קצב וריקוד (קשב וריכוז)

פומרנץ

משתמש רשום
ידידי היקרים צריך להיזהר שמדברים באופן אישי על אנשים בטח בפורום לעיני כולם.
במיוחד שזה יכול לפגוע בהם מאוד.
בני תורה אנחנו בהצלחה מרובה

אורגרפ

האור שבגרפ
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
ילד שיש לו הפרעת קשב אשר מונעת ממנו להצליח זה פיקוח נפש רוחני וגשמי
כמורה אני מזדהה עם כל מילה.
היו לי תלמידים שרק ע"י נטילת הריטלין ודומיו הצליחו.
נכון שיש ילדים שקטים שלא נותנים להם ויש ילדים רעשנים שלא צריכים לתת, אך אם רואים ילד שאינו מצליח להתקדם בלמידה, והמומחים מייעצים לתת ריטלין הרי זה פיקוח נפש, אפשר להציל על ידי זה את נפש התלמיד.
כי ילדי שאני מצליח בלימודים, אין לו סיפוק. ואם אין לו סיפוק הוא מחפש סיפוק מדברים אחרים רח"ל..
(יש לי תלמיד שלמד אצלי לפני 4 שנים- הצעתי להורים לעשות אבחון מוקסו וכד'. ההורים התעקשו, לר חייבתי אותם...
כיום 4 שנים אחרי הוא התחיל לקחת ריטלין, וכעת ההורים צריכים לשלם המון כסף למורים שיסגרו את הפער הלימודים.
אני מתאר לעצמי כמה כסף ועגמת נפש היו ההורים חוסכים אילו היו פונים מיד לאבחון, לנורולג, ולנטילת ריטלין.

לאלו שמותחים ביקורת על המורים ש...... (אין כאן המקום לפרטם), אני רוצה להגיד לכם, שכיום רוב המורים עוברים הכשרה, ועד שאומרים להורים את המילה קשב וריכוז הם חשבו המון. שום מורה לא מייעץ סתם...

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען
ד

כשריטלין או אטנט לא מספיק עוזרים לבעיות התנהגות נותנים כמה טיפות ריספרידל
א. ריספרדל לא נותנים בטיפות.
ב. זו תרופה פסיכיאטרית מהדור הישן עם תופעות לוואי חמורות. בפרט לנערים בגיל ההתבגרות. יש לה תחליפים מעולים. היא לא קו ראשון היום.
ג. זו לא תרופה שרופא משפחה אמור לרשום בלי הפניית פסיכיאטר ובלי מעקב.
ד. בכל מקרה נתינת תרופות פסיכיאטריות היא רק במקרה שכל דרכי הטיפול האחרות כשלו. לא כמתווה.
ה. רופא משפחה לא אמור לאבחן בעיות התנהגות.
ו. בבעיות התנהגות מטפלים בטיפול התנהגותי, לרוב לא זקוקים לתרופה.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אהמ
רק לי מוזרה ומטרידה קשות העובדה שרופא משפחה מחלק בקלות כזו תרופות פסיכיאטריות במקום להפנות לפסיכיאטר או לאבחון פסיכולוגי?
זו לא נורה אדומה. זו סירנה.
ריספרדל זה לא אקמול משום בחינה.

פומרנץ

משתמש רשום
א. ריספרדל לא נותנים בטיפות.
ב. זו תרופה פסיכיאטרית מהדור הישן עם תופעות לוואי חמורות. בפרט לנערים בגיל ההתבגרות. יש לה תחליפים מעולים. היא לא קו ראשון היום.
ג. זו לא תרופה שרופא משפחה אמור לרשום בלי הפניית פסיכיאטר ובלי מעקב.
ד. בכל מקרה נתינת תרופות פסיכיאטריות היא רק במקרה שכל דרכי הטיפול האחרות כשלו. לא כמתווה.
ה. רופא משפחה לא אמור לאבחן בעיות התנהגות.
ו. בבעיות התנהגות מטפלים בטיפול התנהגותי, לרוב לא זקוקים לתרופה.
אני מתנצל אתם שוב פעם מערבבים
א. ריספרידל ניתן בעיקרו בטיפות אך אפשר גם בכדורים
ב. כאשר תראו מה זה בעיות התנהגות בלתי נשלטות בגלל אימפולסיביות תבינו שכל הטיפולים האלה זה רק זריקת כסף לפח.
ממליץ מאוד לבדוק טוב את הפרטים לפני שמפרסמים.

פומרנץ

משתמש רשום
אהמ
רק לי מוזרה ומטרידה קשות העובדה שרופא משפחה מחלק בקלות כזו תרופות פסיכיאטריות במקום להפנות לפסיכיאטר או לאבחון פסיכולוגי?
זו לא נורה אדומה. זו סירנה.
ריספרדל זה לא אקמול משום בחינה.
ראשית כל רופא משפחה מוגבל באיזה תרופות פסיכיטריות אפשר לתת.
וחוץ מזה אכשר דרא בזכות זה הרבה אנשים זוכים לטיפול מ שלא היה נעשה בלי רופא משפחה בגלל סטיגמא

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען
אני מתנצל אתם שוב פעם מערבבים
א. ריספרידל ניתן בעיקרו בטיפות אך אפשר גם בכדורים
ב. כאשר תראו מה זה בעיות התנהגות בלתי נשלטות בגלל אימפולסיביות תבינו שכל הטיפולים האלה זה רק זריקת כסף לפח.
ממליץ מאוד להתעסק.
בעיות התנהגות לא נשלטות יש פרוטוקול טיפולי ארוך מאד לפני שמגיעים לתרופות.
ושוב, ריספונד זו אפשרות שנייה. לא ראשונה.

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען
צריך לדעת שלא הכל בידים שלנו
יש פרוטוקול טיפולי. לא חכמה לתת תרופה ולהגיד "לא הכל בידיים שלנו".
ריספרדל זה לא אקמול, וילד עם בעיית התנהגות לא מטופלת, יכול לסרב בהמשך לקחת את התרופה- מה שקורה לרוב, ושוב יהיו באותו המצב אם לא יותר גרוע.
חובה להיות במעקב פסיכיאטרי ובטיפול.

פומרנץ

משתמש רשום
ממליץ בחום למי שיש באמת שאלות לגבי בעיות אצל ילדים להתייעץ עם קרן פרידמן לחיזוק ועידוד לימוד התורה.
הם עונים רק דרך מייל pridmantora1אין לכתוב כתובת מייל
הם מומחים בקנה מידה עולמי לבעיות וקשיים אצל מתבגרים

פומרנץ

משתמש רשום
יש פרוטוקול טיפולי. לא חכמה לתת תרופה ולהגיד "לא הכל בידיים שלנו".
ריספרדל זה לא אקמול, וילד עם בעיית התנהגות לא מטופלת, יכול לסרב בהמשך לקחת את התרופה- מה שקורה לרוב, ושוב יהיו באותו המצב אם לא יותר גרוע.
חובה להיות במעקב פסיכיאטרי ובטיפול.
כנראה לא טופל בצורה מקצועית...

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען
ממליץ בחום למי שיש באמת שאלות לגבי בעיות אצל ילדים להתייעץ עם קרן פרידמן לחיזוק ועידוד לימוד התורה.
הם מאלה שמחלקים ריטלין אטנט וריספרדל לכל דורש ללא נוירולוג ופסיכיאטר דרך רופא קיקוני?

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען
כל מקרה לגופו
ממש לא.
יש צורת טיפול מקובלת.
לא מקובל לקחת תרופות כאלה דרך רופא משפחה בלי מעקב
ולא מקובל העניין של לדחוף לילד כ"כ הרבה תרופות חזקות בלי אבחון מינימלי.
אלא אם כן רוצים שקט תעשייתי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה