כללי קבלת קובץ "פתוח"

ליזי

משתמש רשום
אני עובדת עם גרפיקאיות שונות,
גרפיקאית עמדה לי מסמך של 100 עמודים,
ואני כל תקופה אצטרך לעשות בה שינויים קלים, ואח"כ להחזיר את זה למצב הקודם.
אני לא רוצה להיות תלויה בה על כל שינוי קטן
ולכן אני צריכה את הקובץ אינדזיין,
הגרפיקאית מסרבת לתת לי אותו בתואנה ש"זה לא מקובל" ואם הייתי מסכמת איתה מראש זה היה אחרת,
האם היא צודקת?
אם זה היה לוגו אני מבינה שהיא לא רוצה לתת לי את הקובץ כדי שלא אהרוס את העיצוב שלה,
אך מאחר ומדובר על עימוד (פשוט ביותר) פס עליון פשוט + פונט . חוץ מיזה זה רק טקסט רגיל.

Pro

משתמש רשום
אכן
לא מקובל לתת קבצים פתוחים.

אגב בלוגו זה יותר מקובל

הסיבה שלא נותנים קובץ פתוח זה לא הבעיה של הרס העיצוב.

הסיבה היא:
1. התשלום הינו על קובץ מוכן להדפסה\אינטרנט וכו'. ולא על שום דבר אחר.
2. בקובץ פתוח ניתן ללמוד את שיטות העבודה של הגרפיקאי, וזה לא מקובל.
3. האלמנטים שהגרפיקאי השתמש בעבודה שייכים לו, והתשלום הוא עבור השימוש החד פעמי, בקובץ פתוח יכולים להשתמש עם האלמנטים לעוד הרבה דברים ו\או להעביר אותם לאחרים, וזה לא מה שהגרפיקאי רוצה.

יש עוד סיבות, אך הזמן קצר וכו'

Pro

משתמש רשום
תשלום נוסף בדרך כלל זה הרבה יותר מפי 4 מהתשלום המקורי

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עיזבו קובץ פתוח או לא,
הבנתם מה המטרה?
בקשה פשוטה וברורה מאד שהגרפיקאית תכין את החומר בהתאם למטרה.

מה שאומר רקע סגור מוטמע במסמך,
והטקסט שהלקוחה תהיה חופשיה לשנות.
מה כבר מדובר כאן???

אפרתה

משתמש מקצוען
היא לא יכולה לסגור בצורה כזו שתאפשר את השינויים הקלים שאת מעונינת בהם?

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בהחלט ניתן כמו שמיג כתבה -
להכין (בתוספת תשלום) את המסמך באופן שהרקע סגור והטקסט חופשי לשינויים
מה שכן, זה רק אם העימוד באמת פשוט פשוט. כי בעימוד טיפה מורכב יותר (הערות שוליים, סגנונות מיוחדים, אובייקטים מעוגנים, תמונות) - שינוי - אפילו של מילה - יכול לפעמים להקפיץ עמודים שלמים, ומי שלא ממש שולט באינדייזיין יאבד ידיים ורגליים בקובץ

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה