צרכנות באינטרנט

ראש_יהודי

משתמש פעיל
האמת שאלתי את השאלה הזו גם בפורום איש את רעהו
http://www.prog.co.il/showthread.php?p=577763#post577763

אבל אולי מכאן אוכל לקבל תשובות יותר מבוססות נתונים.
זה מה ששאלתי:
משהי/ו מכאן קנה/תה פעם משהו באינטרנט?
לא משנה מה: ספרים, כריות, בגדים...
אני שואלת כי יש לי חברה שרוצה לבנות אתר כדי למכור בגדי תינוקות/ילדים/נערים מהחנות שלה -
ולא ידעתי לענות לה אם בכלל ילך לה, כי החנות שלה מיועדת לחרדים,
אמרתי לה שבציבור הכללי בטח יותר קונים באינטרנט,
הבעיה שסגנון הבגדים שלה מתאים לציבור החרדי,
רציתי לתת לה דוגמאות אבל האמת שאני לא כ"כ מכירה אתרים שאפשר לקנות בהם מוצרים שמיועדים לחרדים, נגיד ספרי ילדים (של חרדים) ספרי קודש.
מה נראה לכם חרדים קונים באינטרנט?

YAFAS1000

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כן הרבה פעמים!
בגדי ילדים
מכשירי חשמל
כשזול זה שווה!

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
כל תשובה שניתן לך תהיה פשע
כי אין אחד שלא קנה באינטרנט במיוחד אם הוא נמצא כאן השאלה היא הרבה הרבה יותר מורכבת
והתשובה היא פי מליון יותר מורכבת והכל זה שאלה של ניסוי ותעיה במיוחד בציבור החרדי שהנסיון בנושא הוא די מינימלי
כי גם אם קניתי באינטרנט מי אמר שאני יגיע אליה.
לדעתי האישית הכל זה שאלה של ניסוי והאם יש לה מספיק כסף לקחת את הסיכון הזה

דניאל נ

משתמש מקצוען
אני חושב ואולי אני נאיבי של95 אחוז מהציבור החרדי אין אינטרנט בבית
אני יודע שכשגרתי בארץ לא היה לי אפילו מחשב וכך הבנתי מרוב השכנים שלי
ואני גרתי באלעד שלא לדבר על ערים כמו קרית ספר..
אבל שוב : אולי אני תמים ?

טפטפת

משתמש צעיר
D I G I T A L
אני חושבת שמוצרים כמו בגדי תינוקות, שהם לא מוצרים ייעודיים לחרדים אלא כל העולם צורך אותם - החרדים יעדיפו לקנות באתרים כלליים, שמיועדים לכולם.
הם לא יחפשו וגם לא ישמחו לקנות בגדי תינוקות באתר חרדי מוצהר.
לעומת זאת, מוצרים בעלי זהות חרדית ייעודית, כמו ספרי קודש, החרדים ירכשו באתר בעל אופי חרדי מוצהר.
כך שאם החברה שלך רוצה להקים חנות בגדי תינוקות, רצוי שלא תשים שם שום סממן חרדי.

ראש_יהודי

משתמש פעיל
נכתב ע"י טפטפת;577852:
אני חושבת שמוצרים כמו בגדי תינוקות, שהם לא מוצרים ייעודיים לחרדים אלא כל העולם צורך אותם - החרדים יעדיפו לקנות באתרים כלליים, שמיועדים לכולם.
הם לא יחפשו וגם לא ישמחו לקנות בגדי תינוקות באתר חרדי מוצהר.
לעומת זאת, מוצרים בעלי זהות חרדית ייעודית, כמו ספרי קודש, החרדים ירכשו באתר בעל אופי חרדי מוצהר.
כך שאם החברה שלך רוצה להקים חנות בגדי תינוקות, רצוי שלא תשים שם שום סממן חרדי.

באירופה זה היה הולך, אבל בארץ בציבור הכללי ילדה בת חמש שש לרוב לא מתלבשת כמו ילדה חרדית (תינוקות זה משהוא אחר). שרוול ארוך גם בקיץ חצאיות (לא קצרות) וכו'
אני יכולה למצוא בגדים בזארה (לדוגמא) לילדים שלי, אבל אני לא רואה אישה מהציבור הכללי (סטנדרטי) מוצאת ביגוד לילדים שלה בחנות בבני ברק.

נפוליאון

משתמש רשום
יש היום אנשים רבים גם מקרב הציבור החרדי, שמבצעים קניום בגדים שאתרים מחו"ל. חלקם הקטן יש לו בבית חיבור לרשת. רובם מבצעים זאת במקומות עבודתם או אצל מכריהם.
וממכרים חילונים, אני יודע שיש מהם שמעוניינים גם בבגדים שמתאימים יותר לציבור החרדי.
ולפיכך, שווה להשקיע גם בכיוון של הציבור הכללי.

באינטרנט, יש צורך להשקיע בפרסום ובשיווק, ובעיקר בתחילה עד שמגיעים לחשיפה מספקת של לקוחות.
וגם התחרות הרבה יותר קשה מבחינת המחיר.

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
דניאל נ. אל תיפגע, אבל אתה גם תמים וגם נאיבי. כל הנתונים מצביעים על חשיפה לאינטרנט במגזר החרדי של למעלה מ 30% ויש כאלה שמדברים על יותר.

לגבי מכירות באינטרנט: כן, אנשים בישראל קונים באינטרנט היום יותר מאשר לפני שנתיים. כל יום שעובר זה רק מתגבר וברור שנגיע לאיזו נקודת רתיחה בשנים הקודמות שתיעצר איפשהו. סתכלו מה קורה מעבר לים.

לגבי הציבור החרדי.... פה זה מאוד בעייתי. גם האחוזים שחשופים לאינטרנט עדיין לא רוכשים שם. אנחנו חשדניים, מנסים לבדוק היכן עובדים עלינו, ובעיקר מחפשים מציאע'ס באינטרנט. קשה מאוד לנבא מה יהיה מחר והאם מוצר כלשהו יצליח להימכר או לא.

הצלחה רבה.

דניאל נ

משתמש מקצוען
נכתב ע"י דינקיס;578066:
דניאל נ. אל תיפגע, אבל אתה גם תמים וגם נאיבי. כל הנתונים מצביעים על חשיפה לאינטרנט במגזר החרדי של למעלה מ 30% ויש כאלה שמדברים על יותר.

לגבי מכירות באינטרנט: כן, אנשים בישראל קונים באינטרנט היום יותר מאשר לפני שנתיים. כל יום שעובר זה רק מתגבר וברור שנגיע לאיזו נקודת רתיחה בשנים הקודמות שתיעצר איפשהו. סתכלו מה קורה מעבר לים.

לגבי הציבור החרדי.... פה זה מאוד בעייתי. גם האחוזים שחשופים לאינטרנט עדיין לא רוכשים שם. אנחנו חשדניים, מנסים לבדוק היכן עובדים עלינו, ובעיקר מחפשים מציאע'ס באינטרנט. קשה מאוד לנבא מה יהיה מחר והאם מוצר כלשהו יצליח להימכר או לא.

הצלחה רבה.
אולי המצב השתנה? אני כבר 5 שנים בחו״ל
או המגזר שלי שונה קצת
או שבאמת האפשרות הקודמת נכונה :D

חיים פ

משתמש צעיר
קונים בהחלט וזה יילך ויתגבר.
ספציפית בנוגע לבגדים צריך לקחת בחשבון שהרבה אנשים מפחדים לקנות בלי למדוד.. זה לא כמו להזמין דיסק-און-קי
ולכן בנוסף צריך להתכונן להחזרות רבות עקב אי התאמה..

עם זאת אני יודע על רבים שקונים בגדי ילדים דרך הזמנות באינטרנט מאתרים בחו"ל (Gap ,Children Place וכו')

ללמדך - אם הבגדים יהיו יחודיים ולא יהיה ניתן להשיג אותם בחנות מתחת לבית - יש סיכוי טוב להצלחה..

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י חיים פ;578191:
קונים בהחלט וזה יילך ויתגבר.
ספציפית בנוגע לבגדים צריך לקחת בחשבון שהרבה אנשים מפחדים לקנות בלי למדוד.. זה לא כמו להזמין דיסק-און-קי
ולכן בנוסף צריך להתכונן להחזרות רבות עקב אי התאמה..

עם זאת אני יודע על רבים שקונים בגדי ילדים דרך הזמנות באינטרנט מאתרים בחו"ל (Gap ,Children Place וכו')

ללמדך - אם הבגדים יהיו יחודיים ולא יהיה ניתן להשיג אותם בחנות מתחת לבית - יש סיכוי טוב להצלחה..

ללמדך משהו אחר:
אם תבקר בחנויות של GAP BananaRepublic וכד', מדהים לראות כמה טוב אתה יכול להתרשם וכמה נתונים אפשר לקבל על כל בגד.
זה מתחיל עם צילומים באיכות גבוהה שמאפשרים לראות את הבגד לפרטי פרטים, הדגמה של כל הצבעים הזמינים, אפשר לראות איזה מידות זמינות במלאי ועוד ועוד...
לבנות קטלוג כזה ולעדכן אותו באופן שוטף, זה השקעה כספית גדולה מאוד.
אבל כנראה שבזכות ההשקעה הזו, החנות עובדת.

בנוסף, אין ספק שהם "שופכים" תקציבי פרסום עצומים כדי להזרים קונים לאתר.

בקיצור, צריך להבין שבשביל למכור באינטרנט, כמו בעולם האמיתי, צריך להשקיע ולדעת מה אתה עושה. צריך לבנות פלטפורמה טובה ויעילה שנותנת מענה טוב לצרכים של הלקוחות וצריך להשקיע תקציבים כדי להביא את הלקוחות אל החנות.

ספציפית לגבי קהל היעד החרדי, אין ספק שאחוז נכבד מחובר לאינטרנט. יש כל מיני אינדיקציות שזה המצב. מה הם הרגלי הצריכה של הקהל הזה, האם הם קונים באינטרנט? כמה מהם קונים באינטרנט וכו... אלו שאלות שיהיה קשה יותר לברר את התשובות עליהן.

חיים פ

משתמש צעיר
נכתב ע"י Shia;578244:
ללמדך משהו אחר:
אם תבקר בחנויות של GAP BananaRepublic וכד', מדהים לראות כמה טוב אתה יכול להתרשם וכמה נתונים אפשר לקבל על כל בגד.
זה מתחיל עם צילומים באיכות גבוהה שמאפשרים לראות את הבגד לפרטי פרטים, הדגמה של כל הצבעים הזמינים, אפשר לראות איזה מידות זמינות במלאי ועוד ועוד...
לבנות קטלוג כזה ולעדכן אותו באופן שוטף, זה השקעה כספית גדולה מאוד.
אבל כנראה שבזכות ההשקעה הזו, החנות עובדת.
.

בדיוק עם הבעיה שהזכרתי הם מנסים להתמודד...

אם תבדוק תראה שאחוז המכירות באינטרנט נמוך משמעותית לעמות החנויות הרגילות , וזה אחד הסיבות .. יש חסמים נוספים כמו הצורך הפסיכולוגי "להרגיש ביד ולראות בעיניים" לפני שקונים , השארת פרטי האשראי, ההמתנה לדואר ועוד..

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נראה לי מוזר לקנות בגדים באינטרנט. אני קניתי וקונה הכל באינטרנט אבל לא ביגוד שצריך להרגיש ולמדוד (פחות או יותר בעין ) אבל אולי יש כאלה שכן יקנו:confused:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה