רכבים קנית רכב ממכרז ממשלתי

היוש

משתמש מקצוען
אשמח למידע אודות קנית רכב ממכרז של משרד ממשלתי או רכב שהיה בשימוש משטרתי.
האם זה שווה, מה היתרונות ומה החסרונות. ולמה כדאי לשים לב.

תודה רבה

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ללא ידע מקצועי ממש, והבנה עמוקה בתחום, זה כמעט בוודאות כישלון.
כלומר, קניית רכב שמוסתרות בו ים של צרות ובעיות.

avi++

משתמש מקצוען
בניידות תנועה הקילומטראז' לא משקף את המציאות כיוון שהן עומדות עם מנוע מונע בלי לזוז הרבה זמן, הבלאי עולה והקילומטראז' לא

POKER

משתמש פעיל
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אשמח למידע אודות קנית רכב ממכרז של משרד ממשלתי או רכב שהיה בשימוש משטרתי.
האם זה שווה, מה היתרונות ומה החסרונות. ולמה כדאי לשים לב.
בפורום 'רכבים זה לזה' דיברו על זה בארוכה-כדאי לבקר שם.
באופן אישי יצא לי לשוחח אם אחד מחברי הפורום שם שהוא מתעסק עם זה, והוא אמר לי שיש סביב זה הרבה קונספירציות, ושיש שם גם מציאות.

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

ניק 20238

משתמש פעיל
באופן אישי יצא לי לשוחח אם אחד מחברי הפורום שם שהוא מתעסק עם זה, והוא אמר לי שיש סביב זה הרבה קונספירציות, ושיש שם גם מציאות.

היוש

משתמש מקצוען
ללא ידע מקצועי ממש, והבנה עמוקה בתחום, זה כמעט בוודאות כישלון.
כלומר, קניית רכב שמוסתרות בו ים של צרות ובעיות.
למה אתה חושב שמוסתר בו ים בעיות?
כל רכב מגיע עם ספר טיפולים.
תודה
אציץ לפורום שם.
המציאות שם מכורות מראש?

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
למה אתה חושב שמוסתר בו ים בעיות?
כל רכב מגיע עם ספר טיפולים.
סליחה על הבוטות, אני רק רוצה לעזור...
השאלה הזאת היא תמימות (חרדית) שיש אנשי מקצוע שכל הקריירה שלהם זה להתפרנס מאנשים כאלה.
אני חוזר על דעתי העניה...
קניית רכב כזה, זהו עסק מלא סיכונים.

היוש

משתמש מקצוען
סליחה על הבוטות, אני רק רוצה לעזור...
השאלה הזאת היא תמימות (חרדית) שיש אנשי מקצוע שכל הקריירה שלהם זה להתפרנס מאנשים כאלה.
אני חוזר על דעתי העניה...
קניית רכב כזה, זהו עסק מלא סיכונים.
אתה לא בוטה.
ראשית אני לא חושבת שזאת תמימות חרדית, אלא בדיקת נושא שאדם ממוצע מהשוק בין חרדי ובין חילוני אינו בקיא בהם.

שנית, שאלתי על מה סמך מה הדעה( הענייה)מתבססת ולמה אתה חושב כך.

בהגיון, אם יש רכב ממשלתי ששימש בן אדם פרטי בעבודה, לא אמור להיות לו בלאי גדול יותר מרכב שאקנה מבן אדם פרטי ביד 2.

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ראשית אני לא חושבת שזאת תמימות חרדית, אלא בדיקת נושא שאדם ממוצע מהשוק בין חרדי ובין חילוני אינו בקיא בהם.
לכן שמתי את המילה "חרדי" בסוגריים :oops::oops:.
שנית, שאלתי על מה סמך מה הדעה( הענייה)מתבססת ולמה אתה חושב כך.

בהגיון, אם יש רכב ממשלתי ששימש בן אדם פרטי בעבודה, לא אמור להיות לו בלאי גדול יותר מרכב שאקנה מבן אדם פרטי ביד 2.
דעתי מתבססת על המידע והניסיון שיש לי, כחובבן בתחום הרכב מזה כ 15 שנה.
אם היית שואלת על מקום פלוני האם לקנות שם רכב ואני או מישהו אחר היה כותב שזה מקום של גנבים היית הולכת לקנות שם ??
ובכן,
מכרזי רכב ממשלתיים זה מגרש רכב לא אמין בכלל.
ולגבי שאלתך האם יש יותר בלאי, אז ככה...
שווי רכב במחירון לוי יצחק מקבל הפחתה של 13% על רכב ליסינג כי הרכב היה בשימוש אדם שאינו בעל הרכב ויש לזה המון השלכות על אופי הנהיגה ורמת התחזוקה ואיכות הטיפולים.
בבעלות ממשלתית זה גם ככה ואף יותר גרוע בדרך כלל ויש לזה גם עוד הפחתת שווי במחירון.
כל אלו הם נתונים הידועים לכל מתחיל בתחום...
ובוא נסכם שאם הייתה אפשרות למכור את הרכבים במחיר מלא אפפחד לא היה מוותר על שקל אחד מזה סתם....
מחיר= תמורה.
בהצלחה רבה.

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ניידות תנועה זה חלק קטן מהרכבים במכרז הממשלתי, יש למשל גם רכבי שרים.
רשום במכרז כל רכב איזה גוף ממשלתי הוא שימש, וכמובן ספר טיפולים ובדיקה, לאף אחד אין אינטרס להסתיר פגמים ברכבים האלו, כמובן שעדיין יש סיכון מסוים אבל לא כמו שזה נשמע פה.

טעות לעולם חוזרת

משתמש סופר מקצוען
לא חושב שהייתי קונה מהם רכבים,
כי רכב שלא היה בשימוש הגון יכול להיות מלא בבעיות כאלה ואחרות,
וכך גם אותו הדבר במכרזים של פשיטות רגל, שאי אפשר לדעת מה עומד מאחורי הרכב ומי נהג בו.

מה שכן, ניתן לקנות מהם נגררים ואפילו קראוון גרירה, שבזה יש פחות סיכונים,
ולחובבי הז'אנר, אפשר לקנות קראוון סגור, ולהפוך לחדר שינה נייד :)

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
עזוב... אל תקנה שם אם לא בא לך.
לך כמו 'תמים חרדי' למאכער שגם יקח ממך ומהמוכר תיווך, גם לא יודע לבדוק את הרכב, וגם לא יקח אחריות כשתתגלה בעיה, ואפילו לא תוכל לתבוע אותו כי כל העסקה היתה בשחור. אצל המאכערים בארוררררר שאין לו אינטרס לשקר לך.
הרכבים הממשלתיים עוברים בדיקה, אף אחד לא מקבל כסף לכיס ממערך הרכב הממשלתי על הסתרת פגמים.
מכיר לא מעט אנשים שקנו (במקרה אף אחד מהם לא חרדי)
ומרוצים מאד
כולל אשה (חילונית אם זה משנה משהו) שאני מכיר שקנתה טויוטה קורולה שהיתה ניידת משטרה...

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עזוב... אל תקנה שם אם לא בא לך.
לך כמו 'תמים חרדי'
אם יש לך קצת הבנה בטפסי בדיקות רכב, תפתח בבקשה באתר של המכרזים את טפסי הבדיקות ותגיד לי אם נראה לך נורמלי מה שאתה טוען...
יש שם רכבים עם קרוב ל 400,000 ק"מ שיוצאים נקיים בבדיקת מכון מלבד כמה דברים קטנים, יותר ממה שיוצא רכב בבדיקה פרטית עם 40,000....
זאת הזיה לחשוב שזה אמיתי...
תתחיל לקרוא טפסי בדיקה ותראה כמה המציאות רחוקה מלהיות שקופה שם...
אז יכול להיות שיש כאלה שקנו ונהנים.
ויש שם הרבה רכבים טובים.
אבל תכלס, מי שאין לו ידע, ולא מבין לעומק מה לבחור, עלול בהחלט ליפול בפח.
ועדיין זה לא אומר שהוא יילך למאכער שיגנוב אותו....
הוא יילך לסוחר ישר וטוב, שימצא לו רכב אמין ואיכותי, ויקנה ממנו רכב אחרישייקח אותו בעצמו לבדיקה אמינה אישית שהוא בעצמו ישלם ויעשה... ויידע את מצב הרכב לאשורו.

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אם יש לך קצת הבנה בטפסי בדיקות רכב, תפתח בבקשה באתר של המכרזים את טפסי הבדיקות ותגיד לי אם נראה לך נורמלי מה שאתה טוען...
יש שם רכבים עם קרוב ל 400,000 ק"מ שיוצאים נקיים בבדיקת מכון מלבד כמה דברים קטנים, יותר ממה שיוצא רכב בבדיקה פרטית עם 40,000....
זאת הזיה לחשוב שזה אמיתי...
תתחיל לקרוא טפסי בדיקה ותראה כמה המציאות רחוקה מלהיות שקופה שם...
אז יכול להיות שיש כאלה שקנו ונהנים.
ויש שם הרבה רכבים טובים.
אבל תכלס, מי שאין לו ידע, ולא מבין לעומק מה לבחור, עלול בהחלט ליפול בפח.
ועדיין זה לא אומר שהוא יילך למאכער שיגנוב אותו....
הוא יילך לסוחר ישר וטוב, שימצא לו רכב אמין ואיכותי, ויקנה ממנו רכב אחרישייקח אותו בעצמו לבדיקה אמינה אישית שהוא בעצמו ישלם ויעשה... ויידע את מצב הרכב לאשורו.
תבדוק טוב כמעט כל הרכבים שם מעל 300 אלף קמ רשום במפורש בטופס הבדיקה כמה תקלות משמעותיות.
ובדיוק לכן לא קונים רכב משומש עם 400 אלף ק"מ לא ממערך הרכב הממשלתי וגם לא מפרטי.

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
בהיגיון, אדם שמשתמש ברכב שלא שייך לו ושיודע שאם זה ילך הוא יקבל חדש, שומר עליו פחות מאשר אדם פרטי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה