דרוש מידע קבלת מלגת דתות מהכולל

מצב
הנושא נעול.

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
תתנו לו מעשרות שלא תפסידו הכל ובפעם האחרונה תקחו לו אתם מעשרות;)

יש לי קרוב משפחה שהיה בכולל לפני 12 שנה בערך ויצא לעבוד רשום בדתות ובהתחלה הראש כולל נתן לו דתות אח"כ חצאי דתות וכבר שנים שהוא לא מקבל שקל,עשה חשבון שהפסיד עשרות אלפי שקלים...

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
יש לי קרוב משפחה שהיה בכולל לפני 12 שנה בערך ויצא לעבוד רשום בדתות ובהתחלה הראש כולל נתן לו דתות אח"כ חצאי דתות וכבר שנים שהוא לא מקבל שקל,עשה חשבון שהפסיד עשרות אלפי שקלים...
אם הוא יצא לעבוד אז ודאי שאסור לו לקבל כי זה יורד לכל האברכים בארץ...
(תקציב הדתות נקבע באופן שרירותי ולא פר אברך, ולכן בתחילת שנה בדר"כ הדתות נמוך יותר)

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
אם הוא יצא לעבוד אז ודאי שאסור לא לקבל כי זה יורד לכל האברכים בארץ...
(תקציב הדתות נקע באופן שרירותי ולא פר אברך, ולכן בתחילת שנה בדר"כ הדתות נמוך יותר)
אז שהראש כולל יוציא אותו מהדתות

O.a

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בעיקרון בעלי מקבל כסף מהדתות ישר 560 שקלים
לדעתי כן כדי לתת לו את המעשרות כי יש פה טובה שהוא רשם אותכם בדתות הוא יכול להוציא אותו
עדיף פת חרבה מאשר כלום

O.a

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
**כדאי

O.a

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אבל מקבל ציק ישר מהם

אני וביתי

משתמש מקצוען
אבל הדתות היום בערך 630...
מישהו גוזר קופון על חשבונו
למה את הרואה חשבון מי משלם לדוגמא? והוצאות מזכירות? למה חייב להביא הכל?
מי שמביא הכל צדיק יאמר לו ולדוגמא ומופת אבל צריך לקחת בחשבון שהסכום הוא המקסימום וממנו רק ניתן לרדת.
מאיפה הבאת את זה?
היה לר ניסים זצ"ל דיון בבית משפט לא זוכר באיזה הקשר לגבי שכר ראש כולל או כפל שכר לא זוכר בפירוט וטען שהכסף שייך לכולל והוא מחלק אח"כ מקופת הכולל ופסק הדין היה כך.

סווצ'אר.

משתמש מקצוען
עצם הרעיון שהוא מבקש מעשרות לדעתי לא מקובלת
כי זה כסף שאמור להגיע מהמדינה לאברכים..
הכולל זה רק פלטפורמה איך להגיע לאברכים...
ככה מראות עיניי אולי צריך לשאול רב...
השאלה אם אברך יכול לתבוע משפטית את הדתות מהראש כולל?

י.אדרי

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
מקובל מאוד שאברך שרשום בכולל שהוא לא לומד בו מעשית
מפריש בין 10%ל30%!!!!
וזה לגיטמי לגמרי!!
מי שיודע מה כרוך בפרצדורה ובמתח לביקורת.
הכל טוב ונכון ויפה אבל לצערי הרב הראש כולל הנ"ל התייחס לבעלי בצורה מאוד מבזה...רק אתן דוגמא שהוא למד איתו חברותא ביחד והוא אמר לו באמצע: "סתום"..ובואו נגיד שזה לא היה ריב הלכתי..היה פה משהו אישי... כמו שרבים וטובים אמרו כאן היה נכון וטוב לתת כמו שהוא שומר לנו מקום וכורך בכך את הסיכונים של הביקורת, אבל כשתוקעים בך סכין ועוד מבקשים שתוסבב אותו-זה כואב מדיי....
מאמינה שבסוף בעלי יעשה את זה וזהו, סתם כי יש לו לב טוב, לא אוהב להיכנס לוויכוחים....

י.אדרי

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
בפירוש זה לא שצרח עליו וצעק לו את זה...כנראה רצה לדבר והוא הפריע לו...אבל גם לא נראה לי שבכלל מילה כזו אמורה להיות מוצאת החוצה-לא כלפי האברכים ובוודאי לא כלפי החברותא שלומד איתך.....

שלומי12

משתמש סופר מקצוען
חברים נא להירגע ולא להיסחף לעליהום שעושים כאן על ראשי הכוללים.
כמו בכל דין ודברים יש שני צדדים למטבע. אחד מידידי שמפעיל כולל אברכים, סיפר לי בכמה מקרים הזויים שהוא נתקל בהתנהלות קלוקלת של אברכים ביחס לכולל, ואזני תצילנה מלשמוע. אם יש מישהו שמעוניין לשמוע את הצד השני, אולי עוד אפרט .

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה