קו 8 בבני ברק - מי נוסע בשעות הצהרים ומכיר את העומס?

כלבבי

משתמש רשום
אני רוצה לפנות למשרד התחבורה, ומבקשת את עזרתכם.
קו 8 בבני ברק עמוס מאד בסביבות השעה 1 בצהרים. (אולי בעוד שעות, לא יודעת)
התדירות בשעות האלו לא מספיקה בכלל - האוטובוס יכול להתמלאות כבר בתחנה הראשונה בהמוני ילדים וילדות (בעיקר) ולהתחיל להתרוקן רק באזור רחוב השלושה - סוקולוב.
התדירות היא בערך אחת ל-15 דקות, וכשהאוטובוס חולף על פני תחנה ולא עוצר - עלולה להיות המתנה של חצי שעה בחום, בשעות הקריטיות של היום - הורים חייבים לחזור הביתה ולהספיק לקחת את הקטנים מהגנים, ילדים חוזרים מהחיידר וצריכים להספיק לאכול ולחזור שוב לחיידר.. ועוד.
בכל פעם שאני נוסעת - הנוסעים מתלוננים על העומס ועל כך שהאוטובוס הקודם חלף על פני התחנה ולא עצר מחוסר מקום, ושום דבר לא זז.
היום נוסעת אחת אמרה לנהג הנחמד שהתחיל סיבוב בשעה 12:58 "אתה מעלה תמיד את הנוסעים שהנהג הקודם לא רצה להעלות אותם". וזה קורה תמיד - שהנהג שלפני כן נלחץ מכמות האנשים שעומדים בתחילת האוטובוס (עם עגלות, ילקוטים חבילות ומה לא) ולא עוצר בחלק גדול מהתחנות. לפעמים בסוף האוטובוס יש מקומות ריקים ורק בהתחלה יש עומס ומרוב שהמעבר מקדמת האוטובוס להמשכו כל כך צר - אי אפשר לראות אפילו שיש מקומות ריקים.
מה צריך לעשות כדי להגביר את תדירות האוטובוסים? למי לפנות?
סליחה על האורך, ותודה

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אולי אפשר גם להציע להם להחליף לאוטובוס רגיל, במקום מיניבוס
הרי הבעיה היא בעיקר העומס וריבוי הנוסעים, אז זה בהחלט יכול להיות פתרון - זה ממש אבסורד שבדיוק לקו הזה, עם כזו תדירות נותנים כלי רכב שמספיק לחצי כמות מאוטובוס רגיל.
בכל אופן, לדעתי תפני לכל מי שאפשר במקביל, אולי כך יהיה סיכוי שהישועה תבוא מאיזה כיוון...
(במקום לפנות למקום אחד ולהמתין לתשובה עד בוש, בשעה שהמכתב אולי נח אצלם בפח, ורק אחרי שמתייאשים לנסות לפנות למישהו אחר...)

גיטי 123

משתמש סופר מקצוען
הסיבה לאוטובוסים הקטנים הוא-
גודל הרחובות שהאוטובוס אמור לעבור בהם.
הפתרון הוא הגברת התדירות.

דינה די

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כמה פעמים קרה לי שחיכיתי בתחנה של רימונים והנהג ספר כמה נוסעים עומדים ולא העלה יותר מהמותר הוא לא הסכים לנסוע עד שאחד ירד וזה סיפור שקרה לי פעמיים והבנתי שזה קורה הרבה מאד!!
מי שהתנדב לרדת הערצתי אותו!! (מדובר על כאלה שכבר נסעו כמה תחנות וריחמו על אשה מבוגרת וכו') אבל בתכלס היה מקום באוטובוס להצטופף הנהג לא הסכים חוקית!!

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י חפציבה;2196889:
אולי אפשר גם להציע להם להחליף לאוטובוס רגיל, במקום מיניבוס
הרי הבעיה היא בעיקר העומס וריבוי הנוסעים, אז זה בהחלט יכול להיות פתרון - זה ממש אבסורד שבדיוק לקו הזה, עם כזו תדירות נותנים כלי רכב שמספיק לחצי כמות מאוטובוס רגיל.
בכל אופן, לדעתי תפני לכל מי שאפשר במקביל, אולי כך יהיה סיכוי שהישועה תבוא מאיזה כיוון...
(במקום לפנות למקום אחד ולהמתין לתשובה עד בוש, בשעה שהמכתב אולי נח אצלם בפח, ורק אחרי שמתייאשים לנסות לפנות למישהו אחר...)

אין מצב לאוטובוס רגיל. כל הרעיון באוטובוס הזה (אוטובוס? בקושי גודל של מיניבוס... ;) ) זה שיוכל לעבור ברחובות הצרים של שיכון ו', גבעת רוקח וגם שיהיה מהיר יותר, ולא מספיק שהרחובות בשיכון ו' כל כך צרים, יש שם כל הזמן משאיות בטון, והמוני רכבים שחונים (אולי) בכביש.
קרה פעם שברחוב קאליש גבר פתח את הדלת של הרכב שלו והאוטובוס לא יכל כלל לעבור עד שאותו אדון גמר להוציא את אשתו, ילדיו וחבילותיו מהרכב..

אז למי אפשר לפנות? ואולי כדאי שהרבה נוסעים יפנו יחד או לחוד כדי להגביר את הלחץ.
הבעיה היא, שבשעות האלו נוסעים בעיקר ילדים, בחורי ישיבות ואברכים שלא ממש יושבים וקוראים כעת את הגיגי...

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אני פניתי למשרד התחבורה וזו התשובה שקיבלתי:אני עולה בתחנה ברימונים בשעה 4

שלום רב,
הנדון: פנייתך בנושא ‏‏דילוג אוטובוס קו 8 "דן" על תחנה
סימוכין: מכתבך מתאריך ‏26/6/2016

הריני לאשר קבלת מכתבך שבסימוכין.

משרד התחבורה משקיע משאבים רבים בהפעלת מערך אכיפה מנהלית מול מפעילי התחבורה הציבורית.

במסגרת מערך זה משרד התחבורה, מפעיל בקרים גלויים וסמויים שבוחנים את עמידת מפעילי התחבורה הציבורית במערך ההסכמים וההנחיות שבינם לבין המדינה ובדגש על איכות השירות הניתן למשתמשים בתחבורה ציבורית.

כל פניית ציבור אשר מתקבלת במשרד התחבורה מתבררת באופן יסודי, ואם מתגלה חריגה של המפעיל ממחויבותו, הוא נקנס בהתאם למהות החריגה.

פנייתך נבדקה באופן יסודי ונמצא, כי תדירות קו 8 הינה תדירות גבוהה עומדת בממוצע של 8-10 דקות. הנך ממתינה בסוף מסלולו של הקו, ובעניין זה אציין, כי יתכנו סיבות רבות לעיכוב בלוחות הזמנים של נסיעה שאינן תלויות בחברה המפעילה כגון: עומסי תנועה, תאונות, חסימות כבישים בלת י צפויות וכדומה. כמו כן, לעיתים יכול להיווצר מצב ששני אוטובוסים יגיעו יחד בעקבות העיכובים הנ"ל.

במידה ומקרה זה חוזר בשנית, נא העבירי למשרדנו פרטים מדויקים אודות המקרה: תאריך ושעת המקרה, מס' הקו , שם או מק"ט תחנת העצירה, זמן המתנתך בתחנת העצירה וכיוון הנסיעה. ללא פרטים אלה לא נוכל לבדוק את פנייתך באופן יסודי מול המפעיל הרלוונטי.

בנוסף לכך, אציין, כי מתן פיצוי לנוסע הוא עניין המצוי בין המלין לבין החברה המפעילה.
למשרד התחבורה אין סמכות לחייב מפעיל תחבורה ציבורית לשלם פיצוי למלין ולשם כך באפשרותך לפנות לערכאות המוסמכות.

משרד התחבורה משקיע משאבים רבים לצורך ייעול ושיפור שירותי התחבורה.
בברכת נסיעה נעימה ובטוחה.

בכבוד רב,
שרונה קרסגי
מנהלת מחלקת פניות הציבור

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אציין שתלונתי היתה שהנהג לא מעלה נוסעים היות והוא מקבל קנסות.וטענתי שאני רוצה פיצוי הולם...

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
האמת שזה היה קישור שהויע פה באחד האשכולות בושא החבורה
כאחת שנוסעת הרבה בקו הזה ושומעת את הנהגים(אולי אנחנו מכירות?)נשמע שזה יותר קשור לדן ולא למשרד התחבורה
נראה לי שכדאי לשלוח אליהם את המכתב ולראות מה יענו
אני אנסה ואעדכן אותך
בכל מקרה אין לי את הקישור..
אגב אחד הנהגים אמר לי שבמקרה שהההג לא מסכים לעלות אותי.שאני אקח מונית ואשמור את הקבלה בצירוף שעת הנסיעה ומספר האוטובוס שלא העלה אותי.והוא ידאג לי להחזר מדן....
אמרתי לו שזה לא ישתלם לדן כי זה יהיה על בסיס יומיומי...

כלבבי

משתמש רשום
תודה.
שלחתי עכשיו פניה מקוונת למשרד התחבורה.
מענין לבדוק את הענין עם המונית.. דן יפשטו את הרגל :rolleyes:

מימי זו

משתמש סופר מקצוען
תודה על העלאת הנושא.
קו שמונה עמוס בצורה לא הגיונית, כולל נוסעים שנשארים בתחנה, גם בין 3:30 ל4:00 בצהריים.
אני עולה ברימונים.
ליבי על הנהג שלא מוכן לספוג נזק מכיסו במקרה של תאונה , חלילה, כי הביטוח לא מכסה,
אך מנגד, מדובר בשעה בה אברכים נוסעים לכוללים באזור סלבודקא ונשים ממהרות נוראות ממגדלי שקל למעונות. (בימי הלימודים אלו גם ילדות מבעלזא וגור שחוזרות מחוגים וצהרונים.)
בעיקרון יכלו בשקט למלא קו בין רימונים לרמב"ם בשעות העומס, בלי הסיבוב בשיכון ה' ולמטה מגבעת רוקח.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
נכתב ע"י שרינה;2196976:
האמת שזה היה קישור שהויע פה באחד האשכולות בושא החבורה
כאחת שנוסעת הרבה בקו הזה ושומעת את הנהגים(אולי אנחנו מכירות?)נשמע שזה יותר קשור לדן ולא למשרד התחבורה
נראה לי שכדאי לשלוח אליהם את המכתב ולראות מה יענו
אני אנסה ואעדכן אותך
בכל מקרה אין לי את הקישור..
אגב אחד הנהגים אמר לי שבמקרה שהההג לא מסכים לעלות אותי.שאני אקח מונית ואשמור את הקבלה בצירוף שעת הנסיעה ומספר האוטובוס שלא העלה אותי.והוא ידאג לי להחזר מדן....
אמרתי לו שזה לא ישתלם לדן כי זה יהיה על בסיס יומיומי...

יש לי חברה שעושה את זה הרבה פעמים
היא מחכה לאוטובוס שיקח אותה מהעבודה למעון של הילד
וכאשר אין לה אוטובוס היא לוקחת מונית ומקבלת החזר!!!!

כלבבי

משתמש רשום
הנה התגובה שקבלתי ממשרד התחבורה על המכתב ששלחתי אתמול: (כל הכבוד על ההענות המהירה שלהם)

לכבוד

שלום רב,
הנדון: פנייתך בנושא הוספת תדירות בקו 8 "דן"
סימוכין: מכתבך מתאריך ‏11/8/2016

פנייתך שבסימוכין הועברה להתייחסות הגורמים המקצועיים האמונים על רשת התחבורה הציבורית במשרד התחבורה, לרבות הממונה המחוזי.

משרד התחבורה פועל ללא לאות לשיפור התחבורה הציבורית בישראל וכחלק מזה הוא מבצע סקרים שונים, אשר באמצעותם נבחנים נתוני הנוסעים בתחבורה הציבורית.

מהנתונים המתקבלים מבוצעים שינויים ותוספות שרות אשר מעניקים מענה לביקושים של משתמשי התחבורה הציבורית, תוך מנגנוני התאמה על פי הצרכים השונים ותוך הצבת סדרי עדיפויות.

לאור פנייתך ולאחר בחינת הגורמים המקצועיים במשרדנו הוחלט על תגבור נסיעות קו 8, וכיום חברת "דן" בוחנת את ההתאמות הנדרשות לצורך הפעלת נסיעות נוספות בקו זה.

בברכת נסיעה נעימה ובטוחה.

בכבוד רב,
שרונה קרסגי
מנהלת מחלקת פניות הציבור

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י לאי;2197609:
יש לי חברה שעושה את זה הרבה פעמים
היא מחכה לאוטובוס שיקח אותה מהעבודה למעון של הילד
וכאשר אין לה אוטובוס היא לוקחת מונית ומקבלת החזר!!!!

מה הכוונה שאין אוטובוס? כשהיא רואה אותו חולף בתחנה ולא עוצר?
את יכולה לברר אצלה פרטים מדויקים ואיך עושים את זה? זה יעזור לי עד שיתגברו את האוטובוסים.
תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה