קורונה קורונה עניני בלבד!!!

מצב
הנושא נעול.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
הודעות סותרות - מתחילים לראות את אפקט החיסונים, מידי יום יש פחות נדבקים לעומת - אנחנו במצב הקשה ביותר מאז פרוץ המגיפה.
איך יש ויכוח אם להמשיך את הסגר או לא, אם המצב קשה?
ואיזה סגר זה? התחבורה עובדת כרגיל (כמעט). בחינות מתכונת ובגרות כאילו אין מחר. הפגנות מותר, כי כך השופטים קובעים.
מה קורה פה?

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מה למעשה עם הסגר?
במשרד הבריאות עדיין מעודכן שהסגר פוקע הערב בחצות,
מה עם מוסדות לימוד מחר?

סערצע

משתמש מקצוען
כידוע, הסגר הוארך (לפחות?) עד יום שישי בשעה 7 בבוקר.

הודעות סותרות - מתחילים לראות את אפקט החיסונים, מידי יום יש פחות נדבקים לעומת - אנחנו במצב הקשה ביותר מאז פרוץ המגיפה. איך יש ויכוח אם להמשיך את הסגר או לא, אם המצב קשה?
ואיזה סגר זה? התחבורה עובדת כרגיל (כמעט). בחינות מתכונת ובגרות כאילו אין מחר. הפגנות מותר, כי כך השופטים קובעים. מה קורה פה?
על ראשון ראשון:
א. לוקח זמן עד שההשפעה ניכרת בשטח. מקדם ההדבקה אמנם ירד למטה מ-1, אך עדיין שיעורו הוא בסביבות 0.90 - היינו שכל מאומת (כמעט) מכפיל את עצמו...
היות שבשבועות האחרונים נצבר שיא שלילי בכמות הנדבקים (ירחם ה'), יקח זמן עד לייצוב המצב באופן מוחלט.
ב. הויכוח אינו על קושי המצב, כי־אם אודות הפעולות הנדרשות לייצובו (ואליבא דאמת, מדובר כאן בויכוח פוליטי גרידא המלא באינטרסים. יובהר: אין לראות באמור ולו רמז לאפשרות זלזול בהנחיות הבריאות).
ג. עיקר תועלתו של הסגר במניעת ארועים המוניים, שבד"כ באים יחד עם אכילה משותפת - המוכחת כגורם־הדבקה ודאִי וראשי.
לצערנו, הרשות המחוקקת כפופה לרשות השופטת - ואזלת־ידה באה לידי ביטוי בדברים רבים נוספים, בכל שטחי החיים.

תקוע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
‏הקורונה במגזר החרדי: 23% מסך התחלואה הכללית (לצד ירידה בבדיקות). עלייה באחוז החיוביים העומד על 20.1%. כפול מהמגזר הכללי. אחוז בדיקות חיוביות בערים: בני ברק - 20.05%, עמנואל - 29.5%, רכסים - 21.1%, ביתר עילית - 24.6%, מודיעין עילית - 20.9%. אלעד - 21.7%. קרית יערים - 16.6%. (כיכר השבת).

הנמצא

משתמש מקצוען
מעניין:
ירידה של כ-10% ברמה הארצית והבינלאומית בלידות פגים בתקופת הקורונה

בהתייחס לתקופת הקורונה ציינה ד"ר לביא-נבו כי על פי מחקר שפורסם לאחרונה על ידי פרופ' ציפי שטראוס, מנהלת פגיית "שיבא" בתל השומר, יש ירידה של כ-10% ברמה הארצית והבינלאומית בלידות פגים לעומת תקופה מקבילה בשנים קודמות. "הסיבות שככל הנראה אחראיות לירידה זו הן פחות עבודה מאומצת, שינויים בהרגלי התזונה, פחות זיהום אוויר וירידה במחלות זיהומיות כתוצאה מהיגיינת הקורונה. אם נוכל ללמוד את היתרונות שהובילו לירידה זו, נוכל למנוע לידת כאלף פגים בשנה", אומרת ד"ר לביא- נבו.

מקור

תקוע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מקדם ההדבקה במגזר הכללי חוצה את רף התפשטות המגיפה ועומד הבוקר על R 1.01.

הנמצא

משתמש מקצוען

פרופ’ קובי אסף, מנהל המיון בבית החולים הדסה עין כרם, מודאג ממגמת העלייה של חולי קורונה קשים צעירים

במחלקות הקורונה בהדסה עין כרם מאושפזים מעל מאה חולים, רובם במצב קשה או קריטי, ורבים מהם מונשמים. פרופ׳ קובי אסף, מנהל מלר״ד (חדר מיון) הדסה עין כרם, מעדכן כי בחדר המיון הביולוגי בהדסה עין כרם ״אנו עדים למגמה של עלייה במקרי הקורונה גם בקרב הצעירים”.

החולים שמאובחנים, מגיעים עם מצבים שונים של חום וקוצר נשימה, או שלשולים, כאבי שרירים או דלקת בקרום הלב – פעמים רבות, מבלי שהם יודעים כי הם חיוביים לקורונה. במיון הביולוגי מתבצעים האבחנה לווירוס והטיפול הראשוני, ומתקבלת ההחלטה בהתאם, לאשפוז או שחרור להמשך החלמה בבית.

אני וביתי

משתמש מקצוען
1612188007788.png
1612188007788.png

סמינר דוד

משתמש מקצוען
כידוע, הסגר הוארך (לפחות?) עד יום שישי בשעה 7 בבוקר.

על ראשון ראשון:
א. לוקח זמן עד שההשפעה ניכרת בשטח. מקדם ההדבקה אמנם ירד למטה מ-1, אך עדיין שיעורו הוא בסביבות 0.90 - היינו שכל מאומת (כמעט) מכפיל את עצמו...
היות שבשבועות האחרונים נצבר שיא שלילי בכמות הנדבקים (ירחם ה'), יקח זמן עד לייצוב המצב באופן מוחלט.
ב. הויכוח אינו על קושי המצב, כי־אם אודות הפעולות הנדרשות לייצובו (ואליבא דאמת, מדובר כאן בויכוח פוליטי גרידא המלא באינטרסים. יובהר: אין לראות באמור ולו רמז לאפשרות זלזול בהנחיות הבריאות).
ג. עיקר תועלתו של הסגר במניעת ארועים המוניים, שבד"כ באים יחד עם אכילה משותפת - המוכחת כגורם־הדבקה ודאִי וראשי.
לצערנו, הרשות המחוקקת כפופה לרשות השופטת - ואזלת־ידה באה לידי ביטוי בדברים רבים נוספים, בכל שטחי החיים.
א. אבל למה יש שתי השערות בעת ובעונה אחת? זה מבלבל, ומאבד אמון.
ב. קושי המצב, הכוונה לכמות התחלואה ולעוצמתה. ואחרי שנה, עדיין לא ברור מה מוריד תחלואה? יש עוד מקום לויכוח?
ג. אם העיקר זה למנוע אירועים, אז למה הסגר על בתי הספר מראש השנה? ולמה האוטובוסים נוסעים כרגיל? ולמה בחינות הבגרות מתנהלות כרגיל? ויש עוד מסה ענקית של שאלות.
- אני לא רואה אזלת יד, אני רואה דברים מוזרים. הרשות המשופטת חיה בירח? והמחוקקת לא מבינה, שאם מותר להפגין אז מותר גם לצאת ללוייה, לא עלינו? וכשאני אומרת הפגנה, אני מתכוונת לכל ההפגנות.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
מתחילת המגפה נמצאו מאומתים לקורונה:1 מכל 5 במגזר החרדי.1 מכל 15 במגזר הערבי.1 מכל 20 במגזר הכללי.ערן סגל

-----

קו מחשבה

משתמש פעיל
הסכנה בטיפול בבית: "אם היינו מאחרים בחצי יום, לא היה במה לטפל"

יעקב ישראל בעלה של בת שבע, שנמצאת בחודש מתקדם להריונה ונמצאת במצב קשה אך יציב לאחר שחלתה בנגיף הקורונה וכרגע מאושפזת במצב קשה, התראיין הערב (שני) ל"מהדורה המרכזית" וסיפר על מצבה של אשתו
"קיבלנו טלפון בבוקר של שבת ואשתי בכתה בטלפון, הרופא אמר לנו שאשתי במצב קריטי ואין לה יכולת לחתום על הרדמה, קרענו את השמיים בתפילות השמיים נפלו לנו על הראש. אבל מצבה כרגע מוגדר קשה מאוד ולא יציב".

הציבור נקרא להתפלל לרפואת בת שבע בת שמחה בתוך כל שאר חולי ישראל.

יעקב סיפר כי הכל "התחיל לפני שבועיים היא התחילה להרגיש לא טוב, ואני באותו ערב גם התחיל לעלות לי החום והרגשתי יותר רע ממנה והיא טיפלה בי. אחרי יום וחצי זה החל לעבור לי. אצלה הלך תהליך הפוך של שיעולים קשים ובעיות בריאות, היא אישה בריאה ללא מחלות רקע, היא גם לא היה לה דלקת ריאות שהייתה ילדה קטנה היא אישה חזקה מאוד ובריאה" סיפר בעלה.

המצב החל להידרדר מספר יעקב כשאר אצלה התחיל להתפתח נשימות מהירות מאוד, "לכן הזמנו טיפול נמרץ, והם אמרו לנו שאם היינו מגיעים עוד חצי יום כבר לא היה במה לטפל".

יעקב ממשיך ומבהיר לטובת הציבור שמעדיף טיפולי בית, "אני רוצה להבהיר כי הייתי לוקח אותה לבית החולים אפי' לפני ובגלל ההפחדות על שבבתי החולים שנכנסים בגלל קורונה לא יוצאים. לקחנו מחולל חמצן אבל חייבים שיהיה רופא צמוד שמגיע הביתה כל יום ובודק את מצב החולים, אסור להישאר בבית ללא השגחה רפואית".

עוד סיפר יעקב כי "כשדיברנו עם ארגון מסוים שנותן מענה רפואי המליצו לנו על 3 סוגי אנטיביוטיקה רק דרך הטלפון שהם שמעו על המקרה, כאשר בדקנו את זה מול רופאה היא אמרה שזה סכנת נפשות במהלך היריון לקחת סוגי תרופות כאלו".

תקוע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

תקוע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מקדם הדבקה ממשיך לעלות ועומד כעת על R-0.97. במגזר הכללי מקדם ההדבקה הוא 1.02, במגזר הערבי 0.95, ובמגזר החרדי 0.87.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
הסכנה בטיפול בבית: "אם היינו מאחרים בחצי יום, לא היה במה לטפל"

יעקב ישראל בעלה של בת שבע, שנמצאת בחודש מתקדם להריונה ונמצאת במצב קשה אך יציב לאחר שחלתה בנגיף הקורונה וכרגע מאושפזת במצב קשה, התראיין הערב (שני) ל"מהדורה המרכזית" וסיפר על מצבה של אשתו
"קיבלנו טלפון בבוקר של שבת ואשתי בכתה בטלפון, הרופא אמר לנו שאשתי במצב קריטי ואין לה יכולת לחתום על הרדמה, קרענו את השמיים בתפילות השמיים נפלו לנו על הראש. אבל מצבה כרגע מוגדר קשה מאוד ולא יציב".

הציבור נקרא להתפלל לרפואת בת שבע בת שמחה בתוך כל שאר חולי ישראל.

יעקב סיפר כי הכל "התחיל לפני שבועיים היא התחילה להרגיש לא טוב, ואני באותו ערב גם התחיל לעלות לי החום והרגשתי יותר רע ממנה והיא טיפלה בי. אחרי יום וחצי זה החל לעבור לי. אצלה הלך תהליך הפוך של שיעולים קשים ובעיות בריאות, היא אישה בריאה ללא מחלות רקע, היא גם לא היה לה דלקת ריאות שהייתה ילדה קטנה היא אישה חזקה מאוד ובריאה" סיפר בעלה.

המצב החל להידרדר מספר יעקב כשאר אצלה התחיל להתפתח נשימות מהירות מאוד, "לכן הזמנו טיפול נמרץ, והם אמרו לנו שאם היינו מגיעים עוד חצי יום כבר לא היה במה לטפל".

יעקב ממשיך ומבהיר לטובת הציבור שמעדיף טיפולי בית, "אני רוצה להבהיר כי הייתי לוקח אותה לבית החולים אפי' לפני ובגלל ההפחדות על שבבתי החולים שנכנסים בגלל קורונה לא יוצאים. לקחנו מחולל חמצן אבל חייבים שיהיה רופא צמוד שמגיע הביתה כל יום ובודק את מצב החולים, אסור להישאר בבית ללא השגחה רפואית".

עוד סיפר יעקב כי "כשדיברנו עם ארגון מסוים שנותן מענה רפואי המליצו לנו על 3 סוגי אנטיביוטיקה רק דרך הטלפון שהם שמעו על המקרה, כאשר בדקנו את זה מול רופאה היא אמרה שזה סכנת נפשות במהלך היריון לקחת סוגי תרופות כאלו".
חייב להעיר: ההתנהלות הזו לא אומרת רע על כל הארגונים. ולא שתמיד אשפוז ביתי לא טוב.
רק אומרת שלכל דבר יש מחירים ומשמעות. ותמיד צריך להתייעץ והמון להתפלל לפני שמקבלים החלטה על אשפוז.
כמו שנכון שגם כל מיני מחדלים בבתי חולים אינם משקפים את רוב הצוות הרפואי, שמוסרים נפש להציל חיים...
בקיצור ההודעה הזו רק מחזירה אותנו לפרופורציות.
רפואה שלמה לכולם...

תקוע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הקורונה במגזר החרדי: 26% מסך התחלואה הכללית. ירידה באחוז החיוביים העומד על 17.8%. אחוז בדיקות חיוביות בערים: בני ברק - 20.03%, עמנואל - 30.6%, רכסים - 21.3%, ביתר עילית - 24.5%, מודיעין עילית - 20.9%. אלעד - 21.5%. קרית יערים - 14.5%. (כיכר השבת).

תקוע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
חדשות לא טובות: כנראה שהזן הבריטי רכש במספר ארועים נפרדים את המוטציה E484K שקיימת גם בזן הדרום אפריקאי ופוגעת חלקית ביעילות החיסון.כדאי לרצף גנטית את הנגיף לפחות אצל אלו שמתאשפזים ושמחזיקים בתעודת מתחסן כדי לנטר את המצב אצלנו. ערן סגל

תקוע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ממונה הקורונה למגזר החרדי האלוף במיל׳ רוני נומה לאדמקר ולפידות ב׳קול ברמה׳ -
בשבועיים האחרונים אנחנו רואים מגמת ירידה בנתונים במגזר החרדי, אבל כשיורדים ממקום כל-כך גבוה, הירידה לוקחת זמן.
היום יש בישראל 8,248 מאומתים, מתוכם 2,148 חרדים - סה״כ 26% כבשבוע שעבר הציבור החרדי היה למעלה מ30%.
למרות מספרי החולים שיורדים, מקדם ההדבקה במגזר החרדי שהיה במגמת ירידה, ביומיים שלושה האחרונים התייצב שזה צריך להטריד אותנו.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה