התייעצות ראיית חשבון - ביג פור, כן או לא?

נועושש

משתמש פעיל
היי, אשמח לשמוע ולהחכים מבעלות הניסיון כאן:
אני מסיימת עכשיו שנה אחת של התמחות בביג פור
מאוד קשה לי הקטע של השעות הנוספות, ושהימים הכי קצרים הם "רק" תשע שעות עבודה.
אני יודעת שלא יהיה לי נכון לעבור למשרד קטן כי אני לא מכוונת ללהיות עצמאית אי פעם
מבחינת השאיפה אני רואה את עצמי בעז"ה יותר במקום של חשבת/עוזר חשב, אבל בחברה קטנה עם שעות עבודה סבירות.
מה נכון לי לעשות כרגע? להמשיך שנה נוספת של התמחות בביג פור?
אני מרגישה שהעבודה בביג פור היא נטו בשביל הקו"ח
אני לא חושבת שבמשרד בינוני לומדים ומתמקצעים פחות טוב
אם כבר להפך, בביג פור יש הרבה עבודה שהיא "מסביב" למקצוע, כל ההתנהלות עם המערכות מחשוב של המשרד וכו'
אשמח לשמוע מה דעתכם ולקבל הכוונה : )
תודה מראש!

חלי פיינשטיין

משתמש מקצוען
דבר ראשון, יש ביג פור שיותר גמישים בשעות (אולי בעיקר בסניפים שלא בת"א)
דבר שני, יש משרדים בינוניים שממש נוחים בשעות וגם נותנים ניסיון רב. אבל חשוב לחפש משרד מקצועי.

זה נכון שממשרד קטן אי אפשר להיות חשב.

סוכריה11

משתמש צעיר
התמחיתי בביג פור והיה לי ברור שזה לא אידיאלי לטווח ארוך. אבל לדעתי כן כדאי להמתמחות כל תקופת ההתמחות בביג פור מכיוון שזה מאוד מפתח וממקצע, מה שאין במשרדים קטנים או בכל עבודה אחרת שהיא יותר ספציפית.

מנסיון שלי זה נכון שבהתחלה נותנים הרבה עבודות מזכירות אך ככל שיותר נשארים נותנים יותר ויותר תיקים ויותר אחריות ונהיה יותר מאתגר ומגוון.

אחרי התמחות אני עברתי לעבוד בתוך חברה בינונית כחשבת, ואני ממליצה בחום! זה שכר מאוד טוב עבודה מעניינת ומאתגרת בלי כל הלחץ של הביג פור (למעט סוף שנה שזה יש בכל מקום...) ושעות נורמליות ב"ה

לשאלתך - אני כן ממליצה (מנסיון שלי) להמשיך התמחות בביג פור עוד שנה מכיוון שזה ייתן לך כלים והתמקצעות בצורה שלא תקבלי במקום אחר, ומנסיון שלי זה רק מוסיף לפני שתעבדי כחשבת או בכל מקום אחר
להתמחות במשרד קטן זה יותר קל אבל זה לא אותו התמקצעות.
אני מרגישה שההתמחות בביג פור נתן לי הרבה לתפקיד שיש לי היום.

בהצלחה!!

נועושש

משתמש פעיל
התמחיתי בביג פור והיה לי ברור שזה לא אידיאלי לטווח ארוך. אבל לדעתי כן כדאי להמתמחות כל תקופת ההתמחות בביג פור מכיוון שזה מאוד מפתח וממקצע, מה שאין במשרדים קטנים או בכל עבודה אחרת שהיא יותר ספציפית.

מנסיון שלי זה נכון שבהתחלה נותנים הרבה עבודות מזכירות אך ככל שיותר נשארים נותנים יותר ויותר תיקים ויותר אחריות ונהיה יותר מאתגר ומגוון.

אחרי התמחות אני עברתי לעבוד בתוך חברה בינונית כחשבת, ואני ממליצה בחום! זה שכר מאוד טוב עבודה מעניינת ומאתגרת בלי כל הלחץ של הביג פור (למעט סוף שנה שזה יש בכל מקום...) ושעות נורמליות ב"ה

לשאלתך - אני כן ממליצה (מנסיון שלי) להמשיך התמחות בביג פור עוד שנה מכיוון שזה ייתן לך כלים והתמקצעות בצורה שלא תקבלי במקום אחר, ומנסיון שלי זה רק מוסיף לפני שתעבדי כחשבת או בכל מקום אחר

בהצלחה!!
מיד אחרי התמחות עברת לתפקיד של חשבת בחברה??
כמו כן, אשמח לדעת עד כמה זה קריטי לעבוד על תיק ציבורי בדווקא, מבחינת מה שזה מלמד וייתן לי להמשך הדרך...

בתיה ויג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מיד אחרי התמחות עברת לתפקיד של חשבת בחברה??
כמו כן, אשמח לדעת עד כמה זה קריטי לעבוד על תיק ציבורי בדווקא, מבחינת מה שזה מלמד וייתן לי להמשך הדרך...
אם עשית כבר שנה אל תעזי לעזוב לפני סיום התמחות
אני גם ממליצה מלכתחילה רק ביג פור

פיג

משתמש פעיל
אני עשיתי התמחות במשרד בינוני והיום אני סמנכ"לית כספים בעמותה (התחלתי מתפקיד סגנית חשבת),
לדעתי דווקא במשרדים הקטנים לומדים הכי טוב מרמה של רישום תנועות יומן, אני לדוגמא את רוב הניסיון למדתי בתפקיד סגנית חשבת והיום יש לי ראייה רחבה מאוד על איך שהעמותה תתנהל בצורה תקינה ונכונה ב"ה ,
אני באמת כל הזמן תוהה לעצמי מדוע בדרושים רושמים שחייב ניסיון מהביג 4 ולדעתי מי שרושם את זה לא ממש מבין ,
הביג 4 לצערי נדרש רק בשביל הקו"ח ולא מעיד לדעתי על רמת ניסיון וידע יותר ממישהי ממשרד בינוני,
אשמח להבהרה מבתיה ויג מדוע מומלץ רק ביג 4?
למיטב ידיעתי בביג 4 מתנסים בידע ספציפי ולכן זה מאוד תלוי באיזה מחלקה את נמצאת בביג 4, יכול להיות שאני טועה אבל אני מכירה מישהי מהביג 4 שלדוגמא התנסתה רק בנושא בדיקת רווחיות לקרנות פנסיה ולכן זה מונע ממנה להתקדם לתפקידים כגון חשבת וכדומה,
אני לדוגמא במשרד הבינוני הייתי במחלקת ביקורת ממשלתית .

נערך לאחרונה ב:

בתיה ויג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אני עשיתי התמחות במשרד בינוני והיום אני סמנכ"לית כספים בעמותה (התחלתי מתפקיד סגנית חשבת),
לדעתי דווקא במשרדים הקטנים לומדים הכי טוב מרמה של רישום תנועות יומן, אני לדוגמא את רוב הניסיון למדתי בתפקיד סגנית חשבת והיום יש לי ראייה רחבה מאוד על איך שהעמותה תתנהל בצורה תקינה ונכונה ב"ה ,
אני באמת כל הזמן תוהה לעצמי מדוע בדרושים רושמים שחייב ניסיון מהביג 4 ולדעתי מי שרושם את זה לא ממש מבין ,
הביג 4 לצערי נדרש רק בשביל הקו"ח ולא מעיד לדעתי על רמת ניסיון וידע יותר ממישהי ממשרד בינוני,
אשמח להבהרה מבתיה ויג מדוע מומלץ רק ביג 4?
למיטב ידיעתי בביג 4 מתנסים בידע ספציפי ולכן זה מאוד תלוי באיזה מחלקה את נמצאת בביג 4, יכול להיות שאני טועה אבל אני מכירה מישהי מהביג 4 שלדוגמא התנסתה רק בנושא בדיקת רווחיות לקרנות פנסיה ולכן זה מונע ממנה להתקדם לתפקידים כגון חשבת וכדומה,
אני לדוגמא במשרד הבינוני הייתי במחלקת ביקורת ממשלתית .
אמרת בעצמך
את סמנכלי"ת בעמותה
התמחות בעמותות זה בהחלט מסלול אחר

whitestar

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
אני מבינה שלהתמחות בביג 4 לאישה זה ממש קשה
ומה עם גבר?
וכמה שכר מתחיל אצלם?

shaini

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
התמחות בביג פור יכולה לתת את ראיית המקרו,
התמחות במשרדים קטנים ובינוניים יכולה לתת את ראיית המיקרו.
לדעתי חשב צריך גם וגם.

מה שנכון - שלהכנס לתפקיד חשב קשה מאוד בלי המילים 'ביג פור' בקורות חיים.

פיג

משתמש פעיל
אמרת בעצמך
את סמנכלי"ת בעמותה
התמחות בעמותות זה בהחלט מסלול אחר
לדעתי הידע שמקבלים בביג 4 הוא נישתי ולא כוללני,
אנחנו לקחנו לעמותה משרד רו"ח המדורג במקומות העליונים בארץ והתאכזבנו מרמת השירות וחוסר הידע, החלפנו אותם אחרי שנה.
חברה שבאמת מחפשת עובד/ת טוב/ה צריכה לחפש דווקא מישהו לא מהביג 4 אלא אם כן המתמחה התנסתה במחלקה רלוונטית לחברה .

נערך לאחרונה ב:

פיג

משתמש פעיל
לדעתי חשב צריך גם וגם.

אני לא התמחתי בביג 4 ויש לי את הראייה הזו
ביג 4 זה כמו מותג, רוצה להאמין ולקוות שבמשך השנים זה ישתנה,
מולי במשרה סגנית חשב (בעבר) התמודדו גם כאלה מהביג 4.....

פיג

משתמש פעיל
לדעתי חשב צריך גם וגם.

אכן לדעתי זה בעיקר רלוונטי לשורה בקו"ח....
מה שלדעתי בעיקר חשוב בכדי להתקדם זה ידיעת השפה האנגלית ברמה טובה

ביצועיסטית

משתמש פעיל

בהצלחה!!
אפשר לשאול במה התמחית בביג פור שנהיית חשבת?
מבררת בשביל מישהי שהתקבלה לביג פור ורוצה לדעת מה אפשר אח"כ

חלי פיינשטיין

משתמש מקצוען
אני מבינה שלהתמחות בביג 4 לאישה זה ממש קשה
ומה עם גבר?
וכמה שכר מתחיל אצלם?

המינימום זה 9 שעות ושעות נוספות לפי הצורך (תלוי מאד באיזה מחלקה - פעם ברבעון, פעם בחודש) יש תקופות שגם עובדים 14 שעות ביממה.
יש בחורות שנהנות מאד לעבוד בביג פור. וגם נשים.

למיטב ידיעתי, השכר היום הוא 10K למתמחה מתחיל.

נועושש

משתמש פעיל
המינימום זה 9 שעות ושעות נוספות לפי הצורך (תלוי מאד באיזה מחלקה - פעם ברבעון, פעם בחודש) יש תקופות שגם עובדים 14 שעות ביממה.
יש בחורות שנהנות מאד לעבוד בביג פור. וגם נשים.

למיטב ידיעתי, השכר היום הוא 10K למתמחה מתחיל.
אכן כך.
אני בביקורת הייטק בביג פור, והצורך בשעות נוספות הוא לא רק בשנתי אלא לעיתים תכופות.
והימים הכי יפים שלי הם מינימום 9 שעות עבודה : (

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אכן כך.
אני בביקורת הייטק בביג פור, והצורך בשעות נוספות הוא לא רק בשנתי אלא לעיתים תכופות.
והימים הכי יפים שלי הם מינימום 9 שעות עבודה : (
בלי להבין יותר מידי בחשבונאות-
שווה לך להשאר שם לכאורה,
עד שתוכלי לעבור ישירות לחברת הייטק.
משרות בעולם הההייטק משתלמות מאוד גם בתחומים נושקים,
ואם יהיה לך ניסיון שווה בתחום במקום שווה-
מיטב הבנתי זה מקפצה אדירה.

נועושש

משתמש פעיל
בלי להבין יותר מידי בחשבונאות-
שווה לך להשאר שם לכאורה,
עד שתוכלי לעבור ישירות לחברת הייטק.
משרות בעולם הההייטק משתלמות מאוד גם בתחומים נושקים,
ואם יהיה לך ניסיון שווה בתחום במקום שווה-
מיטב הבנתי זה מקפצה אדירה.
אני יודעת שזה נחשב דבר טוב ומהווה מקפצה להמשך.
העניין הוא שבחברות הייטק הסוגיות המרכזיות הן בין היתר: אופציות, מניות, גיוסי SAFE וכו'
והנושאים האלו פחות מעניינים אותי, לכן אין לי רצון להיכנס בהמשך לחברות טכנולוגיות בדווקא...

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני יודעת שזה נחשב דבר טוב ומהווה מקפצה להמשך.
העניין הוא שבחברות הייטק הסוגיות המרכזיות הן בין היתר: אופציות, מניות, גיוסי SAFE וכו'
והנושאים האלו פחות מעניינים אותי, לכן אין לי רצון להיכנס בהמשך לחברות טכנולוגיות בדווקא...
תחשבי על זה שוב.
זה יכול להיות פער של אלפים.
ומנסיון,
אחרי שקצת נכנסים לתחומים האלו לטעמי זה מרתק.
בתור עובדת הייטק שמסבירה לכל החברות שלה את כל מה שהן צריכות לדעת מבחינת מיסוי על מניות.

לפי מה שאני מבינה מדברייך ודברי המגיבות לך,
יתכן שבהתחלה נותנים לך את החלקים הפחות ״שווים״ ומעניינים.

מלבד זאת שבחברות הייטק יש בד״כ גמישות מאוד גדולה בקטע שחשוב לך-
שעות.
פחות בקטע של משרה חלקית רשמית-
יותר משרה גלובלית,
כולל שעות עבודה גמישות מאוד,
ובתקופות פחות עמוסות אפשר לעבוד פחות שעות באותו כסף.

אם את רוצה לשמוע עוד קצת-
תפני אלי בפרטי.

נערך לאחרונה ב:

נועושש

משתמש פעיל
תחשבי על זה שוב.
זה יכול להיות פער של אלפים.
ומנסיון,
אחרי שקצת נכנסים לתחומים האלו לטעמי זה מרתק.
בתור עובדת הייטק שמסבירה לכל החברות שלה את כל מה שהם צריכות לדעת מבחינת מיסוי על מניות.

לפי מה שאני מבינה מדברייך ודברי המגיבות לך,
יתכן שבהתחלה נותנים לך את החלקים הפחות ״שווים״ ומעניינים.

מלבד זאת שבחברות הייטק יש בד״כ גמישות מאוד גדולה בקטע שחשוב לך-
שעות.
פחות בקטע של משרה חלקית רשמית-
יותר משרה גלובלית,
כולל שעות עבודה גמישות מאוד,
ובתקופות פחות עמוסות אפשר לעבוד פחות שעות באותו כסף.

אם את רוצה לשמוע עוד קצת-
תפני אלי בפרטי.
כן אני אשמח יותר מאוחר לפנות בפרטי.
תודה רבה!!

אולי מעניין אותך גם...