כלי נגינה צליל יפה בקלרינט

נרשמתי לרגע קט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
חברי הנשפנים המלומדים!
רציתי לשאול אתכם עם איזה מיקרופון אתם מנגנים באירועים?
יש לכם משהו ספציפי שאתם מנגנים עליו? שאתם מביאים אותו איתכם לאירועים?
אלחוטי? דש? דינמי על סטדנט?
הבו רעיונות.
@יוק @16תווים @מ. בלוי
כמובן שכל מי שמבין קצת מוזמן לענות...

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אני עד עכשיו ניגנתי על אחד רגיל על סטנד , ועם האורגן פשוט לא שמעו אותי! , בדקתי במערכת הגברה הכול היה תקין , אני חוסך לקניית מיקרופון מקצועי AMT(זהו המיקרופון שבלטי צוקר ופרנק מנגנים איתו בד"כ) , זה מיקרופון כפול מיוחד לקלרינט , https://kolhamusica.com/מקרופון-כפול-לקלרינט-עם-אפשרות-חיבור-ל/ מדובר במיקרופון הזה

קבצים מצורפים

• 1706593831991.png
    1706593831991.png
    1.3 MB · צפיות: 13

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עם המיקרופון הזה בחיבור נכון להגברה ובהצמדה טובה לקלרינט ישמעו אותכם ברמה מטורפת

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אני עד עכשיו ניגנתי על אחד רגיל על סטנד , ועם האורגן פשוט לא שמעו אותי! , בדקתי במערכת הגברה הכול היה תקין , אני חוסך לקניית מיקרופון מקצועי AMT(זהו המיקרופון שבלטי צוקר ופרנק מנגנים איתו בד"כ) , זה מיקרופון כפול מיוחד לקלרינט , https://kolhamusica.com/מקרופון-כפול-לקלרינט-עם-אפשרות-חיבור-ל/ מדובר במיקרופון הזה
הרב תווים צודק, זה המיקרופון הכי מומלץ, אך דא עקא שהוא עולה הון.
אני מנגן עם מיקרופון דינמי, עדיף שור, אבל לא חייב.
העניין הוא לשחק עם הסאונד.
דבר ראשון דיליי וריוורב לפי הטעם האישי.
ואחר כך להוסיף גיין (GAIN) במידה כזו שהמיקרופון יקלוט גם את הקלרינט בתזוזה או ממרחק של כמה עשרות ס"מ, וכן כדי שיקלוט בו זמנית גם את הגבוהים וגם את הנמוכים. את המיקרופון מעמידים מכוון לאיזור שבין שני הידיים, בין הימנית לשמאלית, אפשר טיפה לעלות ולרדת לפי הטעם האישי.
אך צריך להקפיד שלא יהיה יותר מידי גיין, וכן שהמיקרופון לא יהיה קרוב או מכוון לאחד הרמקולים (בוקסות...) כדי שהוא לא ישמיע צלילי אזעקה....
ככה אני עובד כבר שנים ואני די מסתדר.

נרשמתי לרגע קט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני עד עכשיו ניגנתי על אחד רגיל על סטנד

אני מנגן עם מיקרופון דינמי, עדיף שור, אבל לא חייב.
הוא אשר ביקשתי לדעת, על איזה דינמי אתם מנגנים? שור איזה דגם?
כי אני לא מתכנן בשלב זה לשלם הרבה על מיקרופון דש כמו שהרב @16תווים מציע,
אם כי ברור לי שזה המיקרופון המועדף.
בנוסף אני מחפש מיקרופון שיתאים בקלות גם לסקסופון וגם לחליל צד.

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
סקסופון וחליל צד לטעמי כל מיקרופון מתאים כי הצליל יוצא רק ממקום אחד ולא משניים , אז הגברה לסקסופון/חליל צד זה ההגברה הכי פחות בעייתית

נרשמתי לרגע קט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
סקסופון וחליל צד לטעמי כל מיקרופון מתאים כי הצליל יוצא רק ממקום אחד ולא משניים , אז הגברה לסקסופון/חליל צד זה ההגברה הכי פחות בעייתית
יש בזה משהו.
אבל אני התכוונתי להתייחס בעיקר לעוצמה של הכלים,
כי חליל רחוק מאוד מסקסופון בעוצמה שלו.
והבנתי שבגזרת המיקרופוני דש שהם קונדנסר, יש הבדל גדול ביניהם ואי אפשר לקחת לשניהם אותו מיקרופון.
ורציתי לשאול מה אתם אומרים על זה מבחינת מיקרופון דינמי.

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
לא מבין הרבה בנושא הזה, אבל ראיתי שנחמן צוקר השתמש בחתונה מסוימת באותו מיקרופון קליפ גם לחצוצרה , גם לסקסופון סופרן ורגיל , וגם לחליל צד

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא מבין הרבה בנושא הזה, אבל ראיתי שנחמן צוקר השתמש בחתונה מסוימת באותו מיקרופון קליפ גם לחצוצרה , גם לסקסופון סופרן ורגיל , וגם לחליל צד
זה לכאורה בגלל שככה יותר פרקטי לו עם שלש כלים
אני לא יודע איזה מיקרופון זה אבל השתמשתי בזה בחתונה וזה היה מצויין

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אני אין לי מיקרופון משל עצמי, בדר"כ משתמש במה שההגברה מביאה.
עדיין שור מומלץ בכללי זה הדגם הזה

SHURE SM58

אבל שוב, צריך לברר כל מיקרופון לגופו של עניין.
וכמו שאמרתי, עם כל מיקרופון אפשר להסתדר יופי, והרבה נגנים אין להם מיקרופון ייחודי לעצמם, עם טיפה הבנה בסאונד ובמיקסר, שניים שלוש הוראות לסאונד מן ואתה מסודר.

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
מבקש מכל מי שמבין בהגברה, ברגע שמביאים לי מיקרופון , חוץ להגביה ולהנמיך ווליום , מה צריך לעשות כדי שישמעו אותי מושלם

נרשמתי לרגע קט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מבקש מכל מי שמבין בהגברה, ברגע שמביאים לי מיקרופון , חוץ להגביה ולהנמיך ווליום , מה צריך לעשות כדי שישמעו אותי מושלם
קודם כל צריך לכוון טוב את ה-GAIN שזה בגדול הרגישות של המיקרופון,
כדי לא לקבל פידבק, וגם כדי שתוכל קצת להתרחק מהמיקרופון ועדיין הוא יקלוט אותך.
זה חשוב כדי לא להיות מוגבל מידי לעמידה צמוד למיקרופון.
יחד עם זאת צריך לכוון ווליום כדי שהתמונה הכללית תהיה מאוזנת, ושלא "תשתלט" או "תיבלע" בתזמורת.
כמובן בס וטראבל, לדעת לשחק עם זה שישמע צליל נורמלי, לא צווחני ולא עמום.
דבר אחרון שזה כבר יותר עניין של טעם אישי זה הרוורב והדיליי, רוורב זה הד והארכה של הצליל,
ודיליי זה הכפלה של הצליל. כמובן שבכל אחד מהם יש הרבה סוגים, עומקים, אורכים, וצריך לכוון את זה כיאות כדי שישמע טוב.
פעם שמעתי הקלטה שלי מאירוע ושמתי לב שיש שם יותר מידי דיליי, כשמכפילים בלי קשר אז זה כבר משנה את כל הקצב וזה די בעייתי, כך לדעתי.

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
קודם כל צריך לכוון טוב את ה-GAIN שזה בגדול הרגישות של המיקרופון,
כדי לא לקבל פידבק, וגם כדי שתוכל קצת להתרחק מהמיקרופון ועדיין הוא יקלוט אותך.
זה חשוב כדי לא להיות מוגבל מידי לעמידה צמוד למיקרופון.
יחד עם זאת צריך לכוון ווליום כדי שהתמונה הכללית תהיה מאוזנת, ושלא "תשתלט" או "תיבלע" בתזמורת.
כמובן בס וטראבל, לדעת לשחק עם זה שישמע צליל נורמלי, לא צווחני ולא עמום.
דבר אחרון שזה כבר יותר עניין של טעם אישי זה הרוורב והדיליי, רוורב זה הד והארכה של הצליל,
ודיליי זה הכפלה של הצליל. כמובן שבכל אחד מהם יש הרבה סוגים, עומקים, אורכים, וצריך לכוון את זה כיאות כדי שישמע טוב.
פעם שמעתי הקלטה שלי מאירוע ושמתי לב שיש שם יותר מידי דיליי, כשמכפילים בלי קשר אז זה כבר משנה את כל הקצב וזה די בעייתי, כך לדעתי.
אכן אכן כל מילה בסלה

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
שימו לב , מעבר למיקרופון שציינתי , ישנו דגם נוסף שהוא זול בערך כמו הSHORE שציינתם , הוא נקרא

Prodipe SB21​

הוא בדיוק כמו המיקרופון של בלטי פרנק צוקר וכו' , רק הבדל קטן , למיקרופון של בלטי וכו' יש הגברה כפולה , גם לפעמון וגם לאמצע הקלרינט , המיקרופון הזה בעל בדיוק אותו עוצמה וטווח , אבל הוא לא כפול , מחברים אותו לפעמון של הקלרינט , אבל מושכים אותו עם החוט לאמצע הקלרינט(https://crisfer.com/en/home/994-prodipe-sb-21.html) , בקישור המצורף הוא נראה מיקרופון סטנדרטי לסקסופון אבל הוא מיוחד כך שאפשר להתאים אותו במדויק לקלרינט! ,אל תרוצו לקנות את השור הזה כי יש מיקרופון זול באותו מחיר והרבה יותר טוב! , בהצלחה , שימו לב הוא אפשרי לשימוש גם בסקסופון ועוד כלי נגינה כגון חליל צד או חצוצרה

פייבל אשרינו

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
צליל מאוד יפה אם כי הייתי ממליץ על וונדורן מאתרים אמינים יותר מעלי..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה