מידע שימושי קהילות בפריפריה-ליטאי -השתייכות לישיבות

הרב יוני

משתמש צעיר
עלה בדעתי לפתוח אשכול שירכז את הקהילות החרדיות ליטאיות בפריפריה תוך ציון הישיבות העיקריות ששולחות לשם בחורים
לאחר הבנה שמתחת לפני השטח נוצרו הרבה שיתופי פעולה כאלו ולדעתי זה נתון ששופך הרבה אור על אופי הקהילה
עבור זוג ליטאי שמחפש מקום

לדוגמא שמעתי שבבית מדרש עליון מתארגנת קבוצה גדולה מאד ללכת לקהילה החדשה בנוף הגליל מה שלכאורה ירחיק ציבור שמשתייך לישיבות בסגנון פתוח יותר
לכן אנסח רשימה קצרה ואשמח שמשתתפי הפורום ירחיבו עוד ועד כמה זה נכון ונצרך

הקהילה בצפת -גרודנא אשדוד
גבעת המורה עפולה - בית מדרש עליון קרית מלך
עפולה עילית-
קהילת הישיבה בכרמיאל- ישיבות אורחות תורה ומאור התלמוד
קרית אתא -גיל, אטינגר
נוף הגליל -בית מדרש עליון אורחות תורה
אופקים-
הר יונה -
ירוחם-
נתיבות-

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
צפת עפולה אופקים ונתיבות הם מקומות גדולים מדי בשביל לשייך אותם לישיבה מסוימת
נוף גליל כרגע אין כלום בגדול הם מנסים כל כיוון
ובירוחם אין כלום ולא היה כלום
לגבי הר יונה זה לא נכון. הערב מתוכננת אסיפה רבתית של ישיבה מאוד מפורסמת בעניין. זה יכול מאוד מאוד להצליח. הפוטנציאל בלתי נגמר, בעיקר בזכות שהעירייה חמה מאוד לנושא, כולל בניינים שלמים שאפשר לקבל מייד לביכנס וישיבה. בניגוד לרוב מקומות האחרים שצויינו.

לגבי ירוחם, זה נכון שלא היה כלום, אבל עכשיו זה הזמן לשינוי. דברים קורים שם ולדעתי זה הפספוס הגדול ביותר של הציבור הישיבתי. הראשון שישים שם יד יצליח מאוד.

a jew

משתמש פעיל
לגבי הר יונה זה לא נכון. הערב מתוכננת אסיפה רבתית של ישיבה מאוד מפורסמת בעניין. זה יכול מאוד מאוד להצליח. הפוטנציאל בלתי נגמר, בעיקר בזכות שהעירייה חמה מאוד לנושא, כולל בניינים שלמים שאפשר לקבל מייד לביכנס וישיבה. בניגוד לרוב מקומות האחרים שצויינו.

לגבי ירוחם, זה נכון שלא היה כלום, אבל עכשיו זה הזמן לשינוי. דברים קורים שם ולדעתי זה הפספוס הגדול ביותר של הציבור הישיבתי. הראשון שישים שם יד יצליח מאוד.
הר יונה כן אבל קהילת נוף גליל לא כל כך

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
נוף גליל נראה לי כבר ניסו כל ישיבה כל שהיא
למרות כל המאמצים לא כל אחד רוצה לגור בשכונה עם ערבים
אמרתי לך יש הערב אסיפה גדולה בעניין.
בחיפה גרים ביחד עם הערבים. והערבים של נוף הגליל הם לא ממש אראבערס אלא סוג של ערד"קים שבאו דווקא לכאן כדי ללבוש עניבה.

a jew

משתמש פעיל
אמרתי לך יש הערב אסיפה גדולה בעניין.
בחיפה גרים ביחד עם הערבים. והערבים של נוף הגליל הם לא ממש אראבערס אלא סוג של ערד"קים שבאו דווקא לכאן כדי ללבוש עניבה.
בחיפה זה לא ממש מעורב ויש שם כמות גדולה של יהודים שם זה להיות מיעוט לא דומיננטי לפחות בתחלה
ואני לא חושב שתעזור עוד אסיפה אחרי שהם עשו כל דבר אפשרי כולל מודעות על כל קיר בבני ברק פעמיים

710

משתמש פעיל
יש ב"ה הרבה קהילות של הציבור הליטאי בפריפריה, כ"י,
הלוואי שלציבור החסידי היה כזה מבחר...

y0527183770

משתמש רשום
נוף גליל נראה לי כבר ניסו כל ישיבה כל שהיא
למרות כל המאמצים לא כל אחד רוצה לגור בשכונה עם ערבים
כרמיאל גם גרים בשכנות אותו דבר בדיוק עם ערבים.
בנוסף האזור של הקהילה החדשה כולו בתהליכי פינוי בינוי (ברח' הארבל כפי הידוע לי זה ממש מתקדם בכמה בנינים) ככה שזה מאוד ישדרג את המקום.
ובנוסף כהיום כבר יש בערך 100 חרדים המחזיקים דירות באזור ככה שאם העסק יתפתח מאמין שאוטומטי חלק מהם יגיעו למקום וודאי שיהיה להם יותר ענין להשכיר לחרדים..
חוץ מזה למי שפיספס לא נראה לי שיש עוד מקום שליטאים חולמים עליו (למעט ירוחם אולי) שיש שם כאלה מחירים.. (בגבעת המורה בעיקרון זה המחיר אבל אין דירות..

הרב יוני

משתמש צעיר
הייתי השבוע בנוף הגליל ראיתי בבירור איך שהמקום מתפתח מבחינה ליטאית והערבים עוזבים ובורחים
לא להאמין
כרגע יש דיבור לשני כוללים חדשים לקראת זמן קיץ כן ירבו
עם קבוצה גדולה מאחת הישיבות הבולטות

הרב יוני

משתמש צעיר
איך רואים שהערבים בורחים?????
להאמין????

אני אפרט
ניגש אלי איזה ערבי, שבדיוק היה ברחוב ושאל אותי אם אני רוצה לקנות את הדירה שלו
שוחחתי איתו כמה דקות
והוא סיפר כמשיח לפי תומו שהוא רוצה לעבור לחו"ל וכמו הרבה חברים שלו הוא רוצה "למכור לדתיים" כלשונו!!!!!!!!
כמובן שלא התפתיתי ואמרתי לו שאני קונה רק דרך וועדת הדיור דשם
(אחרי שביררתי אצלם הוא באמת רצה למכור לי במאה אלף שח יותר )

אני מאמין שזה משקף את המציאות ברמה כזו או אחרת
בעזרת השם עוד אבנך ונבנית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה