עזרה קבלת דרגה מעונות תשפ"ג

ג'יחניק

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מסתבר שיש כבר אשכול כזה אשמח אם תפנו אותי אליו
בכל אופן אשמח אם מישהו יודע אם אני יכול להגיש תלושים רצופים אפילו שהאחרון שבהם של מעסיק אחר
כמו"כ כמה שעות עבודה צריך בשביל לקבל דרגה ג' וכמה שעות זה נחשב אברך (מישהו אמר לי שבזכות ליברמן אברך נחשב מאה אחוז כי לא החזירו את כל התקנות אחרי שהוא ביטל אותם -מששהו כזה)

ג'יחניק

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תודה
עם הנתונים האלה אני ממש חושש מההצלחה המדוברת.....

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
מסתבר שיש כבר אשכול כזה אשמח אם תפנו אותי אליו
בכל אופן אשמח אם מישהו יודע אם אני יכול להגיש תלושים רצופים אפילו שהאחרון שבהם של מעסיק אחר
כמו"כ כמה שעות עבודה צריך בשביל לקבל דרגה ג' וכמה שעות זה נחשב אברך (מישהו אמר לי שבזכות ליברמן אברך נחשב מאה אחוז כי לא החזירו את כל התקנות אחרי שהוא ביטל אותם -מששהו כזה)
לפי הניסיון שלי - צריך ששלושת התלושים יהיו של אותו מעסיק.
אם זו עבודה חדשה אז הם נותנים דרגה זמנית וצריך לשלוח את שני התלושים הנוספים
בחודש העוקב.
(נגיד עכשיו...אז עד ל 10.08 תצטרכו לשלוח את התלוש של חודש 7.)

בשביל לקבל דרגה 3 - צריך שאחד ההורים יעבוד 144 שעות חודשיות
(הם עושים ממוצע של שלושת התלושים )
אם ההורה השני אברך - זה מעולה, רק צריך להביא אישור והצהרת הורה לומד ושהשעות יהיו לא פחות מ 96 בחודש.
ועוד דבר חושב- ההכנסה לנפש צריכה לא לעלות על 2,100.

האמת שהכל כתוב לכם כאן:
זה מתוך מייל שאגודת ישראל שלחו.

בהצלחה!
והרבה הרבה סבלנות ועקביות.

בס"ד נפתחה המערכת להגשת בקשות לקבלת דרגות לשנה"ל תשפ"ג מהרו להגיש בקשה לדרגה לפני העומס הצפוי בהמשך.
על מנת לקבל דרגה מתחילת שנת הלימודים, יש לבצע רישום ראשוני לקבלת דרגה אף ללא צירוף מסמכים עד לתאריך ו' חשון (31/10/22).

את הבקשה ניתן להגיש כאן (לאחר ביצוע הליך הזדהות) או לנסות את הקישור הישן שעדין פועל ללא צורך בהליך הזדהות.
טרם הגשת הבקשה יש להצטייד בסמל מעון (אם אינכם יודעים את סמל המעון ניתן לאתר כאן)

בכדי לקבל דרגה 3 (הדרגה הטובה ביותר) יש צורך שאחד ההורים יעבוד לפחות 144 שעות בממוצע בחודש (וכן הורה אברך כולל או שעומד באחד התנאים המנויים בהמשך), וההורה השני יעבוד לפחות 96 שעות בממוצע בחודש, והכנסות שניהם יחד לא יעברו סך של 2,100 ₪ לנפש לחודש.

הורה העונה על אחד מהקריטריונים הבאים נחשב כהורה עובד 144 שעות ולהורה השני מספיק 96 שעות:
אברך כולל, הורה בעל 50% נכות ומעלה, הורה המקבל הבטחת הכנסה, מתנדב בשירות אזרחי, הורה לומד במסלול מזכה לפחות 96 שעות בחודש.
במשפחות עם הורה יחיד, נדרש 80 שעות עבודה או לימוד בחודש לצורך קבלת דרגה.​
להלן המסמכים הנדרשים להגשת הבקשה:​
מעמדמסמכים
אברך כולל
  1. הצהרת הורה לומד – נספח 3.
  2. אישור לימודים מהכולל – נספח 10
שכיר3 תלושי שכר רצופים החל מחודש נובמבר 2021.
(נדרשים 3 חודשים מאותם מקומות העבודה, במקרה של שינוי מקום עבודה, יידרשו שוב 3 חודשים).
או לחילופין תלוש אחד החל ממרץ 22' הכולל נתונים מצטברים של שלושה חודשי עבודה רצופים לפחות, ולפיהם יחושב ממוצע הכנסות ושעות.
עצמאי
  1. הצהרת הורה עצמאי – נספח 2.
  2. הצהרה על הכנסות – נספח 7.1.
  3. אישור על הכנסות מרו"ח – נספח 7.2, או אישור מיועץ מס – נספח 12
אם שכירה החוזרת מחופשת לידה יש לקבוע דרגה ע"פ התנאים הרגילים לשכירה.
ובלידה אחר שכבר התקבלה דרגה:
  1. ספח ת"ז עם הילד החדש.
  2. אישור מעסיק על חזרה מחל"ד – נספח 5
מקבלי אבטלה או נכות או הבטחת הכנסהאישור מביטו"ל המפרט את סכום הקצבה ואת תקופת הזכאות, ובנכות גם את אחוזי הנכות. (יידרשו תלושי שכר עם סיום קבלת הקצבאות).
לומד בפיקוח ומימון ממשלתי
  1. הצהרת הורה לומד – נספח 3.
  2. אישור לימודים ממוסד הלימודים (בהכשרה מקצועית יש לצרף אישור ממוסד הלימודים שמפוקח וממומן ע"י משרד ממשלתי).
  3. תכנית לימודים הכוללת מס' שעות והנלמד.
ילד המתקבל למסגרת באמצע שנה"ל, החישוב ייעשה ע"פ 3 חודשים רצופים מתוך 6 חודשים שקדמו לכניסתו למסגרת.

ג'יחניק

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
זאת אומרת שאם יש לי עכשיו תלוש אחד מהעבודה החדשה אני נותן אותו ומקבל דרגה זמנית עד להבאת עוד שני תלושים כאילו ה8 וה9
מה יותר הורס את הדרגה מחסור בשעות או הכנסה מידי גבוהה?

אלי חיים הכהן

משתמש פעיל
כשממלאים את הבקשה לדרגה יש שאלה, האם אתה מנהל משק בית משותף? צריך לסמן כן או לא, מה לסמן? שח"ו לא יהיה פאדיחה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה