קרית מטלון בפתח תקווה מתחרדת?

גולש בנט

משתמש מקצוען
מי שמכיר, מדובר בשכונה בפתח תקווה הסמוכה לכביש גהה - מרחק הליכה של 5-15 דקות מבני ברק (תלוי באיזה מקום מדובר בשכונה) וזה היתרון המאוד גדול שלה (בשונה מאביסרור ומתחם הסופרים שרחוקות הרבה יותר)

המקום מתחרד אט אט אט ויש שם אפילו כמה בתי כנסת.
מצד אחד, יש שם איכות חיים מאוד גבוהה, מאחר וזה לא בני ברק ומדובר בשכונה שקטה עם גינות פסטורליות.
מצד שני, אין שם מוסדות חינוך לציבור החרדי (וגם לא לחילוני) כך שצריך לנסוע לבני ברק/מרכז פ"ת.

אשמח לדעתכם על רעיונות לקבוצות רכישה/בנייה של דירות/בניינים/קוטג'ים.

חנה טויבא

משתמש רשום
בתור פתח תקוואית לא ידוע לי על התחרדות המקום.
ואם אתה אומר שיש שם חרדים- אז אני אשאל מה הקריטריונים בשביל להיקרא חרדי? איזה סגנון הם?

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
המחירים שם עלו מאד ואין שם חרדים קלאסי
יש שם חרדים מודרנים מאד מאד מאד

אאאא....

משתמש פעיל
יש שם חרדים מודרנים מאד מאד מאד
כמו האוכלסיה שכנראה הולך להיות בצפון בני ברק כי
קשה להאמין שזה יהיה חרדי, וגם אם כן אז כנראה שמודרני לייט, שלא רק האברכית גאמפאיסטית, גם הבעל צריך להיות עם משכורת בשמים.
בשביל לרכוש שם דירת 3 חדרים צריך 550.000 הון עצמי של כ9K ש"ח החזר חודשי זה אומר הכנסה נטו של 27K.

או שהמחיר ירד

גולש בנט

משתמש מקצוען
יכול להיות שיש שם חרדים מודרנים מאוד, אבל גם בני ברק הייתה בעבר עיר שחציה דתי לאומי.

מקצועי בנדל"ן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ערב טוב,
זה באמת אזור מעולה!
גרים שם דתיים/מזרחים/חילוני.
אין שם חסידים/ליטאים.
אולי קצת ספרדים...

אגב בונים שם המון פרויקטים חדשים
קצת יקר...

נועושש

משתמש פעיל
בתור פתח-תקואית חשוב לי לומר שתבדקו טוב את הגדרת "חרדים" באזור.
בכללי האוכלוסייה החרדית בעיר גדלה מאדדד, אבל יותר חרדים מהסוג "הלייט"
חרדים יותר שמורים יש בשכונת גני הדר-שכונה חרדית, ובמרכז העיר המשפחות היותר ותיקות.
(כמובן זה בהכללה גסה...בכל מקום יש הכל!)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה