מידע שימושי קהילות בפריפריה-ליטאי -השתייכות לישיבות

אדיר נוף הגליל

משתמש פעיל
לגבי הר יונה זה לא נכון. הערב מתוכננת אסיפה רבתית של ישיבה מאוד מפורסמת בעניין. זה יכול מאוד מאוד להצליח. הפוטנציאל בלתי נגמר, בעיקר בזכות שהעירייה חמה מאוד לנושא, כולל בניינים שלמים שאפשר לקבל מייד לביכנס וישיבה. בניגוד לרוב מקומות האחרים שצויינו.

לגבי ירוחם, זה נכון שלא היה כלום, אבל עכשיו זה הזמן לשינוי. דברים קורים שם ולדעתי זה הפספוס הגדול ביותר של הציבור הישיבתי. הראשון שישים שם יד יצליח מאוד.
נוף הגליל מתחרדת בקצב שיא. לפני 5 שנים היה חרדי 1 במועצה . עכשיו יש 3 . דירות זולת איכותיות . מי שלא מבין את זה עכשיו עוד יבין בעוד 10 שנים .

אדיר נוף הגליל

משתמש פעיל
אני אפרט
ניגש אלי איזה ערבי, שבדיוק היה ברחוב ושאל אותי אם אני רוצה לקנות את הדירה שלו
שוחחתי איתו כמה דקות
והוא סיפר כמשיח לפי תומו שהוא רוצה לעבור לחו"ל וכמו הרבה חברים שלו הוא רוצה "למכור לדתיים" כלשונו!!!!!!!!
כמובן שלא התפתיתי ואמרתי לו שאני קונה רק דרך וועדת הדיור דשם
(אחרי שביררתי אצלם הוא באמת רצה למכור לי במאה אלף שח יותר )

אני מאמין שזה משקף את המציאות ברמה כזו או אחרת
בעזרת השם עוד אבנך ונבנית
תתחילו להתרגל ערבים יש בכל מקום. להם אין איפה לגור וגם לנו אין איפה . ואיך בכלל אפשר לדבר על כרמיאל ששם הערבים זה פרווה שבפרווה לעומת ירושלים קיצונים איסלמיסטים 100 מטר מגאולה

אדיר נוף הגליל

משתמש פעיל
אני אפרט
ניגש אלי איזה ערבי, שבדיוק היה ברחוב ושאל אותי אם אני רוצה לקנות את הדירה שלו
שוחחתי איתו כמה דקות
והוא סיפר כמשיח לפי תומו שהוא רוצה לעבור לחו"ל וכמו הרבה חברים שלו הוא רוצה "למכור לדתיים" כלשונו!!!!!!!!
כמובן שלא התפתיתי ואמרתי לו שאני קונה רק דרך וועדת הדיור דשם
(אחרי שביררתי אצלם הוא באמת רצה למכור לי במאה אלף שח יותר )

אני מאמין שזה משקף את המציאות ברמה כזו או אחרת
בעזרת השם עוד אבנך ונבנית
זה נכון בעיקר בגלל הדתיים לאומים. אין לכם מושג כמה הערבים מפחדים(סתם) מדתיים וחרדים. ומכיר 2 משפחות שעזבו את השכונה הצפונית בגלל שעכשיו הרבה חרדים עוברים לגור.

חדוה

משתמש מקצוען
יש לי חבירה שעוברת היום לבית שאן,
היא טענה שעומדת להיפתח שם קהילה אשכנזית מאחת הישיבות ולא פרטה

ייד

משתמש מקצוען
כרמיאל גם גרים בשכנות אותו דבר בדיוק עם ערבים.
בנוסף האזור של הקהילה החדשה כולו בתהליכי פינוי בינוי (ברח' הארבל כפי הידוע לי זה ממש מתקדם בכמה בנינים) ככה שזה מאוד ישדרג את המקום.
ובנוסף כהיום כבר יש בערך 100 חרדים המחזיקים דירות באזור ככה שאם העסק יתפתח מאמין שאוטומטי חלק מהם יגיעו למקום וודאי שיהיה להם יותר ענין להשכיר לחרדים..
חוץ מזה למי שפיספס לא נראה לי שיש עוד מקום שליטאים חולמים עליו (למעט ירוחם אולי) שיש שם כאלה מחירים.. (בגבעת המורה בעיקרון זה המחיר אבל אין דירות..
כנראה לכן זה לא מתפתח
כי כולם יודעים שאם יש פינוי בינוי זה אומר שאין עתיד חרדי שם...
ואגב, את הדירות היקרות שם (בפרויקטים החדשים) קונים ערבים כך שפינוי בינוי לא מרחיק ערבים כי אם להיפך..

ייד

משתמש מקצוען
לגבי הר יונה זה לא נכון. הערב מתוכננת אסיפה רבתית של ישיבה מאוד מפורסמת בעניין. זה יכול מאוד מאוד להצליח. הפוטנציאל בלתי נגמר, בעיקר בזכות שהעירייה חמה מאוד לנושא, כולל בניינים שלמים שאפשר לקבל מייד לביכנס וישיבה. בניגוד לרוב מקומות האחרים שצויינו.

לגבי ירוחם, זה נכון שלא היה כלום, אבל עכשיו זה הזמן לשינוי. דברים קורים שם ולדעתי זה הפספוס הגדול ביותר של הציבור הישיבתי. הראשון שישים שם יד יצליח מאוד.
העירייה חמה מאוד לנושא?
לבית כנסת וישיבות? כן, גם בניינים שלמים!
התחרדות ובניה לחרדים בלבד? בשום אופן!!!
ראש העיר שם תוקע מקלות בגלגלים מיום כניסתו לתפקיד!
וה״ועד הדיור״ משתף איתו פעולה ומפזר את האוכלוסיה ע״מ שלא להפריע לו, מה שאומר שגם אם זה יתרומם, תוך עשור או שנים זה יתפורר.. :(

הרב יוני

משתמש צעיר
בואו לא נסיט את האשכול
מי שיודע על עוד התארגנות של בוגרי ישיבות מסוימים במקום כל שהו בפריפריה נשמח אם ישתף אותנו

לדוגמא שמעתי שיש התארגנות של בוגרי אורחות תורה לעבור קבוצה ביחד
אשמח לעוד מידע מאיזה ישיבות יש בקרית אתא וכדו'?
ובשאר הקהילות בפריפריה

בואו לא נסיט את האשכול
מי שיודע על עוד התארגנות של בוגרי ישיבות מסוימים במקום כל שהו בפריפריה נשמח אם ישתף אותנו

לדוגמא שמעתי שיש התארגנות של בוגרי אורחות תורה לעבור קבוצה ביחד
אשמח לעוד מידע מאיזה ישיבות יש בקרית אתא וכדו'?
ובשאר הקהילות בפריפריה
לגבי קריית אתא:
יש כמה קהילות
לגבי הקהילה בשכונת שביט מכיל מכל הסוגים החל מחברון דרך נחלת הלויים עד בית מדרש עליון
כמעט נציג לכל ישיבה...
לגבי הקהילה במרכז העיר סגנון יותר פתוח לא מכירה ישיבות ספציפיות.

באמת יש שם כבר כולל עם אברכים בסגנון אורחת פונביז כ20 אברכים
לי ידוע על שניים שכבר עברו...
אבל הבדיקה האמתית תהיה בקיץ.
אנחנו מאד רצינו לעבור לשם היינו שם שבת שנה שעברה באייר כדי לבדוק את המקום
ולא היה אפשר לצאת מהבית מרוב חום...
חוץ מזה הכל שם די בסדר.

zkzbhe

משתמש פעיל
בחיפה הליטאית המנעד נע מסלבודקה עד חברון, הסגנון הכללי של בני התורה הצעירים הוא עולם הישיבות קלאסי,
לא גבעת המורה ולא פתח תקוה...
עוד לא נתקלתי במישהו שלא מצא את מקומו בגלל שלמד בישיבה X
בד"כ ימצא תמיד לפחות חבר או שניים מהמחזור שלו בישיבה, כנ"ל האשה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה