קניתי סלמון מעושן..מה עושים איתו?

טליייה

משתמש פעיל
אני לא מעיזה לאכול אותו ככה
יש מתכונים איך אני מבשלת / מטגנת/אופה אותו??????

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נערך לאחרונה ב:

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
זה לא חי!!
זה מבושל ע"י עשן.

מפלטים את הדגים ומתבלים אותם.
שמים אותם בחדר סגור, עם תנור מעשן במרכז החדר.
העשן שיוצא מהתנור, מבשל את הדג באיטיות.

פרח מוגן

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
דג מעושן בעישון קר הוא לחלוטין דג חי, כמעט על כל המשתמע מכך. לעומת זאת עישון חם כן מבשל את הדג. דומני שבניגוד לטונה שאותה נהוג יותר לעשן חם, בסלומון המקובל הוא עישון קר.
עם זאת, מי שנרתע מאכילת דגים חיים היה צריך להימנע מקניית הסלומון המעושן שאין לו שום תכלית אחרת לבד מאכילתו חי נושם ובועט בלי אפיות ובישולים אחר כך שימירו את טעמו המשובח, וחבל.

האמת שיש שני סוגים של עישון, האלו שקונים 100 גר' הם חיים כך ידוע לי
ולכן לנשים במצבים מיוחדים לא מומלץ לצרוך

פרח מוגן

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
  1. דגים מעושנים ומשומרים שלא עברו תהליך בישול בעת הכנתם, כגון לקס, סלמון מעושן, הרינג, לקרדה, סביצ'ה, ממרחי דגים בשמנת או במיונית, ומאכלים שאינם עוברים תהליך בישול, כגון סושי עם דג, קרפצ'יו, סטייק טרטר, סרטן וצדפות.
מקור: https://www.leumit.co.il/heb/Life/P...regphysical/pregdiet/articlegalleryitem,2969/

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא לגמרי ...
אני בספק אם מותר למשל בהריון ...
האמת שיש שני סוגים של עישון, האלו שקונים 100 גר' הם חיים כך ידוע לי
ולכן לנשים במצבים מיוחדים לא מומלץ לצרוך

לפי הנחיות משרד הבריאות:
מוצרי בשר, עוף, דגים וביצים שאינם מומלצים למאכל בתקופת ההיריון:
  • דגים מעושנים ומשומרים שלא עברו תהליך בישול בעת הכנתם, כגון לקס, סלמון מעושן, הרינג, לקרדה, סביצ'ה.
מקור:
https://www.health.gov.il/Subjects/pregnancy/during/Pages/food_safety.aspx

בכל מקרה, יש תהליך עישון שמבשל ויש שלא (מידיעה). לא יודעת איך אפשר לברר על כל חברה אם זה מבושל או לא.
אפשר אפילו לקנות עכשיו מעשנת חבית באושר עד במבצע 100 ש"ח ולעשן לבד (בתהליך שמבשל)

אמא של חני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
זה מאוד הולך עם בייגל וגבינת שמנת...

חדש על המדף

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
למי שמעניין כמות האנרגיה (קלוריות) בסלומון מעושן, יש כמה חברות פפולאריות בשוק, ויש ביניהם הבדלים של 50-60 קלוריות ל100 גרם, בהנאה ובתאבון לכולם !

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה