוצה במייל שאליהם אפשר לשלוח את פרקי הספר מפעם לפעם, ולקבל משוב.
ככה עושה מיה קינן ואולי עוד אחרים.

רשימת תפוצה זה נטו בשביל החשיפה הציבורית, ללא תשלום- מה שאתה מקבל בפרסום בעיתון. זה נקודת חסרון.
עשה זאת בעצמך ואולי אחר כך כבר ירדפו אחריך.
למה התכוון המשורר?

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
רשימת תפוצה זה נטו בשביל החשיפה הציבורית, ללא תשלום- מה שאתה מקבל בפרסום בעיתון. זה נקודת חסרון.
נכון. אבל אני לכשעצמי הייתי מעדיף לצאת בכבוד מאשר להיות שנור.
למה התכוון המשורר?
אהה. לכשאהיה משורר אדע לענות..

אינדיבידואלי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכון. אבל אני לכשעצמי הייתי מעדיף לצאת בכבוד מאשר להיות שנור.
היה פה לא מזמן אשכול של משהי שמייצרת עיצובים מטורפים, והיא שאלה אם יש ביקוש לזה וכו'.
הציעו לה להציע את זה. ולא לפחד.
אני חושבת שאם לא מנסים- לא מצליחים. נכון, זה הרגשה של שנור, אבל מה לעשות?
אגב, אהבתי את הקטע של הרשימת תפוצה. אני חושבת על זה...

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אלא שכל הזמן יש את ההתלבטות: לפרסם קודם בהמשכים או לא? (כמובן עם עריכה להתאמה להמשכים.)
יש למישהו נסיון? דעה?

הרווח מפרסום בהמשכים:
1. חובה לכתוב. יש כאלו שאין להם משמעת עצמית ולא יכתבו בלי דד ליין.
2. דמי כיס סמליים. (עיין סעיף 1 ב'הפסדים')
3. היכרות עם הקהל. כשאנשים אוהבים סיפור, הם יספרו עליו למכריהם וימליצו על הספר.
4. שפשוף והתנסות. יש דברים שלומדים רק מפרסום בפועל.

ההפסד מפרסום בהמשכים:
1. חובה לכתוב. שום הון שבעולם לא שווה את בית הכלא הזה של 'חייבים לכתוב פרק', ואת איומי המפיקה וזעם העורכת.
2. יכול להיות שיהיו כאלו שלא יקנו את הספר, כי כבר קראו אותו בהמשכים.
3. פרסום בהמשכים מכניס את הסיפור לסד קבוע, מבחינת אורך פרקים ומבנה שלהם.
4. יש דברים שאינם בעיה חינוכית או רוחנית, אבל בעיתון לא יוכלו להכנס, מסיבות שונות, ואז יש צורך בצנזורים.

מה הסיכוי שלי להרוויח מהוצאת ספר לאור ללא שהתפרסם בהמשכים? (אני מוציאה בעצמי, כמובן, ללא עלויות תיווכים וכדו')

בתנאים המקובלים היום בשוק הספרים החרדי, ספר אמור למכור כ-500 עותקים כדי להתחיל להרוויח. (החישוב משתנה בהתאם לרמת ההשקעה בספר).

שווה לי בכלל ללכת לשנורר במערכות העתונים שיואילו להכניס את הסיפור לעיתון?

לנסות תמיד אפשר. הם מחפשים סיפורים טובים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה