עזרה קומיקס פנטזיה רציני

קומיקס

• אני רוצה קומיקס רציני לקוראים בוגרים

• לא התחברתי לרעיון אבל הבן/בת/אח/אחות שלי כן

• לדעתי פחד ואקשן הופכים את הסיפור למרגש, אבל שיהיה עדין.

• הרגישות שלי גבוהה. לא רוצה שום דבר מפחיד או אפל או בוגר בקומיקס. זה לא מתאים.

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

הגיבן (ת)

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
כעצת @נ. גל

כתבתי סיפור לקומיקס. התכנון היה ליצור הרפתקה רגילה, אבל הסיפור קצת ברח ממני ואני כבר לא יודעת למי יתאים דבר כזה. אני רוצה לדעת אם אני סתם משקיעה את עצמי בזה. רוצה לדעת אם מישהו שרוצה לקרוא כזה סיפור.

מדובר בפנטזיה. זה מבוסס על היסטוריה. הסגנון קצת אפל, יותר רציני. אין בזה דם (מי ששאל).

את מי אני מדמיינת בתור קהל היעד? האמת שכבר אין לי מושג. אני הייתי נהנית מזה בגיל 12-15 אבל אין הנחתום מעיד על עיסתו.

מוקדם מידי בשביל כריכה, אבל התחשק לי להביע את הסגנון והאווירה, אם לא הצלחתי כל כך להביע במילים. בקיצור... אני חייבת לשמוע דעה יותר נרחבת. בא לכם? לא בא לכם? אתם יכולים לשאול את הילדים/אחים שלכם בשבילי?

1670522403845.png

נערך לאחרונה ב:

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
לי אין בעיה עם אימה, אולי לצערי, חספוס יתר...
אבל לא הייתי רוצה שילדי יקראו אימה, וקל וחומר שלא בקומיקס.
ספר טוב צריך לתפוס את הילד, לסקרן, למתוח קצת. אבל 'אימה', ובפרט שזה בשילוב עם פנטזיה, משהו שיכול לגרום לעצירת נשימה מרוב מתח, לא הייתי רוצה לחשוף לילדי.

נודד

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כפי שכתבו קודמיי - הייתי שמח "לגנוב" בסתר כמה דקות עם הספר, אבל לא הייתי קונה אותו. לא לילדיי (מעדיף בגילם תכנים מסוננים יותר, מבחינת המתח והפחד) ובטח לא קונה בשבילי(בכל זאת... צריך לשמור על התדמית...)

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
יש לציין שהסקר די מוטה...
הוא מתייג מראש את אלו שחושבים שזה לא מתאים כ'הרגישות שלי גבוהה'... זה סקר שנראה שמטרתו גם לייצר דעת קהל, ולא רק לבדוק אותו...
גם 'פחד ואקשן הופכים את הסיפור למרגש'. סורי, ממש לא. סיפור מרגש הוא ז'אנר אחד, וסיפור מתח הוא ז'אנר אחר. פחד ואקשן הופכים את הסיפור למותח ומפחיד יותר... הוא לא בהכרח הופך למרגש.
אני בעד ספר מותח ומלא אקשן, בשביל החוויה, אבל הניסוח הנ"ל אינו מדוייק.

הגיבן (ת)

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
יש לציין שהסקר די מוטה...
הוא מתייג מראש את אלו שחושבים שזה לא מתאים כ'הרגישות שלי גבוהה'... זה סקר שנראה שמטרתו גם לייצר דעת קהל, ולא רק לבדוק אותו...
גם 'פחד ואקשן הופכים את הסיפור למרגש'. סורי, ממש לא. סיפור מרגש הוא ז'אנר אחד, וסיפור מתח הוא ז'אנר אחר. פחד ואקשן הופכים את הסיפור למותח ומפחיד יותר... הוא לא בהכרח הופך למרגש.
אני בעד ספר מותח ומלא אקשן, בשביל החוויה, אבל הניסוח הנ"ל אינו מדוייק.
הסקר אינו על כל קומיקס. הוא רק על הקומיקס שאני הכנתי. זה על נושא רציני בתולדות עמנו, ומיועד לקוראים בוגרים. כמו כל ספר רגיל, האמת.

בנפרד מזה: אין בו אקשן ודם "סתם" בשביל ריגוש. הוא מתייחס לאבל, פחד, ועצב, ביותר רצינות מקומיקס רגיל. למשל, אני לא פותרת את המתח תוך עמוד אחד.

רגישות לזה בקומיקס - אינו תיוג שלילי לבנאדם. למה שזה יהיה? אם זה לא כיף לך ואתה נמנע מדברים כאלה, זכותך המלאה. זו עוזר לי להבין אם יש לזה קהל או לא. ואולי אתה בכלל מצביע עבור הצרכנים שהיית קונה עבורם.

ואדרבה, אם אתם רוצים להגיד משהו שאינו בסקר - כתבו אותו בתגובות.

נערך לאחרונה ב:

רוח פרצים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
אני בעד.
חייבים לפתוח ז'אנר כזה בציבור שלנו.
זה יהיה חדש, ואנשים לא ידעו בהתחלה איך לאכול את זה.
אבל כשזה יהפוך לז'אנר מוכר, וזה יהפוך, זה יהיה הדבר הבא בציבור שלנו.
אני מאמינה שהציבור צריך אלטרנטיבות לסרטים החילוניים וקומיקס איכותי באמת- יכול להציע אלטרנטיבה מכובדת.
זה הימור להיות החלוצה שעושה את זה, אבל אם זה ילך- זה ילך בכל הכוח.
הסוד זה פרסום טוב, עקביות, ואמונה במטרה.
בסוף, אם תאמיני בזה, זה באמת יהיה הדבר הבא בציבור.
הייתי מסכמת עם עוד כותבת- שתיים שיכתבו בו זמנית עוד קומיקס למבוגרים ואז כשאנשים יראו שזה מקובל והולך, ולא רק יציאה מוזרה של מישהי יחידה- הם יקבלו את זה ביתר נוחות ומהירות.
אני תומכת נלהבת במהלך ושכנע את כל מכריי לקנות את הספר לכשיצא, אם יצא...

R.E.Y

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
יששש!
אני קונה הראשונה.
אולי קצת יותר תפרטי מה הולך להיות שם? נושאים שפחות מתאימים לילדים? ציורים מידי אמיתיים ושטניים?;)
כי אם זה בסך הכל כמו ספר מתח רגיל ונורמלי שהוא רק בקומיקס, אז למה לא?

שמואל י

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
הרבה בהצלחה, הפוסטר מהמם!

קצת קשה לי לענות על הסקר כי לא ברור לי מספיק מה הסגנון של הספר.

בכל מקרה, אני חושב שיש מקום לקומיקס בוגר. לא חושב שיש בעיה בפנטזיה כעיקרון כשהיא מספיק יהודית, אבל שלא תגרום לילדים שיקראו את זה (ויהיו ילדים שיקראו את זה) סיוטים בלילה (נגיד רוחות כישופים רציניים או מפלצות שמצוירות בצורה מפחידה מידי).

מהמעט שכן כתבת על הסיפור הוא נראה מעניין ומותאם ואני מאמין שאשמח לקנות אותו. אם הוא יתאים לגילאי 11 יהיה לי גם תירוץ יותר טוב לעניין.

הרבה הצלחה!!

הגיבן (ת)

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אולי קצת יותר תפרטי מה הולך להיות שם? נושאים שפחות מתאימים לילדים? ציורים מידי אמיתיים ושטניים?;)
כי אם זה בסך הכל כמו ספר מתח רגיל ונורמלי שהוא רק בקומיקס, אז למה לא?
העלילה מבוססת באופן כבד על ההיסטוריה של עמנו, בעיקר בתקופות שבין שתי מלחמות עולם וטרום-חורבן בית שני. זה בטח כבר עונה על השאלה שלך :)

לא נראה לי שיהיה פה ציור שמבטא את מה שנוטים לכנות "אלימות". כגון דם, או רֶשע, או מפלצתיות. כרגע עוד לא ראיתי צורך בזה. אבל אין מן הנמנע שסיפור שעוסק בתקופות אלה, ישדר תחושה כבדה לקורא, גם אם לא אצייר דברים מפורשים.

כלומר נראה לי שזה ספר "בטוח" לילדים, לא מסוכן שהם יסתכלו בו. אבל אני בספק שהם יבינו משהו.

אני מתייחסת לקורא כאילו יש לו מעט מושגים היסטוריים, ולא מלמדת מי ומה היה באיזה שנים ואיזה מדינות. (דעתי בעניין: מי שרוצה לדעת עוד שישאל את הוריו או ילך לספרייה). הדמויות מנסות להשיג מטרה רחבה ורעיונית. לא משהו פשוט כמו מרדף אחרי מזון או ביטחון או משהו ישיר כזה, לכן אני לא בטוחה עד כמה ילדים יבינו.

ifatrosh

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני בעד.
חייבים לפתוח ז'אנר כזה בציבור שלנו.
זה יהיה חדש, ואנשים לא ידעו בהתחלה איך לאכול את זה.
אבל כשזה יהפוך לז'אנר מוכר, וזה יהפוך, זה יהיה הדבר הבא בציבור שלנו.
גם אני חושבת שיצליח.
כפי שכתבו קודמיי - הייתי שמח "לגנוב" בסתר כמה דקות עם הספר, אבל לא הייתי קונה אותו. לא לילדיי (מעדיף בגילם תכנים מסוננים יותר, מבחינת המתח והפחד) ובטח לא קונה בשבילי(בכל זאת... צריך לשמור על התדמית...)
נכון. ספר כזה יקנו בעיקר לספריות ובמספר עותקים, אם יהיה 'בהמשכים' זה ירוץ. וכשהילדים אוהבים אז סבתא קונה;) וגם אבא יהנה.
העלילה מבוססת באופן כבד על ההיסטוריה של עמנו, בעיקר בתקופות שבין שתי מלחמות עולם וטרום-חורבן בית שני. זה בטח כבר עונה על השאלה שלך :)
נשמע ספר עם תוכן ברמה טובה. יש מצב שספריות בית ספר ירכשו. (תלוי בהנהלה)

ובאופן כללי, מחכה לספר בעיניים כלות.
בהצלחה.

R.E.Y

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי

לא נראה לי שיהיה פה ציור שמבטא את מה שנוטים לכנות "אלימות". כגון דם, או רֶשע, או מפלצתיות. כרגע עוד לא ראיתי צורך בזה. אבל אין מן הנמנע שסיפור שעוסק בתקופות אלה, ישדר תחושה כבדה לקורא, גם אם לא אצייר דברים מפורשים.

כלומר נראה לי שזה ספר "בטוח" לילדים, לא מסוכן שהם יסתכלו בו. אבל אני בספק שהם יבינו משהו.

אני מתייחסת לקורא כאילו יש לו מעט מושגים היסטוריים, ולא מלמדת מי ומה היה באיזה שנים ואיזה מדינות. (דעתי בעניין: מי שרוצה לדעת עוד שישאל את הוריו או ילך לספרייה). הדמויות מנסות להשיג מטרה רחבה ורעיונית. לא משהו פשוט כמו מרדף אחרי מזון או ביטחון או משהו ישיר כזה, לכן אני לא בטוחה עד כמה ילדים יבינו.
וואו מרגע לרגע נשמע מרתק יותר.
אני חושבת שילך, בפרט שאין בזה את כל הדברים השליליים הנ"ל.
אולי זה גם יגרום לילדים להבין שלא כל מה שקומיקס מיועד עבורם. ממ.. אולי.

שמואל י

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי

נשמע מעולה, והרבה פחות מלחיץ מהכותרת של הסקר.

אפשר גם לקבל כיוון מה סגנון הפנטזה בסיפור?

הגיבן (ת)

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
נשמע מעולה, והרבה פחות מלחיץ מהכותרת של הסקר.

אפשר גם לקבל כיוון מה סגנון הפנטזה בסיפור?
צודק. גם אני הלחצתי את עצמי..

זה לא פנטזיה בעולם אחר. זה מתרחש בעולם שלנו המציאותי עם כל חוקי המציאות, אבל העלילה מתפרסת על פני כמה נקודות בעבר. ה"קסם", אם נרצה לקרוא לזה כך, מקשר בין הנקודות האלה. הדמויות צריכות להתמודד עם זה, ולפתור את הבעיה שזה מציב בפניהן, תוך כך הן מגלות מה באמת עמד מאחורי הכל.

עריכה: לא רוצה להקפיץ את האשכול, אבל תודה רבה לכל מי שהגיב והצביע! אני אשתדל לעמוד בכבוד בציפיות שלכם, ואעשה את מיטב יכולתי לקדם את היצירה. תודה רבה!!

נערך לאחרונה ב:

Chaya Lea

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נשמע ממש טוב, אני חושבת שזה ילך יותר לנוער לפי מה שכתבת.
גם בגלל שזה יותר רציני וגם בגלל הידע.
לא סותר שגם ילדים יקראו פשוט פחות יבינו מה הולך שם.
עושה רושם ממש טוב! אני בעד שיוציאו קומיקסים איכותיים.

אולי מעניין אותך גם...