צלם נפצע בנפילה מסולם

מצב
הנושא נעול.

ck770

משתמש צעיר
צילום מקצועי
אויש!!

(בתור מי שכמעט עפה מהסולם- זה ממש לא נעים...)
רפואה שלמה,!

ck770

משתמש צעיר
צילום מקצועי
אויש!!

(בתור מי שכמעט עפה מהסולם- זה ממש לא נעים...)
רפואה שלמה,!

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י twiti;484858:
חוץ מביטוח ציוד יש ביטוח נזקי גוף ביטוח לאומי זה ביטוח שאף אחד לא רוצה לחיות אם מה שהם נותנים זה קיצבה אחידה לפי גובה נכות
אתה צודק לחלוטין. ומעבר לכך, הם קובעים את הקיצבה בהתאם לדיווח הכנסות, ולכן.......

עדיף לנו לבטח את עצמינו מעבר לביטוח הלאומי. יש כאן צלמים מבוטחים שיכולים לשפוך לנו אור על הנושא האפל הזה משום מה.. לא ביטוח ציוד אלא נזקי גוף ואובדן כושר עבודה..

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י מנחם הלוי;484875:
שמתי לב שלפעמים באירועים שאני מצלם לעיתונות והצלם מאשר לי להשתמש בסולמו, הסולם רעוע עד כדי שגם כשרק אני נמצא בסביבה ישנה סכנת נפילה, קל וחומר שיש קהל רב מסביב.
רפואה שלמה.
מנחם, תיזהר מאוד כשאתה עולה על סולם(במיוחד אתה). ואם הסולם מתחיל לעוף, זרוק את המצלמה לכל הרוחות ותקפוץ מהסולם קדימה לכיוון הקהל עם הראש למעלה

Y

yossmor2

אורח
נכתב ע"י yosale;484904:
אתה צודק לחלוטין. ומעבר לכך, הם קובעים את הקיצבה בהתאם לדיווח הכנסות, ולכן.......

עדיף לנו לבטח את עצמינו מעבר לביטוח הלאומי. יש כאן צלמים מבוטחים שיכולים לשפוך לנו אור על הנושא האפל הזה משום מה.. לא ביטוח ציוד אלא נזקי גוף ואובדן כושר עבודה..

מי שיכול לשלם בסביבות 400/500 ש"ח לחודש יוכל לקבל בחבילת הביטוח:
- הפרשה לפנסיה,
- ביטוח חיים,
- ביטוח לאובדן כושר עבודה (חלקי/מלא).
וזה מעבר לביטוח לאומי.

כמובן שרצוי להיפגש עם נציג חברת ביטוח ולהבין מה כולל כל סעיף ולעשות ביטוח המותאם לצרכים האישיים שלכם,

ביטוח ציוד זה עניין אחר, לטעמי ביחס לסיכון העלויות מאוד גבוהות.

לגבי הנפילה של הצלם, שיהיה בריא.
אני לא יודע בדיוק מה קרה שם, אבל גם באירועים שהייתי בהם הגעתי למצבים של "כמעט",
בד"כ בעקבות קבוצת בחורים בעלי הפרעות נפשיות, שבאופן עיקבי "ניתקלו" בי בלי כוונה.
יש להם מן משחק כזה גם כשאתה בתוך המעגל וגם כשאתה מחוצה לו.

צריך לזכור שאין תמונה בשום אירוע ששווה את הסיכון שלך או של הציוד.

Y

yossmor2

אורח
נכתב ע"י yosale;484912:
מנחם, תיזהר מאוד כשאתה עולה על סולם(במיוחד אתה). ואם הסולם מתחיל לעוף, זרוק את המצלמה לכל הרוחות ותקפוץ מהסולם קדימה לכיוון הקהל עם הראש למעלה

יוסי, ניחא D700 אבל אתה תיזהר לזרוק את הציוד שלך ......:)

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י מנחם הלוי;484875:
שמתי לב שלפעמים באירועים שאני מצלם לעיתונות והצלם מאשר לי להשתמש בסולמו, הסולם רעוע עד כדי שגם כשרק אני נמצא בסביבה ישנה סכנת נפילה, קל וחומר שיש קהל רב מסביב.
רפואה שלמה.

חובה להחליף סולם ברגע שהוא מתחיל להתנדנד.

ומי שיכול להביא סולם ממש מאסיבי, הרי זה משובח. למרות שההובלה שלו תהיה סיפור לא פשוט.

perachd7

משתמש פעיל
צילום מקצועי
רפואה שלימה לאלי הצלם ,(בתור אחת שגם נפלה כמה פעמים מהסולם ובחסדי

ה" יצאה בנס בלי פגע) אני אומרת לכם מה זה מפחיד יש לי כבר סיוט לעלות על סולם.

צילמתי בחתונה וצלם דאג לי לסולם ,פיתאום באמצע האירוע שלב אחד של הסולם נפל

החזקתי בסולם למזלי שתי נשים שהיו סמוכות אליי קלטו את העניין ועזרו לי לרדת.

עצה טובה לקנות סולם חזק ויציב.ולבדוק מדי פעם אם לא השתחרר שם משהוא.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י yosale;484912:
...זרוק את המצלמה לכל הרוחות ותקפוץ מהסולם קדימה לכיוון הקהל עם הראש למעלה

בשביל השיטה הזו כדאי להצטייד בביטוח צד ג' :D ;)

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י yossmor2;484914:
בד"כ בעקבות קבוצת בחורים בעלי הפרעות נפשיות, שבאופן עיקבי "ניתקלו" בי בלי כוונה.
יש להם מן משחק כזה גם כשאתה בתוך המעגל וגם כשאתה מחוצה לו.
אני יודע טוב מאוד למה אתה מתכוון וזה משחק מאוד מגעיל. זה לא רק כשאתה בסולם, זה גם כשאתה נכנס לקהל, יש קטע כזה להיכנס לצלם וידאו לתוך הפריים ולהציק לו בשיטתיות.
צריך לזכור שאין תמונה בשום אירוע ששווה את הסיכון שלך או של הציוד.
זה נכון אבל בתור צלם וידאו שעובד מול צלמים, הם מחייבים אותי להיכנס גם לקהל ולתפוס שוטים טובים. אתה לא יכול לעלות על הבמה של התזמורת ולצלם משם..
משום מה אני רואה את השיטה הזו של 'להיתקל בצלמים' ולהפריע להם בעיקר בציבור הליטאי. לא יודע מה הקטע אבל גם רבנים מסוימים מאמצים את השיטה הזו בחופות. אין לי משהוא אישי נגד אף אחד ובטח שלא כנגד רבנים אבל בסה"כ המפסידים מכל המשחקי כבוד הללו זה החתן והכלה. והנה גם הצלם אוכל אותה בסוף.
אני לא יודע בדיוק איך הוא נפל אבל מדובר בצלם וידאו שעובד המון שנים במגזר החרדי ויודע למקם את הסולם במקום הנכון ולהיזהר עד כמה שאפשר, קשה לי להאמין שהוא סתם נפל. יותר נראה שבחורים החליטו שרחבת הריקודים שייכת לסבא שלהם וכל מי שלא נמנה על קבוצת הפסיכופטים הללו יכול לעוף לטיפול נמרץ, גם אם חבריהם הטובים, החתן והכלה הזמינו צלם שיתעד את הארוע.
בנתיים הצלם שוחרר לביתו והוא סובל מכאבי ראש. מצבו השתפר ובעז"ה הוא יחזור לאיתנו במהרה

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י yossmor2;484915:
יוסי, ניחא D700 אבל אתה תיזהר לזרוק את הציוד שלך ......:)
אני לא יזרוק את המצלמה שלי... אני ינחת על הבחורים שיפילו את הסולם עם הבטריה של המצלמה ישירות לתוך הפרצוף שלהם

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
רבותי הצלמים!
ראשית, איחולי החלמה מהירה ומאירה לאלי.
שנית, ישנם צלמים ששכחו את תפקידם באירוע והוא תיעוד השמחה, במקביל לכך שעליהם להיות כמה שפחות בולטים בשטח. ראיתי כבר צלמים שדחפו גדולי תורה, סבים וסבתות, כשהם אחוזי אמוק להנציח רגע שבעיניהם היה שווה לעשות הכל כדי לא להחמיצו.
רוב הציבור רוצה תמונות יפות, ויש אולי חלק קטן מהציבור שיבוא בטענות על כך שהפוזות הן לא כמו שהוא חשב ורצה יותר, אבל כל הציבור לא יכול לסבול צלם להוט שמפריע, פשוט מפריע, או לחילופין - מנחה הערב (תעמוד כאן, תוריד את היד, לא, לא את זו, את השניה עם כוס היין...) אל תגזימו.
נ.ב. אצלי בחופה נגמר סרט הצילום (למי שלא יודע מה זה קראו לזה פילם..) בדיוק ברגע שקידשתי את אשתי בטבעת כדת משה וישראל, והצלם רצה שאעשה לו "שידור חוזר"... כמובן שלא עשיתי, והנישואים אצלי ב"ה וברוך שמו...

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י אברימי;485274:
ישנם צלמים ששכחו את תפקידם באירוע והוא תיעוד השמחה, במקביל לכך שעליהם להיות כמה שפחות בולטים בשטח. ראיתי כבר צלמים שדחפו גדולי תורה, סבים וסבתות, כשהם אחוזי אמוק להנציח רגע שבעיניהם היה שווה לעשות הכל כדי לא להחמיצו.
זה נכון. ישנם גם כאלו צלמים ואני יכול לספור אותם על כף היד..
אז מה? אז לכן הולכים ראש בראש עם כל צלם שמנסה לרגע אחד לתפוס משהוא?
אז מה השלב הבא? שהצלם ישלח מרפקים וישבור להם את השיניים?
וחוץ מיזה הקטע של להציק לצלמים הוא כמין משחק של להכעיס.. ואותם בחורים שעושים את זה לא מבדילים בין צלם כזה לאחר.
התופעה הזו, כפי שציינתי, נפוצה במגזר אחד מסוים ע"י אנשים בעלי מאפייני אישיות דומים.
הצלם שנפל מהסולם לא הפריע לאף אחד. מי שבסוף הולך לבית חולים זה הצלם - לא הפסיכופטים הללו. אז תעשה לי טובה ואל תפיל את ההתנהגות המטורפת הזו על מספר צלמים שלוקחים המון כסף עמ"נ להפוך את הארוע למשהוא שיצדיק את הסכום שהם גובים...

יעקב1

משתמש פעיל
נכתב ע"י אברימי;485274:
רבותי הצלמים!
שנית, ישנם צלמים ששכחו את תפקידם באירוע והוא תיעוד השמחה, במקביל לכך שעליהם להיות כמה שפחות בולטים בשטח. ראיתי כבר צלמים שדחפו גדולי תורה, סבים וסבתות, כשהם אחוזי אמוק להנציח רגע שבעיניהם היה שווה לעשות הכל כדי לא להחמיצו.
רוב הציבור רוצה תמונות יפות, ויש אולי חלק קטן מהציבור שיבוא בטענות על כך שהפוזות הן לא כמו שהוא חשב ורצה יותר, אבל כל הציבור לא יכול לסבול צלם להוט שמפריע, פשוט מפריע, או לחילופין - מנחה הערב (תעמוד כאן, תוריד את היד, לא, לא את זו, את השניה עם כוס היין...) אל תגזימו.
נ.ב. אצלי בחופה נגמר סרט הצילום (למי שלא יודע מה זה קראו לזה פילם..) בדיוק ברגע שקידשתי את אשתי בטבעת כדת משה וישראל, והצלם רצה שאעשה לו "שידור חוזר"... כמובן שלא עשיתי, והנישואים אצלי ב"ה וברוך שמו...

בס"ד

איך כל המגילה/חפירה הביקורתית הזאת קשורה לצלם המסכן שנפל מהסולם?

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י אברימי;485274:
רבותי הצלמים!

מצטרף ליוסלה.

צלם חכם ידע ללכת בשביל הזהב שמשלב תיעוד איכותי ומקצועי עם מינימום הפרעה והתערבות.

פגשתי פעם צלם משדרות שבא לצלם חתונה בבני ברק.. והוא לא מכיר את הניואנסים ובמהלך החופה השתלט על ניהול העניינים, הזיז (פיזית) את הרב הצידה, הורה למשתתפים מה לעשות וגער באלו שלא התייחסו לפקודותיו.. בהפסקה שלפני הריקודים שאלתי אותו: אתה לא מתבייש? אז הוא אומר לי: אני מקצוען (..) ואני רוצה להוציא את המקסימום ובשביל זה אני מוכן לדרוס את כולם..
ניסיתי להסביר לו שבציבור החרדי הכבוד של הרב חשוב יותר ממושלמות הקומפוזיציה אבל לא היה עם מי לדבר..

כך שבהחלט יש צלמים כאלו, אבל רוב מוחלט של הצלמים שמכירים ועובדים עם הציבור שלנו - מכיר את הגבולות ושומר עליהם.

נכתב ע"י אברימי;485274:
אצלי בחופה נגמר סרט הצילום (למי שלא יודע מה זה קראו לזה פילם..) בדיוק ברגע שקידשתי את אשתי בטבעת כדת משה וישראל, והצלם רצה שאעשה לו "שידור חוזר"... כמובן שלא עשיתי, והנישואים אצלי ב"ה וברוך שמו...

אם הוא ביקש את זה בחופה אז הוא לא בסדר. אם הוא ביקש את זה בחדר ייחוד - אתה היחיד שהפסדת. מה כ''כ קשה להוציא את הטבעת ו'לביים' לרגע?
זו תמונה קלאסית שאלבום חתונה לא יהיה שלם בלעדיה. לא חבל?

לפעמים הלקוחות עושים דווקא לצלם.. כמו האבות שלא מסכימים להצטלם בסטודיו יותר מתמונה אחת.. ואני לא מדבר על העמדות מביכות, אלא תמונות פשוטות.
כאילו שהצלם עושה את זה בשביל עצמו..

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י yosale;485285:
זה נכון. ישנם גם כאלו צלמים ואני יכול לספור אותם על כף היד..
אז מה? אז לכן הולכים ראש בראש עם כל צלם שמנסה לרגע אחד לתפוס משהוא?
אז מה השלב הבא? שהצלם ישלח מרפקים וישבור להם את השיניים?
וחוץ מיזה הקטע של להציק לצלמים הוא כמין משחק של להכעיס.. ואותם בחורים שעושים את זה לא מבדילים בין צלם כזה לאחר.
התופעה הזו, כפי שציינתי, נפוצה במגזר אחד מסוים ע"י אנשים בעלי מאפייני אישיות דומים.
הצלם שנפל מהסולם לא הפריע לאף אחד. מי שבסוף הולך לבית חולים זה הצלם - לא הפסיכופטים הללו. אז תעשה לי טובה ואל תפיל את ההתנהגות המטורפת הזו על מספר צלמים שלוקחים המון כסף עמ"נ להפוך את הארוע למשהוא שיצדיק את הסכום שהם גובים...
לא הצדקתי לרגע אלימות נגד צלמים, הגונים ולא הגונים. רק העליתי נושא לדיון, וראוי לכל בעל מקצוע לאמוד את עצמו, הפרעותיו ונוכחותו כפי שהגיבו אחרים אחרי.
נכתב ע"י יעקב1;485290:
בס"ד

איך כל המגילה/חפירה הביקורתית הזאת קשורה לצלם המסכן שנפל מהסולם?
החפירה מוגדרת כחפירת הצלה, וככזו אתה מוזמן גם להשתתף בה. ולעצם הענין, ראוי להעלות נושאים שונים הקשורים לצלמים גם אם הם לא תחת הגדות תאורה וקומפוזיציה.
נכתב ע"י msphoto;485313:
אם הוא ביקש את זה בחדר ייחוד - אתה היחיד שהפסדת. מה כ''כ קשה להוציא את הטבעת ו'לביים' לרגע?
זו תמונה קלאסית שאלבום חתונה לא יהיה שלם בלעדיה. לא חבל?
לפעמים הלקוחות עושים דווקא לצלם.. כמו האבות שלא מסכימים להצטלם בסטודיו יותר מתמונה אחת.. ואני לא מדבר על העמדות מביכות, אלא תמונות פשוטות.
כאילו שהצלם עושה את זה בשביל עצמו..
עם כל הכבוד שיש לי לצלמים, ואכן יש לי, (לפחות את המינימום כבוד של אנשים שמנסים להתפרנס ביושר מיגיע כפיים, ויש לי הרבה יותר מכך) עדיין ישנם אנשים שהתמונות לא מדברות אליהם, ואני בתוכם. נראה לי שפתחתי את אלבומי החתונה שלי מנישואי (תשנ"ג) ועד היום בערך 5 פעמים.
רק שתבינו, אתם מקצוענים. אתם חיים תמונות, נושמים תמונות, אוכלים תמונות וישנים תמונות. רוב הציבור לא מבין בזה הרבה, וגם לא מייחס חשיבות כה רבה לתמונות. ואם תתחילו לדבר איתו על פרספקטיבות קומפוזיציות ותאורה, הוא פשוט מכבה את האור ובורח.
ולא שהתכוונתי חלילה לזלזל באי מי מכם.

מיכאל דב

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
רק שתבינו, אתם מקצוענים. אתם חיים תמונות, נושמים תמונות, אוכלים תמונות וישנים תמונות. רוב הציבור לא מבין בזה הרבה, וגם לא מייחס חשיבות כה רבה לתמונות. ואם תתחילו לדבר איתו על פרספקטיבות קומפוזיציות ותאורה, הוא פשוט מכבה את האור ובורח.
ולא שהתכוונתי חלילה לזלזל באי מי מכם.[/QUOTE]

מה לעשות ? הוא ממש צודק!

לפעמים זה רע ולפעמים זה המזל שלנו....

חיוכון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י yosale;485258:
יותר נראה שבחורים החליטו שרחבת הריקודים שייכת לסבא שלהם וכל מי שלא נמנה על קבוצת הפסיכופטים הללו יכול לעוף לטיפול נמרץ, גם אם חבריהם הטובים, החתן והכלה הזמינו צלם שיתעד את הארוע.
בלי לפגוע באף אחד. לדעתי רחבת הריקודים שייכת הרבה יותר לבחורים מאשר לצלם.

תאמר לחתן שהוא צריך לוותר על אחד מהדברים, בחורים שירקדו או צלם שיצלם. ברור מה תהיה התשובה.

כמובן שהכל צריך להיות בגבולות ההיגיון.....

הצלחה ורפו"ש.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה