קמאטק / מכון לב - מה עדיף?

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני מקמאטק.

רוב מה שנכתב כאן על ידי ניק מסויים ביומיים האחרונים בנוגע אלינו, פשוט מגיע ממידע מוטעה/ משובש / וכו'
אדרבה, ממש שמחה שאתה כאן!
1) שנה שעברה לקחנו 300 בנות לבוטקמפים. זה היה אמור להיות מדהים עם 90 אחוזי השמה כמו בכל שנה, ואכן בספטמבר ואוקטובר בתוך חודש וחצי מסיום הבוטקמפ עשינו כ - 150 השמות. מספר חסר תקדים ששום אוניברסיטה בארץ לא עשתה במהירות כזו!

אבל - בחודש נובמבר [בערך] תעשיית הייטק נכנסה להלם שעד היום לא הצליחה להתאושש ממנו. כל החברות מצד לצד "כיבו אורות" בגיוס ג'וניורים. זה התחיל בשבועות הראשונים בתחומי בפול סטאק, ועבר מהר מאד לשאר התחומים.
ולכן ה150 הנותרות פשוט נתקלו בקשיים מטורפים שלצערי אין לי מה לומר עליהם. לכתוב ש"חוסר אחריות היה לקחת 300 במקום 150" כשלאף אחד לא היה מושג חצי שנה קודם על המשבר הקרב ובא, זה פשוט הזיה.
יש אליכם הערכה מטורפת ! שאף אחד לא יבין לא נכון, אין אף גוף שהתקרב למה שאתם עשיתם.
וגם 150 זה נתון פנונמנלי שרק מי שבתעשיה יכול להבין כמה שהוא יפה!

השנה, לאור זאת, הודענו לכל הבנות - קחו בחשבון שהבוטקמפ יהיה עם אפס השמות. הכותרת כאן לכולם. אנחנו נשתדל, נתפלל שנצא מהמשבר, נתאבד על טובת הבנות כמו בכל השנים, נקווה לטוב, אבל אין פה שום התחייבות. ואכן - לא חסרו בנות לאור זאת שיצאו מהבוטקמפ ולקחו החלטה לגשת מיידית לחברות כח אדם כמו רייציפ ואירוקס שיש להן משרות אחרות מקמא-טק. [בכנות לאור התקופה: לא החלטה טיפשית. אבל גם אלו שהחליטו ללכת עם הראש קדימה, לא החלטה טיפשית]. הכל על השלחן.
בדיוק זה מה שאני אומרת, אתם גם בשנה שעברה לא התחייבתם לכלום(בצדק, אתם לא חייבים)
ואף אמרתם את זה לכל ה300 בנות מראש,
אבל הסיכויים היו נראים טובים.
אבל השנה הסיכוי נמוך מאוד, אתם אומרים את זה בעצמכם.

2) אינטל. הפייק ניוז של "שכר מינימום באינטל" הוא מזעזע / כפיות טובה או כל הגדרה אחרת על זה. מדובר על בוטקמפ הכשרה. שמקבלים בו דמי קיום של 6000 שקל במשך 9 חודשים. לא עבודה בשכר מינימום! אתם מכירים מוסד לימודים אחד שנותן את לימודיו חינם ומעניק גם מילגה של 6000 שקל? וכמובן - רוב מוחלט של בנות הבוטקמפ גם סודרו אחרי זה בעבודות בשכר גבוה - באינטל ומחוץ לאינטל. בזכות הבוטקמפ העמוק הזה, וחרף המשבר המטורף.
6000 ושכר מינימום זה פער ממש קטן.
בכל אופן אני הייתי ממליצה ללכת על זה....
ואף כתבתי שאני הייתי הולכת על כזה דבר...
3) חומרה /פול סטאק. האמירה כאילו פול סטאק אפשר להשיג משרות בקלות ואמבדד חומרה לא - פשוט בורות חמורה וקשקוש מוחלט. אולי במשרות נמוכות מאד יש איזה קלות לפולסטאק. אבל בהייטק האמיתי - זה פשוט משולל כל אמת וגם לא קרוב לאמת.
כרגע בהייטק אין כמעט משרות למתחילים, ואולי לכם יש אפשרות לסדר יותר בנות בתחום הזה,
אבל בהנחה שאתם לא מתחייבים לכלום(בצדק), ולפי המצב שהלוואי שיתשנה בקרוב בנות צריכות לקחת אחריות לעצמן גם על היום שאחרי...
והסיכוי שלהן למצוא עבודה בלי ניסיון ובלי תואר בחומרה הוא אפסי עד לא קיים.
ומשרות כמו שאתה קורה להם נמוכות (בחברות לואו טק בשכר נחמד של 10-15 למתחילים) הן הסיכוי שלהם כרגע.
הלוואי ונצא מהמשבר ונחזור לימי ה90 אחוז השמה....

סתם שואלת

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
שואלת בשביל חברה שלי
היא אמורה להיות בבודקאמפ של רפאל
והציעו לה לעבור למובלי
מה שווה יותר?

צניחה חופשית

משתמש רשום
וחוץ מהקורות חיים, במה רפאל עדיפים על מוביליי?
או: מה החיסרון/ות של מוביליי ע"פ רפאל -ולא רק?

מתכנתת -

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מסכימה, לא נראה בכ"א שיש כאן הבדל מהותי.
ובאיזשהוא מקום האינטרסים נפגשים..
להם יש עינין לכמה שיותר השמות, ולבנות יש עינין להתקבל...
נכון אבל תסכימי איתי שאם באחד משני הבוטקמפים האלו יש פיצוץ של בנות (ונניח שגם יותר סיכויי השמה) ובשני יש מקומות פנויים, הם ישכנעו אותך על השני...
כל עוד באמת יש אופצייה שווה למקום בשניהם האינטרסים זהים

צניחה חופשית

משתמש רשום
נכון אבל תסכימי איתי שאם באחד משני הבוטקמפים האלו יש פיצוץ של בנות (ונניח שגם יותר סיכויי השמה) ובשני יש מקומות פנויים, הם ישכנעו אותך על השני...
צודקת.
לכן מה שמעניין פה זה שלפי הסיפורים הם ניסו להעביר בנות מכאן לשם ומשם לכאן. וזה מסקרן מאוד מה האינטרס שלהם בזה..

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
צריך לבדוק בעיקר איפה ההשמה תהיה גבוהה יותר

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
צריך לבדוק בעיקר איפה ההשמה תהיה גבוהה יותר
שאת זה אי אפשר לדעת..
אפשר רק להבין שבווסטרן תיהיה פחות כנראה...
אם קמא טק היו שקופים ואומרים לכל הבנות מה הסיכוי שלהן יחסית להשמה המצב היה טוב יותר.

בשנה שעברה יש בנות שנשלחו ל6 ימי מיונים לעומת כאלו שנשלחו לאחד בקושי.
כששאלתי את @אלי אלימלך לפי מה בנות נשלחו הוא ענה שזה לפי ציונים, ונתונים מהמוסד לימודים.
אם כך למה לא לומר את זה לבנות שיש להן פחות סיכויים מראש?
והפוך למה לא לומר את זה לאלו שישלהן סיכוי גבוה?

מניחה שזה היה עוזר להרבה...
בכל מקרה כבר לא רלוונטי להשנה...

מסלול מחדש

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
(20 אחוז פוטרו לפני חצי שנה ו50 אחוז יפוטרו בתחילת החודש :( )
מאיפה את מביאה את הנתונים ההזויים האלו?
לפני חצי שנה הם פיטרו באחוזים בודדים, ורק לפני פחות מחודש היו הפיטורים של העשרים אחוז
ואני לא מבינה מאיפה את מביאה את המידע על חמישים אחוז

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מאיפה את מביאה את הנתונים ההזויים האלו?
לפני חצי שנה הם פיטרו באחוזים בודדים, ורק לפני פחות מחודש היו הפיטורים של העשרים אחוז
ואני לא מבינה מאיפה את מביאה את המידע על חמישים אחוז
המידע הוא מבנות שעובדות שם, מכלי ראשון.
והוא מתיחס לסניף בכפר סבא.

מסלול מחדש

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
המידע הוא מבנות שעובדות שם, מכלי ראשון.
והוא מתיחס לסניף בכפר סבא.
מוזר לי מאוד
אני בקשר קרוב מאוד עם הרבה בנות שעובדות שם
ומעודכנת כל הזמן על מה שקורה
הייתי ממליצה לך לבדוק שוב, ועם יותר מבת אחת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה