מידע שימושי קהילת כתיבה מקצועית

corona

משתמש צעיר
קרדיט: אמיר מויאל

עוד מעט ייכנס הסגר. למדנו על זה בגן.
אבא ואמא לחוצים כי הסגר נכנס בשתיים, למרות שאבא אמר שמקסימום יש עוד 20 דקות של 'תוספת סגר' למי שלא הספיק.
ביום האחרון של הגן, אני הייתי אבא של סגר וטליה הייתה אמא של סגר, והגננת סיפרה לנו סיפור יפה על חנה'לה ושמלת הסגר. אם אני זוכר נכון חנה'לה רצתה לעזור לאמא שלה והשמלה התלכלכה, ואז במשך כל הסגר היא הסתובבה עם אותה שמלה מלוכלכת -
כי אמא שלה אמרה לה שחבל לכבס, ממילא אף אחד לא רואה.
--
כשהסגר התחיל,
ראיתי עוד אנשים מסתובבים מחוץ לתחום הסגר של אלפיים אמה.
אח שלי שלומד בישיבה, אמר שאסור לחלל סגר ומי שמחלל אותו עייף. או חייב מיטה, משהו כזה.
אבא שלי גם חושב שצריך לשמור את הסגר, אבל הוא פחות קיצוני. בכניסת הסגר, שמעתי אותו מצטט את ר' גבריאל הברבשי שאמר:
"יותר משישראל שמרו על הסגר, שמר הסגר על ישראל"
--
בהתחלה לא הבנתי איך זה שיש אנשים שלא שומרים סגר, אבל אבא הסביר לי שאנחנו דתיים והם חיוניים. והחיוניים- לא שומרים סגר.
"ומה לגבי האיש עם הכיפה הסרוגה שם שנוסע לעבודה?" שאלתי כמה ימים אחרי ראש השנה. אבא הסתכל עליי, חייך ואמר: "הוא מהחיונות הדתית. גם להם מותר"
--
ביום החמישי של הסגר, התקלקל לנו המזגן.
היה חם מאוד, אבל אי אפשר היה לנסוע ולקנות חלקי חילוף.
אמא הסתכלה על אבא במבט של "זה פיקוח נפש, ופיקוח נפש דוחה סגר", אז אבא קרא לשכן החיוני שלנו, וניסה לרמוז לו שחם בלי מזגן וקרץ.
אבל רגע לפני שהוא הבין, אחי האמצעי, שכבר לא מאמין בקורונה והוריד את המסכה, לקח את המפתחות של האוטו ואמר לאבא שלי "חלאס, אין קורונה, תפסיקו עם השטויות האלה שלכם. מישהו ראה פעם את הקורונה? דיבר איתה? אתם באמת מאמינים שהיא הגיע מסיני? לא נראה לכם מוזר שרק המדענים רואים את הקורונה ואומרים לכם מה מותר ומה אסור לעשות? ואיפה הקורונה הייתה בשואה?!"
--
אבא שלי היה נבוך שהשכן החיוני שלנו רואה שאחי לא שומר סגר ובכלל לא מאמין בקורונה.
אבל ככה זה בציבור החיוני דתי, הרבה חבר'ה הורידו את המסכה. יאמר לזכותם שכשהם מגיעים להורים הם מכבדים ושמים מסכה, אבל אתה ישר רואה שהיא הייתה מקופלת בכיס הרבה זמן.
חלק מהם אומרים שאפשר להאמין בקורונה גם אם לא שומרים על 2 מטר, ושמים מסכה, כי העיקר זה האמונה שבלב.
--
מה אני יודע, אני רק ילד קטן-
אבל שמעתי את אבא אומר לאמא "אם ישמרו ישראל שני סגרים כהלכתם מידי נגאלים"
הלוואי. סגר שלום.

נערך לאחרונה ב:

3333ציפי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אין אפס הכתיבה יפה ממש
לא אהבתי את השימוש בהקבלות מהתחום הדתי, למרות שתכל'ס זה הרעיון,
אז לא אהבתי את הרעיון

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
דווקא אני הבנתי אחרת.
שהלוואי שהיו מסתכלים על הסגר בצורה אדוקה כ"כ. כולנו היינו מרוויחים מזה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת הִנֵּה בָּרְכוּ אֶת יְהוָה כָּל עַבְדֵי יְהוָה הָעֹמְדִים בְּבֵית יְהוָה בַּלֵּילוֹת:ב שְׂאוּ יְדֵכֶם קֹדֶשׁ וּבָרְכוּ אֶת יְהוָה:ג יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

השילוב המנצח • אתגר 19

לוח מודעות

למעלה