צניעות--- איך מנחילים?

גיטי 123

משתמש סופר מקצוען
אחד הערכים החשובים והיסודיים לבת ישראל הוא כידוע הצניעות.
ויחד עם זה זהו אחד הנושאים הטעונים אצל כל תלמידה בהווה ובעבר.

מתוך רצון כנה להגיע אל תלמידותי, ולהביא אותן למראה המתאים להלכה, אשמח לשמוע תובנות מכן-
איך מ(ע)אירים?
איך יוצרים גבולות שפריטי לבוש או צורות לבוש מסוימות לא יופיעו בקרב תלמידותינו?
ואולי תהינה לכן דוגמאות ממורות שהיטיבו לומר / לעשות בענין הזה?

אני יודעת, שיש חלקים בנושא זה שממש יקפיצו פה כמה אנשים... אבל תשתדלו ככל האפשר להסתכל על הדברים במבט בוגר, שיודע עד כמה חשיבות ורגישות יש לנושא הזה מחד, ומאדך עד כמה חשוב שלא לפגוע.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
1.כבוד האישה וחרותה.
2. לא לחפש אחרי מה שלא בסדר, לציין את הבסדר.

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש שיעור מדהים של הרב אסטרייכר על צניעות.
מומלץ מאוד מאוד!
יש לי אותו אבל קניתי אותו בדיסק מערכים. אני אנסה לבדוק אם יש אותו בקול הלשון. (מישהו יכול להעביר לי את הכתובת, חסמתי את גוגל ואין לי דרך להגיע לאתר שלהם).

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י park;1331438:
יש שיעור מדהים של הרב אסטרייכר על צניעות.
מומלץ מאוד מאוד!
יש לי אותו אבל קניתי אותו בדיסק מערכים. אני אנסה לבדוק אם יש אותו בקול הלשון. (מישהו יכול להעביר לי את הכתובת, חסמתי את גוגל ואין לי דרך להגיע לאתר שלהם).
http://www.kolhalashon.com/New/HomePage/KhlHome.aspx?Lang=Hebrew

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לא מורה,

אבל לדעתי הכי חשוב לתת הפרדה ברורה בין הלכה לסגנון, ולא לשקר ולסלף.
(יש הרבה דברים בתקנונים שהם לא הלכות- מותר לדרוש אותם- אבל הם כמו תלבושת אחידה, גם אם הסגנון לא לרוח בית הספר- לא לעוות הלכות)

נוי, בקשר לכבוד האישה וחירותה- א"א להסביר את זה בלי להיכנס לנושאים שלא נהוג לדבר עליהם בבתי חינוך דתיים- כך שלדעתי עדיף לא להתיחס לזה.

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
זה השיעור, העלתי אותו לגוגל דרייב.
מומלץ מאוד מאוד! הלוואי וכל המחנכות והאמהות היו שומעות את השיעור הזה!

https://drive.google.com/file/d/0B14UAngDLQxTS3JrZ21aUnc4eU0/edit?usp=sharing

למען ההגינות אני מודיע כי זה מתוך דיסק שקניתי מערכים, ניתן ליצור קשר ולשלם במספר 02-5000220 (אני חושב שהם לוקחים 3 ש"ח לשיעור)

אגב הרב יעקב אסטרייכר יש לו סדנא לחינוך מדהימה, בשני דיסקים MP3! הוא שינה לי את החיים! אני מעריץ שלו.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
שאלת המליון... התגובה שלי יצאה ארוכה מאוד, אז אם יש לך זמן וסבלנות תורידי את הקובץ המצורף, ומקווה מאוד שעזרתי.

שתהיה לך הצלחה ענקית והמון ס"ד!

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
נכתב ע"י park;1331483:
זה השיעור, העלתי אותו לגוגל דרייב.
מומלץ מאוד מאוד! הלוואי וכל המחנכות והאמהות היו שומעות את השיעור הזה!

https://drive.google.com/file/d/0B14UAngDLQxTS3JrZ21aUnc4eU0/edit?usp=sharing

למען ההגינות אני מודיע כי זה מתוך דיסק שקניתי מערכים, ניתן ליצור קשר ולשלם במספר 02-5000220 (אני חושב שהם לוקחים 3 ש"ח לשיעור)

אגב הרב יעקב אסטרייכר יש לו סדנא לחינוך מדהימה, בשני דיסקים MP3! הוא שינה לי את החיים! אני מעריץ שלו.

איך אפשר להוריד דיסק עם אבק גזל... ואיך נשלם 3 ש"ח בטלפון שהעלית?

משתוקקת להוריד...

תודה.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
נכתב ע"י נוי;1331422:
1.כבוד האישה וחרותה.
2. לא לחפש אחרי מה שלא בסדר, לציין את הבסדר.

וחירותה???

אשמח להבין את הקשר בין חירות לצניעות.

זהבי סגל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מילה בסלע;1331525:
שאלת המליון... התגובה שלי יצאה ארוכה מאוד, אז אם יש לך זמן וסבלנות תורידי את הקובץ המצורף, ומקווה מאוד שעזרתי.

מילה בסלע? את מורה מדהימה.

אושרart

משתמש פעיל
עיצוב גרפי

באמת חזק(ה) ,במילים חזקות.
והפעם:חיזוק בנושא חזק.

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
באיזה גיל את מחנכת מילה בסלע?
מה שתיארת נראה לי מתאים לכיתות ו'-ז' מקסימום.

בקשר לחירות האישה, יש לזה הרבה צדדים ודיעות (ואם נתחיל האשכול ימחק)
אבל בגדול זה לא מופרך לתת גם נקודה כזו בגיל ומצב שזה מתאים.

(לאישה ביהדות יש יותר חירות ממה שמקובל לחשוב ומסגנון החיים החרדי כיום)

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מילה בסלע;1331527:
איך אפשר להוריד דיסק עם אבק גזל... ואיך נשלם 3 ש"ח בטלפון שהעלית?

משתוקקת להוריד...

תודה.

שאלה מצויינת.
אני אנסה לברר איתם מחר אם מותר להוריד אותו ללא תשלום. מה שאני עשיתי הוא במקום ללכת אליהם למשרד ולצרוב דיסק ולטרוח. להוריד ולשלם באשראי בטלפון.

ts4

משתמש צעיר
עריכה והפקת סרטים
ממה שאני זוכרת מגיל ההתבגרות שלי.. מה שבאמת עשה לי חשק לצניעות (בתור מתבגרת, שמה שהיה חשוב לה באמת זה להיראות יפה, נקודה!) היה כשראיתי מורות, או נשים או נערות בגילי ששילבו ביגוד צנוע בלי פשרות, אבל גם יפה ואופנתי. כשראיתי מורות צעירות שהתלבשו בצורה יפה, נעימה ו-צנועה, זה פשוט עשה לי חשק להיראות ככה גם. ואגב, אצל מורות שהתלבשו כנ"ל, אני חושבת שבצורה גורפת היה לנו לב יותר פתוח לקבל מהם, הרגשנו שהן מבינות אותנו, שהן לא מהדור הקודם, ועם זאת, הערצנו אותן על כך שלא התפשרו על צניעות. זה נתן לנו תקווה.
ואני לא בטוחה, אבל אולי זו גם הסיבה שהלב של נשים רבות כל כך פתוח לשמוע את דברי התורה של הרבנית ימימה מזרחי, כי היא תמיד מתלבשת בטוב טעם, מטופחת ונעים להסתכל עליה..
עלי בכל אופן, זה השפיע..
בהצלחה

בנימין41

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י גיטי 123;1331414:
...להביא אותן למראה המתאים להלכה...

צניעות זה לא רק מראה, הנחלת הצניעות צריכה להתמקד בערך וממילא יושפע המראה.

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים

אכן כל מילה-סלע!
מילים חזקות!
המון סיעתא דשמיא הלאה!

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י מילה בסלע;1331530:
וחירותה???

אשמח להבין את הקשר בין חירות לצניעות.
בעולם הגדול אישה היא אובייקט.
אצלנו רואים גם מעבר לעטיפה, וזה לא מובן מאליו!

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
מצטרפת לכל מילה של tehia!

כשמורה מתלבשת צנוע, אך יפה ואופנתי, הצניעות פתאום מקבלת אצל הבנות משמעות של יופי ומכובדות ולא של "יעכנאיות" - והבנות פתוחות לקבל ממנה.

עוד דבר:
להזדעזע באמת כשנחצה קו אדום של הלכה. מורה שעומדת עם דמעות בעיניים וקול נשנק מול כיתה עם 2 כפתורים פתוחים ואומרת שהיא לא מאמינה שבכיתה שלה יש דבר כזה, ושעכשיו היא יוצאת מהכיתה אך כשחוזרת רוצה לראות את כולן עם כפתורים סגורים - זה דבר שיחרט בנפש התלמידות והיא לא תצטרך להזכיר שוב את הנושא הזה במהלך השנה.

במידה וצריך להעיר באופן ספציפי לתלמידה - לא לעשות את זה למול כל הכיתה אלא באופן פרטי ומכבד.

חשוב מאוד: לא להיטפל לזוטות ולא "לחפש" את הבנות.

ואחרון חביב: לתת להן את ההרגשה שסומכים עליהן שהן בנות צדיקות שהולכות בדרך ההלכה ולא סוטות ממנה ימין ושמאל. כשסומכים עליך אתה לא רוצה לאכזב...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  35  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה