דרוש מידע קשב וריכוז במבוגרים- כל מה שחשוב לדעת ...

אוראורית

משתמש מקצוען
אני לא מסכימה איתך
אין שום דבר גרוע באבחון עצמי עפ"י הDSM
אף אחד לא לוקח את זה מאוד ברצינות
ואף אחד לא יכול להוציא מרשם לריטלין על סמך אבחון כזה
אז מה רע???
אני דיברתי על השאלונים החינמים שיש בכל אתר אפשרי של קשב וריכוז.
לא אבחון על פי הקריטריונים של הDSM

Tamarit

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני דיברתי על השאלונים החינמים שיש בכל אתר אפשרי של קשב וריכוז.
לא אבחון על פי הקריטריונים של הDSM
שימי לב שרוב האבחונים החינמיים שיש בכל אתר אפשרי מבוססים על הDSM או ממש מתורגמים ממנו...

תינוק

משתמש רשום
לא קראתי את כל מה שכתוב אבל לפי הכותרת הבנתי על מה מדובר......
רק המלצה אחת יש לי

אם אתם או שהילדים שלכם לומדים במוסד גדול שאין שם צוות שיודע מה זה ADHD (כמו ברוב מוסדות הלימוד לצערי)
ומתחיל לריב אתכם תזהרו מזה כי זה יכול להיגמר רע מאד( כמו אצלי שהעיפו אותי לצמיתות רק בגלל שמדי אתגרתי אותם)
הם לא מתחשבים הם מתעלמים מהמציאות שיש אנשים יותר תוססים ויותר שמחים ומבחינתם זה מגיע מחוצפה ושהילד/ה עושים את זה בכוונה!
הלוואי שהמוסדות לימוד יקבלו תדריך חדש מה זה,ושייצא חוק שאסור להעיף על כזאת סיבה!!!

אמןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןן

מוח

משתמש צעיר
ראיתי מודעה שניתן לקנות לימים הקרובים ב50 ש"ח מבדקי מוקסו MOXO שזה מבחן מומחשב להפרעת קשב, נראה לי שבדרך כלל זה עולה 300/400 שקל.

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
ראיתי מודעה שניתן לקנות לימים הקרובים ב50 ש"ח מבדקי מוקסו MOXO שזה מבחן מומחשב להפרעת קשב, נראה לי שבדרך כלל זה עולה 300/400 שקל.
דבר ראשון תודה
דבר שני לא הזארת שצריך משככי כאבים
איזה כאב ראש זה עשה לי
דבר שלישי תוך כמה זמן מקבלי פיענוח?

אני ADHD גאה

משתמש צעיר
דבר ראשון תודה
איזה כאב ראש זה עשה לי
אשמח אם אפשר שתעדכנו אם באמת מקבלים מבחן ופענוח אמיתיים, או שזה איזו טריק או משהו אחר לא כ"כ כשר...
תודה!!

יוסיס

משתמש חדש
דבר ראשון תודה
איזה כאב ראש זה עשה לי
הבנתי מהם שמקבלים תוך כמה שעות
אפשר גם פשוט לשאול אותם
מעניין שכאב לך..

אשמח אם אפשר שתעדכנו אם באמת מקבלים מבחן ופענוח אמיתיים, או שזה איזו טריק או משהו אחר לא כ"כ כשר...
תודה!!
למה לא?
עמותת הביננו זה עמותה מאוד מוכרת
זה עמותה שעושה הרבה טוב לעולם!
יש להם גם את מוקד השיבם - מוקד לעזרה ראשונה נפשית

GBSA

משתמש סופר מקצוען
@צנוברית

בכתבה דלהלן שמישהו הביא באשכול אחר - יש התייחסות לויואנס ללעיסה - אולי שווה לנסות (כמובן בהתייעצות מתאימה).

אוראורית

משתמש מקצוען
@צנוברית

בכתבה דלהלן שמישהו הביא באשכול אחר - יש התייחסות לויואנס ללעיסה - אולי שווה לנסות (כמובן בהתייעצות מתאימה).

לא יאומן!
לכל נישה בחיים שלנו פוטין הצליח להגיע!

צנוברית

משתמש פעיל
@צנוברית

ואלה Zה מענין ממש
מה שיותר מענין זה שיש שם אפשרות לביצוע מוקסו ב50 שקל
הכאב הגדול שלי הוא שהפרעת הקשב נקבעה על סמך שיחה עמי וראיון הורים מורים
בקיצור כתבתי עלך זה בעבר באחד האשכולות \ דר שגרם לי לא להיות זכאית לקבל הקלה בפסיכומטרי ..
בקיצור אולי בשביל הפרוטקול ואפילו להביןם איפה אני נמצאת באיזה רמה...
נראה לךי אעשה את זה
רק לא יודעת מנסה לבדו'ק אם זה בלייב עם מישהו מאבחן או שזה כמו המלא שאלות לזיהוי שאפשר להשיג באינטרנט בקלות...
אם מישהו יוכל לברר לי איך זה מתבצע ה מעולה ואשמח
תודה תודה

GBSA

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
לא קראתי את כל מה שכתוב אבל לפי הכותרת הבנתי על מה מדובר......
רק המלצה אחת יש לי

אם אתם או שהילדים שלכם לומדים במוסד גדול שאין שם צוות שיודע מה זה ADHD (כמו ברוב מוסדות הלימוד לצערי)
ומתחיל לריב אתכם תזהרו מזה כי זה יכול להיגמר רע מאד( כמו אצלי שהעיפו אותי לצמיתות רק בגלל שמדי אתגרתי אותם)
הם לא מתחשבים הם מתעלמים מהמציאות שיש אנשים יותר תוססים ויותר שמחים ומבחינתם זה מגיע מחוצפה ושהילד/ה עושים את זה בכוונה!
הלוואי שהמוסדות לימוד יקבלו תדריך חדש מה זה,ושייצא חוק שאסור להעיף על כזאת סיבה!!!

אמןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןן
אכן, זה עצוב מאוד.
בעולם הישיבות במיוחד, אין מודעות לנושא הזה. אני זוכר את המשגיח של הישיבה הקטנה מנסה להסביר לי בשצף קצף שאין דבר כזה הפרעת קשב וריכוז, אלא יש רק יצר הרע והמודרניים נתנו לו שמות.
כשלקחתי את התרופה ולמדתי בפעם הראשונה 4 שעות ברצף, הוא הסתכל עליי בהלם, חשבתי שאולי יש לו הרהורי תשובה... אבל לצערי לא לכל הסיפורים יש סוף טוב, ולאנשים שהתרגלו לחשוב בצורה מסויימת קשה מאוד לשנות גישה, במיוחד אם הם חושבים שיש לה מקור בספרי המוסר או שהיא מבוססת על סברות תורניות למחצה.
והכי כואב היה לי, שראיתי בחורים שבוודאות של מאה אחוז יכולים היו לתפקד היטב וללמוד עם טיפול נכון, מסולקים מהישיבה על חוסר תפקוד, או חמור יותר... מתדרדרים מעצמם, כי אין מי שיחזיק אותם.
אני חושב שחובה להכניס את המושגים האלו לראשי הישיבות והמשגיחים. לא בשיוחת מעורפלות תיאורטיות, אלא בהסברים ברורים. בחור לא אמור להיות מסולק על חוסר תפקוד לפני שנבדק הכיוון הזה.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
ואלה Zה מענין ממש
מה שיותר מענין זה שיש שם אפשרות לביצוע מוקסו ב50 שקל
הכאב הגדול שלי הוא שהפרעת הקשב נקבעה על סמך שיחה עמי וראיון הורים מורים
בקיצור כתבתי עלך זה בעבר באחד האשכולות \ דר שגרם לי לא להיות זכאית לקבל הקלה בפסיכומטרי ..
בקיצור אולי בשביל הפרוטקול ואפילו להביןם איפה אני נמצאת באיזה רמה...
נראה לךי אעשה את זה
רק לא יודעת מנסה לבדו'ק אם זה בלייב עם מישהו מאבחן או שזה כמו המלא שאלות לזיהוי שאפשר להשיג באינטרנט בקלות...
אם מישהו יוכל לברר לי איך זה מתבצע ה מעולה ואשמח
תודה תודה

GBSA

אני לא מצליח להבין,
למה לא ללכת לאבחון מסודר, והתייעצות עם פסיכיאטר/נוירולוג?
גם לגבי סוג הכדורים.

אוראורית

משתמש מקצוען
אני לא מצליח להבין,
למה לא ללכת לאבחון מסודר, והתייעצות עם פסיכיאטר/נוירולוג?
גם לגבי סוג הכדורים.
מסכימה לחלוטין .
יש נטייה כלשהי לחשוב שאם זה מבדק ממוחשב התוצאה היא יותר מקצועית ומדויקת .
ואם לפי המבדק נרשמו תוצאות של הפרעות קשב ,
אז מאה אחוז זה נכון.

צריך להבין,
אין שום בדיקה כיום מוחית , נוירולוגית שבודקת את פעילות הדופאמין במוח , ולפי זה קובעת האם האדם סובל מהפרעות קשב או לא .
לכן, הכי מומלץ זה ללכת לאיש מקצוע שמתמחה בתחום , וראה עשרות מטופלים בכדי להבחין האם יש בתסמינים משהו ממשי או שזה לא יושב על זה .

אבחון כזה מעיד הרבה יותר מכל מבדק כלשהו, ואם אני לא טועה בהקלות שניתנות במוסדות האקדמאים חוות דעת של פסיכאטר אמינה ומתקבלת הרבה יותר ממוקסו.( אם בכלל זה מחשיבים את זה כאבחון מקצועי שיאפשר מתן הקלות )

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  41  פעמים

לוח מודעות

למעלה