דרוש מידע קוקה קולה מחו”ל - כשר?

אלי @@@

משתמש מקצוען
שלום לכולם מישהו מכיר או יודע משהו בקשר לכשרות פחיות קוקה קולה מגאורגיה
זה אותו יבואן של הקולה מאוקראינה ובאותו הכשר האם יש הבדל ברכיבים וכ”ו
תודה רבה
20230104_213251.jpg
20230104_213305.jpg

3524

משתמש מקצוען
והקוקה קולה של אוקראינה? קשה לי להאמין שהמפעל גילה את סוד הרכיבים לבד"ץ מחזיקי הדת. השערה שלי שהם סומכים על היתר כלשהו.

רק רבינו

משתמש פעיל
אין לזה שום קשר לקולה האוקראיני, ואם בעלזא נותן לזה הכשר אז זה כבר תלוי בךאםאתה בדרךכלל אוכל הכשר בעלז, ועל כל פנים באוקראינה יש אישור של הכשר כדתיא

3524

משתמש מקצוען
עד כמה שזכור לי הרב סירוטה פרסם עבור הנוסעים לאומן מה מותר ומה אסור, בפירוש לא הכל הוא התיר

דוב ס

משתמש מקצוען
פעם פורסם בשם הרב לנדא שקוקה קולה מיצרת קו מיוחד לכשרים
[עם רכיבים יותר יקרים]
ולכך חייבים השגחה

אלי @@@

משתמש מקצוען
הספק שלי זה שראיתי פרסום של ou העולמי ש הם נותנים את ההכשר למפעל הראשי של קןקה קולה באטלנטה שמשם יוצא התרכיז לכל העולם והם אמרו שיש בעיות כשרות בדרום ומרכז אמריקה בתוספים שמוסיפים בכל מדינה וגם במזרח אירופה כגון אוקראינה יש בעיות בתוספים שמוסיפים במפעל המקומי ולכן לא לשתות באוקראינה
ולכן עכשיו שראיתי שהפחית מגאורגיה אני לא יודע אם מותר לשתות

RIvka.F

משתמש פעיל
קוקה קולה יש את התמצית הבסיסית שהיא הסודית והיא כנראה כשרה בהשגחת הרב לנדא
חוץ מזה יש את המפעלי מלוי המקומיים שצריכים השגחה גם על המלוי בעצמו על החומרים שמוסיפים וגם על המפעל שאין קיטור משותף וכדו' ועל המלוי עצמו יש השגחה של הרב לנדא רק בבני ברק

מרפא

משתמש רשום
בבתי מלון למהדרין בגאורגיה מגישים קוקהקולה
אני יודע על קבוצה גדולה שנסעו לגאורגיה ולקחו את כל המלון
ולא רצו לסמוך רק על הרב נחשוני שהמלון בהשגחתו
והביאו אתם מהארץ משגיח צמוד של העד"ח
וגם שם היה קוקהקולה

lotr

משתמש מקצוען
כל פעם חוזר אותו נידון שוב ושוב
הרב לנדא טען שצריך השגחה בחו״ל וכך דעת הרב בורנשטיין
מצד שני ההשגחות בחו״ל וגם המהדרין ביותר טוענים שאין צורך בהשגחה
שאלתי את האחראי על כשרות מהדרין בצרפת והוא אמר לי שיש מתכון אחד ויחיד של קוקה קולה ואם הוא כשר בארץ אז הוא כשר בכל העולם

גם הרב שרשבסקי שהיה בעבר בשארית ישראל טוען שלמרות שיש שינוי מסויים בין זה שבחו״ל לזה שבארץ, מ״מ שניהם כשרים
ניתן לראות בקישור הבא מה הוא טוען https://www.youtube.com/watch?v=l2pBfRSvf9I

כבר כתבו שהרב קובר מטלז סטון שהוא רב בOU טוען שזה כאכילת חזיר
אפשר מקור שכך אמר רב?

אפילו אם יש בזה בעיה כשרותית ברור שזה לא דומה ולא מתקרב להבדיל אלף אלפי הבדלות לאכילת דבר אחר רח"ל

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
אפשר מקור שכך אמר רב?

אפילו אם יש בזה בעיה כשרותית ברור שזה לא דומה ולא מתקרב להבדיל אלף אלפי הבדלות לאכילת דבר אחר רח"ל
למה? אם זה מכיל לדוגמה בשר חזיר, זה יכול להיות אסור באותה מידה

BREAKING NEWS

משתמש מקצוען
אפשר מקור שכך אמר רב?

אני שמעתי את זה ממשפחתו ואתם יכולים להתקשר אילו או לא' ממשפחתו
אני לא זוכר כעת את הסיבה לזה אבל בזמנו כשמעתי גם את ההסבר זה היה פשוט מאד למה זה כך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה