דרוש מידע קנס למשפחתון 50 ש"ח לאיחור של 4 דקות!

@YB@

משתמש פעיל

איך מי היה שאמר שמטפלת זה אופי לצערנו
משפט מנותק
ואפי' חצוף! - תסלחו לי אבל בושה וחרפה...

יש כאלה שעובדות נטו בשביל הכסף
נכון... וזה הלצערנו הגדול, ולכן חשוב מאד לברר על המטפלות!
אבל באותה מידה שלא ראוי להכליל מגזר שלם ולדבר בבוטות - גם לא ראוי להשתלח במטפלות....

סטודיו בול

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי

אוראורית

משתמש מקצוען

תראו בתגובות למעלה...
אחת דיברה על המגזר החרדי, ואחת על המטפלות...
הכוונה שלה הייתה למגזר " האמהות העובדוח שמקריבות את ילדיהן על מזבח העבודה"

ודרך אגב, שלא יראה מוכלל כלפי כל אוכלוסיית המטפלות והגננות ..
יש מטפלות וגננות, שעושות עבודה מסורה מאין כמותה, ובאמת שכרן מובטח להם בעולם הבא, על באמת... כי הן עושות עבודת קודש אמיתית, בלי להגזים.

רעות כה

משתמש רשום
מוזר נכון?
כשהקטנה שלי נולדה חיפשתי מסגרת ולא הייתי מרוצה ממה שראיתי...
אז פתחתי לה גנון בבית...כל שנה עם ילדים בגיל שלה אני הייתי מתי שיכלתי וגם מטפלת שהבאתי השנה היא עלתה לגן המשכתי כי הורים ביקשו והיתה לי תשתית אבל זהו...
אני מודעת שהגזמתי... אבל היה שווה איזה ביטחון עצמי יש לה!

לארג'

משתמש מקצוען
למטפלות שמזדעקות על איחור 4 דקות פעם ב..
תעשו חשבון כמה ההורים נתנו לכם חופש מהעבודה
בבקרים ב8 ,ביציאות יום יום מוקדם ברבע שעה עד חצי שעה,בצומות
ואז תחשבו אם נורמלי להעיז לבקש קנס...

אצלינו קרה שאיחרנו פעם ב..ומעולם לא ביקשה פרוטה

גימפעל

משתמש מקצוען
על טעם וריח...
לא מתחילה להתנשאות בכלל.
אם לא אהבתי הרבה לילדים, הייתי מזמן עוזבת את התחום ועוברת לתחום שונה לגמרי שהצלחתי בו לא פחות ואולי אפילו הרבה יותר..
מה כן?! מתוסכלת!
לא מצליחה להיכנס לראש של הורה ששולח את הילד שלו ב7 בבוקר למסגרת ומתדיין על דקה איחור כשהוא בא לקחת ב5.
כאילו חוץ ממה שכתוב בחוק והערך העליון של העבודה לא עובר לכם עוד משהו בראש???
נשמע לכם הגיוני שילד צריך להיות בגן 9 שעות!!!! כל יום!!!
לא בשביל הגננת.
ולא למען החוק הישר.
למען הילד!!!!
יש לי תמונות שאין לי עליהן אישור פרסום ולדעתי לא יהיה אף פעם)
קרה לנו שפעם בשבוע יש יום עם תזמון שכל ההורים לוקחים מוקדם (אף אחד לא ביקש-כל אחד מסיבתו הוא) חוץ מילד אחד...
כשהדבר חזר מס' שבועות הערתי את תשומת ליבה (ברמז כמובן!) של האם שהילד שלה נמצא בגן לבד כמעט40-50 דק' ואם היא כבר באזור אולי כדאי שתקדים בכמה דקות כי הילד משתגע בזמן הזה.
רק לשם הדוג' הייתה פעם אחת שהוא נכנס מתחת לשולחן בצרחות שלא באו לקחת אותו ולא הסכים לצאת משם.
ולא עזר כל הרעיונות של להעסיק אותו במשהו מיוחד בזמנים האלו, משחק אישי וכ'
הוא לא נכנע וגם ההורים לא. (הציעה שנעביר את אחיו מהגן מליד שיעסיק אותו...)
יום אחד תפסתי אותו עומד בלי לזוז עם מבט תקוע במצלמת אבטחה....
רבע שעה עמד ולא הסכים לזוז כדי לא לפספס את אמא כשהיא באה...
מה אני אגיד לכם? ירדו לי דמעות.
עד 16:40 הוא עמד עם מבט תקוע במצלמה, ב16:44 אמא סוף סוף הגיעה...
לא אמרתי מילה.
בטח שלא התנשאתי.
רק כאבתי באמת-כאב של ילד קטנצ'יק - עוד קרבן על מזבח העבודה.
מתפללת ומאחלת לעצמי שלעולם לא אשתייך למגזר הזה. ואני מאמינה בכל ליבי שזה אפשרי. גם ב2024 וגם עוד עשור קדימה.
כנראה שגם בבית הילד הזה ואחיו ואחיותיו סובלים מהזנחה על רקע עקרוני.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
לא ראוי להשתלח במטפלות....
אף אחד לא השתלח.
רק רוצים דבר אחד שהמטפלת תעבוד את שעות העבודה שלה.
בלי להפעיל כל הזמן לחץ על ההורים לוותר לה.
רגע אחד לא יותר,
ורגע אחד לא פחות.

בעצם מוכנים רגע פחות.
אבל לא שעתיים פחות [להוריד בין 7-8 בבוקר ולא בסוף היום].
פשוט מאוד
===========
הדיון האם ילד אמור להיות בגן 9 שעות או פחות, הוא לא רלוונטי.
המטפלת קיבלה משכורת על שעות אלו ולא משנה לה מה ההורים עושים.
לא אמור לעניין את המטפלת מה האמא יכולה/צריכה לעשות בשעות אלו.

לא רלוונטי גם מי עובד יותר קשה [שניהם...].

sunshay

משתמש צעיר
לא מצליחה להיכנס לראש של מטפלת שחושבת שההורים עובדים ככ הרבה שעות סתם, בשביל הפאן...

לא . למה שיעבור?
אם יש מטפלות מסורות שאכפת להם כל כך
אפשר לשחרר עול...

נשמע לך הגיוני, שמשרה רגילה היום היא 8 שעות עבודה וזה לא כולל נסיעות ...??

איזה מגזר?
של נשים שעמלות לפרנסתן? שחלקן אף מפרנסות יחידות כנשות אברכים?

אפשרי מה?
לא לעבוד? לעבוד מעט שעות ולהרויח הרבה ?
לעבוד מהבית ?( שממש לא בהכרח הופך את האמא ליותר " אמא" רק כי היא טכנית בבית . הרי אם כולה בעבודה כשהילדים בבית , מה ההבדל ?)

יותר מכל בקשה מוגזמת של תשלום כזה או אחר על איחור של הורה, מקומם אותי ממש ההסתכלות השיפוטית הזו על אימהות מהממות , מסורות
שמנסות לג'נגל בין כל כך הרבה דברים, ואלוקים יודע על כמה דברים היא מוותרת מחוסר זמן (וכסף) ושכל כך משתדלות להיות אמהות טובות דיים לילדים.
והנה באה לה גברת מטפלת, שלא רצה מעודה חסרת נשימה לאוטובוס בשעה שבע וחצי בבוקר, וחושבת על הילד המסכן והנטוש , שהאמא הקריריסטית שלו נטשה אותו לטובת עולם הזוהר, ונהנית לה בעבודה עד ששכחה את הילד אצל המטפלת ....

אז די להיתמם. ולשפוט, ולבקר ,( מרגישים את זה עליכן גם בלי מילים)
יצא ואת יכולה לפרנס את משפחתך כשאת בבית ?
מעולה.מושלם.
אבל מי שמך לבקר את אלה שלא, ולבקר את ההתנהלות האימהית שלהם, וגרןע מכך לעשות מצפון לאימהות שרק עובדות קשה יום יום לפרנסתן ??

ותתפלאי לשמוע, אין קשר בין מספר שעות העבודה של האמא מחוץ לבית למידת מסירותה כאם.
אז בפעם הבאה שמגיעה אמא לקחת את הילד שלה ברגע האחרון( לא באיחןר כמובן)
אפשר לחייך לאמא , ולהגיד לה כל הכבוד איך היא לוקחת את הילד שלה בכזה חיות וכוח אפילו שהיא אחרי שמונה שעות עבודה ונסיעה מעייפת .

כולנו אימהות ששואפות לתת את הכי טוב שיש, אז אפשר לשחרר קצת מהביקורת .
ולהפסיק לעשות מצפון. הוא בכל מקרה קיים ממילא .

שיהיה בהצלחה !
תודה רבה רבה על התגובה!
ממש מקטין לשמוע כמה את אמא אדישה ששולחת ל8 שעות ולא אכפת לך מהילד
הלוואי שהיה לי ברירה...

ממני שחוזרת עכשיו מחל"ד למשרה מלאה פעם ראשונה ומלאה גם כך בכאבי לב ומצפון

maya nana the one

משתמש רשום
מניסיון אספר, לפני שנים עבדתי במעון, המטפלות שפתחו בבוקר באו לפני 7:00 כדי להדליק חימום/מזגנים לאוורר את הכיתות, ולהעביר סריקה, היתה אחת מקדימה כדי להספיק להתפלל, ואחת כדי לשתות את הקפה בכיף.
היה אבא שחיכה כל בוקר בדלת המעון לפני 7:00- כי יש תפילה ולמטפלות לא היה נעים לסרב לו, כי מדובר בתפילה, אבל כשהוא איחר לאסוף את הילדים או הגיע ממש בדקה האחרונה לא היה לו בעיה לעכב שוב את המטפלת. הדבר הזה נגמר שמנהל המעון ראה בדוח השעות שהמטפלות מחתימות יציאה אחרי 16:00 ואחרי בירור מקיף, העביר הבהרה להורים ולמטפלות שאין להכניס ילדים לפני 7:00 וכן החליט לגבות מההורים צ'ק בטחון נוסף על שעה נוספת( שנתי)- במידה והורים מאחרים, מאז האיחורים וההקדמות הופסקו. אספר גם שאני עצמי פספסתי פגישה חשובה שחיכתי לה זמן רב כי אימא איחרה ב25 דקות, ( אוטובוס של פעם ב40 דקות בדיוק עבר)כשהתעמתתי עם אותה אמא - היא ענתה שמפקחת מהתמ"ת אמרה לה שמותר לאחר. באמת התקשרתי לאותה מפקחת שאמרה שאכן היא אמרה שלהורים מותר לאחר ואין מה לעשות המטפלת צריכה להישאר במקום ולשמור על הילד, (אסור לקחת את הילד למקום אחר)- הסברתי למפקחת שאנחנו לא משולמים אחרי 16:00 אז איך יתכן? המפקחת אמרה שאנחנו יכולים לגבות קנס. כך שלפי דבריה של המפקחת ניתן לגבות קנס גם על דקת איחור- אבל עזבו את זה. קנס לא קנס, מה עם גזל זמן של המטפלת? זה שהיא מבקשת התחשבות לא רלוונטי לאיחור- האיחור הוא גזל זמן נקודה ולפעמים הדברים האלה משמעותיים מאוד(תורים חשובים ,נסיעות, ארועים מחוץ לעיר וכדומה). לגבי זה שהמטפלת מבקשת להגיע אחרי 7:00 או לקחת מוקדם בצומות- זכותכם לא להסכים. אבל גם אם הסכמתם, זה לא אומר שיש לכם זכות לאחר.
ולשכירים אם הבוס מעקב אתכם אתם משולמים על הזמן הזה מטפלת לא.

לא לפרסום

משתמש פעיל
לפני שנים עבדתי במעון, המטפלות שפתחו בבוקר באו לפני 7:00
כנראה עבדת במעון מאוד מיוחד.....מעניין אותי אם זה גם היום כך.....
יש לי עבר של 10+ שנים באותו מעון......ואני רואה את ההתדרדרות של ההתנהלות של המנהלת/מטפלות....
סתם לדוגמא..שתים מהמטפלות בגיל הבוגרים מביאות איתן את התינוקות שלהם באופן רשמי ושאשתי התפלאה על העניין....המטפלת אמרה שהמנהלת אמרה שזה אפילו עדיף כך...כי המטפלת יותר רגועה....
אשתי מביאה ב7:20 והרבה פעמים המעון סגור ואשתי בגלל זה מאחרת לעבודה ויורד לה כסף......[אף אחד לא שילם לה קנס ;)]כשאשתי מתקשרת למנהלת היא כל פעם בהלם שהמעון סגור.....

maya nana the one

משתמש רשום
באמת משהו ישן כבר לא עובדת במעונות 6 שנים.

ולגבי התשלום- הגיוני שמנהל מעון שמרגיש שמשלמים לו עבור שעות עבודה של מטפלות (יש הגדרה על כל פעוט/תינוק כמה "שווה" שעות עבודה) לא ירגיש מחויב לשלם מעבר-ואגב זה מנהל שמשלם על מטפלות שמחתימות בבוקר מ6:45- כדי להעביר סריקה בטחונית ולוודא שאין משהו שיכול לסכן את הילדים... ככה שמלכתחילה הוא שילם יותר מאשר מקומות אחרים.

maya nana the one

משתמש רשום
1712607876948.png

במקומכם הייתי פונה לגוף שמפעיל את המעון -לא למנהלת שמנהלת בפועל

HennyS

משתמש מקצוען
באמת משהו ישן כבר לא עובדת במעונות 6 שנים.

ולגבי התשלום- הגיוני שמנהל מעון שמרגיש שמשלמים לו עבור שעות עבודה של מטפלות (יש הגדרה על כל פעוט/תינוק כמה "שווה" שעות עבודה) לא ירגיש מחויב לשלם מעבר-ואגב זה מנהל שמשלם על מטפלות שמחתימות בבוקר מ6:45- כדי להעביר סריקה בטחונית ולוודא שאין משהו שיכול לסכן את הילדים... ככה שמלכתחילה הוא שילם יותר מאשר מקומות אחרים.
אין דבר כזה "לא מרגיש מחויב", עובד שכיר צריך לקבל כסף על כל זמן העבודה.
כמו שהוא לא חולק איתה את הרווחים ככה גם לא אמור לחלוק איתה בהפסדים.
שיקנוס את ההורים אם הוא רוצה, שישמור על הילדים בעצמו עד שההורים יגיעו, לא משנה מה הפתרון שימצא- לא לשלם לעובדת שלו זה לא פתרון!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה