קמאטק / מכון לב - מה עדיף?

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אצלי בסביבה אני פחות רואה ג'וניוריות
זה תלוי בסביבה שלך כנראה הכיוון מחשבה...
את מכירה גוניורית בלי ניסיון ובלי תואר שמצאה עבודה בחומרה?
אני מכירה אחת בתקופת גאות או כאלו שנכנסו לעבודה שחורה ברייציפ.
לעומת מאות שמצאו בתוכנה.
תסתכלי בקבוצות החרדיות בהייטק למינהן... כמה מפתחות בלי תואר בחומרה שלא נכנסו דרך קמא טק יש בהן?

ביחד ננצח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לעומת מאות שמצאו בתוכנה.
תסתכלי בקבוצות החרדיות בהייטק למינהן... כמה מפתחות בלי תואר בחומרה שלא נכנסו דרך קמא טק יש בהן?
חומרה הכוונה לתחום האלקטרוניקה?

מתכנתת -

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לעומת מאות שמצאו בתוכנה.
אני איתך בדעה זו
רק מדייקת שכמות הבנות שלמדו תוכנה אינה ברת השוואה לכמות החומרה
(מדברת על חומרה חומרה לא איזה בסיס חומרה רעוע...)

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני איתך בדעה זו
רק מדייקת שכמות הבנות שלמדו תוכנה אינה ברת השוואה לכמות החומרה
(מדברת על חומרה חומרה לא איזה בסיס חומרה רעוע...)
נכון, אבל גם התוכנית של קמא טק לא מספיק מקיפה.
(אלו שלא נשלחו לראיונות בשנה שעבר לא הצליחו למצוא בחומרה)
בסה"כ קורס של 3 חודשים, אינטסיבי אומנם אבל לא מתחיל להשתוות למה שלומדים בתואר

מתכנתת+

משתמש מקצוען
ההבדל הוא שבפול סטאק יש שפע של הצע בחברות לואו טק.
אני לא מכירה פולסטקית מנוסה שמחפשת עבודה רציני יותר מחודש - חודשיים.
כנ"ל באמבדד יש שפע של הצעות בחברות שוות
לא מכירה אמבדדית מנוסה שמחפשת עבודה רציני יותר מחודש-חודשיים
אבל לדעתי כל אחת תספר על התחום שלה - שבו היא עובדת, מכירה, ויש לה מידע.
בלי לשלול את התחומים שפחות מכירה.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כנ"ל באמבדד יש שפע של הצעות בחברות שוות
לא מכירה אמבדדית מנוסה שמחפשת עבודה רציני יותר מחודש-חודשיים
אבל לדעתי כל אחת תספר על התחום שלה - שבו היא עובדת, מכירה, ויש לה מידע.
בלי לשלול את התחומים שפחות מכירה.
ברור,
אבל הסיכוי בצקופה הנוכחית להכנס למשרה באמבדד בלי תואר רק על סמך הבוטקמםפ של קמא טק אפסי.
ואגב בירושלים אין כמעט הצע באמבדד...

מתכנתת+

משתמש מקצוען
לוקחים גוניוריות בהחלט,
גם חברות קבלן ואאוט סורס כדוגמת אלעד מערכות, מטריקס ואמן...
לא תמצאי שם משרות בחומרה...
עוד פעם את מדברת על חומרה בעוד קמטק בעיקר מכוונים לאמבדד ורוב ההחברות שהם שולחים אליהם בנות להשמה בתחום שאתם מכנים חומרה זה בעצם אמבדד(זה בגדול אותו ידע שנצרך ללמוד בבוטקמפ), ואני מכירה עשרות גונירות שנכנסו לאמבדד דרך קמאטק ובלעדיה ב3 שנים האחרונות.
ועוד משהו, קמאטק שולחים את הבנות מהבוטקמפים לכול סוגי הראיונות אמבדד/פולסטאק/חומרה, שואלים כל בת מה העדפות שלה ומה היא יותר חזקה ומעדיפה, לא משנה מה היא למדה בבוטקאמפ, כי כמובן לכול בת יש שנתיים רציניות מאחוריה ולמדה רציני גם פולסטאק.

מתכנתת+

משתמש מקצוען
ברור,
אבל הסיכוי בצקופה הנוכחית להכנס למשרה באמבדד בלי תואר רק על סמך הבוטקמםפ של קמא טק אפסי.
ואגב בירושלים אין כמעט הצע באמבדד...
אני מדברת מידע, מכירה את המרכז, וכאן יש הצע רחב מאוד ומתכנתת טובה באמבדד זה דבר מבוקש מאוד.
ומתכנתת מנוסה באמבדד תמצא עבודה מעולה תוך חודש - חודשיים גג.
ומכירה קבוצה מהבוטקמפים של השנה האחרונה (בנות בלי תואר) שנכנסו במרכז בלי תואר לאמבדד לכמה חברות שונות.
אבל בכול אופן קצת חבל להדיין במבט קצר של תקופה של שפל בתחום ההיטק, בעוד אחרי כל שפל יש גאות רצינית, דבר מוכח וידוע.
ואת ירושלים אני באמת פחות מכירה, אבל עדיין נשמע לי שגם לך אין מידע אמיתי מהשטח של השנים האחרונות, אלא את מסתכלת מנקודת המבט שלך מהתחום שלך משמועות ומהזמן שבו את חיפשת עבודה.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
עוד פעם את מדברת על חומרה בעוד קמטק בעיקר מכוונים לאמבדד ורוב ההחברות שהם שולחים אליהם בנות להשמה בתחום שאתם מכנים חומרה זה בעצם אמבדד(זה בגדול אותו ידע שנצרך ללמוד בבוטקמפ), ואני מכירה עשרות גונירות שנכנסו לאמבדד דרך קמאטק ובלעדיה ב3 שנים האחרונות.
אז לא ממש נכון, יש הרבה גם בורפיקציה.
ונכון שהרבה בנות נכנסו דרך קמאטק אבל לא דרכם אני לא מכירה אפילו אחת.
(לא אומר שאין... לא מכירה)
ועוד משהו, קמאטק שולחים את הבנות מהבוטקמפים לכול סוגי הראיונות אמבדד/פולסטאק/חומרה, שואלים כל בת מה העדפות שלה ומה היא יותר חזקה ומעדיפה, לא משנה מה היא למדה בבוטקאמפ, כי כמובן לכול בת יש שנתיים רציניות מאחוריה ולמדה רציני גם פולסטאק.

אם יש להן בנות שעברו הכשרה בתוכנה למה שישלחו את אלו שלמדו חומרה??
אני מדברת מידע, מכירה את המרכז, וכאן יש הצע רחב מאוד ומתכנתת טובה באמבדד זה דבר מבוקש מאוד.
לא כמו פולסטאקית טובה.
וזה לא נכון על ירושלים בכלל.

ומתכנתת מנוסה באמבדד תמצא עבודה מעולה תוך חודש - חודשיים גג.
גם פולסטאקית
ומכירה קבוצה מהבוטקמפים של השנה האחרונה (בנות בלי תואר) שנכנסו במרכז בלי תואר לאמבדד לכמה חברות שונות.
שוב, דרך קמא טק לא מעצמן.
בחברות שכנראה לא יגייסו עכשיו.
אבל בכול אופן קצת חבל להדיין במבט קצר של תקופה של שפל בתחום ההיטק, בעוד אחרי כל שפל יש גאות רצינית, דבר מוכח וידוע.
ברור אבל מאיזה כיוון עדיף ללכת על חומרה ולא על תוכנה??
לתוכנה יש ביקוש עכשיו גם, ויהיה גאות גם בהמשך בעז"ה....
ואת ירושלים אני באמת פחות מכירה, אבל עדיין נשמע לי שגם לך אין מידע אמיתי מהשטח של השנים האחרונות,
מכירה כמה שנכנסו דרך קמא טק למשרות אמבדד במרכז ולא מצליחות למצוא בירושלים. חלקן מעל שנה...
אלא את מסתכלת מנקודת המבט שלך מהתחום שלך משמועות ומהזמן שבו את חיפשת עבודה.
תודה על הפרגון.
.מתחרטת שהקדשתי מזמני לענות לך אם זאת היתה דעתך עלי מראש

מתכנתת+

משתמש מקצוען
אם יש להן בנות שעברו הכשרה בתוכנה למה שישלחו את אלו שלמדו חומרה??
קמאטק בגדול לוקחים את היותר חזקות לבוטקמפים של חומרה-אמבדד, יותר דורש, אבל שולחים לראיונות כפי העדפת בלבד, הם מאוד מאוד קשובים לרצון הבת.
זו ההתנהלות שלהם.
ברור אבל מאיזה כיוון עדיף ללכת על חומרה ולא על תוכנה??
לתוכנה יש ביקוש עכשיו גם, ויהיה גאות גם בהמשך בעז"ה....
יש בנות שמתאים להן יותר אמבדד, יותר יהנו ויותר ימצאו את עצמם שם, סוג יותר עבודה אתגרית, פחות לכתוב כמות של קוד כל יום אלא המון חשיבה לוגית, מי שאוהבת את האתגר וההנאה בלפתור חידות בלהבין מערכות מורכבות מאוד לעומק, לתכנן לחשוב, זה סגנון מסוים, אין יום אחד ללא חשיבה, ללא אתגר. מי שאוהבת. בנוסף ממוצע המשכורות גבוה הרבה יותר, וכן יש בשוק פחות מתכנתי אמבדד מה שמגביר את הביקוש על כל אחת כזו.

תודה על הפרגון.
.מתחרטת שהקדשתי מזמני לענות לך אם זאת היתה דעתך עלי מראש
מתנצלת שיצא מידי בוטה, רואים את המקצועיות הרבה שלך, ומעריכה שאת מתעכבת לענות כדי לעזור לצעירות המתלבטות...
רק צינתי שכמו שאני מכירה מהכירות אישית את המרכז אז חבל שאנסה לייעץ על ירושלים (למרות שיש לי מידע ממה ששמעתי מחברות ומשמועות) אז אולי באמת כל אחת תגיב פה את המעלות והחסרונות בתחום שלה, במקום שלה, מכלי ראשון, וככה נוכל להגיע לשקיפות ולמידע אמין מאוד.

שולה בולה

משתמש חדש
היי
מחפשת עבודה של אמבדד במרכז
ג'וניורית
די עונה על הדרישות שלך:))
איפה בדיוק מחפשים אותי??
כי אני מחפשת הרבה כבר!!!

מתכנתת+

משתמש מקצוען
היי
ג'וניורית
איפה בדיוק מחפשים אותי??
כי אני מחפשת הרבה כבר!!!
התכוונתי למנוסה כשכתבתי, אבל למה שלא תפני לקמאטק? אולי למשל יפנו אותך דרכם לתעשיה האוירית שמעתי שהם מגיסים עכשיו גויניוריות.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
קמאטק בגדול לוקחים את היותר חזקות לבוטקמפים של חומרה-אמבדד, יותר דורש, אבל שולחים לראיונות כפי העדפת בלבד, הם מאוד מאוד קשובים לרצון הבת.
זו ההתנהלות שלהם.
את מקמא טק?
כי יש בנות שהיו בבוטקמפים ואפילו לשיחות טלפונים לא ענו להן..
קמא טק זה ארגון כלכלי, וכל ההתנהלות שלהם בהתאם.

מתנצלת שיצא מידי בוטה, רואים את המקצועיות הרבה שלך, ומעריכה שאת מתעכבת לענות כדי לעזור לצעירות המתלבטות...
רק צינתי שכמו שאני מכירה מהכירות אישית את המרכז אז חבל שאנסה לייעץ על ירושלים (למרות שיש לי מידע ממה ששמעתי מחברות ומשמועות) אז אולי באמת כל אחת תגיב פה את המעלות והחסרונות בתחום שלה, במקום שלה, מכלי ראשון, וככה נוכל להגיע לשקיפות ולמידע אמין מאוד.
את נמצאת בקהילות שונות של חרדיות בהייטק? כי יש שם בדיוק מידע כזה ומשם עיקר הידע שלי

היי
ג'וניורית
איפה בדיוק מחפשים אותי??
כי אני מחפשת הרבה כבר!!!
כמה ניסיון יש לך?

מתכנתת+

משתמש מקצוען
את מקמא טק?
כי יש בנות שהיו בבוטקמפים ואפילו לשיחות טלפונים לא ענו להן..
קמא טק זה ארגון כלכלי, וכל ההתנהלות שלהם בהתאם.
יש לי חברות וקרובות משפחה רבות שהיו בבוטקמפים והתקבלו דרכם ויודעת שהיו מאוד מרוצות מהיחס וענו להם לכול טלפון שלהם ושל ההורים שלהם, (רמז- אין סוף...)
יצא לי בעצמי לתקשר מול קמא טק ותמיד נעניתי בהמון רצון טוב.
השנה האחרונה היתה קצת שונה בהצלחה האדירה שלהם, אבל זה בגלל משבר ההיטק.
לא באה להיות הסנגור שלהם, אבל כשאני רואה כל כך הרבה מסביבי שנכנסת אליהם משכורת רצינית כל חודש בזכות קמאטק והם נהנות ומסודרות. חבל לי שבנות שיכולות לקבל כל כך הרבה מן המוכן בלי לשם שקל, ידע מקצועי, ראיונות במקומות הכי נחשבים, והכול עם המון עבודה מצד קמא טק, ממש לבוא אל המוכן, חבל לי שתפסדנה.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יש לי חברות וקרובות משפחה רבות שהיו בבוטקמפים והתקבלו דרכם ויודעת שהיו מאוד מרוצות מהיחס וענו להם לכול טלפון שלהם ושל ההורים שלהם, (רמז- אין סוף...)
אז גם אני מכירה הרבה מאוד כאלו, במיוחד משנים קודמות.
ואני בהחלט מעריכה את העשיה שלהם.
יצא לי בעצמי לתקשר מול קמא טק ותמיד נעניתי בהמון רצון טוב.
השנה האחרונה היתה קצת שונה בהצלחה האדירה שלהם, אבל זה בגלל משבר ההיטק.
נכון, אבל תחשבי על הבנות שהקדישו והשקיעו מזמנן לבוטקמפ ואפילו לשיחות טלפון לא ענו להן, (מכירה אישית)
חלקן נשלחו לראיון אחד...

לא באה להיות הסנגור שלהם, אבל כשאני רואה כל כך הרבה מסביבי שנכנסת אליהם משכורת רצינית כל חודש בזכות קמאטק והם נהנות ומסודרות. חבל לי שבנות שיכולות לקבל כל כך הרבה מן המוכן בלי לשם שקל, ידע מקצועי, ראיונות במקומות הכי נחשבים, והכול עם המון עבודה מצד קמא טק, ממש לבוא אל המוכן, חבל לי שתפסדנה.
אז אפשר בהחלט להעריך את העשיה שלהם,
ואני באה מאותו מקום, שחבל לי שבנות ישקיעו חודשים על בוטקמפ שלפי המצב כרגע עבודה וערך לא ייתן להן...

אילה9

משתמש פעיל
השאלה היא לא אם ללכת ללמוד אמבדד או פולסטאק,
השאלה היא כאשר בת למדה תכנות, וכבר יש לה ידע בפולסטאק, והבוטקאמפ שמוצע לה הוא באמבדד (ואין לה אופציה להחליף...) אם ללכת או לא,
ולכן לדעתי בתקופה כזו-קחו כל הזדמנות בשתי ידיים!
וגם מי שהולכת לבוטקאמפ, יכולה להמשיך לחפש תוך כדי.
נכון שקמאטק לא דואגים לכולן, (וד"א-הם לא חייבים כלום לאף אחד) אבל זה עוד סיכוי להיכנס לעבודה טובה.
לחפש לבד לא יקח פחות זמן, וכיום בנות שמוצאות לבד-רבות מהן נכנסות ל BI/בדיקות/רשתות וכו', פחות לפיתוח
בתקופה כזו לא חכם לפסול דברים...

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
השאלה היא לא אם ללכת ללמוד אמבדד או פולסטאק,
השאלה היא כאשר בת למדה תכנות, וכבר יש לה ידע בפולסטאק, והבוטקאמפ שמוצע לה הוא באמבדד (ואין לה אופציה להחליף...) אם ללכת או לא,
ולכן לדעתי בתקופה כזו-קחו כל הזדמנות בשתי ידיים!
וגם מי שהולכת לבוטקאמפ, יכולה להמשיך לחפש תוך כדי.
(y)
נכון שקמאטק לא דואגים לכולן, (וד"א-הם לא חייבים כלום לאף אחד)
נכון, וזה בדיוק העינין... שלפי המצב הנראה לעין רוב הבנות בחומרה לא ישלחו בקושי לראיונות.
אבל זה עוד סיכוי להיכנס לעבודה טובה.
במצב הנוכחי פחות ריאלי...
לחפש לבד לא יקח פחות זמן, וכיום בנות שמוצאות לבד-רבות מהן נכנסות ל BI/בדיקות/רשתות וכו', פחות לפיתוח
בתקופה כזו לא חכם לפסול דברים...
השאלה מה ייתן ידע מקורס בוריפיקציה??? או באמבדד???

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
@מתכנתת+
לא מתכוונת לנהל כאן וויכוח, אבל את טועה בענק מבחינת השוק באמבדד היום.
(ואני מתכוונת בדיוק למה שכתבת - מתכנתת אמבדד, עם ניסיון! ותואר! במרכז!
מחפשת כבר חצי שנה, והייתי במספר חד ספרתי של ראיונות.)
הרבה מהמשרות שרואים באתרים ובלינקדאין - זה פיקציה מוחלטת, ובפועל אין גיוס.

אלי אלימלך

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני מקמאטק.

רוב מה שנכתב כאן על ידי ניק מסויים ביומיים האחרונים בנוגע אלינו, פשוט מגיע ממידע מוטעה/ משובש / וכו'

1) שנה שעברה לקחנו 300 בנות לבוטקמפים. זה היה אמור להיות מדהים עם 90 אחוזי השמה כמו בכל שנה, ואכן בספטמבר ואוקטובר בתוך חודש וחצי מסיום הבוטקמפ עשינו כ - 150 השמות. מספר חסר תקדים ששום אוניברסיטה בארץ לא עשתה במהירות כזו!

אבל - בחודש נובמבר [בערך] תעשיית הייטק נכנסה להלם שעד היום לא הצליחה להתאושש ממנו. כל החברות מצד לצד "כיבו אורות" בגיוס ג'וניורים. זה התחיל בשבועות הראשונים בתחומי בפול סטאק, ועבר מהר מאד לשאר התחומים.
ולכן ה150 הנותרות פשוט נתקלו בקשיים מטורפים שלצערי אין לי מה לומר עליהם. לכתוב ש"חוסר אחריות היה לקחת 300 במקום 150" כשלאף אחד לא היה מושג חצי שנה קודם על המשבר הקרב ובא, זה פשוט הזיה.

השנה, לאור זאת, הודענו לכל הבנות - קחו בחשבון שהבוטקמפ יהיה עם אפס השמות. הכותרת כאן לכולם. אנחנו נשתדל, נתפלל שנצא מהמשבר, נתאבד על טובת הבנות כמו בכל השנים, נקווה לטוב, אבל אין פה שום התחייבות. ואכן - לא חסרו בנות לאור זאת שיצאו מהבוטקמפ ולקחו החלטה לגשת מיידית לחברות כח אדם כמו רייציפ ואירוקס שיש להן משרות אחרות מקמא-טק. [בכנות לאור התקופה: לא החלטה טיפשית. אבל גם אלו שהחליטו ללכת עם הראש קדימה, לא החלטה טיפשית]. הכל על השלחן.

2) אינטל. הפייק ניוז של "שכר מינימום באינטל" הוא מזעזע / כפיות טובה או כל הגדרה אחרת על זה. מדובר על בוטקמפ הכשרה. שמקבלים בו דמי קיום של 6000 שקל במשך 9 חודשים. לא עבודה בשכר מינימום! אתם מכירים מוסד לימודים אחד שנותן את לימודיו חינם ומעניק גם מילגה של 6000 שקל? וכמובן - רוב מוחלט של בנות הבוטקמפ גם סודרו אחרי זה בעבודות בשכר גבוה - באינטל ומחוץ לאינטל. בזכות הבוטקמפ העמוק הזה, וחרף המשבר המטורף.

3) חומרה /פול סטאק. האמירה כאילו פול סטאק אפשר להשיג משרות בקלות ואמבדד חומרה לא - פשוט בורות חמורה וקשקוש מוחלט. אולי במשרות נמוכות מאד יש איזה קלות לפולסטאק. אבל בהייטק האמיתי - זה פשוט משולל כל אמת וגם לא קרוב לאמת.

בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  46  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה