צפייה בסרטים צרובים .........

מאיר גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
שאלת תם

האם אין לחלק בין כאלו שקיבלו אישור רב מובהק להפקה חינוכית, או סתם שחקניות שכידוע אין רוח חכמים נוחה ממעשיהן, גם אם יש נשים טובות שהורגלו לראותן, שבזה אולי אדרבא ההעתקות ימנעו את המשך הנגע המתפשת? ואין זה קשור לאיסור גזל וקיפוח הפרנסה שבזה כבר האריכו הפוסקים בספריהם, אלא אולי יש לדון כאן בגזל הצורה היהודית מבנות ישראל ע"י המפיקות, וד"ל.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י pr;1696911:
נכון...
אבל לא כדאי להיות שליחים משמים לחרב לאנשים את הפרנסה,
גם אם נגזר עליהם ממרום שהשקעה של מליונים תרד לטמיון.
רק לידיעתכם - לא ברור כל כך שמותר,
מהבירורים שבעלי ערך למשל, בנוגע להורדות שירים לא חוקיות - זה נמצא אסור מכל וכל.
שלא יטעו לחשוב אלו שלא שאלו שאם כתוב בפורום שרב אמר שמותר, סימן שלכל הדעות - מותר. תבררו גם אתם.

זה כל כך פשוט:
יש כאלו שאוסרים
ויש כאלו שמתירים

שריתאליז

משתמש מקצוען
הכל תלוי באיך מציגים את השאלה!!!!!!!

ואני ראיתי בעיתון פסקי הלכה מרבנים שאוסרים לראות את הסרטים הצרובים ויש רשות למפיקים לא למחול!!
והשאלה למה הם ממשיכים לעשות עוד ועוד סרטים- לדעתי לא רלוונטית כאן ואין קשר אם היא מרוויחה עוד כסף או מפסידה מהעניין . השאלה אם זה מותר או אסור אינה קשורה לרווח שלה ובטח לא להמשיך ולהיכנס לכיס שלה.

היא עושה את הסרטים על דעת שלא להעתיק ולצרוב!

בדיוק כמו שר.א. לדוגמא מוכרת את היצירות שלה על דעת שזה נמכר לשנה אחת ואין לצלם העתקים.
כשאדם מוכר משהו על דעת ש.. נראה לי שזה תופס כי זו צורת הקניין.

וספרים זה לא בהשוואה בכלל.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י GRN;1697207:
זה כל כך פשוט:
יש כאלו שאוסרים
ויש כאלו שמתירים

ויש המון כאלו ששמעו ממישהו ששמע ממישהו ששאל מישהו וההוא אמר שזה מותר,
לכן באתי לעורר. :)

רקורדית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני חושבת שכדאי להרגיע את כל המוציאים לאור שהשקעתם היא השתדלות בעלמא אך באמת אל דאגה, פרנסתכם מן השמים. מנסיון!!!
אם אין לחלק בין כאלו שקיבלו אישור רב מובהק להפקה חינוכית, או סתם שחקניות שכידוע אין רוח חכמים נוחה ממעשיהן, גם אם יש נשים טובות שהורגלו לראותן, שבזה אולי אדרבא ההעתקות ימנעו את המשך הנגע המתפשת?
????
אני עייפה או שמשו השתבש בדרך?

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י שריתאליז;1697301:
בדיוק כמו שר.א. לדוגמא מוכרת את היצירות שלה על דעת שזה נמכר לשנה אחת ואין לצלם העתקים.
כשאדם מוכר משהו על דעת ש.. נראה לי שזה תופס כי זו צורת הקניין.

מי זו? מה זה היצירות?

כדי שאדם ימכור ויוכל להגביל בשימוש שצריך נוסח מאוד מאוד מסובך (וגם אז יש כאלו שיאמרו שאדם נורמלי שבא לקנות ספר לא בודק את זה והולכים לפי הנורמה)

ספרים זה לא השוואה לסרטים רק בסרטי נשים שלנו,
סרטים בכל העולם מופצים בDVD.

לאמר שזה מוסרי לצרוב כזה דבר? ברור שלא.
אם אפשר לתבוע כסף למפרע? ג"כ כנראה שלא.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ר.א. זה לא קניין רוחני

קניין רוחני זה יצירות וירטואליות שאין להן מוחשיות פיזית

מוריסקא

משתמש רשום
נכתב ע"י יונה יונה;1697336:
אם אפשר לתבוע כסף למפרע? ג"כ כנראה שלא.

אם אפשר לתבוע מעיקרא,
אפשר לתבוע גם אחרי 30 שנה.
וגם אחרי הצטברות של מאתיים אלף שקל.
צורם? גם לי, איזה הוצאה פתאומית שלא חשבתי על זה מעולם!
אבל מה נעשה, כך נפסק, בשו"ע חו"מ רמו, רסד, ועוד.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י מוריסקא;1697496:
אם אפשר לתבוע מעיקרא,
אפשר לתבוע גם אחרי 30 שנה.
וגם אחרי הצתברות של מאתיים אלף שקל.
צורם? גם לי, איזה הוצאה פתאומית שלא חשבתי על זה מעולם!
אבל מה נעשה, כך נפסק, בשו"ע חו"מ רמו, רסד, ועוד.

אכן, אם לפי דין חייבים - אז חייבים.

אבי100

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י א"ב;1695889:
והמסקנה שלי, שכנראה שיש עוד סוג של שולחן ערוך, שעליו לא צריך לשאול שום רב.
איך אפשר???
לקחת את כל הדם ויזע של מישהי, עמך, אחותך,
שמצאה את פרנסת ביתה בהרבה עמל,
ובגלל ששאלת רב והוא התיר - את מעיזה להרוס לה את הפרנסה??? איך?????
אני לא מסוגלת להבין ולהכיל.
כל מי שרחמים צדק ומוסר בתוכו יודע איך צריך לנהוג. לא כל דבר צריך לשאול.

א. כששואלים רב זה כבר דין תורה וא"כ השאלה בהמשך מופנית כלפי התורה (רח"ל)
ב. כמה שינסו להפחיד על הרס פרנסת הזולת עדיין זה לא נכון כלפי מי שצורב ומעתיק לעצמו.
ג. אכן מי שמעלה יצירה של מישהו אחר לאינטרנט ומפיץ אותה צריך לשאול רב מה עליו לעשות ואיך הוא יכול לתקן את מה שהוא עשה.

קוביה

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י מוריסקא;1696208:
הצלצולים עושים לי חור בראש
התורה סוחט. לא פחות ולא יותר.
מה עוד ראית באינטרנט שהרגשת שהתורה סוחט אותך.
זה שהתורה לא נותן רשות לאדם לגזול מהשני, זה סחיטה?!
אם לא תלך בטרנדים של הגוי, אתה מסכן ונסחט.
עקבתא דמשיחא, במלוא מובן המילה.

ואני לא מבין איך פתאום פה כולם התעוררו, לצעקת הגזלן,
במקום שסרטים שאף פעם לא נמכרו, רק מכרו אפשרות צפייה
זה גזל גמור לדעת כולם!
גם אני צלצלתי ואני בחיים לא ראיתי סרט אצלי במחשב ללא רשות, ואני גם בעז"ה בעתיד לא אעשה זאת..
צלצלתי רק על הענין של הסרטים שיצאו לפני כמה שנים וכבר מסתובבים בהמון בתים, ועדיין צריך לשלם עליהם מחיר לא נמוך,
יצא לי פעם לברר אצל מפיקה על סרט שכבר רובם ראו אותו, רציתי את זה לקבוצה קטנה של נשים, והמחיר שרצתה עליו היה לא זול
אפילו שאמרתי לה אז שיש לי את הסרט אצלי במחשב ואני יכולה להראות אותו גם ללא תשלום כלל, זה לא שינה לה, אם אמרה אם את רוצה תראי אותו ותעברי על גזל או שתשלמי לי מחיר מלא.
למה כשאנחנו מתאספות במשפחה נשים ורוצות להנות מסרט טוב, אז האופציה זה או סרט כמו אושפיזין או סרט גויי, או לשלם מאות שקלים ,???

קוביה

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י תקוה;1697129:
אני לא מבינה 2 דברים.
1. אם כל כך הרבה כסף עולה הפקה של דיסק. והעולם מלא במעתיקים. למה הן עדיין ממשיכות להפיק כל חצי שנה סרט נוסף? הן לא מבינות שהדיסק הבא יועתק כקודמו?
2. איך בכלל יש העתק צרוב? ראיתי במו עיני את השליח בא לאולם ההקרנה והדיסק בידו בסוף הערב הוא לקח את הדיסק. מתי אפשר היה להעתיק אותו?
פעם למשל קרה לאחת המפיקות (כך שמעתי) שהיא זרקה לפח דיסק לא סופי לגמרי, מישהו מצא אותו בפח ומשם הגיע למחשבים הפרטיים

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י קוביה;1697548:
גם אני צלצלתי ואני בחיים לא ראיתי סרט אצלי במחשב ללא רשות, ואני גם בעז"ה בעתיד לא אעשה זאת..
צלצלתי רק על הענין של הסרטים שיצאו לפני כמה שנים וכבר מסתובבים בהמון בתים, ועדיין צריך לשלם עליהם מחיר לא נמוך,
יצא לי פעם לברר אצל מפיקה על סרט שכבר רובם ראו אותו, רציתי את זה לקבוצה קטנה של נשים, והמחיר שרצתה עליו היה לא זול
אפילו שאמרתי לה אז שיש לי את הסרט אצלי במחשב ואני יכולה להראות אותו גם ללא תשלום כלל, זה לא שינה לה, אם אמרה אם את רוצה תראי אותו ותעברי על גזל או שתשלמי לי מחיר מלא.
למה כשאנחנו מתאספות במשפחה נשים ורוצות להנות מסרט טוב, אז האופציה זה או סרט כמו אושפיזין או סרט גויי, או לשלם מאות שקלים ,???

מה פירוש למה לשלם מאות שקלים אם את רוצה לראות את הסרט שלה? זה המחיר שהיא קבעה. זכותה המלאה.
סרט הוא לא מוצר צריכה בסיסי. לא מתאים לך , אל תראי.
לאיים עליה בכך שתראי להן את העותק ששמור לך על המחשב זה באמת טפשי. התגובה שלה נכונה מאד.

אני קוראת שוב ושוב את המשפט "למה כשאנחנו מתאספות במשפחה נשים ורוצות להנות מסרט טוב, אז האופציה זה או סרט כמו אושפיזין או סרט גויי, או לשלם מאות שקלים ,???" ונדהמת עד כמה נגיעה אישית יכולה לעוור. למה שמישהי תספוג נזקים כלכליים כבדים בשביל הבילוי המשפחתי שלכן?

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אות ומופת;1696751:
השאלה אינה העתקה. אלה שני דברים שונים. מותר גם לעשות ספריה של דיסקים לשמיעה, ולהעתיק אסור.

לא בטוח שאת צודקת... אם סופר של ספר היה מתנה את מכירת הספר בכך שאסור להשאילו בשופו"א לאחר והיה מנסח בנוסח הלכתי, יתכן שהיה אסור. ,
זה הסיבה שאסור לניילן את ספר המסורת של הרב חשין לפי כל הדעות. הוא אסר על כך במפורש, התנה את מכירת הספר בכך, וניסח זאת עפ"י ההלכה.
זה מרגיז וגם מקומם, כביכול בא הוא למשפחה עם 8 בנים, מעוטת יכולת ואמר לה- אל תגנו על הספר ותעבירו מילד לילד, לכל ילד תקנו חדש ולפעמים אפילו שניים לאותו ילד, אבל מה ענין הרגש לכאן? זו ההלכה.
(היום כבר יש מתחרים רבים לספר הזה אבל לפני 20 שנה הוא היה כמעט היחיד בשוק)
והדברים נכונים גם לצד השני. קל לנגן על הרגש של האדם ולומר לו אתה פוגע בפרנסה, אתה פוגע במסכן, אבל יש לזכור - לגזול אסור באותה מידה גם ממליונר וגם מדלפון. זה בדיוק אותו איסור באותה חומרה, ואתם בעצם באים ואומרים לו- אולי לא גזלת אבל הוא עני ומסכן אז אל תהיה רשע ותחזיר לו.....

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י צילומנציה;1697653:
לא בטוח שאת צודקת... אם סופר של ספר היה מתנה את מכירת הספר בכך שאסור להשאילו בשופו"א לאחר והיה מנסח בנוסח הלכתי, יתכן שהיה אסור. ,
זה הסיבה שאסור לניילן את ספר המסורת של הרב חשין לפי כל הדעות. הוא אסר על כך במפורש, התנה את מכירת הספר בכך, וניסח זאת עפ"י ההלכה.
זה מרגיז וגם מקומם, כביכול בא הוא למשפחה עם 8 בנים, מעוטת יכולת ואמר לה- אל תגנו על הספר ותעבירו מילד לילד, לכל ילד תקנו חדש ולפעמים אפילו שניים לאותו ילד, אבל מה ענין הרגש לכאן? זו ההלכה.
(היום כבר יש מתחרים רבים לספר הזה אבל לפני 20 שנה הוא היה כמעט היחיד בשוק)
והדברים נכונים גם לצד השני. קל לנגן על הרגש של האדם ולומר לו אתה פוגע בפרנסה, אתה פוגע במסכן, אבל יש לזכור - לגזול אסור באותה מידה גם ממליונר וגם מדלפון. זה בדיוק אותו איסור באותה חומרה, ואתם בעצם באים ואומרים לו- אולי לא גזלת אבל הוא עני ומסכן אז אל תהיה רשע ותחזיר לו.....

יש הרבה רבנים שכבר פסקו שאין כלום באזהרה שלא לניילן את הספר וכו' וזה דומה למי שיקנה מכונית, והחברה תגיד לו שאסור לו לעשות ביטוח אלא אם מתקלקלת המכונית הוא חייב לקנות חדשה

ויש הבדל עצום בין אם אדם משתמש לעצמו שימוש פרטי, לבין אם נותן לאחרים להעתיק

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י קוביה;1697555:
פעם למשל קרה לאחת המפיקות (כך שמעתי) שהיא זרקה לפח דיסק לא סופי לגמרי, מישהו מצא אותו בפח ומשם הגיע למחשבים הפרטיים

והן לא למדו מהטעות??? תמיהני.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  11  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה