קורונה קורונה עידכונים בלבד!!

מצב
הנושא נעול.

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הפכנו לילדי הכאפות של המדינה חד משמעית.

@קצרה

אני כל כך מזדהה איתך, ועם הדעות שאת כותבת כאן בפורום,
הציבוריות הישראלית נוטה כעת אחרי ההלך רוח הפנים חרדי, שאנו חייבים להזהר יותר, ואנחנו חיים במצבים מסוכנים יותר, ולכן אנחנו גורם הבעיה של נגיף הקורונה.
אבל דבר אחד אני מעריכה אותך, את לא מתייאשת!!!
אני בעבר ניסתי להביע עמדות בנושא זה, פניתי למיילים של עיתונאים ומובילי דעת קהל, גיחכו וצחקו... ואמרו שאני לא מבינה בתקשורת וביחסי ציבור.
כיום חלקם כבר מודים שטעו, אבל טוענים שאין דרך חזרה.
יאמר לזכותו של עיתונאי אחד - שכתבתי לו לפני פסח.... שהדרך אותה הוא מוביל מסוכנת למגזר החרדי, וידע לכתוב לי לפני שבוע - לאחר כמעט שלושה חודשים...
אני מתנצל שלא הקשבתי, אבל צדקת.

את לא מתייאשת - כל הכבוד.

אולי אולי אולי תצליחי לשנות משהו, כי המצב הזוי לגמרי.

אברך

משתמש פעיל
הנה בא הבא בתור-
מי המקום המועמד הבא לסגר -
בת ים?? לא אי אפשר. זה מפושט בכל העיר.
ובת ים גם בכלל לא חרדית אין מצב שיש שם קורונה סתם טעות מדגמית. קורונה היא מחלה של חרדים

קבלו את האיזור הנגוע הבא - מודיעין עילית!! עם 0.8 אחוז עליה בתחלואה. זה לא כמו בת ים שיש בה בסך הכל 7.7 אחוז עליה בתחלואה עם מספר בדיקות נמוך. זה ממש התפרצות אמיתית ביחס למה שקורה בבת ים.
אה, במודיעין עילית כן אפשר לסגור את כל העיר.

הפכנו לילדי הכאפות של המדינה חד משמעית.
בת ים זה מעוז ליכודניקי גדול.
ביבי לא יעשה להם את זה.

החרדים? למה לא?

רפ

משתמש סופר מקצוען
@שרית קובל @קצרה כתבתי את זה במיוחד בשבילכן.
גם אני מזדהה עם הכיוון שלכן.

המצב בבני ברק ממשיך להיות מדאיג
ראש המטה הסתכל על המסך בפנים מוטרדים.
"יש איזו בעיה?" שאל הסגן.
"תראה", הצביע הראש באמצעות קרן לייזר. "בני ברק ירדה למקום שלישי. חייבים לטפל בזה".
"זה ממוין לפי מספר החולים ביממה האחרונה?"
"כן, היא במקום שלישי, אמרתי לך".
"תנסה למיין לפי מספר חולים בשלושת הימים האחרונים או ב-12 השעות האחרונות". הסגן ניגש לעבר הלוח עם זכוכית מגדלת ועבר על הטבלה מימין לשמאל, מלמעלה למטה.
"שלילי. עדיין לא מקום ראשון".
"תוסיף עמודה של מספר חולים לכל 1000 נפש."
"הוספנו אתמול. מקום תשיעי".
"אז תוסיף עמודה של מספר חולים לכל 100000 נפש".
"תגיד לי אתה טמבל? התוצאה תהיה זהה".
"אויששש... אתה בטוח שאין מוצא?"
"כן, גם בעמודות של קצב הגידול של מספר החולים באחוזים ביממה האחרונה, בשלושת הימים האחרונים, בשבוע האחרון, בחודש האחרון, בחצי שנה האחרונה, בשנה האחרונה המצב לא טוב. בעמודה של קצב הגידול באחוזים לשנה האחרונה היא בתחתית הרשימה, עם האטה משמעותית בגידול באחוזים".
"ברור שכך יהיה. הרי ככל שהעליה היתה יותר גדולה גם הירידה תהיה גדולה יותר". הסגן טפח על כרסו בחשיבות של מי שהבין הראשון. לתוספת רושם הוא סלסל בקצה שפמו.
"לך תסביר את זה לציבור, הם דורשים אקשן".
"אז אנחנו ממש בבעיה".
"כן, היה צפוי שזה יקרה יום אחד. אם מישהו ממקבלי ההחלטות יסכים לשמוע את דעתי, צריך לעצור את ההסברה למגזר החרדי בהקדם".
"על איזה הסברה אתה מדבר? אתה באמת חושב שכמה מודעות בעיתונות החרדית עושות את זה? אל תשכח שרוב הציבור שם לא מנוי על עיתונים".
"אז איך הם יודעים שצריך ללכת עם מסכות? ראיתי תמונות מבני ברק וכולם עם מסכות. אינטרנט אני יודע שאין שם בכלל, אז איך הם יודעים איך להשתמש בהם?"
"יווווווו זה אדיר. אני רושם לעצמי: בני ברק בראש הרשימה מכיוון שהתושבים לא יודעים להשתמש במסכות".
"מעולה, רק תעזור לי כבר למצוא את הרשימה שבני ברק עומדת בראשה".
"טוב, נצטרך להשתמש בתוכנית חירום. בוא נוסיף עמודה שהכותרת שלה: היחס בין הגידול האקספוננציאלי לפיחות הלינארי בימי הסגר לעומת ליל הסדר, בהתייחס למספר התושבים ולמידת השימוש בתחבורה ציבורית ביחס לגיל האוכלוסיה הממוצע".
"מההההההההה? מה זה? איך מחשבים את זה בכלל?"
"לא יודע וזה גם לא חשוב. העיקר ששוב נוכל לומר שהמצב בבני ברק ממשיך להיות מדאיג".

נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
מישהו שהוריו נתגלו כחולים בנגיף, האם צריך להכנס לבידוד אם נפגש עימם בשבועיים האחרונים?
מהו טווח של זמן החשיפה לחולה מאומת שלפיו אדם צריך להכנס לבידוד?

אם היה לידם 15 דקות ומעלה, חייב להיכנס לבידוד למשך שבועיים מאז שהיה לידם.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
@שרית קובל @קצרה כתבתי את זה במיוחד בשבילכן.
גם אני מזדהה עם הכיוון שלכן.

המצב בבני ברק ממשיך להיות מדאיג
ראש המטה הסתכל על המסך בפנים מוטרדים.
"יש איזו בעיה?" שאל הסגן.
"תראה", הצביע הראש באמצעות קרן לייזר. "בני ברק ירדה למקום שלישי. חייבים לטפל בזה".
"זה ממוין לפי מספר החולים ביממה האחרונה?"
"כן, היא במקום שלישי, אמרתי לך".
"תנסה למיין לפי מספר חולים בשלושת הימים האחרונים או ב-12 השעות האחרונות". הסגן ניגש לעבר הלוח עם זכוכית מגדלת ועבר על הטבלה מימין לשמאל, מלמעלה למטה.
"שלילי. עדיין לא מקום ראשון".
"תוסיף עמודה של מספר חולים לכל 1000 נפש."
"הוספנו אתמול. מקום תשיעי".
"אז תוסיף עמודה של מספר חולים לכל 100000 נפש".
"תגיד לי אתה טמבל? התוצאה תהיה זהה".
"אויששש... אתה בטוח שאין מוצא?"
"כן, גם בעמודות של קצב הגידול של מספר החולים באחוזים ביממה האחרונה, בשלושת הימים האחרונים, בשבוע האחרון, בחודש האחרון, בחצי שנה האחרונה, בשנה האחרונה המצב לא טוב. בעמודה של קצב הגידול באחוזים לשנה האחרונה היא בתחתית הרשימה, עם האטה משמעותית בגידול באחוזים".
"ברור שכך יהיה. הרי ככל שהעליה היתה יותר גדולה גם הירידה תהיה גדולה יותר". הסגן טפח על כרסו בחשיבות של מי שהבין הראשון. לתוספת רושם הוא סלסל בקצה שפמו.
"לך תסביר את זה לציבור, הם דורשים אקשן".
"אז אנחנו ממש בבעיה".
"כן, היה צפוי שזה יקרה יום אחד. אם מישהו ממקבלי ההחלטות יסכים לשמוע את דעתי, צריך לעצור את ההסברה למגזר החרדי בהקדם".
"על איזה הסברה אתה מדבר? אתה באמת חושב שכמה מודעות בעיתונות החרדית עושות את זה? אל תשכח שרוב הציבור שם לא מנוי על עיתונים".
"אז איך הם יודעים שצריך ללכת עם מסכות? ראיתי תמונות מבני ברק וכולם עם מסכות. אינטרנט אני יודע שאין שם בכלל, אז איך הם יודעים איך להשתמש בהם?"
"יווווווו זה אדיר. אני רושם לעצמי: בני ברק בראש הרשימה מכיוון שהתושבים לא יודעים להשתמש במסכות".
"מעולה, רק תעזור לי כבר למצוא את הרשימה שבני ברק עומדת בראשה".
"טוב, נצטרך להשתמש בתוכנית חירום. בוא נוסיף עמודה שהכותרת שלה: היחס בין הגידול האקספוננציאלי לפיחות הלינארי בימי הסגר לעומת ליל הסדר, בהתייחס למספר התושבים ולמידת השימוש בתחבורה ציבורית ביחס לגיל האוכלוסיה הממוצע".
"מההההההההה? מה זה? איך מחשבים את זה בכלל?"
"לא יודע וזה גם לא חשוב. העיקר ששוב נוכל לומר שהמצב בבני ברק ממשיך להיות מדאיג".
תגובה יפה מאוד ומושקעת.
פעם הפרוגיסטים היו מובילים מחאות ציבוריות דרך המדיה. האם זה לא מספיק סיבה שפרוג יארגן עכשיו מחאה נגד החוצפה הזו? מה דעתכם?

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
מישהו שהוריו נתגלו כחולים בנגיף, האם צריך להכנס לבידוד אם נפגש עימם בשבועיים האחרונים?
מהו טווח של זמן החשיפה לחולה מאומת שלפיו אדם צריך להכנס לבידוד?
רבע שעה בתוך 2 מטרים

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
צריך לתייג מישהו בשביל זה? מי הוביל את המערכות הקודמות כאן?
בפעם הקודמת זו הייתה נהירה של גולשים/כותבים.

אבל חשוב לי מאד להדגיש, גם הצעקה הכי גדולה על המתרחש במדינה, ועל הקלות הבלתי נסבלת בסגר על המגזר החרדי, אינה צריכה לגרום שלא לשמור על הכללים.

אולי כאתר של נשות מקצוע, היינו יכולות להוציא מכאן מודעה מעוצבת ומסוגננת נכון,
שהמסר העיקרי בה היה -
שומרים על הכללים, אבל לא חיות.
לא ניתן להאשים את המגזר החרדי בהפצת נגיף הקורונה, רק בגלל שהוא ציבור שהנציגים שלו עסוקים בדברים חשובים יותר. וקל להפוך אותו לשק החבטות של מדינת ישראל.

אבל שוב - על הכללים [הוראות ברורות] שומרים.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L

יפהפה

משתמש צעיר
@קצרה

אני כל כך מזדהה איתך, ועם הדעות שאת כותבת כאן בפורום,
הציבוריות הישראלית נוטה כעת אחרי ההלך רוח הפנים חרדי, שאנו חייבים להזהר יותר, ואנחנו חיים במצבים מסוכנים יותר, ולכן אנחנו גורם הבעיה של נגיף הקורונה.
אבל דבר אחד אני מעריכה אותך, את לא מתייאשת!!!
אני בעבר ניסתי להביע עמדות בנושא זה, פניתי למיילים של עיתונאים ומובילי דעת קהל, גיחכו וצחקו... ואמרו שאני לא מבינה בתקשורת וביחסי ציבור.
כיום חלקם כבר מודים שטעו, אבל טוענים שאין דרך חזרה.
יאמר לזכותו של עיתונאי אחד - שכתבתי לו לפני פסח.... שהדרך אותה הוא מוביל מסוכנת למגזר החרדי, וידע לכתוב לי לפני שבוע - לאחר כמעט שלושה חודשים...
אני מתנצל שלא הקשבתי, אבל צדקת.

את לא מתייאשת - כל הכבוד.

אולי אולי אולי תצליחי לשנות משהו, כי המצב הזוי לגמרי.
וכשאני כתבתי בערב פסח בדיוק מה שכתותבים עכשיו פה קבלתי התקפות ואזהרות בגלוי ובאישי.....

קצרה

משתמש מקצוען
סגרו את האשכול על "סגר על החרדים בלבד" בטענה שאין דרך להשפיע מפרוג.
לא בטוחה בזה .
עוזרי חברי הכנסת ממששים את הדופק של הקהל גם כאן.
ואם הם יראו שחוסר הנוחות פושט בציבור וזה הלך הרוח כרגע שפוגעים בנו ללא הצדקה - נראה אולי קצת יותר מאמץ מצידם למנוע את הסגר הבא...

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
סגרו את האשכול על "סגר על החרדים בלבד" בטענה שאין דרך להשפיע מפרוג.
לא בטוחה בזה .
עוזרי חברי הכנסת ממששים את הדופק של הקהל גם כאן.
ואם הם יראו שחוסר הנוחות פושט בציבור וזה הלך הרוח כרגע שפוגעים בנו ללא הצדקה - נראה אולי קצת יותר מאמץ מצידם למנוע את הסגר הבא...
כמו שלהתקפה על המגזר הייתה לפרוג השפעה, אני בטוחה שלתשובה הנגדית תהיה לפרוג השפעה.

שוהם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
האמת שלא ממש מעניין אותי אם מפלים את החרדים או עושים להם סתם סגרים..
מה שמעניין ומפחיד אותי מאוד זה ש:
בבני ברק מס' החולים גדל מיום ליום!!!
ו.... עולם כמנהגו נוהג..
פחד פחדים!!!!!!!!!
תחשבו על כל המבוגרים שמגיעים להגיע לביהכ"נ , לישיבות..
אולי במצב של אי וודאות עדיף שיחמירו איתנו!!!!:( ובעז"ה רק לצחוק אח"כ:)

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
רובע ח' ברובו לא חרדי. כמות החולים הגבוהה מצטמצמת לכמה בניינים בודדים ברחובות החרדיים.

אני רוצה פשוט להבין, כל ה-50+ חולים מאתמול רק חרדים מרובע ז' ורובע ג'?

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לא. יש גם מח' כמה אבל מהרחובות החרדיים בעיקר. (היסמין, הפרחים, הרותם.

כנראה לא הדגשתי את השאלה,
החולים, הם רק חרדים?
בציבור החילוני אין חולים?

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
האמת שלא ממש מעניין אותי אם מפלים את החרדים או עושים להם סתם סגרים..
מה שמעניין ומפחיד אותי מאוד זה ש:
בבני ברק מס' החולים גדל מיום ליום!!!
ו.... עולם כמנהגו נוהג..
פחד פחדים!!!!!!!!!
תחשבו על כל המבוגרים שמגיעים להגיע לביהכ"נ , לישיבות..
אולי במצב של אי וודאות עדיף שיחמירו איתנו!!!!:( ובעז"ה רק לצחוק אח"כ:)
בלי להיכנס לנושא הסגר, אם טוב או לא טוב, הוא בודאי לא לטובת אלה שכלואים בתוך הסגר.

הסגר, אם הוא עוזר משהו, הוא לטובת אלה שנמצאים מחוץ לסגר.

לאלה שנמצאים בתוך הסגר המצב רק מחמיר.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה