התייעצות קצבת תלות לילד על הרצף-האם לחכות ולתבוע אחרי גיל 7?

אדון

משתמש רשום
שלום,

רציתי להתייעץ עם המנוסים בענין.
יש לי ילד שאובחן כעת על הרצף והוא מאוד תלוי בנו-הגיינה בשירותים והלבשה לחלוטין.
השאלה היא:
כעת הוא בן 6.5.
אני מבינה שאחרי גיל 7 הדרישה של הרופא בביטוח לאומי היא יותר גבוהה ואז הילד מקבל ניקוד גבוה יותר.
האם לחכות לגיל 7 כדי לקבל ניקוד גבוה יותר או לגשת כבר עכשיו?

אשמח לשמוע גם איך מתנהלת הבדיקה של הרופא, איך הוא יודע שהילד לא מסתדר בשירותים ולא מתלבש בעצמו?
ועוד טיפים, אם ישנם.

תודה גדולה!

פפרר

משתמש מקצוען
תתייעצי עם הרב גולדנטל מדגל התורה הוא בעל נסיון רב יותר מכולם בחוקי ביטו"ל
יעוץ חינם ללא עמלות/ אחוזים
פשוט גמילות חסד מכל הלב

רמזור

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא מבינה כ"כ בביטוח לאומי בקטע התקציבי
אבל יש שאלונים ואת ממלאה
שאלות מאד מפורטות על הכל
כולל במה הוא עצמאי במה לא דבר דבר וכו
המון הצלחות
ודרך אגב לתקשורת יש הכי הרבה מלגות

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
באמת שאלה קשה, מצד אחד כמה חודשים של סכום נאה שתפסידו, אבל מצד שני יותר קל לעבור.
אם אתם אנשים שלוקחים אתגרים עד הסוף ומוכנים להלחם בכל האמצעים ולוקחים יעוץ מגולדנטל ועזר מציון, אולי שווה לכם לנסות מעכשיו, אבל לא יהיה קל.

zevy

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ממה שידוע לי פשוט מבקשים מהילד להתפשט ולשטוף פנים ואם הוא לא משתף פעולה אז אין איך להוכיח אחרת
באמת מומלץ להתיעץ עם גולדנטל

brod

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
לגבי הניסיון בגיל 6.5 - אין לכם מה להפסיד חוץ מהטרחה, הלחץ ועוגמת הנפש.
לגבי הבדיקה - מנסיון עם ילד שלא משתף פעולה או עונה - הם פשוט שואלים ומסתמכים על התשובה של ההורה, בכלל לא מסתכלים על הילד, אבל אולי ילד ורבלי ומתקשר הם יבחנו יותר לעומק.
חוקית אסור להם לבקש להפשיט אותו.

brod

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
מצרפת הנחיות מפורטות יותר,
בתקווה שיעזרו לרבים:

מצורף פוסט של עמליה עמית (אמא עם ניסיון) עם הנחיות איך לגשת. אנחנו ניגשנו ודחו את התביעה, ואז בערעור עבדנו מדויק לפי ההנחיות האלו (מכתב מפורט מפסיכיאטרית, מכתב ארוך מההורים, מכתב ארוך מהגן) וקיבלנו.
פרט חשוב: הוצאתי מכתב מפסיכיאטרית שהכירה וליוותה את הבן שלי כמה שנים אחורה, זה היה מאד משמעותי והרופא שאל על כך בוועדה. אם המכתב הוא מרופא.ה שלא הכירו את הילד קודם כנראה שהביטו"ל חושדים שזה פייק (בפרט ברופאים שמפורסם עליהם שנדיבים במכתבים תמורת תשלום פרטי).

במכתב שכתבתי בשמנו - ההורים - התייחסתי לכל סעיף על פי הקריטריונים של ביטו"ל, בכל סעיף פירטתי על הנקודות שבהן הוא תלותי ולא עצמאי. לקחתי השראה מהדוגמא המצורפת אבל כתבתי שונה בהתאם לגיל ולהתנהגות של הבן שלי.

צריך לדעת שהם חשדנים מאד וכל משפט הכי קטן על עצמאות יכול לגרום להם לפסול את התביעה. לדוגמא: ילד שטכנית מסוגל לאכול לבד אבל בפועל צריך לשבת ולהאכיל אותו ולהשקיע המון אנרגיה סביב הארוחה (מי שמכיר אוטיזם...) אם תגידו בוועדה: 'הוא מסוגל לאכול, אבל...' יפסלו את התיק. או אם תגידו: הוא יכול לכפתר חולצה, אבל לא עושה את זה לפי בקשה או צורך - התביעה נפסלת. מדובר בילדים שלא תמיד יש להם בעיה מוטורית, אבל עצמאיים הם ממש לא. למרבה הצער צריך להתמקד בנקודות השליליות, לפרט על סיטואציות של קושי וחוסר אונים יומיומי. עדיף לפרט הכל במכתב כי בוועדה עצמה הם לא נתנו לי בקושי לדבר.

והעיקר - לא להתייאש. זו מלחמת התשה. אנחנו ניגשנו על תלות לשלוש וועדות, וזכינו עם ילד צעיר ממש.

ולא ללכת למיצוי זכויות. אין סיבה שבם יקבלו את הכסף של הילד. להתייעץ עם אנשי חסד ולעבוד קשה על מסמכים טובים.

בהצלחה רבה!

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
קשה מאוד להשיג קצבת תלויים.
זהו רק במקרי קיצון.
הם מבקשים מהילד לשטוף פנים וכן להוריד חולצה.
בהצלחה !
נ.ב.
נסו גם בחברת הביטוח של הסיעוד (יחד עם הביטוח המשלים של קופ"ח).
כללים קצת שונים.

אוריה ח

משתמש פעיל
באתר של הביטוח לאומי יש את הניקוד שהם נותנים לילד על כל פעולה (מחולק גם לפי גיל הילד)
תנסי לעבור על הפעולות שמפורטות באתר ולפי הציון שתקבלי עכשיו או בעוד חצי שנה תחליטי מתי לגשת לוועדה,
לגבי הבדיקה של הרופא- זה ממש תלוי מי הרופא (הרבה תפילות שיהיה מהמקלים)
אנחנו היינו עם ילדה בת 3 אצל רופאה שאפילו לא ביקשה שנוריד אותה מהעגלה, (ילדה שנמצאת על הרצף- לא אוטיזם)
רק שאלה אותנו שאלות והסתכלה על המסמכים שהבאנו, היינו שם 10 דק'
וקיבלנו את האישור.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
לא יודע אם לכתוב כל הטריקים שעשינו בועדה, אבל רק נציין שזה היה אחרי שיחת הדרכה מפורטת עם עזר מציון, המון תפילות, המון כוחות נפש, ועוד דברים נוספים.

זה הבעיה של אוטיזם תלותי - לא מכירים בתלות שלנו. פשוט לא הכינו סעיפים לתלות של האוטיסטים ולכן הם נתונים לחסדי הועדה. למרות שבמציאות הם הרבה יותר תלותיים מה"תלותיים" של הקריטריונים.

brod

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
קשה מאוד להשיג קצבת תלויים.
זהו רק במקרי קיצון.
הם מבקשים מהילד לשטוף פנים וכן להוריד חולצה.
בהצלחה !
נ.ב.
נסו גם בחברת הביטוח של הסיעוד (יחד עם הביטוח המשלים של קופ"ח).
כללים קצת שונים.

מנסיון של כמה וועדות - לא ביקשו כלום. אפילו לא ניסו לתקשר עם הילד.
אסור להם לבקש להוריד חולצה. לא חוקי. אולי להוגיד נעליים, או להלביש חולצה על חולצה.

באתר של הביטוח לאומי יש את הניקוד שהם נותנים לילד על כל פעולה (מחולק גם לפי גיל הילד)
תנסי לעבור על הפעולות שמפורטות באתר ולפי הציון שתקבלי עכשיו או בעוד חצי שנה תחליטי מתי לגשת לוועדה,
לגבי הבדיקה של הרופא- זה ממש תלוי מי הרופא (הרבה תפילות שיהיה מהמקלים)
אנחנו היינו עם ילדה בת 3 אצל רופאה שאפילו לא ביקשה שנוריד אותה מהעגלה, (ילדה שנמצאת על הרצף- לא אוטיזם)
רק שאלה אותנו שאלות והסתכלה על המסמכים שהבאנו, היינו שם 10 דק'
וקיבלנו את האישור.

סתם מעניין - מה זה 'על הרצף לא אוטיזם'?

רמזור

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
על הרצף האוטיסטי, אבל לא אוטיזם ברמה של ילד שנראה אוטיסט.
לילד אוטיסט אין מראה מסוים
זה לא כמו דאון שרואים עליו וזה גם חלק מהקושי הרבה פעמים
אני לדוג' מתנדבת על ילד רמה מאד גבוהה וגם לא רואים עליו כלום
וזה מה שגורם הרבה פעמים לחוסר נעימות לדוג' אם הוא מתפרץ ברחוב זה מאד לא נעים
כי כולם מסתכלים ובטוחים שזה ילד רגיל וחושבים שהוא סתם לא מחונך או משהו כזה

אוריה ח

משתמש פעיל
סתם מעניין - מה זה 'על הרצף לא אוטיזם'?

על הרצף הכוונה לבעיות תקשורת שהם לא אוטיזם קלאסי
כמו אספרגר.
לבת שלי ספציפית יש תסמונת רט.
היא נראית רגיל אבל לא מדברת בכלל, ויש לה גם קשיים מוטורים.
אבל היא לא נחשבת לאוטיזם קלאסי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה