קמאטק / מכון לב - מה עדיף?

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
גם חתימה בסטארט אפ זה סיכון
אין מה להשוות לסיכון של בוקטממפ.. היא כבר מעכשיו צוברת ניסיון מעולה.
בוטקמפ הוא בד"כ 3 חודשים
עד שמתחילים לשלוח לראיונות זה חצי שנה בערך.
ואני לא מכירה בינתיים בנות שהצליחו להתקבל בדרך אחרת
אז אני מכירה כמה,
אני מודעת לזה שזה קשה, אבל לא חושבת שבוטקמפ יהיה פתרון טוב יותר...
תבדקי כמה חברות שקמא טק הכניסו אליהם בשנה שעברה קיצצו/ סגרו גיוסים...
תדברי עם כמויות הבנות שנשלחו בקושי לראיון אחד ...

יום יפה מאד

משתמש רשום
אם לא למדתי חמש יחידות כי לא הייתה לנו אופציה כזאת בתיכון ועכשיו אני משלימה, מומלץ מכון לב או שזה יהיה קשה מידי? כי אמרו לי שבמקרה כזה עדיף קמאטק
אני לומדת מכון לב ועשיתי 5 יחידות אבל אני לא חושבת שזה הכרחי, בקבוצה שלנו הרוב עשו 5 אבל גם הבנות שעשו 4 ממש מסתדרות ואפילו יש 2 בנות שעשו חוץ ומסתדרות אולי לבנות שעשו 5 טיפה יותר קל

יום יפה מאד

משתמש רשום
()יש משהו שלומדים בבינה מלאכותית ואין במכון לב?
כן, אמנם גם במכון לב יש קורס מבוא לבינה מלאכותית אבל האקסטרה קוד של בינה מלאכותית של קמאטק לומדות פיתוח בינה מלאכותית ברמה גבוהה יותר וגם עושות בזה פרויקט גדול(יש מצב שגם אלגוריתמים וסטטיסטיקה, אבל אם כן בפער ממש קטן), מכירה בת שלמדה בתכנית הזו ובגלל שהיה לה פרויקט מצטיין היא ועובדת בצוות של אלגוריתמיקאים שמפתחים בינה מלאכותית(בינתיים היא לא מפתחחת בינה מלאכותית) בסמינר שלי יש את שניהם

יום יפה מאד

משתמש רשום
Place-IL, ו"גוגל ורייכמן"
זה חברות השמה...
הבנתי מבנות ש"גוגל ורייכמן" זה בוטקאמפ בגוגל בשיתוף אוניברסיטת רייכמן, נשמע קצת יותר מגניב מ"חברת השמה" אבל אצלנו בסמינר רק בת אחת התקבלה, מה זה Place-IL, (אני בי"ג אז קצת פחות בעניין)

יום יפה מאד

משתמש רשום
אני מדברת על מסיימות מה"ט ובנות גם עכשיו מוצאות.
אני מכירה לדוגמא מישהי שחתמה בחברת סטארט אפ בתנאים טובים בשבוע שעבר.
אז כן עדיף ללמוד לבד ולהשקיע בתחום של הפול סטאק, ולחפש עבודה מאשר לצבור ידע בחומרה שכנראה לא יהיה רלונטי.

כן מפסידים!
לאלו שמסימות עכשיו יש חלון הדמנויות של שנה בערך למצוא עבודה לפני שאלו ששנה מתחתם יסימו ויתחרו איתן גם (מה שיקשה עליהן ויוריד את הסיכוי שלהן להתקבל)
וחצי שנה לא לחפש עבודה זה סיכון ממש גדול.
במיוחד שלקחו כמעט את אות הכמות של שנה שעברה, למרות שהמצב הרבה יותר קשוח..
יש לי שאלה, ההתפתחות בבינה מלאכותית לא הופכת את פולסטאק לקצת פחות רלוונטי לטווח ארוך? חוץ מזה במכון לב לומדים פולסטאק ברמה הכי גבוהה בסמינרים

(:1234

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
הבנתי מבנות ש"גוגל ורייכמן" זה בוטקאמפ בגוגל בשיתוף אוניברסיטת רייכמן, נשמע קצת יותר מגניב מ"חברת השמה" אבל אצלנו בסמינר רק בת אחת התקבלה, מה זה Place-IL, (אני בי"ג אז קצת פחות בעניין)
זה לא ממש ככה, זה אוניברסיטת גוגל אנד רייכמן, זה לא גוגל בשיתוף רייכמן..
וזה בוטקאמפ, שזה פחות טוב מ-Place-IL, שזו חברה שמי שמתקבלת מתחילה מיד לעבוד בשכר
ואני בהלם שהתקבלה רק בת אחת לגוגל! אצלנו התקבלו כולם חוץ מ-4!!

רחל בתך הקטנה

משתמש חדש
וזה בוטקאמפ, שזה פחות טוב מ-Place-IL, שזו חברה שמי שמתקבלת מתחילה מיד לעבוד בשכר
זה אוניברסיטת רייכמן בשיתוף עם חברת גוגל
הבנתי דווקא שזה בוטקאמפ מוצלח, הם נותנים לעשות פרויקטים עם כל מיני חברות ואחרי נסיון כזה כבר יותר קל למצוא עבודה
PLACE-IL זה לא גם בוטקאמפ??

קומקום חשמלי

משתמש פעיל
יש לי שאלה, ההתפתחות בבינה מלאכותית לא הופכת את פולסטאק לקצת פחות רלוונטי לטווח ארוך? חוץ מזה במכון לב לומדים פולסטאק ברמה הכי גבוהה בסמינרים
בשלב הזה לא
שאלתי כמה מתכנתות וזו הייתה התשובה
זה כמו שלפני 50 שנה לא חשבו שלא יהיה צורך כמעט במתכנתים כי יש את אסמבלי במקום שפת מכונה
כנ"ל עם ההתקדמות בשפות העדכניות יותר
זה ברור שמי שלא תעבוד בתחום תמצא את עצמה מהר מאוד מחוץ לעניינים
כי בינה נכנסת עכשיו לכול מקומות הפיתוח
אבל לא מספיק בשביל להוציא את המפתחים

זה לפי בירור שלי, ייתכן ויש דעות שונות

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
שאלה קשה!כרגע אני לא מרגישה שיש ירידה..
אבל אין לדעת את העתיד..
מה שבטוח שצריך להיות יותר חדים, ומעודכנים כדי לשרוד....
לא מאמינה שהתחום יעלם מהעולם..
(כשאני סיימתי לימודים לפני יותר מ15 שנה , אמרו שתוך 4-5 שנים כבר לא יהיה צורך במפתחי קובול.. עד היום יש בהם צורך, אבל כיון שכמעט אין היום אנשים בתחום, אז לכל מי שיש כבר ניסיון יש עבודה - אבל זה רק בלואו טק ולא בהייטק ...)
מה שכן, יהי הצורך בפחות .. ואלו שכן צריכים להיות טובם ממש..

ושוב הכל רק השערות, אף אחד לא יוכל לחזות בוודאות....

אחת--

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
שאלה קשה!כרגע אני לא מרגישה שיש ירידה..
אבל אין לדעת את העתיד..
מה שבטוח שצריך להיות יותר חדים, ומעודכנים כדי לשרוד....
לא מאמינה שהתחום יעלם מהעולם..
(כשאני סיימתי לימודים לפני יותר מ15 שנה , אמרו שתוך 4-5 שנים כבר לא יהיה צורך במפתחי קובול.. עד היום יש בהם צורך, אבל כיון שכמעט אין היום אנשים בתחום, אז לכל מי שיש כבר ניסיון יש עבודה - אבל זה רק בלואו טק ולא בהייטק ...)
מה שכן, יהי הצורך בפחות .. ואלו שכן צריכים להיות טובם ממש..

ושוב הכל רק השערות, אף אחד לא יוכל לחזות בוודאות....
לגמרי!
אף אחד לא יכול לדעת מה יהיה...
כנראה שעדיין יצטרכו..
אבל יכול להיות שתחום הבינה יהיה יותר מבוקש..

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לגמרי!
אף אחד לא יכול לדעת מה יהיה...
כנראה שעדיין יצטרכו..
אבל יכול להיות שתחום הבינה יהיה יותר מבוקש..
הבינה המלאכותית יכולה גם לייתר את הצורך במפתחי בינה..
אם פעם בשביל להטמיע AI במערכת היו צריכים להביא מומחה AI,
היום גם מפתח פול סטאק יכול להשתמש בספריות open source ולהטמיע AI במערכת...
כרגע הבינה המלאכותית לא בשלב שהיא מתקרבת להחליף מפתחים, מספיק לעבוד קצת עם GPT4 כדי להבין..
אולי בעתיד כן...
היא כן עוזרת כבר היום למפתחים בעבודה שחורה אבל בערך בזה זה מסתכם

אחת--

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
הבינה המלאכותית יכולה גם לייתר את הצורך במפתחי בינה..
אם פעם בשביל להטמיע AI במערכת היו צריכים להביא מומחה AI,
היום גם מפתח פול סטאק יכול להשתמש בספריות open source ולהטמיע AI במערכת...
כרגע הבינה המלאכותית לא בשלב שהיא מתקרבת להחליף מפתחים, מספיק לעבוד קצת עם GPT4 כדי להבין..
אולי בעתיד כן...
היא כן עוזרת כבר היום למפתחים בעבודה שחורה אבל בערך בזה זה מסתכם
נכון,
אבל לא באמת אפשר לדעת מה יהיה בעתיד.
וזה ודאי שינוי מסוים, רק אי אפשר לדעת למה זה יביא.

שולה בולה

משתמש חדש
מעניים מאיזה סמינר את
אני יודעת מנתוני אמת ש place il קבלו 9 מכל הסמינרים לשלב הבא וככל הנראה המספר עוד ילך ויקטן
אבל בגוגל את רייכמן מדברים על 80 אחוז קבלה בסמינרים החרדיים!!
קצת לא הגיוני שיש בסמינר שלך רק בת אחת שהתקבלה!!!
הגיוני שהחלפת בין שניהם?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ההתפתחות בבינה מלאכותית לא הופכת את פולסטאק לקצת פחות רלוונטי לטווח ארוך?
ברור שכן.
כבר בשנה האחרונה בזכות בינה מלאכותית (CoPilot, Chat GPT) הפרודוקטיביות של המפתחים עלתה מאוד
זה כבר דבר לגמרי בשגרה שמפתח יכול לכתוב קוד בשפה שהוא בקושי מכיר, או להשתמש בספרייה לא מוכרת
אז בהשערה הכי צנועה זה תרחיש מאוד הגיוני שעוד 10 או 20 שנה הפרוידוקטיביות תעלה בצורה כזו שבמקום 100 מפתחים יהיה מספיק 10. ברור שזה ישנה את שוק של הייטק.

האם זה אומר שלא כדאי ללמוד את התחום עכשיו? אני לא חושב כך. אני מאמין שבעלי מקצוע טובים יסתגלו למצב ויהיו נדרשים אם לא בצורה זו אז בצורה אחרת.
מה שכן, נראה שלי מדגיש את הצורך להשקיע יותר בבסיס. ולא רק בכלים.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
זה אוניברסיטת רייכמן בשיתוף עם חברת גוגל
הבנתי דווקא שזה בוטקאמפ מוצלח, הם נותנים לעשות פרויקטים עם כל מיני חברות ואחרי נסיון כזה כבר יותר קל למצוא עבודה
PLACE-IL זה לא גם בוטקאמפ??
נכון שזה בוטקאמפ יותר מוצלח למשל מקמאטק- אחרי הבוטקאמפ, יש חברת השמה שממש מתחייבת להכניס את הבנות לעבודה (באחוזים גבוהים), ויש עוד יתרונות, אבל הם לא נותנים לעבוד עם חברות- זה לימודים.
ו-PLACE-IL זה לא ממש בוטקאמפ, מי שמתקבלת (...) מתחילה לעבוד למשך חודשיים בערך- בשכר (אמרו לנו שזה גם יותר ממינימום), ואח"כ עושים השמה בעבודה ממש, אבל גם אם לא מתקבלים אח"כ, החודשיים האלו נחשבים כנסיון ממש.

יום יפה מאד

משתמש רשום
איזה סמינר את? כמה בנות אתן? מוזר כי אצלנו זו קבוצה ממש מוכשרת וחזקה

יום יפה מאד

משתמש רשום
מעניים מאיזה סמינר את
אני יודעת מנתוני אמת ש place il קבלו 9 מכל הסמינרים לשלב הבא וככל הנראה המספר עוד ילך ויקטן
אבל בגוגל את רייכמן מדברים על 80 אחוז קבלה בסמינרים החרדיים!!
קצת לא הגיוני שיש בסמינר שלך רק בת אחת שהתקבלה!!!
הגיוני שהחלפת בין שניהם?
אני צריכה לשאול בנות כי אני בי"ג ולא ממש בקיאה, אבל בנות אצלנו אמרו שאמרו להן שלגוגל את רייכמן הרוב או אפילו כולן יתקבלו ובסוף התקבלה רק אחת

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
איזה סמינר את? כמה בנות אתן? מוזר כי אצלנו זו קבוצה ממש מוכשרת וחזקה
אהמ אולי תאמרי באיזה סמינר את??
ולא ניגשו אצלנו כולן, והתקבלו יותר מ-10 בנות.
(וגם ל-Place-IL התקבלו ממנו הכי הרבה בנות...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה