קורג pa1000 או ימהה sx900

מאושרים

משתמש רשום
מוזיקה ונגינה
מי שיכול לענות מניסיון ומידיעה ברורה יעזור לי מאוד:

אני מתלבט בין 2 הדגמים הללו. חשוב לי כמה דברים:

1. אני לא מבין גדול איך להתעסק בתוכנה ובאורגן, לכן אני צריך ממשק הפעלה נוח וידידותי.

2. כניסת מיקרופון עם אפשרות אפקטים.

3. לאיזה דגם יש יותר אפשרות להכניס דגימות וסאונדים?

4. האם גם בימהה אפשר לנגן בסגנון מזרחי טוב, או שהקורג שונה ויותר מעולה ממנו משמעותית?

5. בניית מקצבים (במידה וארצה באיזה יום מן הימים לבנות), האם בקורג יותר קל משמעותית בשונה מימהה?

6. האם יותר קל להשיג דגימות ומקצבים (בחינם / בתשלום) - לקורג או לימהה?

7. במידה ויש איזה הבדל משמעותי בין 2 הדגמים האלו, אשמח אם יכתבו כאן.

בתודה מראש למשיבים.

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
1. אני לא מבין גדול איך להתעסק בתוכנה ובאורגן, לכן אני צריך ממשק הפעלה נוח וידידותי.
הקורג יותר נוח הכל דרך האורגן עם אפשרויות בלי סוף
2. כניסת מיקרופון עם אפשרות אפקטים.
יש בשתיהם עד כמה שידוע לי
3. לאיזה דגם יש יותר אפשרות להכניס דגימות וסאונדים?
בימהה יש יותר זכרון מהקורג
4. האם גם בימהה אפשר לנגן בסגנון מזרחי טוב, או שהקורג שונה ויותר מעולה ממנו משמעותית?
הקורג יותר מתאים למזרחית
5. בניית מקצבים (במידה וארצה באיזה יום מן הימים לבנות), האם בקורג יותר קל משמעותית בשונה מימהה?
קורג הרבה יותר קל לבנות מאשר ימהה
6. האם יותר קל להשיג דגימות ומקצבים (בחינם / בתשלום) - לקורג או לימהה?
בתשלום אפשר להשיג לשניהם. בחינם מקצבים בסגנון שלנו חסידי וכו' לקורג יש המון בחינם ברמה מאוד טובה לימהה מאוד קשה להשיג.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מבחינת הפעלה פשוטה הם מקבילים ברמתם וברוב העניינים הם אותו דבר. יש שיאמרו שהממשק של ימהה יותר נוח, או שיש צלילים קצת יותר יפים.
אם אתה רוצה לנגן להנאתך בבית - אולי עדיף הימהה.
אבל אם אתה רוצה להתעסק עם דגימות ומקצבים (או לנגן באירועים) אז לך על קורג בלבד. ימהה לא כ"כ בנוי לדברים האלה, מי שכן מתעסק אז רק דרך מחשב ותוכנות נלוות, ולא מצוי חומר טוב בלי לשלם המון כסף. בקורג לעומת זה אפשר בקלות דרך האורגן לעשות כל מה שרוצים, וגם יש הרבה מקצבים חינמיים לא רעים, או מצויינים במחירים סבירים (גם אצלי).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה