מידע שימושי קצת מידע על הספרים החדשים-----לאזרח הקורא :)

RACHY

משתמש מקצוען
לדעתי ידרת או ברכיהו יקומו לתחיה בספר הבא, אי אפשר להרוג את כל הרעים בבת אחת!
לגבי ידרת אין סיכוי כי במפורש כתוב שיקוואל השליך אותו במדרון לנהר לאחר שהוא מת.
מה פתאום? תמיד היה לו שלושה בנים: אדוניה, ברכיהו ושלוואן.
נכון, פשוט אדוניהו לא הוזכר עד כה.

פררו רושה

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
משפחה שלמה, ממשפחת המלוכה, ש"מאיימת" על הממלכה בעצם היותה, לא מוזכרת עד הספר השלישי.
אולה, לא נמצא באיסתרק. (אולי בתפקיד שולי וזניח).
אביי, שהיה צריך אותו באמצע הסיפור, נולד סיפור שלם. ואותו הדבר דניאל, ושלמה, חברו. (רק פנרס כבר הוכר קודם לכן.)
אבק השריפה, מרכיב משמעותי מדי, כדי להתגלות לנו בספר השני.

אם אתה יורה בפרק האחרון של הספר, תביא את האקדח קודם.
את באמת חושבת שהיא אמורה לתכנן את פדהאל עוד מאיסתרק?
לי אין בכלל בעיה עם דמויות שנולדות באמצע, כל עוד הן לא סותרות את העלילה.
לדעתי, להיות מוגבלת רק לפי הקו שהתווית בספר הראשון זה כובל את היצירתיות ואת המעוף, וממילא גורם לספרים להיות יבשים יותר.
אא"כ את סוג של סופרוומן שמסוגלת לנבא את כל ההתרחשויות שתחשבי עליהן ב 10 השנים הקרובות לפני כמה זמן יצא איסתרק:rolleyes: ?

אבל אני באמת לא מתעסקת בכתיבה, אז תקני אותי אם אני טועה...

RACHY

משתמש מקצוען
את באמת חושבת שהיא אמורה לתכנן את פדהאל עוד מאיסתרק?
לי אין בכלל בעיה עם דמויות שנולדות באמצע, כל עוד הן לא סותרות את העלילה.
לדעתי, להיות מוגבלת רק לפי הקו שהתווית בספר הראשון זה כובל את היצירתיות ואת המעוף, וממילא גורם לספרים להיות יבשים יותר.
אא"כ את סוג של סופרוומן שמסוגלת לנבא את כל ההתרחשויות שתחשבי עליהן ב 10 השנים הקרובות לפני כמה זמן יצא איסתרק:rolleyes: ?

אבל אני באמת לא מתעסקת בכתיבה, אז תקני אותי אם אני טועה...
צודקת 100%

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
אולה נמצא באיסתרק!!!
כשאיסתרק שולח את אשר לרקוד, מוזכר שם שהוא קיפץ בין אולה בנו המאומץ של בסטיאן מקאן לעוד אחד שאני לא זוכרת...
אני קראתי את מהללאל ראשון לפני איסתרק, (כן, כן אני יודעת שהם הפוכים בסדר, אז לא ידעתי...)
בכל מקרה, הפליא אותי שכבר בתחילת איסתרק מיה חשבה להזכיר את אולה כבן מאומץ דווקא.
כי אם לא היו לה תוכניות לעתיד - למה לא להגיד שהוא בן של בסטיאן ושלום על כוזר וגלילותיה?

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
זה לא הולך קצת אחרת?
אקדח שמופיע במערכה הראשונה של ההצגה, חייב לירות עד סוף המערכה האחרונה שלה.
(לא, לא זכרתי לבד, ויקי החמודה עזרה לי.)

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
מישהו קרא את הפרק הראשון של פדהאל שהיא שלחה במייל?
או שיש למישהו השערה על מה הספר והכי חשוב מתי הוא כבר יוצא?
קראתי.
והתענגתי.
אין לי השערות מה יהיה בספר.
זאת אומרת יש אבל אין כוח לנחש...
מה שבטוח, פדאל נראה דמות טובה טובה - בשונה מיוזבד, שהדמות שלו בעיני ובעיני רבים פוספסה.

AdiTec

משתמש מקצוען
קראתי.
והתענגתי.
אין לי השערות מה היה בספר.
זאת אומרת יש אבל אין כוח לנחש...
מה שבטוח, פדאל נראה דמות טובה טובה - בשונה מיוזבד, שהדמות שלו בעיני ובעיני רבים פוספסה.
יש מצב שאתם מעלים את הפרק? הייתי אמורה לקבל ומשום מה לא קבלתי....

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
יש מצב שאתם מעלים את הפרק? הייתי אמורה לקבל ומשום מה לא קבלתי....
אסור לעשות את זה בעיקרון.
אם שלחת ולא קיבלת תשלחי מייל עוד פעם אליה, אני חושבת שהיא שולחת בסוף לכולם.
אני אישית קיבלתי פעמיים.

אידיליה

משתמש צעיר
משפחה שלמה, ממשפחת המלוכה, ש"מאיימת" על הממלכה בעצם היותה, לא מוזכרת עד הספר השלישי.
אביי, שהיה צריך אותו באמצע הסיפור, נולד סיפור שלם. ואותו הדבר דניאל, ושלמה, חברו. (רק פנרס כבר הוכר קודם לכן.)
אבק השריפה, מרכיב משמעותי מדי, כדי להתגלות לנו בספר השני.

(המלך בולאן היה המלך הראשון בכוזר, לא המלך יוסף; ועוד קטע שלא ממש רלוונטי ולא ברור מי שמו, זה ואנונו החולה באוהל.)

ולמען הסר ספק, אני מכירה את איסתרק ומהלאלל כמעט בעל פה, קראתי אותם עשרות פעמים ומאוהבת קשות בסדרה.(אבל מאוכזבת קשות מיוזבד, וכן, קראתי גם אותו כמה וכמה פעמים.)
נסחפת! אם כל דמויות הסדרה תהיינה מנובאות כבר מהכרך הראשון נאבד בהן עניין בסופו של דבר. מה גם שיש גבול ליכולת היצירתיות של מיה קינן האגדית, אם לוקח לה חמש שנים בממוצע להוציא ספר אז את יכולה להבין שאם היא היתה
חושבת מראש על כל הדמויות וההתרחשויות הסדרה הזאת היתה רואה אור במקרה הטוב בעוד חמש עשרה שנה.
החור היחיד שממש צרם לי זה המתנה שידרת שלח לברית של רעואל.
בכל מקרה, הפליא אותי שכבר בתחילת איסתרק מיה חשבה להזכיר את אולה כבן מאומץ דווקא.
כי אם לא היו לה תוכניות לעתיד - למה לא להגיד שהוא בן של בסטיאן ושלום על כוזר וגלילותיה?
כנראה היא כבר מראש תכננה שתעשה עליו איזה פרובוקציה רק לא ממש ידעה איזה. רצתה להשאיר קלף פתוח להמשך...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה