תח"צ קיבלתי מהם 3,000 בלי להתווכח, הדרך היחידה שעוזרת!!!

אחד משלנו

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

מנחם 2

אני מקבל את התנצלותך
ואם יש לך להבא משהו ענייני לענות
נשמח שתשתף אותנו בידיעותיך
בכל אופן אם נפגעת מהדברים שכתבתי
אני מתנצל
בהצלחה

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
@יוסי ב.ק
ואהו דבר ראשון תודה על העזרה פה בכיף לכולם!!

רציתי לשאול אם כתוצאה מאוטובוס שלא הגיע בזמן לקחתי מונית אבל אין לי חשבונית
עדיף לציין שלקחתי מונית/לא לציין?
תודה
אין מניעה לציין את זה, אמנם אין לך את ההוכחה על המונית אבל לכאורה עדיף לציין ואני אישית גם הייתי מציין שאין לי קבלה. אם יאמין השופט מה טוב ואם לא גם טוב.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אתמול בנסיעתי בקו פנימי
הנהג הוריד את כל הנוסעים ואמר שהמסלול של הקו נגמר
וזה היה כמה תחנות לפני סוף המסלול
התקשרתי לדווח למשרד התחבורה
ואמרו שיטפלו בזה
זה סיבה נוספת לתבעיה?
כמה סיפורים צריך בשביל לגשת לתביעה?
ואיזה הוכחות צריך להביא לשם כך ?
תודה מראש
בברכה
אם לא היתה מניעה להמשיך את המסלול זה מקרה חמור וחוצפה.
לא מדובר במחסור בנהגים/פקק הפגנה/תקלה/ - היה אוטובוס והיה נהג! אבל הוא לא השלים את המסלול. זאת חוצפה וכמובן עילה לתביעה.
מה שכן, כדאי לפני תביעה להתלונן קודם במשרד התחבורה. גם כדי שיקנוס את החברה וגם כדי להיות בטוחים שלא היתה מניעה/הוראה שלא להשלים את המסלול.
לגבי כמות מקרים לתביעה - לדעתי לא כדאי לתבוע על מקרה אחד כי עלול להיות מצב שהחברה תשכנע את ביהמ"ש בצדק או שלא בצדק שהיא צודקת. ברגע שתובעים על יותר ממקרה אחד הסיכוי שהם יצליחו להוכיח שהתביעה לא נכונה נמוך (במידה ואתם באמת משוכנעים שהצדק איתכם כמובן). ולכן לדעתי העיקר הוא לא לתבוע על מקרה יחיד אלא על יותר.
ההוכחות הנדרשות - תאריך, שעה, מיקום וקו.
ככל ויש לכם פרטים נוספים כמו קבלה, מס' רישוי של האוטובוס (במקרה שיש אוטובוס כמו ההוא שהוריד את הנוסעים), עדים וכו' זה רק יעזור.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
@יוסי ב.ק מה הנוהל לגבי אוטובוס תקול כאשר תדירות הקו היא 30 - 40 דק' ?
בנוהל יש חלוקה בין אוטובוס עירוני ולא עירוני, תחנת מוצא ולא תחנת מוצא.
למיטב הבנתי בתדירות של 30-40 דק' בכל מקרה חייב להיות אוטובוס חלופי. בעירוני עד 15 דקות (ועד 10 דקות אם זה קרה בתחנת המוצא, כך להבנתי). ובבינעירוני אם הוא עד 15 ק"מ מתחנת המוצא תוך 15 דקות, ומעל 15 ק"מ מתחנת המוצא עד 30 דקות.

avi++

משתמש מקצוען
האם תוכל לצרף?
"כידוע, סובלת העיר ירושלים חדשות לבקרים משיבושי תנועה עקב אירועים שונים המתרחשים בתחומה, וגם עבודות התשתית לרכבת הקלה אינן מוסיפות, בלשון המעטה, לקיומה של תחבורה ציבורית תקינה בעיר.

בנסיבות אלה, שידועות היטב גם לנתבעת, עליה להתחשב באילוצים השונים ולתכנן את זמני הנסיעה של האוטובוסים בהתאם, כך שלוח הזמנים המפורסם על ידה יהא תואם, ככל שניתן, למועדי הגעתם של האוטובוסים בפועל, והמשתמשים בתחבורה הציבורית יוכלו לכלכל צעדיהם בהתאם."

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
האם תוכל לצרף?
"כידוע, סובלת העיר ירושלים חדשות לבקרים משיבושי תנועה עקב אירועים שונים המתרחשים בתחומה, וגם עבודות התשתית לרכבת הקלה אינן מוסיפות, בלשון המעטה, לקיומה של תחבורה ציבורית תקינה בעיר.

בנסיבות אלה, שידועות היטב גם לנתבעת, עליה להתחשב באילוצים השונים ולתכנן את זמני הנסיעה של האוטובוסים בהתאם, כך שלוח הזמנים המפורסם על ידה יהא תואם, ככל שניתן, למועדי הגעתם של האוטובוסים בפועל, והמשתמשים בתחבורה הציבורית יוכלו לכלכל צעדיהם בהתאם."
אני מכיר ציטוט נוסף. בל"נ אני אחפש ויעלה

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען

האם תוכל לצרף?
מתוך אתר המועצה לצרכנות:

ת"ק 1062-03-08 ראובני נ' קווים
הצרכנית תבעה את חברת קווים בגין איחורים, ונפסקו לזכותה פיצויים. ביהמ"ש ציין כי שיבושי תנועה בשל שיפוצים אינם מהווים היתר לחרוג מהלו"ז. נהפוך הוא, החברה המודעת לעיכובים הייתה צריכה לעדכן את הלו"ז בהתאם. "ברור לחלוטין," פסק בית המשפט, "כי זמן המתבזבז בהמתנת שווא לאוטובוס שאינו מגיע, או מאחר במידה ניכרת, הוא זמן שלא ניתן לנצלו לדברים אחרים, וחזקה על התובעת, כמו על כל אדם אחר, שיש לה דברים חשובים יותר לעשות בזמנה מאשר לשבת ברחובות תל אביב ולהמתין לאוטובוס." החברה חויבה בפיצוי של 1500 ₪+150 ₪ בגין הוצאות משפט.​

פרוגניסטית

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
היי רציתי לשאול למבינים בתחום
אני גרה בבית שמש ברחוב שנכנס לשם רק קו אחד בתדירות של פעם בחצי שעה

לפני שבועיים חיכיתי בתחנה למעלה מעשר דקות ובקו של זמן אמת אומרים פחות מדקה וכו

לאחר שעמדתי בתחנה עשרים דקות התייאשתי והתחלתי ללכת ברגל לכוון היציאה מהרחוב בתקווה לקחת אוטובוס אחר
בנתיים כבר התקשרתי לחברת האוטובוס והתלוננתי על המקרה
אמרו לי שיבדקו ויחזרי אלי
אחרי חצי שעה חזרו אלי ואמרו לי שאכן הנהג סטה מהמסלול ולא נכנס לרחוב בטעות
הם מאוד מתנצלים אבל זה טעות -הנהג בכל אופן אחרי הכל רק בן אדם.

בעקבות הסטיה הקטנה הזאת הגעתי לעבודה באיחור של חצי שעה וזה לא היה נעים בכלל-בלשון עדינה.

האם יש לי דרך לפיצוי?
מה אני צריכה וכדאי לי לעשות במקרה כזה?

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
זו עבירה על רישיון הקו, ממש לא טעות

פרוגניסטית

משתמש פעיל
מנוי פרימיום

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
היי רציתי לשאול למבינים בתחום
אני גרה בבית שמש ברחוב שנכנס לשם רק קו אחד בתדירות של פעם בחצי שעה

לפני שבועיים חיכיתי בתחנה למעלה מעשר דקות ובקו של זמן אמת אומרים פחות מדקה וכו

לאחר שעמדתי בתחנה עשרים דקות התייאשתי והתחלתי ללכת ברגל לכוון היציאה מהרחוב בתקווה לקחת אוטובוס אחר
בנתיים כבר התקשרתי לחברת האוטובוס והתלוננתי על המקרה
אמרו לי שיבדקו ויחזרי אלי

בעקבות הסטיה הקטנה הזאת הגעתי לעבודה באיחור של חצי שעה וזה לא היה נעים בכלל-בלשון עדינה.

האם יש לי דרך לפיצוי?
מה אני צריכה וכדאי לי לעשות במקרה כזה?
סעיף 426 לפקודת התעבורה קובע: "הנהג והכרטיסן לא ישמשו באוטובוס בקו שירות, אלא כשהם מכירים את הסביבה של הקו שבו הם עובדים אותה שעה, או אם ברשותם מדריך מתאים."
כך שהנהג מחוייב להכיר את המסלול ולכאורה נראה שיש עילה לתביעה.

avi++

משתמש מקצוען
למישהו יש אולי לוז סופ"ש של האוטובוסים במודיעין עילית בחורף האחרון?
תודה

פרוגניסטית

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
סעיף 426 לפקודת התעבורה קובע: "הנהג והכרטיסן לא ישמשו באוטובוס בקו שירות, אלא כשהם מכירים את הסביבה של הקו שבו הם עובדים אותה שעה, או אם ברשותם מדריך מתאים."
כך שהנהג מחוייב להכיר את המסלול ולכאורה נראה שיש עילה לתביעה.
היי תודה על התשובה

אשמח שתגיד לי מה כדאי לי לעשות כרגע איך אני פותחת פניה וכו
מה עלי לעשות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  40  פעמים

לוח מודעות

למעלה