מידע שימושי קורונה וסוכרת... המחקר

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
בוקר טוב.
אני אוהב מחקרים. הסיבה היא פשוטה - למחקר אמפירי יש יכולת לנפץ אקסיומות (חביב כשלעצמו..) להציב מראה מנצחת מול הערכות וסברות בטן, ובעיקר להרגיע או להלחיץ בהתאם לתוצאות שלו...
אז כל מחקר מתחיל באיזושהי הנחת יסוד כמו למשל: "בעקבות הקורונה חליתי בסוכרת וכמוני עוד אלפים בעולם".
אז הנה התוצאות המחקריות...
בחרו בדנמרק מהסיבה הפשוטה - הם שם בדנמרק טרללו את כל האוכלוסיה עם בדיקות (מוכר?) וערכו רישומים מסודרים (לא מוכר..)
מחקר ארוך פרוספקטיבי (ראיה לאחור) מוכיח שאין כל ממש בהנחת היסוד הזו, והקורונה לא הביאה יותר מקרי סוכרת סוג 1 בעקבותיה.
לעומת זאת, מחקר בגרמניה הראה שיש עליה במקרי היארעות סוכרת סוג 1 מאז הקורונה, כשבכל מקרה לא מדובר במשהו גרנדיוזי, אלא מינורי ושולי לחלוטין.
אז כעת כל מה שנותר לכם להחליט זה האם אתם דנים או גרמנים. תמיד תצאו טוב.
למחקר הדני:

נערך לאחרונה ב:

סטיקר

משתמש פעיל
בוקר טוב.
אני אוהב מחקרים. הסיבה היא פשוטה - למחקר אמפירי יש יכולת לנפץ אקסיומות (חביב כשלעצמו..) להציב מראה מנצחת מול הערכות וסברות בטן, ובעיקר להרגיע או להלחיץ בהתאם לתוצאות שלו...
אז כל מחקר מתחיל באיזושהי הנחת יסוד כמו למשל: "בעקבות הקורונה חליתי בסוכרת וכמוני עוד אלפים בעולם".
אז הנה התוצאות המחקריות...
בחרו בדנמרק מהסיבה הפשוטה - הם שם בדנמרק טרללו את כל האוכלוסיה עם בדיקות (מוכר?) וערכו רישומים מסודרים (לא מוכר..)
מחקר ארוך פרוספקטיבי (ראיה לאחור) מוכיח שאין כל ממש בהנחת היסוד הזו, והקורונה לא הביאה יותר מקרי סוכרת סוג 1 בעקבותיה.
לעומת זאת, מחקר בגרמניה הראה שיש עליה במקרי היארעות סוכרת סוג 1 מאז הקורונה, כשבכל מקרה לא מדובר במשהו גרנדיוזי, אלא מינורי ושולי לחלוטין.
אז כעת כל מה שנותר לכם להחליט זה האם אתם דנים או גרמנים. תמיד תצאו טוב.
למחקר הדני:
ואיפה המחקר הגרמני

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
לא ראיתי אותו, סיפר לי עליו פרופ' רם ויס מרמב"ם. הוא טוען שהנתונים שלו מראים על עליה מינורית.

רנננה 10

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אולי זה לא קשור ישירות לקורונה אבל להרבה זה התפרץ בעקבות הקורונה והלחץ שהיה אז.. (כמו הבת שלי)

יונלה

משתמש מקצוען
2 קרובי משפחה שלי, היו גבוליים עם הסכרת עד לקורונה,
אחרי שחלו בקורונה מצבם הידרדרא, אחד מהם נזקק לאינסולין והשני נזקק למינון גבוה יותר של תרופות.

האחד בישראל והשני באירופה.

הרופאים כן ראים קשר בים הסכרת לקורונה.

רנננה 10

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
2 קרובי משפחה שלי, היו גבוליים עם הסכרת עד לקורונה,
אחרי שחלו בקורונה מצבם הידרדרא, אחד מהם נזקק לאינסולין והשני נזקק למינון גבוה יותר של תרופות.

האחד בישראל והשני באירופה.

הרופאים כן ראים קשר בים הסכרת לקורונה.
אני חושבת שמדובר על סוג 1 סוג 2 מאמינה שקשור גם לחוסר פעילות גופנית למתח ולאוכל שנגרם הרבה בעקבות הקורונה....שהיה אסור לצאת מהבית....

טולדנו

משתמש רשום
אני חליתי בסוכרת סוג 1 בגיל שלושים ללא רקע וללא גנטיקה לא מצאתי הסבר אחר אולי........

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
אני חליתי בסוכרת סוג 1 בגיל שלושים ללא רקע וללא גנטיקה לא מצאתי הסבר אחר אולי........
מעל 90% מהסוכרתיים מסוג 1 הם ללא רקע. (ללא גנטיקה קיים רק בדומם...) התפרצות של סוכרת באה פתאום, מנסים לשייך אותה לטריגרים שונים. ביניהם גם וירוס הקורונה, כמו גם וירוסים אחרים. הרי סוכרתיים סוג 1 כבר קיימים 3500 שנה, והקורונה קצת פחות....

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יצא לי לשמוע על כמה שלא הכירו משום כיון סוכרת , ולילד בגיל צעיר שלהם התפרץ אחרי קורונה סוכרת סוג 1.
ומצד שני אני מכירה ממש מקרוב כאלה עם אבא ודודים עם סוג 1. ולא התפרץ לילדים שלהם אחרי קורונה הסוכרת.

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
יצא לי לשמוע על כמה שלא הכירו משום כיון סוכרת , ולילד בגיל צעיר שלהם התפרץ אחרי קורונה סוכרת סוג 1.
ומצד שני אני מכירה ממש מקרוב כאלה עם אבא ודודים עם סוג 1. ולא התפרץ לילדים שלהם אחרי קורונה הסוכרת.
לאורך כל הדורות התפרצה סוכרת ללא קשר לקורונה כנראה.
כיום, כל סוכרת שמתפרצת היא כנראה אחרי קורונה... כי כנראה, ושוב בזהירות, כנראה, כולנו עברנו קורונה כזו או אחרת.
המחקר בדק ספציפית את הקשר בין ההידבקות בקורונה והיארעות סוכרת מיד אחר כך, התוצאה לא מוכיחה שיש קשר, או לפחות הקשר שיש הוא חלש ולא ניתן להסתמך עליו.
הצדדים הם תיאורטיים וללא שום מטרה... כי אין כל הבדל אם ההתפרצות היא בגלל הקורונה , וירוס אחר, טראומה מעכביש ארסי, לחץ חברתי, מדיני, כלכלי, צבאי או סתם נערוון.

נערך לאחרונה ב:

טולדנו

משתמש רשום
כחודש אחרי שקיבלתי קורונה התחלתי לרדת במשקל והרגשתי מאוד חלש לפעמים והיתי שותה המון יחסתי את זה לפוסט קורונה ולאחר שבעה חודשים שירדתי 30 קילו התברר שזה סוכרת די ברור שיש קשר כשהגעתי למחלקה למיון השאלה הראשונה ששאל אותי דוקטור מאיר פרנקל האם היה לי קורונה ומתי לי זה די ברור לא יודע למה אתה שולל את זה לגמרי אתה עושה מחקר או שברור לך התשובה ......מה הקונספט??????

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
א. במקרה שלך כנראה הטריגר לפרוץ הסוכרת היה קורונה.
ב. אני לא שולל או מחייב, וגם לא עורך מחקר. ציטטתי מחקר מסודר שנערך.
ג. המחקר לא טען ש"לא יכול להיות שהקורונה תגרום להתפרצות סוכרת" אלא שאין עליה ספציפית בהיארעות אחרי קורונה.
ד. כל וירוס שהוא, טראומה שהיא, תרופה אנטיביוטית, מינוס בבנק וטילים של נסראלה חשודים עדיין באותה מידה כטריגרים להתפרצות סוכרת.
ה. בשורה התחתונה: אין מה להתעסק ממה נגרמה כביכול הסוכרת (בסוג 1 כמובן...) אלא ב"איך להיות הכי מאוזן שאפשר".

רנננה 10

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כחודש אחרי שקיבלתי קורונה התחלתי לרדת במשקל והרגשתי מאוד חלש לפעמים והיתי שותה המון יחסתי את זה לפוסט קורונה ולאחר שבעה חודשים שירדתי 30 קילו התברר שזה סוכרת די ברור שיש קשר כשהגעתי למחלקה למיון השאלה הראשונה ששאל אותי דוקטור מאיר פרנקל האם היה לי קורונה ומתי לי זה די ברור לא יודע למה אתה שולל את זה לגמרי אתה עושה מחקר או שברור לך התשובה ......מה הקונספט??????

סכרת הרבה פעמים זה משהו שנולדים איתו ובאיזה שלב בחיים זה מתפרץ
למה זה מתפרץ? ממצב רגשי, ממצב בריאותי ,מקורונה?
אין לזה תשובה ברורה אבל ברור שלא כל מי שחלה בקורונה חלה בסכרת.... אלא אולי הקורונה גרמה לזה להתפרץ....

מצוין נפלא

משתמש חדש
מעל 90% מהסוכרתיים מסוג 1 הם ללא רקע. (ללא גנטיקה קיים רק בדומם...) התפרצות של סוכרת באה פתאום, מנסים לשייך אותה לטריגרים שונים. ביניהם גם וירוס הקורונה, כמו גם וירוסים אחרים. הרי סוכרתיים סוג 1 כבר קיימים 3500 שנה, והקורונה קצת פחות....
סתם שאלה יש ראיה שהסוכרת קיימת כבר 3500 שנה

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
סתם שאלה יש ראיה שהסוכרת קיימת כבר 3500 שנה
כן. בפאפירוס על שם אברס שנמצא במצרים ומוצג כיום באוניברסיטת לייפציג, מופיע תיאור של תסמיני הסוכרת אחד לאחד.
הוא מתוארך ל1550 שנה לפני הספירה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה