דרוש מידע קוקה קולה מהשטחים - כשרות

צ ב י

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני לא כ"כ מבין בכשרויות אבל על ענין אחד אני כן מאיר את תשומת הלב לטענה של כולם באירופה שותים וכו' שידוע שעל טענה מסוג זה כבר אמר החפץ חיים ז"ל שיש גיהנום גדול לכל ורשא וזה שכולם עושים לא באמת מורה שכך ראוי לנהוג ..........
בלי להבין בכשרויות אבל כשכתב @שנים שכולם שותים באירופה היינו שבכל האירועים עם כשרויות מהודרות מגישים קוקה קולה.
אני זוכר לפני 24 שנים שאלתי את הרב זקבך משטראסבורג אודות השמועות של חשש יין נסך בקוקה קולה ודחה אותן על הסף.
אחרי 4 שנים הגרח"ש קרליץ זצ"ל נפטר וטלפנו אליו מבית הגרי"ש לרב זקבך לבא לקחת את הכשר של שארית במקומו.
ויש גם גהינם על המוציא לעז על קהילות קדושות

IAvigail

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
אני יודעת ממישהו בכיר בכשרות בית יוסף שלא לסמוך ולא לקנות.

צור1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
נערך לאחרונה ב:

דעת חכמה

משתמש פעיל
לא לחינם רוב הציבור החרדי לא משתמש בכשרויות הנ"ל........
ולא לחינם לרוב המוצרים הבעייתיים הם ורק הם נותנים הכשר........
גם בפסח כולם ריננו אחרי הכשרות הנ"ל, איך יתכן והם נונים הכשר על כ"כ הרבה מוצרים וכו' וכו' וכו', והנה משנה לשנה העדה החרדית נותנת הכשר, על הכל בכל מכל כל, כולל קרקים קניידלאך, עוגות ועוגיות, שלא לדבר על מיונז ומלפפון חמוץ וטונה, שלפני כמה שנים מי שנתן הכשר בפסח על הדברים האלו היה נקרא הזוי... אז בבקשה לא כדי לקבוע בנחרצות מה רוב הציבור אוכל ובעיקר מה הם "רוב המוצרים הבעייתים" וד"ל.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
ואני לא מצליח להבין למה בארה''ב זירו/דאייט יכולים להיות כשרים לפסח למהדרין ובארץ זה ''חמץ''

פוקוש

משתמש מקצוען
רבה של מבשרת ציון הגאון הרב אליהו חיים פנחסי שליטא מומחה אמיתי בכל עניני כשרות הוציא ספר שלדעת פוסקים רבים הינו חובה בכל בית: "הכשרות למעשה" וזכה להסכמות נלהבות מגדולי הדור, דיבר שיעור מיוחד על קולה מהרשות הפלסטינאית ואמר שבירר היטב היטב והוכח לו שאסור לשתות אותו בשום אופן וכן את הפאנטה. ורק ספרייט אינו צריך כשרות

פוקוש

משתמש מקצוען
רבה של מבשרת ציון הגאון הרב אליהו חיים פנחסי שליטא מומחה אמיתי בכל עניני כשרות הוציא ספר שלדעת פוסקים רבים הינו חובה בכל בית: "הכשרות למעשה" וזכה להסכמות נלהבות מגדולי הדור, דיבר שיעור מיוחד על קולה מהרשות הפלסטינאית ואמר שבירר היטב היטב והוכח לו שאסור לשתות אותו בשום אופן וכן את הפאנטה. ורק ספרייט אינו צריך כשרות
אני מדגיש!!! הוא דיבר במיוחד על הקולה שמיוצרת ברשות הפלסטינאית.

הקלידן המאסטרו

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ערבי: שאלתי פעם בקו הלכה ואמרו שקולה ספציפית זה בעיה
אוקראיני: יש הכשר של מחזיקי הדת, אבל זה מוזר, כי עד כמה שידוע לי אין להם גישה לתהליך הייצור (רק ללנדאו יש).

צור1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אוטומציה עסקית

"תודה לה'"

משתמש מקצוען
מבירור שערכתי עם הבן של המשגיח מאנטוורפן שטס במיוחד לאוקראינה מטעם בד"ץ בעלז ופיקח במפעל והוא יודע בדיוק את כל התמציות שמכניסים בדיוק חוץ מהתמצית של קוקה קולה שמיוצרת באריזונה שאת זה יודעים רק שני אנשים בעולם יודעים וגם הרב לנדא זצ"ל הקודם טען שהוא יודע את התמצית וגם הוא לא פקח באופן רציף על זה בכלל והרב לנדא שליט"א בוודאי שלא יודע ולא היה וגם כך כל זה לוטה בערפל
הרי לנו שהקוקה מאוקראינה כשרה למהדרין וחבל על מי שכתב סתם בלי לדעת
שוב זה משיחה ישירה עם הבן של המשגיח מהמפעל

אבטיח קר

משתמש צעיר
אני ציטטתי את המומחה הכי גדול שיודע מה שקורה בקוקה קולה יותר מכל אחר לא התערבתי לכל אחד מה יעשה ולא נקטתי עמדה
מה אתה רוצה שהרב לנדא יגיד שלא צריך הכשר ?
אז קוקה קולה יפטרו אותו יגידו לו קוקה קולה לא צריך הכשר ...... קצת להתבונן

אבטיח קר

משתמש צעיר
מה עם פחיות אקסל מהשטחים??
נאמר לי עי הרב זריצקי שלצורך הכנת איזה חומר שם לעיתים משתמשים בחומרים אסורים וע"כ אסור לשתות xl
בנוסף זה לא יותר זול אצלם
רק קולה זולה ובהרבה
שאלה :אם אייבא כמות גדולה של קולה משם אנשים ייקנו ? זה יילך ? חשבתי לפתוח חנות רק של קולה מהשטחים

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מה אתה רוצה שהרב לנדא יגיד שלא צריך הכשר ?
אז קוקה קולה יפטרו אותו יגידו לו קוקה קולה לא צריך הכשר ...... קצת להתבונן
אוקיי בא נתבונן ביחד מדוע הרב לנדא אומר שמותר ספרייט וכן מדוע בד"ץ העדה החרדית מתירים פפסי מקס באוקראינה איך הם מעיזים........קצת להתבונן

הקלידן המאסטרו

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נאמר לי עי הרב זריצקי שלצורך הכנת איזה חומר שם לעיתים משתמשים בחומרים אסורים וע"כ אסור לשתות xl
בנוסף זה לא יותר זול אצלם
רק קולה זולה ובהרבה
שאלה :אם אייבא כמות גדולה של קולה משם אנשים ייקנו ? זה יילך ? חשבתי לפתוח חנות רק של קולה מהשטחים
א'. על הצד שהקולה לא כשר, יש בעיה הלכתית של "בפני עוור לא תתן מכשול", אך תעשה מה שאתה רוצה...
ב'. נראה לי שזה בעיה חוקית, אבל שוב - תעשה מה שאתה רוצה...

שנים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מה שידוע לי שיש מפעל בביתוניא שם זה מיוצר, אם כי נדמה לי שהוא גם בבעלות החברה המרכזית למשקאות וכו'
כתבתי היום לשירות לקוחות של קוקה קולה ישראל
וענו לי
"היי,
אין לנו שום קשר למפעל ברמאללה ולא משתמשים באותו תרכיז"
לך תדע...

שנים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יש קישור?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה