קורונה קורונה חדש

מצב
הנושא נעול.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אני שואל באמת שאלת תם,
ואשמח אם יענו לי ללא אמוציות :)
מה ההבדל בן הטענות של רנה מצליח ומלינובסקי, לטענות של ניקים כאן בפרוג,
שניהם טוענים שיש בעיה בציבור החרדי, שאין לו אמון ברשויות המדינה, והם חיים כמדינה בתוך מדינה, וצריך לשנות זאת,
האם זה לא היו הטענות של הרבה ניקים נכבדים כאן בפרוג? האם לא העלו לכאן מאמרים של חרדים ברוח זה?
גם רינה מצליח אמרה את זה ש'הציבור החרדי חוזר בתשובה' כלשונה,
האם הנקודה היא שלנו מותר ולהם אסור, או שפספסתי משהו,
כי היא הוסיפה דברים שקריים בשביל ההסתה.
הניקים כאן חיפשו איפה הציבור החרדי צריך לתקן בשביל שלא ישנו מחדלים כאלו. וזה בסדר גמור לחפש את נקודות התורפה כדי לתקן.

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
אני שואל באמת שאלת תם,
שניהם טוענים שיש בעיה בציבור החרדי, שאין לו אמון ברשויות המדינה, והם חיים כמדינה בתוך מדינה, וצריך לשנות זאת,
האם זה לא היו הטענות של הרבה ניקים נכבדים כאן בפרוג? האם לא העלו לכאן מאמרים של חרדים ברוח זה?
בהחלט. כשאתה מטפטף זבל על המדרגות מותר לי להעיר לך, אך אם אני עצמי עם שקית מטפטפת על אותן המדרגות זה סיפור אחר.

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
"הקורונה תישאר איתנו לנצח. וזה מצוין לנו"
ד”ר שרון מועלם, מומחה עולמי לרפואה, גנטיקה ואבולוציה, מסביר איך הקורונה ניצלה פרצות במערכת החיסון האנושית, ובסבירות גבוהה תהפוך לחלק מהאבולוציה של בני האדם.
מזעזע.
המחשה חיה ל'רַק אֵין יִרְאַת אֱלֹהִים בַּמָּקוֹם הַזֶּה וַהֲרָגוּנִי'.
האם דוקטור מועלם הנכבד מוכן להיות על צידה הלא מרוח של פרוסת ה'אבולוציה' החביבה עליו?!

manu

משתמש פעיל
זה ממש לא נכון שהכל רגיל שם
חוזרים לשגרה אבל בזהירות מאוד גדולה

אות באות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
אני שואל באמת שאלת תם,
תחשוב כאילו ויש מריבה משפחתית ויבוא מישהו ויערב את כל המדינה ואישתו במחדלים...
גם כאן, כל עוד והטשולנט נשאר אצלנו הוא יכול להיות נחמד.
אבל אם הולכים ומפרסמים קבל עם ועדה את הטעויות שלנו, זוהי רכילות ופילוג!

יהודי שלומד

משתמש מקצוען
זה לא רק רינה לא מצליח לה...
מגפת הקורונה: כמו תמיד, מאשימים את היהודים
מגפת הקורונה (COVID-19) פרצה בנובמבר 2019 בעיר ווהאן שבסין והחלה להתפשט בקצב מסחרר, בעיקר בעזרת הגלובליזציה והתגובה המאוחרת של מדינות רבות בעולם ובכלל זה התגובה וההודעה המאוחרת של סין. כיום, הרוב המוחלט של מדינות העולם מתמודדות עם המשבר.
המגפה, כך משערים המומחים מארגון הבריאות העולמי (WHO) ומהמרכזים האמריקאים לבקרת מגפות (CDC) פרצה בשוק חי עקב תנאי תברואה גרועים אשר אפשרו לווירוס לעבור מחיות לבני אדם.
לצד העובדות, ישנם אלו אשר מנצלים את המצב לטובתם ומוצאים שעיר לעזאזל אותו הם מאשימים בבעיות הכלכליות והחברתיות שלהם. כפי שכבר קרה לאורך ההיסטוריה עם המגפה השחורה בימי הביניים או ווירוסים מודרניים יותר כמו איידס, MERS, SARS, אבולה, היהודים נמצאו שוב כשעיר האולטימטיבי.
מדינות סוררות ועוינות לישראל כמו איראן וטורקיה מאשימות את ישראל (״הציונות״) ואת יהדות העולם בתכנון והפצת המגפה בטענות שונות. למשל, הם טוענים שארצות הברית וישראל תכננו זאת כדי לשלוט בשוק הכלכלי ולהחליש עוד יותר את המזרח התיכון. גם אנשי ג׳יהאד אסלאמי האשימו עד מהרה את היהודים בניסיון לדכא את הדת המוסלמית.
אנשי ימין קיצוני ועליונות לבנה, בעיקר בארצות הברית, הצטרפו גם הם לחגיגת הקונספירציות ומיהרו להפיץ בחוגי הימין תעמולה אנטישמית, גם הם, כמו מדינות סוררות ואסלאם קיצוני, האשימו את היהודים בהפצת המגפה לטובת ״איפוס״ כלכלי ושלטוני של העולם. למשל, פול נלן, פוליטיקאי אשר התמודד בבחירות של המפלגה הרפובליקנית למחוז ויסקונסין, טען בפומבי שהיהודים הפיצו את המחלה כדי להראות להם [הסינים] שהיהודים שולטים בכל העולם.
לסיכום, מגפת הקורונה אמנם תיעלם, עם הזמן והתחסנות טבעית או בעזרת תרופה בעתיד, אך מגפת השנאה האנטישמית איננה צפויה להיעלם בזמן הקרוב. כמו בכל משבר או מלחמה, היהודים מואשמים ראשונים כפי שקרה לאורך אלפי שנים. עד כה, אף וירוס או מגפה לא הראו יכולות הישרדות גבוהות כמו אלו של האנטישמיות.

המאמר המלא פורסם בכתב העת Fathom Journal

BUYit

משתמש צעיר
לנו מותר לתקוף את אלה שמזיקים לנו מתוך הציבור שלנו.
אבל היא שאינה מהציבור שלנו ורואה שהציבור שלה מזלזל הרבה יותר אין לה שום זכות לדבר על הציבור שלנו.
ואם היתה תוקפת את הציבור החילוני באותה מידה אולי היה מה לדבר...
כנראה לא קראת את כל התגובות בפרוג שביקרו,
בפירוש דיברו על זה שיש בעיה ייחודית אצלנו ובכמות הרבה יותר גבוהה מהחילונים,

נערך לאחרונה ב:

בשעות הקטנות

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
כנראה לא קראת את כל התגובות שביקרו כאן,
בפירוש דיברו על זה שיש בעיה ייחודית אצלנו ובכמות הרבה יותר גבוהה מהחילונים,
לא יודעת למה רק אותי לא מלחיץ מה שרינה מצליח אומרת על החרדים... (למרות שחתמתי על העצומה נגדה)
אומרת- שתגיד!
לא שווה שנבזבז עליה תקתוק במקלדת!

יהודי שלומד

משתמש מקצוען
באשכול שנמחק אין שום דיווח ענייני
מה שעלה לפה בעקבות המחיקה יעיל פי אלף מויכוחים ומריבות.

ולא, לצערי אין אפשרות לנקות אשכול שנמחק.
כל עוד קיימת האפשרות הזו היא מתבצעת במסירות ללא ידיעתכם.
יש אפשרות לתייג ולהפנות לאשכול זה את מי שהשאיר הודעות/הגיב/צפה באשכול הקודם?
יש הרבה שמחפשים את האשכול הקודם ולא מבינים מה קרה...:confused: @לללי

avi media

משתמש מקצוען
קונטרס על פסח עם חיזוק נפלא בשפה ברורה וקלה המתאים לכל אחד לרגל המצב השורר בעולם מאת הינוקא
להוריד מכאן, מצווה להפיץ

יהודי שלומד

משתמש מקצוען
קונטרס על פסח עם חיזוק נפלא בשפה ברורה וקלה המתאים לכל אחד לרגל המצב השורר בעולם מאת הינוקא
להוריד מכאן, מצווה להפיץ
חסום בנטפרי

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  33  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה