התייעצות רב'ה עוקצני

• פותח הנושא Tmj
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לא צריך למהר ללכת על הכיוון הזה,
אופציה אחרונה.
אבל יש זן מסוים מאוד שמה שעובד עליו זה לאיים עליו בדיוק במה שהוא מפחד ממנו- ייתכן שבמקרה הזה זו הלשנה למשרד החינוך.

ANANAS

משתמש מקצוען
לא קראתי את כל התגובות הקודמות,
רק אומר כמורה שמכירה מורות (ומורים)

להרים טלפון ברור ולא מתלהם למורה, להסביר בעדינות שהבנת מה שהבנת, את בטוחה שהוא לא מתכוון אבל לא מקובל עלייך שיח כזה לבן שלך.
(אם הוא מתנצל וכו' אפשר לרכך)

בכל מקרה, בצורה כזו שידע שהעניין במעקב, ושינשום עמוק לפני כל מילה
וגם אם האופי שלו גורם לו לדבר בציניות לילדים,
ליד הילד שלכם הוא ילך על קליפות ביצים.

דסי גולדברג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
על מה ולמה????
כדי שלא יהיה עם הרוצח נפשות הזה
זו סיבה מספיק טובה

אם היה אפשר להעיף את הרבה הייתי אומר לעשות את זה, אבל מן הסתם זה ייקח כמה ימים יותר מאשר ייקח להעביר את הילד, ובשביל שהילד לא יהיה אצלו עוד דקה אחת, אז כן - להטיס אותו משם לחיידר אחר, עם רבה נורמלי שקשוב לילדים ומאהיב עליהם את התורה במקום להשניא עליהם את התורה את החיים ואת עצמם!!!!
אבל מה עם שאר הילדים? ימשיכו לסבול כי ההורים לא מודעים?
צריך לפתור את הבעיה, לפנות לעוד הורים, למנהל, לרבה עצמו לא לחכות שהבעיה תעלם.

ואם בחיידר השני יהיה גם בעיה עם מלמד אחר? אז להעביר שוב? מה חטא הילד?

אני מאמינה שדבר ראשון לפנות בצורה יפה לרבה, להסביר שהילד לא מבין עקיצות ונפגע מהן, ולהחמיא הרבה לרבה ואפילו להתייעץ איתו. אם לא הולך בצורה זו, ללכת בצורה חזקה יותר.

משהו נוסף חשוב מאד!! להבהיר לילד שאתם איתו בכל דבר ומודעים לבעיה ומנסים לפתור אותה, לשתף אותו אמנם לא בכל פרטי השיחה וכו') אבל שידע שאתם דואגים לו ויש לו גב.

מירי עוס

משתמש מקצוען
ממש לא נכון!!!!!!!!!!!!!
קיים עד היום חיידר ברמות שהמנהל מתנהל בצורה אלימה, וכך מורה למורים להתנהג עם ילדים!!!
זה הולך כך היום!!! לא לפני 100 שנה ולא לפני 10 שנים!! היום והים ממש, וסליחה על הבוטות, אבל אני חושב שכל מי שמדחיק את הבעיה הזאת, וטוען שאין כיום רבנים אלימים וכו', זה אך ורק בגלל פחד!!! וזה כמו הקורונה, מי שאומר שאין קורונה, זה לרוב בגלל פחד!!!!
זה שאתה מפחד, זה לא אומר שאין!!
אם אתם יודעים בוודאות שזה המצב, מדוע אף אחד לא עשה עם זה משהו?.
יתכן שיש רב'ס שמתנהגים באלימות כדבריך... אך היום בניגוד לעבר הם יודעים יותר שהם חשופים לתביעות והליכים פליליים...
מה שמספק גורם הרתעה מסויים.
לדעת, ולא לעשות כלום, זו הדחקה לא פחות עצובה בעייני...

שירה לייבוביץ

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
המשתמש נחסם
אם אתם יודעים בוודאות שזה המצב, מדוע אף אחד לא עשה עם זה משהו?.
יתכן שיש רב'ס שמתנהגים באלימות כדבריך... אך היום בניגוד לעבר הם יודעים יותר שהם חשופים לתביעות והליכים פליליים...
מה שמספק גורם הרתעה מסויים.
לדעת, ולא לעשות כלום, זו הדחקה לא פחות עצובה בעייני...

מה הם כבר יכולים לעשות? לפי איך שזה נשמע, זה כל הצוות שם מתנהג כך...אז אין מה לעשות חוץ מלא לשלוח את הילדים לשם ולדווח למשרד החינוך.

מירי עוס

משתמש מקצוען
מה הם כבר יכולים לעשות? לפי איך שזה נשמע, זה כל הצוות שם מתנהג כך...אז אין מה לעשות חוץ מלא לשלוח את הילדים לשם ולדווח למשרד החינוך.

אוקי, אז עכשיו ברחה העו"ס שבתוכי..מתנצלת מראש..:)
ראשית, ישנה חובה חוקית במדינת ישראל לדווח לרווחה או למשטרה על כל מקרה של אלימות אחראי על הילד, ובכלל זה רבה.
גם לרווחה ישנם שני אפיקים- דיווח למשטרה. או לוועדת פטור- פטור מדיווח, תוך התחייבות המטופל לכניסה להליך טיפולי ושינוי. ההחלטה מתקבלת לפי רמת האלימות, ולפי מידת הערכה אודות שיתוף הפעולה.
כמובן שלפני שהייתי מדווחת, הייתי מתייעצת עם רב, ומנסה לפעול בכל הדרכים שצויינו קודם לכן באשכול.

כאמא, בעייני, יש הבדל בין סטירה חד פעמית. לבין אלימות מתמשכת.
בין מעידה מעליבה חד פעמית של רבה, או עוקצנות תמידית.
בין מוסד לימודים נורמלי, שהייתי סומכת על המנהל בו (ואגב, רק למוסד אשתדל לשלוח את ילדיי..), לבין מוסד כמו שתואר פה..

במקרים כואבים שלא יכולים להמשך, אבל לא קיצוניים כמו שתוארו, הייתי פונה קודם כל לרבה, כמו שתואר לאורך האשכול.
אם זה לא עזר הייתי פונה למנהל.
מאמינה שיגרום לשינוי. שוב בהנחה שמדובר במוסד נורמלי.
כל זה לצד חיזוק הילד, ומעקב אחר מצבו ורגשותיו.
לדעתי, להעביר כתה או חיידר, זה צעד שעלול להיות קשה לילד, והייתי משתמשת בו כמוצא אחרון.

ולגבי האלימות רגשית לעומת פיזית. אכן אלימות רגשית יכולה לפגוע לא פחות מאלימות פיזית. בגלל העובדה שמדובר במקרים עם נראות פחות מוכחת, יותר קשה לסמן את זה, להבחין בזאת, ולטפל בכך. זו אכן נקודה עצובה, שאני נתקבלת בה מידי יום...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה