קיר גבס

אחינו כל בית ישראל

משתמש מקצוען
האם אפשר לעשות קיר גבס בין שני דירות אם בידוד מספק ובאיזה עובי
אולי יש משהו אחר שיהיה מספק
העיקר אני צריך מה שהכי דק ושיהיה מספיק מבודד

תהילה ישכיל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
קיר גבס לא יתן מענה מספק של בידוד בין יחידות
הן אקוסטית והן פונקציונאלית
(טכנית אפשר ליישם עם בידוד כפול אבל זה כבר מעבה את הקיר ואז כבר עדיף בלוקים)
מה המטרה שלכם?
חיסכון כלכלי?
חיסכון במקום?
אסתטיקה?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בהחלט כן.
קיים מוצר בשם סילבר בורד. שהוא לוח גבס משופר אקוסטי. יקר וכבד..
אבל אם רוצים לחסוך מקום זה בהחלט המוצר.
ממליצה על פרופיל 7 רגיל עם שתי לוחות סילבר בכל צד ומילוי של צמר סלעים בפנים. לכאורה זה אמור לבודד יותר מבלוקים או קירות רגילים שעושים בין שכנים. וזה יוצא 12 ס"מ סה"כ.

אחינו כל בית ישראל

משתמש מקצוען
בהחלט כן.
קיים מוצר בשם סילבר בורד. שהוא לוח גבס משופר אקוסטי. יקר וכבד..
אבל אם רוצים לחסוך מקום זה בהחלט המוצר.
ממליצה על פרופיל 7 רגיל עם שתי לוחות סילבר בכל צד ומילוי של צמר סלעים בפנים. לכאורה זה אמור לבודד יותר מבלוקים או קירות רגילים שעושים בין שכנים. וזה יוצא 12 ס"מ סה"כ.
אם זה לוח גבס למה זה יוצא 12ס''מ

אחינו כל בית ישראל

משתמש מקצוען
קיר גבס לא יתן מענה מספק של בידוד בין יחידות
הן אקוסטית והן פונקציונאלית
(טכנית אפשר ליישם עם בידוד כפול אבל זה כבר מעבה את הקיר ואז כבר עדיף בלוקים)
מה המטרה שלכם?
חיסכון כלכלי?
חיסכון במקום?
אסתטיקה?
חיסכון במקום זה מה שהכי חשוב לי

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אם זה לוח גבס למה זה יוצא 12ס''מ
אני הצעתי להשתמש ב2 לוחות גבס בכל צד זה יוצא 2.5 ס"מ בכל צד סה"כ 5+7 פרופיל אלומיניום.
יכול להיות שאפשר גם לוח אחד. אני לא רציתי לקחת סכון ובהעדר יועץ אקוסטיקה נותר רק לנסות. אז העדפתי ללכת על בטוח יותר.

אחינו כל בית ישראל

משתמש מקצוען
אני הצעתי להשתמש ב2 לוחות גבס בכל צד זה יוצא 2.5 ס"מ בכל צד סה"כ 5+7 פרופיל אלומיניום.
יכול להיות שאפשר גם לוח אחד. אני לא רציתי לקחת סכון ובהעדר יועץ אקוסטיקה נותר רק לנסות. אז העדפתי ללכת על בטוח יותר.
אז בעצם לא צריך 2 לוחות
וגם מה אם בתוך הקיר לא צריך גם משהו

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אז בעצם לא צריך 2 לוחות
וגם מה אם בתוך הקיר לא צריך גם משהו
אמרתי שאני לא יודעת מה צריך....
זה שזה משופר אקוסטי לא אומר שלא יעבור אף רעש, ואין לי כלים לבצע השואה בין זה לחומרים מבודדים אחרים.
יש שתי ברירות או להעזר באיש מקצוע- מומחה לאקוסטיקה או לבצע ניסוי וטעיה.

מש שט

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אם לאחר בניית הקיר יונח ארון צמוד לקיר זה מוסיף לבידוד, לפעמים מניחים ארון ספרים וכדו'
ואם יש ארון ב-2 הצדדים זה עוד יותר מבודד

אברהם א.

משתמש רשום
מנסיון בתחום: אפשר לקבל בידוד אקוסטי מעולה!! גם עם פרופיל הכי דק של קירות גבס - 3.7 ס"מ, הבעיה היא שמגע בקיר עצמו ישמעו בצד השני בכל מקרה, למשל אם מישהו ישן בצמוד לקיר - ישמעו ביחידה השניה כל פעם שהוא מתהפך את החיכוך בקיר. אם מצמידים רהיט קבוע כמו ארון מאחד הכיוונים זה מפחית את הבעיה.
הוראות לקבלת בידוד אקוסטי - חומרי איטום בכל מקום אפשרי, ברמה שמים לא יוכלו לעבור בחיבורים, אני עבדתי עם מסטיק אקרילי מחברה טובה, שמתי בין הפרופילים לרצפה/קירות/תקרה, שמתי שכבה ראשונה של לוח גבס, ואז מסטיק בכל החיבורים בין הלוחות ובין הלוחות לתקרה רצפה וקירות, ואז שכבה שניה ושוב מסטיק כנ"ל, ואח"כ טיוח והחלקה.
תוצאה - מישהו מדבר מהצד השני של הקיר ואני שומע אותו רק דרך הפרוזדור המרוחק.
מומלץ לבצע את 2 השכבות של הגבס מלוחות בעוביים שונים, לוח ראשון דק של תקרה ולוח שני רגיל, עובי סופי 8 ס"מ בדיוק.
נ.ב. לדחוף צמר סלעים כמה שיותר, עוזר לבידוד תרמי, לא ידוע לי האם הוא מוסיף גם לבידוד האקוסטי.

$bsd

משתמש פעיל
שלום וברכה,
אנו רוצים לחלק חדר קטן ל 2 באמצעות קיר (ושהקיר יתפוס כמה שפחות מקום)
איך הכי מומלץ לעשות זאת?
אם בגבס, אז איזה סוג?
נשמח מאד לקבל המלצות והפניות לאיש מקצוע מומחה שיעשה לנו זאת
תודה מראש לכל העוזרים!!

אילה ג

משתמש פעיל
מנסיון בתחום: אפשר לקבל בידוד אקוסטי מעולה!! גם עם פרופיל הכי דק של קירות גבס - 3.7 ס"מ, הבעיה היא שמגע בקיר עצמו ישמעו בצד השני בכל מקרה, למשל אם מישהו ישן בצמוד לקיר - ישמעו ביחידה השניה כל פעם שהוא מתהפך את החיכוך בקיר. אם מצמידים רהיט קבוע כמו ארון מאחד הכיוונים זה מפחית את הבעיה.
הוראות לקבלת בידוד אקוסטי - חומרי איטום בכל מקום אפשרי, ברמה שמים לא יוכלו לעבור בחיבורים, אני עבדתי עם מסטיק אקרילי מחברה טובה, שמתי בין הפרופילים לרצפה/קירות/תקרה, שמתי שכבה ראשונה של לוח גבס, ואז מסטיק בכל החיבורים בין הלוחות ובין הלוחות לתקרה רצפה וקירות, ואז שכבה שניה ושוב מסטיק כנ"ל, ואח"כ טיוח והחלקה.
תוצאה - מישהו מדבר מהצד השני של הקיר ואני שומע אותו רק דרך הפרוזדור המרוחק.
מומלץ לבצע את 2 השכבות של הגבס מלוחות בעוביים שונים, לוח ראשון דק של תקרה ולוח שני רגיל, עובי סופי 8 ס"מ בדיוק.
נ.ב. לדחוף צמר סלעים כמה שיותר, עוזר לבידוד תרמי, לא ידוע לי האם הוא מוסיף גם לבידוד האקוסטי.
יש לכם ידע על דלת אקוסטית?
אני רוצה להחליף לדלת אקוסטית, ברמה שאוכל להשכיר את החדר בלי שישמעו קולות מחדר לחדר.
יש מישהו שמתמצא?

מציירת לילדים

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
כמה סכום השקעה משוער לקיר גבס למטרת בידוד אקוסטי במקום דלת בין 2 חדרים?
עבודה+חומרים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה