כולם מעמדים רק ספרי קודש? מה עם ספרי קריאה?

אינדיבידואלי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אולי מרוב שזה פשוט, זה לא נושא שמדובר כאן.
תתפלאו, אבל מצאתי כמה שאלות ואשמח לקבל טיפים:
1. מה גודל סטנדרט של עמוד בספר קריאה-עלילה?
2. איזה פונט כדאי להשתמש? (מספריית פונטייפ...)
3. חובה כריכה רכה? כריכה קשה עברה מן העולם?
4. מקובל וחובה להתחיל כל ראשית פרק מאמצע העמוד בערך- איך עושים את זה? ידני? (אוי, לא!)
5. על איזה דפוס טוב בבני ברק אתם ממליצים?
6. איפה אני מוצאת השראות טרנדיות לכריכה?
אם למשהו יש טיפים- אני קשובה.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אולי מרוב שזה פשוט, זה לא נושא שמדובר כאן.
תתפלאו, אבל מצאתי כמה שאלות ואשמח לקבל טיפים:
1. מה גודל סטנדרט של עמוד בספר קריאה-עלילה?
2. איזה פונט כדאי להשתמש? (מספריית פונטייפ...)
3. חובה כריכה רכה? כריכה קשה עברה מן העולם?
4. מקובל וחובה להתחיל כל ראשית פרק מאמצע העמוד בערך- איך עושים את זה? ידני? (אוי, לא!)
5. על איזה דפוס טוב בבני ברק אתם ממליצים?
6. איפה אני מוצאת השראות טרנדיות לכריכה?
אם למשהו יש טיפים- אני קשובה.
בטח שמעמדים ספרי קריאה.
עימדתי כמה ספרי קריאה, וגם ספרי עיון.
בכל מקרה, לשאלות האלה כמובן אין תשובה חד משמעית, כל מעמד והסגנון שלו.
1. 21 על 13.5 (קצת פחות מרוחב A5)
2. פלרון פרנק*
3. קשה לפרוזה - סתם יקר ומיותר
4. סרגל פסקה, או שלומדים לעמד...
5. לשלוח הודעה בפורום הפקות דפוס
6. ללכת לחנות ספרים ולהסתכל. ככה פשוט. ואם עצלנים אז: תיקיות העבודה של משתמשים בפרוג. או ככה https://www.google.com/search?q=site:prog.co.il+כריכה+ספר&sxsrf=ALeKk005ftCu2vQiYeBRyhYjMY_pClLoJQ:1583914466280&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiryPeY_ZHoAhXTBGMBHcdpAhkQ_AUoAXoECAsQAw&biw=1536&bih=1576

טיפים: https://www.daniozana.com/about1-c15te

אינדיבידואלי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בטח שמעמדים ספרי קריאה.
עימדתי כמה ספרי קריאה, וגם ספרי עיון.
בכל מקרה, לשאלות האלה כמובן אין תשובה חד משמעית, כל מעמד והסגנון שלו.
1. 21 על 13.5 (קצת פחות מרוחב A5)
2. פלרון פרנק*
3. קשה לפרוזה - סתם יקר ומיותר
4. סרגל פסקה, או שלומדים לעמד...
5. לשלוח הודעה בפורום הפקות דפוס
6. ללכת לחנות ספרים ולהסתכל. ככה פשוט. ואם עצלנים אז: תיקיות העבודה של משתמשים בפרוג. או ככה https://www.google.com/search?q=site:prog.co.il+כריכה+ספר&sxsrf=ALeKk005ftCu2vQiYeBRyhYjMY_pClLoJQ:1583914466280&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiryPeY_ZHoAhXTBGMBHcdpAhkQ_AUoAXoECAsQAw&biw=1536&bih=1576

טיפים: https://www.daniozana.com/about1-c15te

אגב, בתשובה 6 מה עשית? חיפוש בגוגל על פרוג?

ומי שיש בידו טיפים נוספים- יותר ממוזמן!

רחלי ר

משתמש מקצוען
לגבי שאלה 4 - כתבתי הדרכה כאן
ספר שעומד ביד לא מקצועית-הדבר ניכר מאד בתוצאה
לחסוך בעלויות ניתן לחפש מעמד/ת מתחיל/ה או מתלמד/ת (אפשר לברר אצל מורות בסמינר על תלמידה טובה ויסודית)
אבל מאוד לא כדאי להתמודד עם זה לבד (העובדה שציינת רק את עניין פתיחת פרק, ובמחילה-השאלה האם זה ידני.... מעידה על חוסר הבנה יסודי במהות העימוד, ובמיוחד לכן מאוד מומלץ לפנות לאיש מקצוע)
אותו דבר לגבי עיצוב הכריכה, במקרה הזה ניתן אפילו להציע למורה במסלול גרפיקה להציע לבנות לערוך פרוייקט - תחרות עיצוב כריכות. (אפשר לשקול פרס סמלי ליצירה הנבחרת)
לגבי בתי דפוס, ההמלצה שלי: בכל פעם לקחת הצעת מחיר משלושה בתי עסק, לא לדלג על השלב הזה, לא "להינעל" לדפוס מסויים כביכול הוא הכי זול, כל הזמן חלות תמורות בשוק, כל עסקה נשקלת בכל בית עסק לפי הכדאיות הספציפית שלה בהתאם למיכון/מכשור/צוות שלהם, ולכן תמיד כדאי לקחת כמה הצעות, אם אתם רוצים ממש לחסוך, קחו אפילו עשר הצעות, יש הפתעות!!

אלף-בית-גימל

א. ב. ג.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אבל מאוד לא כדאי להתמודד עם זה לבד (העובדה שציינת רק את עניין פתיחת פרק, ובמחילה-השאלה האם זה ידני.... מעידה על חוסר הבנה יסודי במהות העימוד, ובמיוחד לכן מאוד מומלץ לפנות לאיש מקצוע)
משום מה נראה לי לאחרונה שיש כמה ניקים שהחליטו לוותר על קורס עימוד מקצועי ומנסים ללמוד את מקצוע העימוד דרך הפורום דכאן. האמת, למה לא.

לגבי בתי דפוס, ההמלצה שלי: בכל פעם לקחת הצעת מחיר משלושה בתי עסק, לא לדלג על השלב הזה, לא "להינעל" לדפוס מסויים כביכול הוא הכי זול, כל הזמן חלות תמורות בשוק, כל עסקה נשקלת בכל בית עסק לפי הכדאיות הספציפית שלה בהתאם למיכון/מכשור/צוות שלהם, ולכן תמיד כדאי לקחת כמה הצעות, אם אתם רוצים ממש לחסוך, קחו אפילו עשר הצעות, יש הפתעות!!
מבירור שערכתי לכמה עימודים בין בתי דפוס. יצא לי שיש שתי סוגי תמחורים ומחירים בין בתי הדפוס. והפער בין שתי התמחורים הוא כמעט רבע מהמחיר. מעניין מה ההבדל ביניהם.

אינדיבידואלי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
משום מה נראה לי לאחרונה שיש כמה ניקים שהחליטו לוותר על קורס עימוד מקצועי ומנסים ללמוד את מקצוע העימוד דרך הפורום דכאן. האמת, למה לא.
וואו! תודה על ההסכמה והרשות! :cool:
ואגב, דווקא למדתי עימוד, והשתמשתי באינדיזיין לכל המטרות הקיימות בעולם, חוץ... מעימוד ספר פשוט. (בקודש לא יצא לי לרדת פנימה בפרק, נא לא להזדעזע! (עיין שאלה 4.) אולי אני לא סופר מקצוען, אבל אני ואינדיזין חברים טובים, בדרך כלל. בקיצור, הכל טוב, לא לדאוג. ולא לקחת ללב אם יש כאלו שמבצעים עקיפות בחיים והולך להם.)
מבירור שערכתי לכמה עימודים בין בתי דפוס. יצא לי שיש שתי סוגי תמחורים ומחירים בין בתי הדפוס. והפער בין שתי התמחורים הוא כמעט רבע מהמחיר. מעניין מה ההבדל ביניהם.
באמת מעניין. לא יצא לך לראות מהניסיון בשטח?

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
סתם שתדע, תותחי הפורים, המקצוענים האמתיים, ברובם לא למדו שום קורס מקצועי. (וזה כמובן כולל את המורה הדגול @ש. ברגר )

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אגב, בתשובה 6 מה עשית? חיפוש בגוגל על פרוג?
כן

ספר שעומד ביד לא מקצועית-הדבר ניכר מאד בתוצאה
לחסוך בעלויות ניתן לחפש מעמד/ת מתחיל/ה או מתלמד/ת (אפשר לברר אצל מורות בסמינר על תלמידה טובה ויסודית)
אם הברירה היא לפנות למתחיל או מתלמד, שאין לו אפילו דוגמה אחת - עדיף לעמד בוורד.
וספציפית בשביל ספר קריאה פשוט ברוב המקרים לא צריך יותר מוורד.
(לגבי דחיה של תחילת פרק כלפי מטה, יעויין )

אותו דבר לגבי עיצוב הכריכה, במקרה הזה ניתן אפילו להציע למורה במסלול גרפיקה להציע לבנות לערוך פרוייקט - תחרות עיצוב כריכות. (אפשר לשקול פרס סמלי ליצירה הנבחרת)
לא יפה לעשות את זה, לדעתי.

(אני מודה לך מקרב לב על האישור)

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
יצא לי לראות ספרים שעומדו בידי המחברים ויצא מתחת ידם יצירת אמנות ממש, אף על פי שזה לא המקצוע שלהם
וספרים של מעמדים שלמדו קורס וחלקם עוסקים במקצוע כבר שנים ועדיין העבודות שלהם לא כ"כ יפות ומקצועיות.

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה